آموزش نرم افزار ArcGIS Online :تنظیم محدوده دید در ArcGIS Online

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)و پایش مخاطرات زیست‌محیطی تحت تغییرات آب و هوا: بررسی گسترده

آموزش نرم افزار ArcGIS Online :تنظیم محدوده دید در ArcGIS Online-همه دوست دارند دیده شوند. Ben به ما نظارتی بر محدوده دید در ArcGIS Online می دهد.

سلام بچه ها، امروز می خواهم محدوده های دید برای لایه های مختلف را در ArcGIS Online بررسی کنم. انجام این کار در Pro نیز امکان پذیر است، اما مسلماً در نقشه وب مفیدتر است، زیرا کاربران شما می توانند نقشه را برای خود کاوش کنند.

ما قبلاً این را در کلاس دیده‌ایم، اما هرگز وقت نداشتیم خودمان چگونه این کار را انجام دهیم. یک مثال خوب از جایی که می تواند مفید باشد، نقشه مسیرهای اتوبوس از Canterbury Maps (https://gis.ecan.govt.nz/arcgis/rest/services/Public/Bus_Routes/MapServer) است. ما این را در همان آزمایشگاه اول این ترم دیدیم. به عنوان یک تجدید کننده، این چیزی است که در مقیاس کوچک به نظر می رسد.

 

جالبه، درسته؟ می‌توانیم مسیرهای کلی اتوبوس و شماره مسیر آنها را ببینیم. بنابراین، اگر کمی بیشتر زوم کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

اکنون می‌توانیم تک تک ایستگاه‌های اتوبوس و مسیرهایی که هر اتوبوس در حال حرکت است را ببینیم. اگر بخواهیم تمام این لایه‌ها را در مقیاس کوچک‌تر مشاهده کنیم، نقشه بسیار شلوغ می‌شود (مقیاس کوچک‌تر منطقه بزرگ‌تری را نشان می‌دهد). محدود کردن جزئیات دقیق به مقیاس بزرگتر به ما این امکان را می دهد که اطلاعات را در یک زمان کمی دریافت کنیم.

بنابراین، سوال بعدی این است: چگونه این کار را انجام دهیم؟ خوب، خوشحالم که پرسیدی! اگر به ArcGIS Pro برویم، در اینجا تصویری وجود دارد که باید همه با آن آشنا باشید.

 

بله، جزیره بلدرچین است. من داده‌ها را از آزمایشگاه مقدماتی گرفته‌ام، و می‌خواهیم با قابلیت مشاهده آن بازی کنیم. من کپی داده های خود را به عنوان یک نقشه وب به اشتراک گذاشته ام، اگرچه متأسفانه تبدیل عکس هوایی کمی دشوارتر است، بنابراین نگران آن نیستم.

اگر بخواهید همه داده ها را از راه دور مشاهده کنید، این اتفاق می افتد. انصافاً کمی آشفته است.

برای شروع به آشفتگی در محدوده دید، به قسمت Details و سپس Contents در سمت چپ بروید.

 

این به شما لایه های مختلفی را که می توانید روی نقشه داشته باشید نشان می دهد. همانطور که می بینید، در حال حاضر همه چیز قابل مشاهده است. هنگامی که یک لایه را هایلایت می کنید (مانند من با لایه خطوط در تصویر) می توانید برخی از گزینه های مربوط به آن را مشاهده کنید. روی سه نقطه کلیک کنید تا چند گزینه دیگر را ببینید.

 

در این منو می توانید گزینه ای را مشاهده کنید که دقیقاً شبیه چیزی است که ما به دنبال آن هستیم: تنظیم محدوده دید. بیایید روی آن کلیک کنیم.

استفاده از این ابزار در واقع بسیار آسان است، اگرچه یک کمال‌گرا (همانطور که اکثر نقشه‌برداران هستند!) می‌توانند زمان زیادی را صرف نهایی کردن محدوده‌هایی که می‌خواهند لایه‌هایشان قابل مشاهده باشد، بگذرانند. می‌توانید مقیاس فعلی نقشه خود را در پایین ببینید و با بزرگنمایی و کوچک‌نمایی نقشه به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود. در نوار لغزنده، فلش سیاه جایی است که مقیاس فعلی شما قرار دارد، بنابراین تا حدی که می‌خواهید زوم کنید و سپس دقیقاً می‌دانید که در کجای نوار لغزنده قرار دارید.

برای اینکه واقعاً محدوده دید خود را تغییر دهید، کافی است دو نوار لغزنده را حرکت دهید تا حداکثر و حداقل محدوده خود را در جایی که این لایه قابل مشاهده است تنظیم کنید. اگر روی منوهای کشویی «World» یا «Room» کلیک کنید، مقداری از پیش تعیین‌شده وجود دارد، بنابراین می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید یا به دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

فکر می‌کنم این مقیاس زمان خوبی برای شروع مشاهده خطوط است، پس بیایید با آن پیش برویم. من می‌خواهم محدوده‌های دید را در لایه‌های دیگرم تغییر دهم و سپس محصول نهایی را به شما نشان خواهم داد.

 

من تصمیم گرفته ام که فقط خط ساحلی و نقاط GPS ارزش دارند که از دور مشاهده شوند. در لیست لایه های سمت چپ متوجه خواهید شد که لایه های دیگر خاکستری شده اند. این برای نشان دادن این است که آنها هنوز روی نقشه وجود دارند، اما در مقیاس فعلی قابل مشاهده نیستند. بیایید کمی بیشتر زوم کنیم،

خوب، بنابراین اکنون لایه خط ساحلی دیگر قابل مشاهده نیست، اما می توانیم خطوط و مسیرهای جزیره را ببینیم. من محدوده دید را برای نقاط GPS تنظیم نکرده ام، بنابراین آنها در هر مقیاسی که نقشه مشاهده شود قابل مشاهده خواهند بود. پوشش گیاهی هنوز در این مقیاس قابل مشاهده نیست، بنابراین اجازه دهید کمی بیشتر زوم کنیم.

 

اکنون که نزدیکتر شده ایم، بالاخره می توانیم پوشش گیاهی را ببینیم. به نظر من، این گیج کننده ترین لایه در این تصویر است (از نقطه نظر بصری)، بنابراین احساس کردم که منطقی است که فقط در چنین مقیاس بزرگی قابل مشاهده باشد.

به هر حال، اکنون که می توانید ببینید تنظیم محدوده دید چقدر آسان است، ادامه دهید و شروع به ایجاد نقشه های وب خود کنید. اگر فکر می کنید که داده های شما از این کار سود می برد، آن را امتحان کنید!

9 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید