خانه / تیم ما

تیم ما

مدیر گروه:


دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی  از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان “تحلیل فضایی خشکسالی در ایران” است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

سارا کاویانی آهنگر پژوهشگر سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) در موسسه چشم انداز هزاره سوم می باشد. مدرک کارشناسی خود را در سال 1389 در رشته منابع طبیعی از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد خود را در سال 1391 در رشته مدیریت مناطق بیابانی از دانشگاه شیراز اخذ نمود.الان دانشجوی دکتری مدیریت مناطق بیابانی در دانشگاه هرمزگان می باشند. عنوان رساله ایشان “برآورد آب مجازی با عنوان سامانه هشدار در بیابان زایی” می باشد. از سال 1390 شروع به فعالیت در زمینه GIS و RS نمود. فعالیت حرفه ای خود را از سال 1392 در موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل آغاز نمود. وی مولف 10 کتاب در زمینه GIS، RS و خشکسالی می باشد. او توانسته دانشجویان بسیاری را در این زمینه توانمند و روانه بازار کار نماید. او علاقمند به تدریس و انجام پروژه های مرتبط با  GIS و RS است و هم اکنون نیز در زمینه کشاورزی دقیق  مشغول به فعالیت می باشد. از آرزوهای جهانی بدور از خشکسالی و کم آبی  می باشد.از ویژگی های اصلی ایشان شرکت در کار گروهی است.

 

 

 

dav

منیژه براهیمی پژوهشگر سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) در موسسه چشم انداز هزاره سوم می باشد. مدرک کارشناسی خود را در سال 1386 در رشته جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی از دانشگاه سیستان و بلوچستان و کارشناسی ارشد خود را در سال 1392 در همان رشته و گرایش از دانشگاه پیام نور اصفهان اخذ نمود. عنوان پایان نامه ایشان “روند تغییرات دمایی استان فارس به روش من کندال” می باشد. از سال 1390 شروع به فعالیت در زمینه GIS و RS نمود. فعالیت حرفه ای خود را از سال 1392 در موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل آغاز نمود. وی مولف 13 کتاب در زمینه GIS، RS و خشکسالی می باشد. او توانسته دانشجویان بسیاری را در این زمینه توانمند و روانه بازار کار نماید. او علاقمند به تدریس و انجام پروژه های مرتبط با  GIS وRS است و هم اکنون نیز در زمینه توسعه سیستم های پردازش تصاویر لیدار مشغول به فعالیت می باشد. علاوه بر این وی علاقمند به پیوستن به ناسا(NASA) و فعالیت در شرکت ESRI می باشد. از آرزوهای وی توسعه و پیشرفت کیفیت و کمیت داده های مکانی در جهان می باشد.

مژگان صداقت پژوهشگر موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز میباشد. دوره کارشناسی خود را در زمین شناسی از دانشگاه پیام نور جهرم و کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی خود را از دانشگاه دامغان اخذ نمود.عنوان پایان نامه وی “تحلیل پایداری شیروانی سنگی در مسیر جاده پل سفید- قائمشهر”است.مژگان صداقت هم اکنون بر روی کاربردهای سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دورRS))در زمین شناسی   مشغول به فعالیت است .از آرزوهای وی، بومی سازی نرم افزارها و روش ها و تکنیک های GIS در ایران می باشد او عاشق چالش های جدید در این حوزه است .او قصد دارد حلقه های مفقوده و گم شده در  GIS و RS را کشف کند.

الهام عزیزی خادم پژوهشگر سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) و سنجش از دور (RS) در موسسه چشم‌انداز هزاره سوم می‌باشد. کارشناسی منابع طبیعی- مرتع و آبخیزداری را در سال 1390 از دانشگاه ایلام و کارشناسی ارشد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS & RS) را از دانشگاه شهید چمران اهواز در سال 1394 اخذ کرده است. عنوان پایان نامه ایشان “مکان‌یابی دهکده گردشگری از طریق سیستم اطلاعات جغرافیایی و هوش محاسباتی با در نظر گرفتن ارزیابی زیست محیطی) شهرستان شوش )” است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) و سنجش از دور(RS)  است. از سال 1396 مشغول تدریس در دانشگاه و مراکز خصوصی است، او علاقمند به تدریس و انجام پروژه‌های مرتبط با  GIS وRS است هم اکنون در زمینه Geospatial  مشغول به فعالیت است. از آرزوهای وی آموزش اصولی و اجرایی (GIS & RS) به علاقه مندان در این زمینه و راه یابی این علم به تمام دستگاه های اجرایی است.

مسلم شمشیری  از پژوهشگران  موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که  اساس قدرت در علم و دانش است. کارشناسی جغرافیا و برنامه ریزی شهری  را در سال 1389 از دانشگاه فردوسی مشهد و کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری  را از دانشگاه یزد در سال 1391 اخذ کرده است. عنوان پایانامه  ایشان “باز زنده سازی بافت های فرسوده شهری با تاکید بر بافت تاریخی شیراز” است. از سال 1390 در سیستم های اطلاعات جغرافیایی فعالیت دارد. ایشان کتاب های کاربردی بسیاری را در زمینه سیستم اطلاعات جغرافیایی به رشته تحریر درآورده است و مقالات فر اوانی در این زمینه به چاپ رسانده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)،مدلسازی شهری،پروژه های شهری و گردشگری مشغول به فعالیت است. علاوه بر این مسلم شمشیری علاقه مند به مطالعات برنامه ریزی و مدیریت شهری،و جامعه شناسی شهری است. از آرزوهای مسلم شمشیری جهانی پر از علم و دانایی که بشریت را از بدویت و خونریزی دور می سازد و به ما یاد می دهد تا خانه خود را آباد سازیم

سمانه اخوی از پژوهشگران  موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق گردشگری و ایرانشناسی است. وی معتقد است که سفر انسان ها را می سازد و باعث رشد و تعالی می شود و این را از همشهری خود شیخ اجل سعدی آموخته است. کارشناسی مدیریت جهانگردی را در سال 1392 از دانشگاه پیام نور شیراز و کارشناسی ارشد ایرانشناسی را از دانشگاه شیراز در سال 1396 اخذ کرده است. عنوان پایانامه  ایشان “معرفی مسیر گردشگری محور بیشاپور تا فهلیان با تکیه بر یافته های تاریخی” است. از سال 1386 در زمینه گردشگری و ایرانشناسی فعالیت دارد. وی هم اکنون بعنوان راهنمای گردشگری و ایرانگردی مشغول به فعالیت است. . هم اکنون نیز بروی سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)و گردشگری مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سمانه اخوی علاقه مند به مطالعات برنامه ریزی و توسعه پایدار گردشگری است.ایشان علاقه زیادی به دیدن فیلم هایی با موضوع حیات وحش و تاریخی دارد.از آرزوهای سمانه اخوی جهانی بدور از جنگ و خونریزی است و آرزو می کند که همه مکان های این سیاره تبدیل به خانه ای امن برای آیندگان باشد..

صغری انصاری فر پژوهشگر سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) در موسسه چشم انداز هزاره سوم می باشد. مدرک کارشناسی خود را در سال 1386 در رشته ریاضی کاربردی از دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد خود را در سال 1392 در رشته آمار و ریاضی از دانشگاه پیام نورشیراز اخذ نمود. از سال 1390 شروع به فعالیت در زمینه آمار و ریاضی نمود. فعالیت حرفه ای خود را از سال 1392 در موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل آغاز نمود. وی کتاب هایی را در دست اقدام و چاپ دارد . او توانسته دانشجویان بسیاری را در این زمینه توانمند و روانه بازار کار نماید. او علاقمند به تدریس و انجام پروژه های مرتبط با آمار خصوصا آمار مکانی است و هم اکنون نیز در زمینه آمار مکانی و سیستم های اطلاعات جغرافیایی مشغول به فعالیت می باشد. از آرزوهای ایشان کاربردی شدن علم آمار و کارآفرینی برای دانشجویان علم آمار می باشد.