علم کجایی

بدون جغرافیا شما هیچ کجا هستید. هیچ فراری از آن نیست ، همه ما در اطراف ما هستند ، چه بخواهیم و چه نخواهیم ، خواه آن را بدانیم یا نخواهیم. به عنوان افراد ، دوستان و خانواده های ما را لمس می کند. به عنوان کارگر ، سازمانها و مشاغل ما را لمس می کند. به عنوان شهروند ، شهرها و جوامع ما را لمس می کند. و به عنوان یک انسان ، کل کره زمین ما را لمس می کند.

در دنیای تجارت ، تجربه من از همکاری نزدیک با سازمانهای بخش دولتی و خصوصی این است که مکان ، مکان و جغرافیا به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بستر فناوری و اطلاعات پذیرفته شده است که به تصمیم گیرندگان کمک می کند تا با آگاهی بهتر تصمیمات تجاری را بگیرند. با این حال ، در حالی که این پذیرش عمومی روشن است؛ هنوز شواهدی از رخوت در جامعه ذینفعان ما وجود دارد که ، برای من ، خلا of رهبری فضایی را در سطح بالایی ایجاد می کند ، گاهی اوقات منجر به کندی در عمل می شود ، و احتمالاً از همه بدتر ، یک بازدارندگی برای به اشتراک گذاشتن ، همکاری هماهنگی و همکاری برای منافع بیشتر کسب و کار ، دولت و جامعه به طور کلی.

این همان چیزی است که من از آن به عنوان بازی Geospatial یاد می کنم.

من تقریباً 30 سال است که این بازی را انجام می دهم ، از زمان فارغ التحصیلی به عنوان یک نقشه بردار 21 ساله Geo Surveyor از DIT Bolton Street (اکنون TU Dublin). 24 سال از آن سالهایی که با کارفرمای فعلی ام گذرانده ام. بازی Geospatial بازی ای است که من هرگز از بازی خسته نمی شوم ، زیرا برای من این بازی است که ، من فهمیدم که “بردن” یا “باخت” نیست. این است که به طور مداوم بازی شود.

“انگیزه من از انجام بازی مورد علاقه من حاصل می شود”… لیونل مسی

همانطور که این بازی را اینجا در ایرلند انجام داده ام ، دیده ام که تجارتهای فضایی آمده و می روند. من شاهد بوده ام که شرکت های فضایی برای تمایز و حفظ تجارت خود مجبورند پیشنهادهای خود را با خدمات غیر فضایی افزایش دهند. بارها دیده ام که سازمان ها در ابتدا پیام “فضایی” ما را رد می کنند ، تا پس از چند سال دوباره آنها را بپذیرند و از آن استقبال کنند. من دیدم که سیستم Integrator ارائه خدمات مربوط به مکان فضایی را متوقف کرده است تا بتواند بر نقاط قوت خاص آنها تمرکز کند و آنچه را که واقعاً در آن مهارت دارند انجام دهد. من دیده ام که بودجه شرکت های نوپا برای ابداع فناوری مکانی فضایی که از قبل وجود داشته است بودجه تأمین می شوند ، فقط برای این که آنها بفهمند فناوری در حال اختراع آنها از قبل وجود داشته است.

من دیده ام که سر و صدا و هیاهوی “منبع باز” آرام و مرتب شده در ثبات و اطمینان از جهان “پلت فرم باز” که اکنون به سرعت در حال تبدیل شدن به یک قاعده است. من تیپ یک باره پر سر و صدا و “یکباره” فضای اصلی جریان اصلی است “را دیده ام ، ناگهان ساکت می شوند و درک می کنند که تفکر و استدلال فضایی هیچ کجا به اندازه جریان اصلی که تصور می کردند نیست. با روشی مشابه ، من دیده ام که داستان “فضایی چیز خاصی نیست” به آرامی از بین می رود زیرا با این واقعیت دست و پنجه نرم می کند که دانش زمین مکانی یک مهارت و تخصص تخصصی در حوزه است که فقط تقاضا در حال افزایش است.

و در حالی که به تمام چیزهایی که در طول زندگی حرفه ای من تا به امروز آمده و رفته اند ، تأمل کردم ، فکر کردم که چرا ما هنوز اینجا هستیم و بازی Geospatial را بازی می کنیم؟ چرا این است که من هنوز اینجا هستم ، و هر روز پوست را در این بازی قرار می دهم؟ چرا کسب و کار ما  سال به سال به رشد قابل توجهی ادامه می دهد؟ چرا اکنون صنعت ما رونق دارد؟

چرا این اتفاق می افتد ، در حالی که در همان زمان ، پیام ما تغییر نکرده است ، دید ما تغییر نکرده است ، ارزش های ما تغییر نکرده ، هدف ما تغییر نکرده است. اینکه ما چطور کاری را انجام می دهیم و چرا انجام می دهیم تغییر نکرده است. به عبارت دیگر ، کسب و کار ما برای ادامه رشد ، ادامه رشد ، ادامه یادگیری و مهمتر از همه ، برای موفقیت به تغییر نیازی نداشته است.

آیا پاسخ می تواند در نحوه انجام بازی باشد؟

 

8 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید