آشنایی با WebGIS :با ابر شروع کنید: برنامه های وب را با استفاده از ArcGIS Online بسازید:بخش1

با ابر شروع کنید: برنامه های وب را با استفاده از ArcGIS Online بسازید. عنوان پستی است که تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده با شما به اشتراک می گذارد.امیدواریم که این مطالب بتواند شما را در یادگیری نرم افزار مربوطه کمک شایانی کند.

این فصل به معرفی سرویس ArcGIS Online، جزء اصلی فناوری‌های وب GIS امروزی می‌پردازد. با مروری کوتاه بر وب GIS و روش های مختلف ساخت برنامه های وب GIS شروع می شود و سپس یک راه سریع و آسان برای ساخت برنامه های وب GIS با استفاده از الگوی Story Map Tour نشان می دهد. از آنجایی که این فصل شما را با عملیات اساسی و گردش کار ArcGIS Online آشنا می‌کند، شما را برای روش‌های انعطاف‌پذیرتر برای استفاده از ArcGIS Online که در فصل‌های دیگر خواهید آموخت، آماده می‌کند.

اهداف یادگیری

اصول وب GIS را درک کنید.

رویکردهای مختلف ساخت برنامه های GIS وب را درک کنید.

گردش کار ArcGIS Online برای ایجاد برنامه های وب را بیاموزید.

کار با داده های GIS در مقادیر جدا شده با کاما (CSV).

نقشه های وب را ایجاد و به اشتراک بگذارید.

ایجاد و پیکربندی برنامه های وب.

از الگوی Story Map Tour استفاده کنید.

وب GIS چیست؟

وب GIS از فناوری‌های وب، از جمله، اما نه محدود به HTTP (پروتکل انتقال ابرمتن)، HTML (زبان نشانه‌گذاری فرامتن)، URL (جابگر منبع یکنواخت)، جاوا اسکریپت، WebSocket و غیره استفاده می‌کند. وب GIS از زمان پیدایش خود در سال 1993 ارزش زیادی برای دولت، تجارت، علم و زندگی روزمره نشان داده است.

معماری پایه وب GIS.

معماری وب GIS می تواند پیچیده باشد زیرا می تواند چندین سیستم را به هم متصل کند. در ابتدایی ترین حالت، معماری سه لایه دارد (همانطور که در شکل نشان داده شده است):

مشتریان وب GIS،که چهره سطح ارائه هستند، معمولاً به شکل نقشه های آنلاین یا نتایج تجزیه و تحلیل های پیشرفته ظاهر می شوند، همانطور که در مرورگرهای وب، تلفن های هوشمند، تبلت ها و برنامه های دسکتاپ دیده می شود. در این کتاب، نحوه ساخت انواع مرورگرهای وب (به ویژه مبتنی بر جاوا اسکریپت) و کلاینت های تلفن همراه را خواهید آموخت.

وب سرورهای GIS، مهمترین اجزای وب GIS، ردیف میانی را اشغال می کند. در اینجا محتوا، عملکرد و قابلیت برنامه های GIS وب مشخص می شود. بدون پشتیبانی لایه میانی، سطح ارائه پایه خود را از دست می دهد. در این کتاب نحوه استفاده از نرم افزار ArcGIS for Server، ArcGIS Online و Portal for ArcGIS را خواهید آموخت.

سرورهای پایگاه داده GIS، که نشان دهنده ردیف داده است، داده های مورد نیاز برای پشتیبانی از سرورهای GIS وب و مشتریان وب آنها را نگه می دارد. در این کتاب، شما از CSV ها، shapefiles، geodatabase فایل و geodatabase سازمانی میزبانی شده در ArcGIS Online استفاده خواهید کرد.

چرا وب GIS؟

اینترنت و شبکه جهانی وب محدودیت فاصله را در فضای مجازی برطرف می کند. این به افراد اجازه می دهد تا به اطلاعات در سطح جهانی و تقریباً فوری دسترسی داشته باشند. با تکیه بر این مزایا، وب GIS مزایای بسیاری را نسبت به برنامه های کاربردی دسکتاپ سنتی ارائه می دهد، از جمله:

دسترسی جهانی:در صورت تمایل می توانید اطلاعات جغرافیایی خود را به راحتی در سازمان خود و با افراد در سراسر جهان به اشتراک بگذارید.

تعداد کاربران زیاد:می توانید برنامه خود را با ده ها یا حتی میلیون ها کاربر به اشتراک بگذارید.

هزینه کم برای هر کاربر:هزینه ساخت یک برنامه وب GIS اغلب ارزان تر از ساخت یک راه حل دسکتاپ مستقل و نصب آن برای هر کاربر است.

قابلیت های بین پلتفرمی بهتر:برنامه‌های وب، به‌ویژه آنهایی که با جاوا اسکریپت ساخته شده‌اند، می‌توانند بر روی پلتفرم‌های دسکتاپ و موبایل با طیف گسترده‌ای از سیستم‌عامل‌ها، از Windows، Mac OS، و Linux گرفته تا iOS، Android و Windows Phone اجرا شوند.

آسان برای استفاده:برنامه های Web GIS معمولاً سادگی، شهود و راحتی را در طراحی خود گنجانده اند. بنابراین، کاربران عمومی می توانند بدون داشتن آگاهی قبلی از این برنامه ها استفاده کنند.

ساده در نگهداری:مشتریان وب می توانند هر بار که به یک برنامه وب دسترسی پیدا می کنند از آخرین برنامه ها و به روز رسانی های داده بهره مند شوند. مدیر وب مجبور نیست همه کلاینت ها را جداگانه به روز کند.

کاربردهای متنوع:وب GIS ساخت برنامه ها را آسان تر کرده است، بنابراین برنامه های کاربردی آن متنوع شده اند. با باز کردن قدرت هوش مکانی، اکنون به میلیون ها خانه، اداره، و آزمایشگاه و میلیاردها نفر می رسد.

برای دولت، وب GIS یک کانال ایده آل برای ارائه خدمات اطلاعات عمومی، یک رسانه جذاب برای تشویق مشارکت عمومی و یک چارچوب قدرتمند برای حمایت از تصمیم گیری ارائه می دهد.

برای تجارت، وب GIS به ایجاد مدل‌های تجاری جدید و تغییر شکل مدل‌های موجود کمک می‌کند. این قدرت تبلیغات مبتنی بر مکان، تجزیه و تحلیل کسب و کار و اطلاعات جغرافیایی داوطلبانه را افزایش می دهد و درآمد فوق العاده ای را به طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می کند.

برای علم، وب GIS زمینه های تحقیقاتی جدیدی را ایجاد می کند و راه های تحقیق موجود را تجدید می کند.

در زندگی روزمره، وب GIS به مردم کمک می کند تا تصمیم بگیرند که کجا غذا بخورند، بمانند، و خرید کنند و چگونه از اینجا به آنجا بروند.

مسیرهای ساخت برنامه های GIS وب

این کتاب به خوانندگان می آموزد که چگونه برنامه های GIS وب بسازند. مجموعه ArcGIS محصولات وب GIS مسیرهای زیادی را برای این هدف ارائه می دهد.

ArcGIS راه های زیادی برای ساخت برنامه های تحت وب ارائه می دهد. خط قرمز ضخیم در شکل این فناوری را برجسته می کند فصل 1آموزش می دهد.

ردیف داده (در سمت چپ شکل) شامل قالب‌هایی است که از CSVهای ساده مدیریت شده با Microsoft Excel تا پایگاه‌های جغرافیایی پیچیده مدیریت شده با پایگاه‌های داده سازمانی را شامل می‌شود. این به شما امکان می دهد نقشه، جعبه ابزار و منابع سه بعدی را در نرم افزار ArcGIS برای دسکتاپ از جمله ArcGIS Pro ایجاد کنید.

در لایه میانی (در وسط شکل)، می توانید منابع دسکتاپ را در ArcGIS Online یا ArcGIS for Server به عنوان انواع مختلف وب سرویس منتشر کنید که می توانید برای ایجاد نقشه های وب به ArcGIS Online اضافه کنید. سازمان‌هایی که نمی‌خواهند منابع خود را در ابر عمومی قرار دهند، می‌توانند از Portal for ArcGIS، شکلی از ArcGIS Online که در یک ابر خصوصی استفاده می‌شود، استفاده کنند.

گزینه‌های ارائه، یا کلاینت، ردیف (در سمت راست شکل) از برنامه‌های آماده برای استفاده که بدون برنامه‌نویسی پیکربندی شده‌اند تا برنامه‌های سفارشی که از API‌های مختلف وب (رابط برنامه‌نویسی برنامه) یا SDK (توسعه نرم‌افزار) استفاده می‌کنند، متغیر است. کیت) برای برآوردن نیازهای خاص.

با ArcGIS Online، یک GIS ابری شروع کنید

امروزه محاسبات ابری به‌سرعت به‌عنوان یک حوزه تحقیقاتی مهم و روند فناوری در حال ظهور است. این مبتنی بر این ایده است که بسیاری از وظایف محاسباتی که رایانه‌های فردی به صورت محلی انجام می‌دهند، می‌توانند با استفاده از چندین مرکز رایانه‌ای متصل از طریق اینترنت، کارآمدتر عمل کنند. Cloud GIS از این فناوری جدید محاسبات ابری برای افزایش قابلیت‌های GIS استفاده می‌کند که به کاربران کمک می‌کند هزینه‌ها را کاهش دهند، پیچیدگی را کاهش دهند و مقیاس‌پذیری را سریع‌تر کنند.

ArcGIS Online به کاربران یک پلتفرم مبتنی بر ابر مشترک برای ایجاد، مدیریت، اشتراک گذاری و دسترسی به نقشه ها، برنامه ها و داده ها ارائه می دهد. موارد زیر را فراهم می کند:

زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS): می توانید داده های خود را آپلود کنید و خدمات وب را در ArcGIS Online منتشر کنید و آنها را در زیرساخت ArcGIS Online میزبانی کنید که در بالای Amazon EC2 (Elastic Compute Cloud) قرار دارد.

پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS): می توانید با استفاده از قالب های ArcGIS Online یا برنامه نویسی با استفاده از ArcGIS Web API و ArcGIS Runtime SDK برای موبایل، برنامه های وب GIS را بدون برنامه نویسی بسازید.

نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS): می توانید از خدمات نقشه پایه و نقشه موضوعی، سرویس های تحلیلی و برنامه های کاربردی که در ArcGIS Online میزبانی شده و توسط Esri و جوامع کاربری آن منتشر شده است استفاده کنید.

انواع حساب های کاربری ArcGIS Online

برای ذخیره کار خود و ایجاد برنامه های وب باید در ArcGIS Online یک حساب کاربری داشته باشید. دو نوع اصلی حساب کاربری وجود دارد:

حساب های عمومی:سرویس حساب عمومی آنلاین ArcGIS با هیچ سازمانی مرتبط نیست و عملکرد محدودی را ارائه می دهد. برای ایجاد یک حساب کاربری، بهarcgis.com. یک کاربر عمومی می‌تواند داده‌های ساده اضافه کند، نقشه‌های وب و برنامه‌های وب ایجاد کند و به داده‌های عمومی، خدمات، نقشه‌ها و برنامه‌های به اشتراک گذاشته شده توسط دیگران دسترسی داشته باشد. با این حال، کاربران حساب های عمومی نمی توانند خدمات میزبانی شده را منتشر کنند یا به بسیاری از توابع تحلیلی ArcGIS دسترسی داشته باشند.

حساب های سازمانی:برای عضویت در یک سازمان ArcGIS Online، شما یا مدیر سازمانتان باید یک حساب ArcGIS Online for Organizations ایجاد کنید. یک کاربر سازمانی می تواند یکی از نقش های زیر را بر عهده بگیرد:

کاربر:علاوه بر عملکردهای موجود برای کاربران عمومی، کاربران سازمانی می توانند به داده ها، خدمات، نقشه ها و برنامه های به اشتراک گذاشته شده در سازمان خود دسترسی داشته باشند.

ناشر:علاوه بر توابع در سطح کاربر، ناشران می توانند خدمات وب مکانی میزبانی شده را در ArcGIS Online منتشر کنند و تجزیه و تحلیل های فضایی را انجام دهند.

مدیر:علاوه بر توابع انتشار، مدیران می توانند وب سایت ArcGIS Online سازمان خود را پیکربندی کنند (مانند گالری محتوای ویژه آن) و کاربران و گروه های آن را مدیریت کنند.

نقش سفارشی:مدیر ArcGIS Online می تواند یک نقش سفارشی با مجوزهای تخصصی (مثلاً فقط مشاهده) تعریف کند.

انواع اصلی محتوا در ArcGIS Online

پنج نوع اصلی محتوا در ArcGIS Online با هدف اصلی این کتاب – یادگیری نحوه ساخت برنامه‌های GIS وب مرتبط است.

انواع اصلی محتوا در ArcGIS Online و Portal for ArcGIS.

به طور معمول، یک برنامه وب شامل یک یا چند نقشه وب است که به نوبه خود شامل یا ارجاع به یک یا چند لایه است. یک لایه می تواند به شکل یک CSV، یک شکل فایل یا یک وب سرویس باشد.

داده ها:ArcGIS Online از داده‌ها در قالب‌های مختلف، از جمله CSV، TXT، CSV، GPX (فرمت تبادل GPS) و پایگاه جغرافیایی پشتیبانی می‌کند.

لایه های:ArcGIS Online می‌تواند میزبان لایه‌هایی از جمله داده‌های فوق‌الذکر باشد و می‌تواند به لایه‌هایی از جمله GeoRSS، خدمات نقشه، خدمات ویژگی، خدمات تصویر، KML (زبان نشانه‌گذاری سوراخ کلید) و WMS (استاندارد خدمات نقشه وب تعریف شده توسط OGC—Open Geospatial Consortium) میزبانی کند.

نقشه های وب:این نقشه ها به صورت تعاملی اطلاعات جغرافیایی را نشان می دهند که می توانید از آنها برای پاسخ به سوالات استفاده کنید. یک نقشه وب شامل چندین لایه است یا به آن ارجاع می دهد.

ابزار:این ابزارهای کاربردی عملکردهای تحلیلی مانند کدگذاری جغرافیایی، مسیریابی، تولید PDF، خلاصه کردن داده ها، یافتن نقاط داغ و تجزیه و تحلیل مجاورت را انجام می دهند.

برنامه های وب:وب سایتی که عموماً برای مخاطبان و هدفی هدفمند ایجاد می شود. توسعه دهندگان می توانند با ArcGIS Web API برای ساخت برنامه های وب برنامه ریزی کنند. با این حال، لازم نیست برای ایجاد یک برنامه وب، یک توسعه دهنده باشید. ArcGIS Online قالب های زیادی را ارائه می دهد که می توانید از آنها برای ایجاد برنامه های تحت وب چشمگیر بدون برنامه نویسی استفاده کنید. در ArcGIS Online، یک برنامه وب گاهی اوقات شامل یک نقشه وب واحد و گاهی اوقات چندین نقشه وب (مانند برنامه های وب توسعه یافته از قالب های کنار هم و کشیدن انگشت) است.

مراحل ایجاد برنامه های GIS وب

در اینجا گردش کار معمولی مورد استفاده برای ایجاد برنامه های وب با استفاده از ArcGIS Online است:

اهداف خود را مشخص کنید.

تحقیق و/یا داده های خود را آماده کنید.

داده های خود را به ArcGIS Online اضافه کنید یا آن را به عنوان خدمات در ArcGIS Online منتشر کنید.

برای فرم‌های ساده و اندازه‌های کوچک، داده‌ها را مستقیماً از طریق نمایشگر نقشه اضافه کنید . در غیر این صورت، داده‌ها، نقشه‌ها و جعبه‌ابزارها را به‌عنوان خدمات وب منتشر کنید و آنها را به نقشه وب خود اضافه کنید).

با استفاده از نمایشگر نقشه آنلاین ArcGIS نقشه وب خود را ایجاد و به اشتراک بگذارید.

سرویس یا لایه یا سایر انواع لایه های موجود را به نقشه وب خود اضافه کنید.

لایه خود را نمادین کنید (فقط برای برخی از انواع لایه ها) و پنجره های پاپ آپ را پیکربندی کنید.

نقشه وب خود را ذخیره و به اشتراک بگذارید.

برنامه وب خود را ایجاد و به اشتراک بگذارید.

الگوهای برنامه وب ArcGIS Online را مرور کنید تا الگویی را پیدا کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد و سپس از آن برای تبدیل نقشه وب خود به یک برنامه وب استفاده کنید. اگر هیچ قالبی نیاز شما را برآورده نمی کند، از ArcGIS Web API، Mobile API و Runtime SDK برای ایجاد برنامه خود استفاده کنید.

این آموزش

در این آموزش، شما یک برنامه GIS وب ایجاد می کنید که نقاط اصلی مورد علاقه (POI) را در شهر ردلندز، کالیفرنیا معرفی می کند.

داده ها:یک فایل CSV حاوی داده‌هایی برای POIهای اصلی در Redlands است، از جمله طول جغرافیایی، عرض جغرافیایی، نام‌ها، توضیحات، آدرس‌های اینترنتی عکس یا ویدیو، و نشانی‌های اینترنتی تصاویر کوچک. داده های نمونه برای کل این کتاب در دسترس استesripress.esri.com/bookresources. برای دریافت داده ها، به صفحه وب بروید، عنوان آشنایی با وب GIS را بیابید، نمونه داده ها را دانلود کنید و فایل ها را در C:\EsriPress استخراج کنید، یا دستورالعمل های مربی خود را برای دانلود داده ها دنبال کنید.

الزامات:

برنامه وب شما باید یک نقشه پایه (نقشه خیابان یا تصاویر ماهواره ای) از شهر و مکان های POI به همراه توضیحات و عکس ها یا فیلم های آنها را نمایش دهد.

باید جذاب و آسان برای استفاده باشد.

باید روی دسکتاپ، تبلت و گوشی های هوشمند کار کند.

راه حل:برای ساخت این برنامه وب، قالب Map Tour، یکی از محبوب ترین قالب های ArcGIS Online را انتخاب کنید. دو عکس از صفحه نمایش آن را در شکل و یک نمونه زنده در آن ببینیدhttp://storymaps.esri.com/stories/maptur-palmsprings.

الگوی برنامه وب Map Tour در مرورگر دسکتاپ، سمت چپ و روی تلفن هوشمند کار می‌کند.

الگوی Map Tour برنامه‌های وب جذاب و با کاربری آسانی تولید می‌کند که به شما کمک می‌کند اطلاعات جغرافیایی را با عناصر قانع‌کننده داستان عکاسی و ویدیویی ارائه دهید. طرح‌بندی الگو به‌طور خودکار خود را برای انطباق با اندازه‌های مختلف صفحه بازآرایی می‌کند و می‌تواند مجموعه‌ای از مکان‌ها را روی نقشه به ترتیب شماره‌گذاری شده برای مرور نمایش دهد. برای استفاده در مرورگرهای وب روی دسکتاپ، گوشی های هوشمند و تبلت ها طراحی شده است.

بسیاری از سناریوها از این الگو سود می برند:

کارهایی را که اداره، سازمان یا سازمان دولتی شما انجام می دهد یا انجام داده است به دنیا نشان می دهد

نمایش جاذبه های کلیدی یک شهر یا منطقه

معرفی پارک و ویژگی های آن

ارائه یک تور در محوطه دانشگاه، یک مجموعه هنری در فضای باز، یا یک منطقه تاریخی

آموزش مردم در مورد مناطق مورد علاقه علمی یا جغرافیایی

هدایت توجه عمومی به مکان هایی که می خواهید بهبود یا محافظت کنید

ایجاد مجلات عکس یا ویدیوی آنلاین از یک سفر یا رویداد

سیستم مورد نیاز:

مایکروسافت اکسل یا یک ویرایشگر متن برای ایجاد و ویرایش داده های CSV خود

CSV به راحتی نقاط را نشان می دهد، اما اشکال هندسی پیچیده ای مانند خطوط یا چندضلعی ها را ندارد.

اکسل به طور خودکار فرمت CSV صحیح را حفظ می کند (به عنوان مثال، اضافه کردن نقل قول های صحیح).

یک مرورگر وب

نرم افزار ArcGIS Online، نرم افزار ArcGIS Online برای سازمان ها یا پورتال برای ArcGIS

اگر سازمان شما ArcGIS Online for Organizations را ارائه می دهد، از مدیر یا مربی خود بخواهید که یک حساب کاربری برای شما ایجاد کند. برای کاری که در این فصل انجام خواهید داد، یک حساب کاربری در سطح کافی است. با این حال، به یک حساب کاربری در سطح ناشر نیاز داریدفصل 5، بنابراین در صورت امکان یک حساب ناشر دریافت کنید.

اگر به یک حساب سازمانی دسترسی ندارید، به جای آن یک حساب عمومی رایگان ایجاد کنید. (با این حال، اکنون حساب اشتراک آزمایشی رایگان 60 روزه را ایجاد نکنید؛ صبر کنید تا به آن برسیدفصل 5و فصل های بعدی زمانی که به آن نیاز دارید.)

توجه به مربیان: می توانید یک گروه برای دانش آموزان خود ایجاد کنید که در آن آنها بتوانند کار خود را با سایر اعضا به اشتراک بگذارند.

1.1

یک حساب ArcGIS Online ایجاد کنید

اگر قبلاً یک حساب ArcGIS Online دارید یا اگر از ArcGIS Online for Organisation یا Portal for ArcGIS استفاده می‌کنید، از این بخش رد شوید، در این موارد باید از مدیر یا مربی خود بخواهید که یک حساب برای شما ایجاد کند.

اگر مدرس هستید، مرحله 6 را دنبال کنید تا یک حساب گروهی برای کلاس خود ایجاد کنید.

برای کسانی که هنوز یک حساب ArcGIS Online ایجاد نکرده‌اند، لطفاً با دنبال کردن دستورالعمل‌های زیر یک حساب عمومی ایجاد کنید. (صبر کنید تا زمانی که فصل 5برای ایجاد یک اشتراک آزمایشی رایگان 60 روزه.)

مرورگر وب خود را باز کنید، به ArcGIS Online بروید (arcgis.com) و سپس روی دکمه ورود به سیستم که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید.

روی ایجاد یک حساب عمومی کلیک کنید.

در صفحه ایجاد یک حساب جدید:

نام کاربری، رمز عبور و سایر اطلاعات درخواستی خود را وارد کنید.

روی دکمه بررسی و پذیرش شرایط استفاده کلیک کنید و شرایط استفاده را بپذیرید.

روی دکمه Create My Account کلیک کنید.

Esri یک ایمیل خوش آمدگویی برای شما ارسال می کند که حاوی یک لینک URL است که آدرس ایمیل شما را تأیید می کند.

روی پیوند URL اعتبارسنجی در ایمیل خوش آمدگویی کلیک کنید. در صفحه بعدی، تایید را با تایپ رمز عبور خود در خط فرمان و کلیک بر روی OK تکمیل کنید.

یک مرورگر وب باز کنید، به ArcGIS Online بروید، روی پیوند ورود به سیستم در گوشه سمت راست بالای صفحه مرورگر کلیک کنید و سپس نام کاربری و رمز عبور خود را برای ورود وارد کنید.

به صورت اختیاری، برای یک کلاس وب GIS، مربی می تواند تمام حساب های دانش آموز را در یک گروه ادغام کند. این کار باعث می شود که کلاس برای بررسی کار یکدیگر آسان تر شود. در این فرآیند، دانش آموزان همچنین یاد خواهند گرفت که چگونه محتوای خود را در ArcGIS Online ایمن کنند.

برای مربیان برای ایجاد یک گروه:

وارد شوید و روی پیوند Groups در نوار منوی اصلی کلیک کنید.

روی پیوند ایجاد گروه کلیک کنید .

دستورالعمل ها را دنبال کنید تا ایجاد گروه را به پایان برسانید.

دانش آموزان خود را برای پیوستن به گروه جدید دعوت کنید.

روی دکمه درخواست عضویت کلیک کنید برای تایید درخواست های دانشجویان

برای پیوستن دانش آموزان به گروه:

در کادر جستجو، نام گروهی که مربی خود داده است را وارد کنید و روی جستجوی گروه ها کلیک کنید.

در نتیجه جستجو، گروهی را که مدرس شما ایجاد کرده است انتخاب کنید.

روی دکمه Join this Group کلیک کنید.

پس از اینکه مالک گروه درخواست شما را تأیید کرد، عضو گروه می شوید.

1.2

داده های خود را آماده کنید

الگوهای برنامه وب آنلاین ArcGIS به انواع خاصی از محتوای داده نیاز دارند. برای مثال، الگوی Map Tour به فهرستی از نقاط (یک لایه نقطه) و مکان‌ها، شرح‌ها، توضیحات، عکس‌ها یا ویدیوها و تصاویر کوچک مرتبط با آنها نیاز دارد. داده ها را می توان در CSV یا point shapefile، سرویس نقشه (فصل 3)، یا سرویس ویژگی (فصل 5) قالب.

این فصل یک مجموعه داده CSV نمونه با مختصات POI های اصلی در شهر ردلندز ارائه می دهد. داده های نمونه را بررسی کنید تا با فیلدهای مورد نیاز آشنا شوید.

1.

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، به آن برویدesripress.esri.com/bookresources، یا دستورالعمل های مربی خود را برای دانلود نمونه داده های این کتاب دنبال کنید. فایل ها را در C:\EsriPress استخراج کنید.

2.

در مایکروسافت اکسل، به مسیر C:\EsriPress\GTKWebGIS\Chapter1\Locations.csv بروید و فرمت داده های آن را مطالعه کنید.

ردیف اول صفحه گسترده شما هدر را ارائه می دهد. در زیر آن، هر ردیف شامل یک نقطه تور است. برای هر نقطه، الگوی Map Tour فیلدهای زیر را انتظار دارد:

نام:نام کوتاهی که نقطه را مشخص می کند.

عنوان:شرح نکته آن را کوتاه نگه دارید (کمتر از 350 کاراکتر توصیه می شود). عنوان می تواند شامل تگ های HTML برای قالب بندی متن یا ارائه هایپرلینک باشد.

آدرس اینترنتی:آدرس وب کامل برای تصویر یا ویدیو در اندازه کامل که با http://، https://، یا // شروع می شود. اندازه تصویر توصیه شده 1000 × 750 پیکسل است، اما اندازه های دیگر نیز کار خواهند کرد.

برای ویدیوها: این الگو شامل یک پخش کننده ویدیوی عمومی نیست. در عوض، از نشانی اینترنتی استفاده کنید که یک سرویس میزبانی ویدیو، مانند YouTube، برای جاسازی ویدیوها از طریق پیوند ارائه می‌کند. حتماً #isVideo را به انتهای URL اضافه کنید (به عنوان مثال،http://www.youtube.com/embed/RM0eMdrPhEA#isVideo).

برای استفاده از عکس‌ها یا ویدیوها در رایانه‌تان، ابتدا باید آن‌ها را در فضای ذخیره‌سازی آنلاین مانند فلیکر، پیکاسا، فیس‌بوک، گوگل درایو، مایکروسافت SkyDrive، یوتیوب یا سرور وب خود آپلود کنید.

اگر هنوز تصاویر و ویدیوهای خود را جمع آوری نکرده اید، می توانید رسانه ها را از طریق موتورهای جستجو جستجو کنید و سپس URL آنها را کپی کنید.

برای تصاویر: روی یک تصویر کلیک راست کنید. Image Location را در Firefox یا Copy Image URL را در Chrome انتخاب کنید. برای اینترنت اکسپلورر، Properties را انتخاب کنید و سپس URL آدرس تصویر را کپی کنید.

برای ویدیوهای YouTube: روی ویدیوی در حال پخش کلیک راست کنید، روی Copy Embed Code کلیک کنید، کد را در Notepad قرار دهید، URL را در کد پیدا کنید و #isVideo را به انتهای URL اضافه کنید.

Thumb_URL:آدرس وب کامل تصویر کوچک (با http://، https://، یا // شروع می شود). تصاویر می توانند در مقیاس مناسب باشند، اما اندازه تصویر توصیه شده 200 × 133 پیکسل است.

موقعیت جغرافیایی:طول و عرض جغرافیایی را به صورت Long و Lat (در درجه اعشار) مشخص کنید. یک فیلد آدرس واحد که حاوی یک آدرس خیابان کامل است. یا چندین فیلد (مانند آدرس، شهر، ایالت و ZIP). این آموزش از Long و Lat استفاده می کند.

Icon_color (اختیاری):رنگ هر نقطه مقادیر معتبر R، G، B و P به ترتیب قرمز، سبز، آبی و بنفش را نشان می‌دهند.

اغلب باید طول و عرض جغرافیایی یک نقطه را پیدا کنید. به عنوان مثال، آخرین POI در مجموعه داده CSV، Market Night، هم طول و هم عرض جغرافیایی ندارد. سپس، این مختصات را با استفاده از نمایشگر نقشه ArcGIS Online پیدا کنید.

3.

یک مرورگر وب باز کنید، به ArcGIS Online بروید و وارد شوید.

با پیوندهای نوار منوی اصلی ArcGIS Online آشنا شوید:

آلبوم عکس منجر به نقشه ها و برنامه های برجسته می شود.

نقشه به نمایشگر نقشه ArcGIS Online می رود.

گروه هاکاربران را به صفحه My Groups می برد، جایی که می توانید گروه ایجاد کنید و به آنها بپیوندید.

مطالب من پیوندهایی به صفحه محتوای من، جایی که کاربران می توانند موارد محتوا را مشاهده، اضافه و حذف کنند. به قسمت سمت راست بالای صفحه اصلی نگاه کنید. در آنجا، کادر و دکمه جستجو به شما امکان می دهد مطالب را در کاتالوگ ArcGIS Online جستجو کنید.

4.

روی دکمه Map کلیک کنید تا نمایشگر نقشه ArcGIS Online باز شود.

اگر می‌دانید این POI گم شده کجاست، مستقیماً روی نقشه به آنجا بروید. در اینجا از geocoding استفاده خواهید کرد. شب بازار Redlands در مرکز شهر در تقاطع خیابان های Orange و East State برگزار می شود.

5.

Orange St & E State St., Redlands, CA را در کادر متنی جستجوی مکان تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید یا روی دکمه جستجو کلیک کنید.

آدرس ظاهر می شود و نقشه در آنجا بزرگنمایی می شود.

6.

در نوار منو، روی دکمه Measure کلیک کنید ، سپس روی نماد مکان کلیک کنید و سپس روی نقشه نزدیک نشانگر کادر تماس کلیک کنید.

طول و عرض جغرافیایی مکان در زیر نتیجه اندازه گیری نمایش داده می شود.

7.

مقادیر طول و عرض جغرافیایی را که در مرحله 6 بازیابی کردید کپی کنید و آنها را در ردیف Market Night در فایل CSV قرار دهید.

8.

در اکسل، CSV را ذخیره کنید.

داده های شما اکنون کامل است.

1.3

یک نقشه وب ایجاد کنید

قبل از ادامه مراحل باقی مانده، مطمئن شوید که وارد سیستم شوید. در غیر این صورت، نمی توانید نقشه وب خود را ذخیره کنید و ممکن است کار خود را از دست بدهید.

1.

در یک مرورگر وب، به ArcGIS Online، صفحه اصلی ArcGIS Online برای سازمان خود (معمولاً در قالب http://www.organization_name.maps.arcgis.com، یا صفحه اصلی پورتال شما برای ArcGIS، بسته به چیزی که استفاده می کنید.

2.

روی دکمه Map کلیک کنید تا به نمایشگر نقشه ArcGIS Online بروید و با نوار منو آشنا شوید.

نمایشگر نقشه ArcGIS Online به کاربران کمک می کند تا نقشه های وب را ایجاد، سفارشی سازی و مشاهده کنند. به دکمه های نوار منو نگاه کنید:

دکمه جزئیات پانل سمت چپ بوم نقشه را تغییر می دهد.

این پانل می تواند ابرداده، فهرست مطالب (TOC) یا افسانه نقشه را نمایش دهد.

دکمه افزودن برای ایجاد لایه های مختلف در نقشه استفاده می شود.

دکمه Basemap گالری را نمایش می دهد که کاربران می توانند از بین آنها انتخاب کنند.

دکمه ذخیره به شما امکان می دهد نقشه وب خود را ذخیره کنید.

دکمه اشتراک گذاری به شما امکان می‌دهد افرادی را انتخاب کنید که به نقشه وب شما دسترسی دارند و نحوه اشتراک‌گذاری آن را انتخاب کنید، چه با جاسازی نقشه در یک صفحه وب یا با ایجاد یک برنامه وب از یک الگو.

دکمه چاپ یک نسخه چاپی از نمای نقشه فعلی ایجاد می کند.

دکمه اندازه گیری به تعیین فواصل، مناطق و طول و عرض جغرافیایی یک مکان کمک می کند.

نشانک هادکمه به شما امکان می دهد لیستی از وسعت های نقشه را ذخیره کنید تا بتوانید به سرعت یکی را انتخاب کنید و تا حد آن بزرگنمایی کنید.

در کادر متن یافتن آدرس یا مکان، کاربران می توانند آدرس یا مکان را مشخص کنند و مکان آن را در نمایشگر نقشه پیدا کنند.

3.

فایل CSV را به نمایشگر نقشه اضافه کنید.

اگر از مرورگر وب استفاده می‌کنید که از عمل کشیدن و رها کردن پشتیبانی می‌کند (مانند کروم، فایرفاکس یا اینترنت اکسپلورر
10+)، به سادگی فایل CSV را روی بوم نقشه بکشید.

برای همه مرورگرها، روی دکمه افزودن کلیک کنید در نوار منو، روی Add Layer from File کلیک کنید، فایل CSV را در رایانه خود پیدا کنید و روی دکمه Import Layer کلیک کنید.

نمایشگر نقشه CSV شما را به صورت خودکار نمایش می دهد.

4.

نقشه را به اندازه ای بزرگ کنید که همه نقاط را در برگیرد.

این به کاربران یک تصویر بزرگ از تمام مکان های POI ارائه می دهد. نقشه وب خود را ذخیره کنید تا بتوانید از آن به عنوان وسعت اولیه برنامه وب خود استفاده کنید.

5.

در نوار منو، روی دکمه ذخیره کلیک کنید و روی ذخیره کلیک کنید.

6.

در کادر محاوره‌ای Save Map، عنوان، برچسب‌ها و خلاصه نقشه وب خود را وارد کنید. حالا روی دکمه Save Map کلیک کنید.

نکته:

برای تکالیف خود، نام خود را در عنوان ذکر کنید تا شما و استادتان بتوانید نقشه وب خود را به راحتی پیدا کنید.

تبریک می گویم! شما یک نقشه وب ساده ایجاد کرده اید.

به طور معمول، کاربران باید پنجره های پاپ آپ را پیکربندی کنند و گاهی اوقات نمادها را روی لایه های نقشه تغییر دهند. این مهارت ها را درفصل 2. در حال حاضر، در این آموزش، قالب Map Tour به طور خودکار نمادهای لایه شما را کنترل می کند، بنابراین هیچ یک از این تغییرات را انجام ندهید.

1.4

یک برنامه وب با استفاده از یک الگو ایجاد کنید

این مرحله نقشه وب شما را با استفاده از الگوی تور نقشه آنلاین ArcGIS به یک برنامه وب تبدیل می کند.

1.

نقشه وب آموزشی را باز نگه دارید. از نمایشگر نقشه، روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید در نوار منو، که پنجره اشتراک گذاری را باز می کند.

2.

در پنجره اشتراک گذاری، کادر(های) کنار سازمان و/یا گروه(هایی) را که می خواهید نقشه وب خود را با آنها به اشتراک بگذارید انتخاب کنید یا روی همه (عمومی) کلیک کنید. روی دکمه Make a Web Application کلیک کنید.

توجه: اگر نقشه وب خود را با همه به اشتراک نگذارید، هر زمان که نقشه وب شما و هر برنامه وب را که از این نقشه استفاده می کند باز می کنند، یک درخواست از کاربران می خواهد که وارد سیستم شوند.

3.

الگوهای برنامه وب را برای الگوی Map Tour مرور کنید. پس از آن، روی پیکان کشویی Publish کلیک کنید و روی انتشار کلیک کنید.

4.

عنوان، برچسب‌ها و اطلاعات خلاصه مناسب را وارد کنید و سپس روی دکمه ذخیره و انتشار کلیک کنید.

5.

روی دکمه View Item کلیک کنید تا به صفحه جزئیات مورد برنامه بروید.

6.

با صفحه جزئیات اقلام آشنا شوید.

صفحه جزئیات آیتم اطلاعاتی در مورد محتویات یک آیتم ArcGIS Online (در اینجا، برنامه وب شما) نشان می دهد: عنوان، خلاصه، تصویر کوچک، توضیحات، مالک، رتبه بندی ها و نظرات، آخرین تاریخ تغییر، محدودیت های دسترسی و استفاده، اندازه، اعتبار، برچسب ها ، و وسعت.

نوار منو در صفحه جزئیات مورد شامل دکمه های زیر است:

باز کن فهرستی از راه‌های مختلف برای مشاهده این محتواها برای نقشه‌های وب، برنامه‌های وب و سرویس‌های میزبان ارائه می‌کند.

اشتراک گذاری کنترل دسترسی به موارد را امکان پذیر می کند.

ویرایش کنیدبه شما امکان می دهد ابرداده یا ویژگی های این مورد را ویرایش کنید.

حذف به شما امکان می دهد موارد را از ArcGIS Online حذف کنید.

حرکت به شما امکان می دهد یک مورد را به پوشه دیگری در زیر پوشه ریشه محتوای خود منتقل کنید.

کد را ضمیمه کنیدبه شما امکان می دهد کد (مانند یک فایل ZIP) را به نقشه وب و برنامه های تلفن همراه خود پیوست کنید. اگر یک نمونه یا یک برنامه قابل تنظیم را به اشتراک می گذارید و می خواهید دیگران به کد شما دسترسی داشته باشند، مفید است.

پیکربندی برنامه پیکربندی عملکردها و گاهی اوقات محتوای یک برنامه وب را فعال می کند.

اکنون تصویر کوچک برنامه را به چیزی برای شما معنادارتر تغییر دهید.

7.

روی دکمه Edit کلیک کنید.

8.

روی تصویر کوچک کلیک کنید و به مسیر C:\EsriPress\GTKWebGIS\Chapter1\map_tour_thumbnail.jpg بروید. روی OK و سپس Save کلیک کنید.

پس از ذخیره تغییرات به صفحه جزئیات مورد هدایت می شوید. اکنون تصویر کوچک شما ظاهر بصری تری دارد.

9.

برای مشاهده برنامه وب خود، روی تصویر کوچک کلیک کنید.

یا روی فلش Open کلیک کنید و سپس روی View Application کلیک کنید.

10.

چند دقیقه را به کاوش در برنامه وب جدید خود اختصاص دهید.

با کلیک کردن روی تصاویر کوچک، فلش‌های کنار عکس‌ها یا نمادهای عددی روی نقشه، در نقاط تور برنامه پیمایش کنید. برای مثال، روی تصویر کوچک دانشگاه ردلندز کلیک کنید، و ویدیویی که دانشگاه را معرفی می کند ظاهر می شود.

 

اکنون شما برنامه وب آموزنده و کاربردی خود را ایجاد کرده اید. اگر مستقیماً به بخش بعدی می روید، برنامه وب خود را باز نگه دارید.

1.5

برنامه وب خود را پیکربندی کنید

هنگامی که تشخیص دادید که نقاط تور برنامه و ترتیب، زیرنویس‌ها و توضیحات آنها صحیح است، برنامه شما کامل می‌شود. به صورت اختیاری، می‌توانید با استفاده از حالت سازنده قالب، ویژگی‌های برنامه خود را افزایش دهید. در این حالت، می توانید نقاط تور جدید اضافه یا وارد کنید. به روز رسانی و حذف تصاویر موجود؛ مکان ها و توضیحات را تنظیم یا به روز کنید. عنوان، زیرنویس و لوگوی برنامه را به روز کنید. و طرح برنامه را تغییر دهید.

1.

در ادامه از بخش 1.4، روی دکمه Switch to builder mode کلیک کنید.

دکمه Switch to builder mode دسترسی مالک برنامه را محدود می کند.

از طرف دیگر، روی دکمه پیکربندی برنامه در صفحه جزئیات این برنامه وب کلیک کنید.

2.

با حالت سازنده آشنا شوید.

نماد مداد به این معنی است که می توانید متن های نزدیک را به روز کنید، مانند عنوان، زیرنویس، شرح تصویر، و توضیحات.

دکمه‌های Change media و Change thumbnail را می‌توان برای تغییر آدرس‌های اینترنتی رسانه‌ها و مکان‌های تصویر کوچک استفاده کرد.

دکمه های افزودن، سازماندهی و وارد کردن به شما امکان می دهد به صورت تعاملی مکان های بیشتری را اضافه کنید، ترتیب نقاط را تغییر دهید و عکس ها را از فلیکر، پیکاسا، فیس بوک یا یک فایل CSV وارد کنید.

حالا عکس Esri را به ویدیو تبدیل کنید.

3.

روی تصویر کوچک Esri کلیک کنید. روی Change media و سپس Video کلیک کنید. برای URL، وارد کنید http://www.youtube.com/embed/RM0eMdrPhEA#isVideoو روی Apply کلیک کنید.

ویدیو در قاب عکس بارگذاری می شود.

در مرحله بعد، تصویر کوچک Esri را به تصویری جدید که نشان دهنده یک ویدیو است، تغییر دهید.

4.

روی دکمه Change thumbnail کلیک کنید. URL را به عنوان مشخص کنیدhttp://bit.ly/1nvc2PU(نشانی اینترنتی کوتاه معادلhttp://esrimapbook.esri.com/GTKwebgis/chapter1/thumbnails/esri_v.png) و سپس روی Apply کلیک کنید.

5.

برای ذخیره تغییرات خود روی ذخیره کلیک کنید.

در مراحل زیر، کار خود را به طور منظم ذخیره کنید تا از دست دادن تغییرات خود جلوگیری کنید.

6.

در بالای چرخ فلک تصویر کوچک، روی دکمه سازماندهی کلیک کنید.

پنجره سازماندهی تور به شما امکان می دهد نقاط تور را حذف کنید و تصاویر را بکشید تا ترتیب آنها را تغییر دهید.

7.

تیک گزینه Use the first point as introduction را انتخاب کنید (در چرخ فلک ظاهر نمی شود). روی Apply کلیک کنید تا پنجره سازماندهی تور بسته شود.

به صورت اختیاری، نقاط تور و رسانه را از Flickr، Facebook، Picasa، YouTube یا یک فایل CSV اضافی وارد کنید. برای وارد کردن عکس از فلیکر مراحل 8 تا 12 را در این آموزش دنبال کنید.

8.

روی دکمه Import کلیک کنید.

9.

روی نماد Flickr در پنجره Import کلیک کنید.

10.

web_GIS را به عنوان نام کاربری Flickr تایپ کنید، روی دکمه Look up کلیک کنید، MapTour را از کادر Select a Photo Set انتخاب کنید و سپس روی Import کلیک کنید.

11.

روی تب Located کلیک کنید.

این مجموعه شامل یک عکس است که قبلاً در فلیکر دارای برچسب جغرافیایی است. فلیکر و وب‌سایت‌های مشابه می‌توانند اطلاعات مکان را از فراداده EXIF ​​(فرمت فایل تصویری قابل تعویض) در عکس‌های گرفته شده توسط دوربین‌های مجهز به GPS، مانند گوشی‌های هوشمند، استخراج کنند. این وب سایت ها همچنین به کاربران اجازه می دهند مکان عکس ها را به صورت دستی و با استفاده از نقشه ها مشخص کنند.

12.

برای وارد کردن این عکس روی Import کلیک کنید.

عکس تالار شهر اکنون به برنامه وب شما اضافه شده است. نام و عنوان عکس نیز از فلیکر وارد شده است.

13.

به عنوان جایگزین، روی دکمه افزودن کلیک کنید تا یک نقطه به صورت دستی اضافه شود.

14.

در پنجره افزودن نقطه تور جدید، یک نقطه تور جدید را به صورت دستی اضافه کنید. URL رسانه، نام و عنوان آن را وارد کنید. و مکان آن را به صورت تعاملی روی نقشه مشخص کنید.

15.

در صورت لزوم یک نکته اضافه کنید. در غیر این صورت روی دکمه Cancel کلیک کنید تا پنجره بسته شود.

16.

در هدر صفحه، روی دکمه تنظیمات کلیک کنید.

با این کار پنجره تنظیمات برنامه ظاهر می شود. چندین تب دارد:

چیدمان:بین طرح بندی سه پانل و طرح بندی یکپارچه انتخاب کنید.

رنگ ها:از میان تم های رنگی از پیش تعریف شده انتخاب کنید، یا تم خود را تعریف کنید.

سرتیتر:لوگوی هدر را تنظیم کنید و پیوندها را به اشتراک بگذارید.

داده ها:اگر داده های CSV اضافه شده به نقشه وب شما حاوی فیلدهای مورد نیاز نباشدفصل 1بخش 1.2، فیلدهایی را انتخاب کنید که برای نام عکس، عنوان و فیلدهای رنگی استفاده شود.

وسعت:وسعت نقشه اولیه را که کاربران هنگام باز شدن برنامه برای اولین بار مشاهده خواهند کرد، تعریف کنید.

سطح بزرگنمایی:مقیاسی را مشخص کنید که هر زمان که کاربر برنامه از یک نقطه تور به نقطه دیگر می رود، نقشه به طور خودکار بزرگنمایی کند (اما اگر کاربران به صورت دستی بزرگنمایی یا کوچکنمایی کنند، برنامه تور نقشه به انتخاب آنها احترام می گذارد و دیگر سطح بزرگنمایی خودکار شما را اعمال نمی کند).

17.

روی تب Zoom Level کلیک کنید و Scale/level را مطابق تصویر تنظیم کنید.

این مقیاس به کاربران امکان می دهد POI انتخاب شده و ناحیه مجاور آن را ببینند.

18.

روی تب Header کلیک کنید، در صورت نیاز متن را تغییر دهید و سپس روی Apply کلیک کنید.

به عنوان مثال، نام خود را به هدر اضافه کنید تا مربی شما به راحتی تشخیص دهد که چه کسی برنامه شما را ایجاد کرده است. در صورت تمایل، می توانید لوگو را با آرم سازمان خود نیز تعویض کنید.

برنامه را بررسی کنید تا ببینید آیا چیز دیگری وجود دارد که بخواهید پیکربندی کنید. اگر چنین است، تغییرات بیشتری ایجاد کنید.

19.

در هدر صفحه، روی دکمه Save کلیک کنید تا کار شما ذخیره شود.

اگر مستقیماً به بخش بعدی می روید، برنامه وب خود را باز نگه دارید.

1.6

برنامه وب خود را به اشتراک بگذارید

شما یک برنامه وب ایجاد کرده اید، اما شما تنها کسی هستید که می توانید آن را ببینید. آن را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها نیز بتوانند برنامه وب شما را ببینند.

1.

در ادامه از بخش 1.5، روی دکمه اشتراک گذاری در هدر صفحه کلیک کنید و سپس روی دکمه اشتراک گذاری عمومی کلیک کنید.

2.

برای پیش نمایش برنامه وب خود، روی دکمه Open کلیک کنید.

3.

URL تور را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و آن را برای مربی خود ارسال کنید.

اگر نمی خواهید تور خود را به صورت عمومی به اشتراک بگذارید، آن را فقط با سازمان یا گروه(های) خود به اشتراک بگذارید.

برای انجام این کار، به صفحه جزئیات برنامه وب بروید، روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید، سازمان و/یا گروه(های) خود را انتخاب کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

4.

برنامه وب خود را روی دستگاه های تلفن همراه هوشمند تست کنید.

آدرس وب برنامه خود را در مرورگر تلفن همراه تایپ کنید. برای انجام این کار به راحتی، URL را در یک ایمیل به آدرس ایمیل خود ارسال کنید و سپس روی پیوند پیام در صندوق ورودی خود کلیک کنید.

قالب‌های ArcGIS Online از فن‌آوری‌های طراحی وب واکنش‌گرا استفاده می‌کنند و می‌توانند طرح‌بندی خود را به بهترین شکل متناسب با اندازه‌های مختلف صفحه تغییر دهند. آنها به خوبی روی تبلت ها و گوشی های iOS، Android و Windows Phone کار می کنند.

در این آموزش شما یک اپلیکیشن وب کاربرپسند، آموزنده و چند پلتفرمی ایجاد کرده اید. همه الزامات ذکر شده در ابتدای این فصل را برآورده می کند – نقشه پایه و مکان های POI، توضیحات آنها و هر عکس یا ویدیو را نمایش می دهد. این جذاب و آسان برای استفاده است. با استفاده از پلتفرم ابری ArcGIS Online روی رایانه‌های رومیزی، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند کار می‌کند. و نیازی به یک خط برنامه نویسی نداشت.

پرسش و پاسخ

1.

بعد از اینکه CSV خود را در نمایشگر نقشه ArcGIS Online آپلود کردم، CSV خود را به روز کردم. آیا تغییرات CSV من به طور خودکار در نقشه وب و برنامه وب من به روز می شود؟

پاسخ:خیر

هنگامی که داده های CSV به نمایشگر نقشه اضافه شد و با نقشه وب شما ذخیره شد، در ابر آمازون EC2، پلت فرم محاسبات ابری برای ArcGIS Online، آپلود می شود. نقشه وب و برنامه وب شما از این کپی داده ها به جای داده های محلی شما استفاده می کند.

برای استفاده از داده‌های CSV جدید، لایه داده CSV قبلی را از نقشه وب خود حذف کرده و آن را با CSV جدید جایگزین کنید. سپس نقشه وب خود را ذخیره کنید.

به عنوان جایگزین، از یک سرویس ویژگی استفاده کنید (نگاه کنید به فصل 5) به عنوان لایه داده به جای CSV. هنگامی که شخصی داده ها را ویرایش می کند، به روز رسانی ها به طور خودکار در برنامه تور نقشه شما در طول فرآیند ویرایش ظاهر می شوند.

2.

در برنامه تور نقشه خود، می خواهم یک لایه خط اضافه کنم تا مسیر تور من را نشان دهد. چگونه من این را انجام دهم؟

پاسخ:چند راه برای انجام این کار وجود دارد.

اگر داده ها را در یک فایل شیپ نگه می دارید، آن را به نقشه وب خود اضافه کنید و نماد آن را با استفاده از نمایشگر نقشه ArcGIS آنلاین پیکربندی کنید.فصل 2).

اگر داده ها در یک پایگاه جغرافیایی هستند، یک فایل سند نقشه (MXD) ایجاد کنید، آن را به عنوان یک وب سرویس منتشر کنید، و سپس آن را به نقشه وب خود اضافه کنید (نگاه کنید به فصل 3).

اگر اطلاعات مسیر تور را ندارید، به سادگی آن را با استفاده از یک لایه Map Notes ایجاد کنید. برای انجام این کار، نقشه وب خود را در نمایشگر نقشه ArcGIS Online باز کنید، روی آن کلیک کنیداضافه کردنرا فشار دهید، روی افزودن یادداشت های نقشه کلیک کنید، به لایه خود یک نام بدهید—مانند «مسیر تور»—یک الگو را انتخاب کنید و روی دکمه ایجاد کلیک کنید. نماد خطی را که دوست دارید از الگوی سمت چپ انتخاب کنید و سپس مکان نما خود را روی نقشه اعمال کنید تا مسیر تور خود را ترسیم کنید.

3.

حداکثر تعداد نقاط توری که می توانم داشته باشم چقدر است؟

پاسخ:نود و نه امتیاز برای نسخه میزبان.

بیشتر تورهای نقشه دارای امتیاز بسیار کمتری از حداکثر 99 امتیاز در هر تور در الگو هستند. با این حال، می‌توانید کد منبع الگو را دانلود کنید، پیکربندی را برای بازنویسی این محدودیت تغییر دهید و برنامه وب را روی سرور وب خود میزبانی کنید.

4.

به نظرم تعیین موقعیت جغرافیایی و طول های جغرافیایی به صورت دستی، یکی یکی کار کندی است. آیا راه کارآمدتری برای تعیین مکان نقاط من وجود دارد؟

پاسخ:اگر آدرس‌ها یا کلاس‌های ویژگی را دارید، استفاده کنید.

در CSV خود، آدرس نقاط خود را در یک یا چند فیلد آدرس (مانند آدرس، شهر، ایالت و ZIP) مشخص کنید. هنگامی که این را به نمایشگر نقشه ArcGIS Online اضافه می کنید، ArcGIS Online این آدرس ها را به صورت جغرافیایی کدگذاری می کند و مکان آنها را به طور خودکار پیدا می کند (نگاه کنید به فصل 2).

اگر نقاط نقشه خود را در یک شکل فایل، یک نقشه یا یک سرویس ویژگی دارید، نیازی به ایجاد مجموعه داده در قالب CSV ندارید. شکل فایل یا سرویس را مستقیماً به نقشه وب خود اضافه کنید. چند فصل بعدی نحوه انجام این کار را نشان می دهد.

تکالیف

تکلیف 1: از میان موضوعات زیر انتخاب کنید و یک برنامه وب تور نقشه برای نمایش ایجاد کنید.

داستان شخصی شما (محل تولد، جایی که نقل مکان کردید، جایی که به مدرسه رفتید یا کار کردید و غیره)

جاذبه های اصلی شهر شما

نشانه‌ها، ساختمان‌ها و بخش‌های پردیس شما

مکان هایی که در گذشته یا در طول تعطیلات اخیر بازدید کرده اید

شعبه های یک بانک یا سوپرمارکت در شهر یا منطقه شما

پروژه هایی که سازمان شما انجام داده یا در حال کار بر روی آنهاست

سایر علاقه مندی ها

چه چیزی ارسال شود:URL برنامه وب خود را با عنوان Web GIS Assignment 1: نام شما به مربی خود ایمیل کنید.

22 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید