خانه / خبر های داغ مکانی (برای مطالب بیشتر کلیک نمایید) / اجرای طرح کاداستر از اولویت های مهم سال جاری است

اجرای طرح کاداستر از اولویت های مهم سال جاری است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:

اجرای طرح کاداستر از اولویت های مهم سال جاری است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در جلسه شورای معاونین این اداره کل تأکید کرد: با توجه به اهمیت حفظ عرصه های ملی، اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی و بازگشت اقتدار حفاظتی به عرصه های منابع طبیعی از اولویت های مهم این اداره کل در سال جاری است.

علینقی حیدریان با بیان اینکه وظیفه اصلی و سازمانی مجموعه منابع طبیعی حفاظت از عرصه های ملی است، افزود: با انجام ارتقاء پوشش حفاظتی عزم و اراده بر این است تا در کنار حفاظت فیزیکی، برخوردهای قانونی با متعرضان به عرصه های ملی و بازگشت اقتدار حفاظتی به عرصه های منابع طبیعی در سطح استان تهران اجرایی شود.

وی اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی را اقدامی زیربنایی و تأثیرگذار در رفع بسیاری از مشکلات ثبتی و حقوقی دانست و اظهار داشت: با اجرای این طرح علاوه بر حفظ حقوق مردم، از تضییع حقوق دولت، تعرض و سوء استفاده از اراضی ملی به شدت جلوگیری می شود.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران به دیگر اقدامات 9 گانه جهشی در قالب طرح 9 در 99 اشاره و بر تسریع در انجام این اقدامات تأکید کرد و گفت: طرح توسعه زراعت چوب یکی دیگر از اقدامات جهشی است که در دستور کار این اداره کل قرار دارد و در سال جاری برای اجرای این طرح 760 هکتار در سطح استان تهران هدفگذاری شده است.

حیدریان در بخش دیگری از سخنان خود تعیین تکلیف مدیریت پارک های جنگلی را از دیگر اقدامات 9 گانه برشمرد و در این باره خاطرنشان کرد: بر اساس تکلیف قانونی احاله مدیریت پارک های جنگلی تهران در دستور کار قرار دارد و تا پایان سال جاری 12 پارک جنگلی در قالب ماده 3 به شهرداری احاله مدیریت خواهد شد.

​به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران بر ارزیابی طرح ها، کشت و توسعه گیاهان دارویی، پایش مراتع و تهیه طرح های مرتعداری تأکید کرد.

گفتنی است فعالیت های جهشی 9 گانه شامل اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی، ارتقاء پوشش حفاظتی، مدیریت و بهره برداری از مراتع، تعیین تکلیف مدیریت پارک های جنگلی، تشخیص، تعیین حدود و آگهی ذخیره گاه های جنگلی، توسعه زراعت چوب، اخذ حقوق دولتی، توسعه دولت الکترونیک و توسعه تقویت صندوق های منابع طبیعی می باشد که در جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران مورد بررسی قرار گرفتند و هر یک از اعضاء به ارائه گزارش موضوعات مرتبط پرداخت.

منبع: ایلنا

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

مناطقی با سرانه‌های صفر در اهواز

مناطقی با سرانه‌های صفر در اهواز در بسیاری از مناطق قدیمی یا جدید اهواز سرانه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟