به اشتراک گذاری نقشه ها: بهترین روش ها برای وب و موبایل

به اشتراک گذاری نقشه ها

هنگامی که نقشه های خود را با افراد دیگر به اشتراک می گذارید و به دنبال ابزار مناسب برای کار هستید، مهم است که مشخص کنید کاربر نهایی چه کسی خواهد بود و چگونه به نقشه دسترسی پیدا می کند. آیا قصد دارید نقشه های خود را در دسترس عموم قرار دهید؟ آیا اطلاعات مهمی را با ذینفعان به اشتراک می گذارید و به بازخورد آنها نیاز دارید؟ اطلاعاتی که به دنبال برقراری ارتباط هستید چیست؟

نقشه های خود را با چه کسانی به اشتراک می گذارید؟

دانستن اینکه چه کسی به نقشه های شما نگاه می کند اولین گام در هنگام ساخت آنها است – برای مثال، تهیه نقشه برای استفاده عمومی ممکن است از شما بخواهد که جنبه بصری و نحوه حفظ توجه کاربر را در نظر بگیرید. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید، این است که نقشه های عمومی بازدیدهای متنوعی دارند، و باید مطمئن شوید که هر کسیمی تواند بفهمد که شما چه چیزی را نشان می دهید ساده ترین راه برای انجام این کار این است که مطمئن شوید استفاده از نقشه شما آسان است و نمادشناسی شما تا حد امکان ساده است.

از طرف دیگر، یک کاربر تجاری نیازمندی های متفاوتی خواهد داشت. آنها داده ها را درک می کنند و می دانند که باید چه انتظاری داشته باشند، اما ممکن است به کنترل بیشتری بر روی آنچه روی نقشه قابل مشاهده است نیاز داشته باشند یا بخواهند بازخورد خود را به شما ارائه دهند. در این رابطه، کنترل دسترسی باید یکی از تمرکزهای اصلی باشد، به خصوص که در یک محیط تجاری، ما معمولاً در مورد داده های خصوصی صحبت می کنیم. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که آنچه که آنها می بینند همیشه جدیدترین تکرار است، با ارائه یک نقطه از حقیقت برای داده های خود. دادن ابزارهای اضافی به کاربر برای کمک به آنها در فرآیند تصمیم گیری یک امتیاز است.

به طور خلاصه، محتوای نقشه‌های شما همیشه یکسان نخواهد بود، نیازهای کاربران می‌تواند به‌طور چشمگیری متفاوت باشد، و ممکن است بخواهید براساس پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنید، یک عملکرد را با عملکرد دیگری جایگزین کنید.

مقاله را کنار بگذارید

ما اشاره کردیم که تعیین اینکه چه کسی نقشه های شما را مشاهده می کند ضروری است. با این حال، باید نحوه دسترسی آنها به آن را نیز در نظر بگیرید.

نقشه‌های کاغذی در گذشته استاندارد بودند، و اگرچه عالی به نظر می‌رسند، اما در محیط امروزی کاربرد بسیار کمتری از آن‌ها وجود دارد. دیجیتالی کردن نقشه شما باید اولین قدم شما باشد. ناگفته نماند، اما مگر اینکه بخواهید هر روز به چاپ نقشه های جدید ادامه دهید، دیجیتالی شدن راهی است که به بیشترین افراد دسترسی پیدا خواهید کرد، مطمئن شوید که آنچه به اشتراک می گذارید مرتبط و به روز است، و نقشه های خود را به اشتراک بگذارید. سریع ترین.
برخلاف نقشه‌های کاغذی، نقشه‌های دیجیتال نه تنها در محتوایی که به اشتراک می‌گذارید، بلکه در نحوه اشتراک‌گذاری نیز انعطاف بیشتری به شما می‌دهند.

نقشه وب در مقابل نقشه موبایل

هنگام به اشتراک گذاری نقشه های دیجیتال، مهم است که به این فکر کنید که شخصی که به نقشه دسترسی دارد از چه دستگاهی استفاده می کند. این نیز باید در فرآیند بهینه سازی نقشه شما نقش داشته باشد. دو دسته اصلی وجود دارد که می‌توانیم در اینجا جدا کنیم – نقشه‌های وب و نقشه‌های تلفن همراه، و در نظر گرفتن این موضوع به شما کمک می‌کند تا تجربه بهتری را برای بینندگان نقشه خود ارائه دهید.

نقشه وب برای مشاهده در یک صفحه بزرگتر در نظر گرفته شده است. این املاک اضافی به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری را درج کنید، نه فقط از نظر لایه های مختلفی که می خواهید نشان دهید. اگر می‌خواهید نقشه‌های خود را متمایز کنید و به کاربر در درک بهتر داده‌هایتان کمک کنید، یک پورتال یا داشبورد سفارشی ایجاد کنید که از نقشه‌ها و نمودارها، نمودارها، فیلترها یا هر محتوای تعاملی استفاده می‌کند.
نقشه ها

از طرف دیگر برای نقشه موبایل، ساده تر بهتر است. همچنان می‌توانید گزینه اضافه کردن موارد بیشتری را بدهید (لیست ما از ملزومات نقشه را در زیر ببینید)، اما این نقطه شروع نباشد (شما نمی‌خواهید تلفن شخصی را خراب کنید، فقط به این دلیل که نقشه شما «خیلی سنگین» است). تصمیم بگیرید که مهم‌ترین اطلاعاتی که نشان می‌دهید چیست و مطمئن شوید که تا حد امکان واضح است – بقیه به بیننده نقشه بستگی دارد. و در حالی که یک محیط آنلاین شما را قادر می سازد تا هرگونه تغییر جدید را مستقیماً به بیننده فشار دهید، وضعیت برای کاربران تلفن همراه یکسان نیست. آنها ممکن است خود را در مناطق دورافتاده با استقبال ضعیف بیابند، بنابراین مطمئن شوید که نقشه به همان اندازه برای آنها آفلاین کار می کند.

ملزومات نقشه

شما مشخص کرده‌اید که کاربر نهایی شما چه کسی است، می‌دانید که چگونه به نقشه‌ای که می‌خواهید با آنها به اشتراک بگذارید دسترسی پیدا می‌کند – بنابراین ابزار یا ویژگی‌هایی که برای تحقق این امر نیاز دارید چیست؟ ما چند مورد اساسی را که تفاوت ایجاد می کنند برجسته کرده ایم:

  • با قالب محدود نباشید

داده ها اولین گام در تهیه نقشه هستند. فرض کنید که به طور منظم با داده های مکانی کار می کنید. در آن صورت، می‌دانید که داده‌ها در همه فرمت‌های مختلف وجود دارند – از یک صفحه گسترده اکسل تا یک Shapefile بسیار استاندارد، تا یک پایگاه داده PostGIS پیچیده‌تر و سفارشی‌تر. برای هر پروژه معینی، ممکن است فقط یکی از اینها یا همه آنها را استفاده کنید، و مهم است که هر ابزاری که استفاده می کنید به شما این امکان را بدهد که این کار را انجام دهید. در حالی که یک نقشه استاتیک ساده (که در آن داده ها اغلب تغییر نمی کنند) به همان اندازه خوب خواهد بود که آیا آن را از یک فایل CSV یا Shapefile ایجاد کنید، به منظور دستیابی به یک منبع واحد از محیط حقیقت برای پروژه هایی که در آنها بسیار مهم است که همه داده ها به روز هستند (و نه نسخه ای از یک کپی از مجموعه داده های دو هفته پیش)، استفاده از منابعی مانند سرویس ویژگی های وب یا پایگاه های داده خارجی کلیدی است.

  • مطمئن شوید که نماد شما درست است

اولین چیزی که شخصی که نقشه خود را با او به اشتراک می گذارید می بیند این است که چگونه داده های خود را ارائه کرده اید. این مهم ترین تفاوت بین داشتن داده های آسان برای درک و آشفتگی است.

مطمئن شوید که پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید روشی قوی برای تغییر نمادشناسی داده‌های شما دارد. این می تواند به طور خودکار برای شما یا از طریق عبارات پیچیده ای که دسته های شما را بر اساس مقادیر مختلف تعریف می کند، انجام شود. در حالت ایده آل، شما این گزینه را دارید که هر دو را انجام دهید.

ما می‌توانیم تمام روز در مورد روش‌های تجسم داده‌ها صحبت کنیم، اما اگر آنقدر فرصت ندارید، کافی است سری‌های Mini School ما را ببینید. ما شما را از طریق بهترین شیوه ها راهنمایی می کنیم و به شما نشان می دهیم که چگونه به ظاهری که می خواهید برسید.

  • به آن برچسب سفید بزنید

تنظیم یک نماد شناسی واضح و قابل درک اولین گام در حصول اطمینان از تحویل پیام شما است، پس چرا باید در آنجا توقف کنید. نقشه های خود را بخشی از یک تجربه سفارشی کنید و نام تجاری خود را به پلتفرمی که استفاده می کنید اضافه کنید. یک راه حل خوب به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به یادگیری کدنویسی (یا استخدام یک توسعه دهنده) سریع و آسان این کار را انجام دهید. افزودن ویژگی‌های سفارشی مانند ابزارهای فیلتر، داده‌های اضافی در قالب نمودارها و نمودارها (داشبورد)، یا به سادگی پیوند به صفحه وب اصلی خود را در نظر بگیرید.

  • لیست لایه ها – تصمیم گیری را به بیننده نقشه بسپارید

صرف نظر از اینکه با چه کسی نقشه ها را به اشتراک می گذارید، احتمالاً داده های زیادی خواهید داشت که دوست دارید آنها ببینند. در اینجا باید به نکته ای اشاره کرد که نقشه خود را بیش از حد شلوغ نکنید تا مطمئن شوید داده های کلیدی که در معرض دید قرار می دهید گم نمی شوند. با این حال، به جای تلاش برای یافتن آن خط باریک بین «درست» و «خیلی زیاد»، می‌توانید به سادگی به فرد این امکان را بدهید که با دادن فرصت روشن کردن (یا خاموش کردن) آنچه را که دوست دارد ببیند، انتخاب کند. لایه های مورد علاقه داشتن یک لیست لایه روی نقشه به شما این امکان را می دهد که داده های خود را بهتر سازماندهی کنید (به همین دلیل ما پوشه هایی داریم) و شخصی را که نقشه خود را با او به اشتراک می گذارید قادر می سازد تا نمای منحصر به فرد خود را با داده هایی که به دنبال آن هستند ایجاد کند.

شما نمی خواهید در صفحه نمایش کوچک گوشی خود تحت تأثیر لایه های متعدد قرار بگیرید، بنابراین داشتن لیست لایه ها در اشتراک گذاری نقشه موبایل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مورد کمتر، بیشتر است، و اینکه بتوانید لایه‌ها را به دلخواه روشن و خاموش کنید، نقشه خود را مفید می‌سازید.

  • اجازه بازخورد بدهید، اما کنترل را قربانی نکنید

این فقط به اشتراک گذاری نقشه ها نیست – به این فکر کنید که آیا در ازای آن باید بازخوردی دریافت کنید یا خیر. آیا نظر عمومی در مورد منطقه مسکونی جدید پیشنهاد شده را می خواهید؟ آیا باید راهی به مشتری بدهید تا در مورد داده های خاصی که با آنها به اشتراک می گذارید نظر دهد؟

تعیین نوع دسترسی کاربر بسیار مهم است، به خصوص اگر با داده های حساس سر و کار دارید. آیا فقط برای مشاهده است؟ آیا می خواهید کسی این داده ها را دانلود کند؟ در هر صورت، می‌خواهید مطمئن شوید که کنترل کاملی بر روی دادن مجوز دسترسی دارید و در نحوه دریافت بازخورد مورد نیاز خود انعطاف‌پذیر باشید. این هم برای برنامه های وب و هم برای موبایل صادق است.

  • از سکوها عبور کنید

یکی از راه‌های اطمینان از اینکه می‌توانید از کاربران مختلف بازخورد دریافت کنید این است که نقشه خود را در همه پلتفرم‌ها در دسترس قرار دهید. بسیاری از ابزارها شما را در اکوسیستم خود محبوس می‌کنند، اما واقعیت این است که تعداد زیادی از ابزارها برای انتخاب وجود دارد که مطمئن شوید همه کسانی که با آن‌ها کار می‌کنید از یک پلتفرم استفاده می‌کنند، مشکل خواهید داشت. یک راه حل ساده استفاده از Web Map Service یا Web Feature Service است، بنابراین مطمئن شوید که ابزاری که استفاده می کنید می تواند به راحتی آنها را تولید کند.

این لیست ممکن است سؤال زیادی به نظر برسد، اما این ویژگی‌ها به سادگی اصول اولیه هستند، بنابراین پلتفرمی که استفاده می‌کنید باید همه کادرها را علامت بزند. خوشبختانه، ما شما را پوشش داده‌ایم – برنامه‌های مبتنی بر ابر ما تضمین می‌کنند که می‌توانید به راحتی نقشه‌های بهینه‌سازی شده برای اشتراک‌گذاری وب و تلفن همراه ایجاد کنید. نه تنها این، شما همچنان این گزینه را دارید که مایل بیشتری را طی کنید و تجربه را به طور کامل سفارشی کنید.

سیستم اطلاعات جغرافیایی

gis در شیرازGIS مقدماتی و پیشرفتهGISپژوهش در GISآشنایی با دوره GISآشنایی با دوره جی آی اسآشنایی و کار با سیستم جی آی اسآموزش arcgisآموزش GISآموزش GIS از مبتدی تا حرفه ای در شیرازآموزش GIS به روش گام به گام در شیرازآموزش GIS در تهرانآموزش GIS در شهرسازیآموزش gisدر شیرازآموزش برنامه نویسی GISآموزش پایه اس GISآموزش پایه اس جی آی اسآموزش پایه ای ArcGIS و GISآموزش تغییر رنگ "نماد و برچسب گذاری لایه ها در GISآموزش جی آی اس در شیرازآموزش رایگان GISآموزش رایگان GIS در شیرازآموزش ساده و مفهومی GISآموزش ساده و مفهومی جی ای اسآموزش سیستم اطلاعات جغرافیاییآموزش سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)آموزش کاربردی GIS در شیرازآموزش کاربردی آرک جی ای اسآموزش کامل جی آی اسآموزش گام به گام GISآموزش گام به گام جی آی اس . آموزش گام به گام GISآموزش گزارش گیری از جداول توصیفی در GISآموزش مجازی GISآموزش محیط نرم افزار GISآموزش مقدماتی نرم افزار ArcGISآموزش های نو در GISارزیابی زمین در GISالگوی فضایی در GISامکان سنجی در GISبانک جامع اطلاعات جی آی اسبایگانی های آموزشGISبررسی کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیاییبرگزاری دوره GIS در شیرازبرنامه خود آموز GISبهترین استاد جی آی اس در شیرازبهترین جزوه GISبهترین جزوه کاربردی GISبهترین دوره آموزشی GISبهترین کتاب GISبهترین کلاس GIS در شیرازبهترین کلاس جی آی اس در شیرازبهترین موسسه GIS در شیرازبهترین موسسه جی آی اس در شیرازپاورپوینت آموزش gisپتانسیل سنجی در GISپراکنش جغرافیایی در GISپکیج آموزش gisپکیج آموزش جی آی اسپکیج آموزش حرفه ای GISپکیج فارسی آموزش جس ای اسپهنه بندی اقلیمی درGISپورتال جی آی استحلیل در GISتحلیل زمین آماری در سیستم اطلاعات جغرایی یا جی آی استحلیل فضایی در GISتخصصی نمودن GISتکنولوژی WEBGISتکنولوژی سیستم اطلاعات جغرافیاییتهرانتهران. بهتریت کتاب آموزش GISتوپولوژی در gisتوسعه GISثبت نام gisثبت نام پیشرفته GISثبت نام پیشرفته در شیرازGISثبت نام مقدماتی GISثبت نام مقدماتی GISدر شیرازجی آی چیست؟خواندن جی آی اس به راحتی خوردن یک لیوان آبداده های اکتشافي در محیط GISدانلود آموزش GISدانلود آموزش پیشرفته جی آی اسدانلود بهترین کتای GISدانلود کتاب آموزش GIS در شیرازدرون یابیدوره آموزش GISدر شیرازدوره آموزش پیشرفته نرم افزارArcGISدوره آموزش نرم افزار ArcGISدوره آموزش نرم افزار GISدوره آموزشی جی آی اس در شیرازراه های افزایش سرعت عملکردنرم افزار GISرسترروشهای جمع آوری داده های مکانی و توصیفی درزر ساخت داده مکانی در GISسامانه اطلاعات جغرافیاییسامانه اطلاعات مکانی و GISسایت تخصصی جی ای اس. GIS در یک نگاهسایت تخصصی در زمینه GISسخت افزار در GISسرفصل دوره مقدماتی آموزش GISسعید جوی زادهسعیدجوی زادهسمینار آموزش GIS در شیرازسنجش از دورسنجش از دور و جی آی اسسه بعدی در GISسیستم اطلاعات مکانی یا GISشبیه سازی در GISشیرازفایل GISفروشگاه جی آی اسفیلم GISفیلم آموزشی GIS در شیرازفیلم جی آی اسقابلیت هایGISکاربرد GISکاربرد تصاویر ماهواره ای و GISکاربرد جی آی اسکاربرد جی آی اس در نقشه برداریکارگاه GIS در شیرازکارگاه آموزش GISکارگاه آموزشی GIS در شیرازکارگاه جی آی اس در شیرازکامل ترین و بهترین دوره آموزش GISکتاب آموزش کاربردی Arc GISکتاب جی آی اسکلاس آموزش GISکلاس آموزشی GIS در شیرازگراف در GISمبانی و مفاهیم GISمبانی و مفاهیم جی ای اسمجموعه کامل جی آی اس برای دانشجویانمدرک معتبر GISمدل سازی در GISمدل های وزن دهیمراحل انجام یک پروژه GISمرجع آموزش جی ای اسمرکز مطالعات سنجش از دور و GISمشاوره و آموزش GISمعرفی بسته Arc GISمقالات کاربردی GISمقدمه و مفاهیم GISمکان یابیموسسه چشم اندازموسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیرازموسسه علمی تحقیقاتینرم افزار در GISنرم افزار مهندسی جی آی اسنصب GISنقشه های رقومیهمه چیز درباره جی آی اسوکتورویدئو آموزشی GIS در شیرازویژگیهای GISویژه داوطلبین ارشد در شیراز

9 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید