راه اندازی arcgis pro

اکنون که ArcGIS Pro را نصب کرده اید و مجوز دارید، زمان آن رسیده است که ArcGIS Pro را برای اولین بار راه اندازی کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که به اینترنت متصل هستید زیرا هنگام راه اندازی ArcGIS Pro، برای اطمینان از داشتن مجوز معتبر، باید به ArcGIS Online یا Portal for ArcGIS متصل شود.

بیایید ArcGIS Pro را باز کنیم:

 1. ArcGIS Pro را باز کنید. نحوه انجام این کار به سیستم عامل شما بستگی دارد و اینکه آیا میانبرهایی را به دسکتاپ یا نوار وظیفه خود اضافه کرده اید یا خیر. در بیشتر موارد، برای اولین بار که ArcGIS Pro را راه اندازی می‌کنید، باید به دکمه Start که در گوشه پایین سمت چپ مانیتور خود قرار دارد بروید. به نظر می‌رسد نماد ویندوز است.

 2. پس از کلیک بر روی دکمه Start، لیست برنامه‌های نصب شده را مرور کنید تا پوشه یا گروه ArcGIS را مشاهده کرده و روی آن کلیک کنید. با این کار لیست برنامه‌های نصب شده ArcGIS نصب شده بر روی رایانه شما گسترش می‌یابد.
 3.  

اگر می‌خواهید میانبر ArcGIS Pro را به نوار وظیفه خود اضافه کنید، کافی است روی نام برنامه در منوی Start راست کلیک کنید. سپس، More و Pin to Taskbar را انتخاب کنید. پس از انجام این کار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نماد ArcGIS Pro در نوار وظیفه خود کلیک کنید تا برنامه شروع به کار کند.


 • برای شروع برنامه، ArcGIS Pro را از لیست برنامه‌ها انتخاب کنید.
 1. پس از راه اندازی ArcGIS Pro، باید به حساب ArcGIS Online یا Portal خود وارد شوید. این به ArcGIS Pro اجازه می‌دهد مجوز شما را تأیید کند. شما این گزینه را دارید که به ArcGIS Pro اجازه دهید تا اطلاعات ورود به سیستم خود را برای ArcGIS Online به خاطر بسپارد، بنابراین لازم نیست هر بار که ArcGIS Pro را راه اندازی می‌کنید وارد سیستم شوید:

  arcgis

بعد از اینکه ArcGIS Pro ورود و مجوز شما را تأیید کرد، شما را به پنجره‌ای می‌رساند که به شما امکان می‌دهد یک پروژه جدید را شروع کرده یا یک پروژه موجود را باز کنید. اکنون یک پروژه موجود را باز می‌کنید، اما قبل از انجام این کار، باید مطمئن شوید که داده‌های تمرین را بارگیری و نصب کرده‌اید.

2افتتاح پروژه ArcGIS Pro

ArcGIS Pro از پروژه هایی استفاده می‌کند که می‌توانند شامل نقشه، اتصالات داده، جعبه ابزار و موارد دیگر باشند. اکنون یک پروژه موجود را باز کرده و اولین سفر خود را به ArcGIS Pro آغاز می‌کنید تا به تأیید نصب موفقیت آمیز ArcGIS Pro و داده‌های تمرین خود کمک کنید. فرصتی برای کشف نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی، طرح بندی و سایر موارد پروژه به شرح زیر خواهید داشت:

 1. اگر ArcGIS Pro را از قسمت قبل بسته اید، ArcGIS Pro را باز کرده و در صورت نیاز وارد سیستم شوید.

باز کردن پروژه جدید در arcgis pro

در صفحه شروع ArcGIS Pro، روی باز کردن یک پروژه دیگر کلیک کنید، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است:

یک لحظه وقت بگذارید و صفحه شروع را مرور کنید. به سه ستون تقسیم می‌شود. اولین مورد برای باز کردن پروژه‌های موجود مانند پروژه‌ای است که قرار است افتتاح کنید. در بالای ستون اول لیستی از پروژه‌های اخیر افتتاح شده است. اگر برای اولین بار است که پروژه‌ای با ArcGIS Pro باز می‌کنید، این منطقه خالی خواهد بود، همانطور که در تصویر قبلی نشان داده شده است.

اگر این اولین بار نیست، لیستی از یک یا چند پروژه باز شده را مشاهده خواهید کرد. با مرور کتاب، پروژه هایی را مشاهده خواهید کرد که به این قسمت اضافه شده اند. ناحیه ستون دوم ایجاد پروژه‌های جدید است. این شامل لیستی از الگوهای پروژه موجود با ArcGIS Pro است. شما بعداً در این کتاب نحوه ایجاد پروژه‌های خود را خواهید آموخت. ناحیه ستون آخر لیستی از الگوهای پروژه‌ای است که اخیراً برای ایجاد پروژه‌های جدید استفاده کرده اید و همچنین گزینه‌ای در پایین برای انتخاب الگوی متفاوت.

 1. آخرین مرحله باید پنجره Open Project را باز کرده باشد. روی Computer کلیک کنید

در پنل سمت چپ پنجره این باید زیر پورتال باشد.

 1. در پنل سمت راست پنجره، روی (ج:) برای دسترسی به درایو محلی خود

در این مراحل فرض می‌شود که داده‌های تمرین را در محل پیش فرض نصب شده در قسمت بارگیری و نصب داده‌های تمرین نصب کرده‌اید. اگر آن را در مکان دیگری نصب کرده اید، به جای آن به آن مکان بروید.

arcgis pro پروژه جدید

 1. حرکت بهC: \ Student \ IntroArcPro \ Chapter1 \ IntroArcPro_Chapter1 یا اینمکانی که داده تمرین را نصب کرده اید و انتخاب کنیدaprxبه سپس، روی OK کلیک کنید (یا روی فایل دوبار کلیک کنید) تا پروژه باز شود:

اگر پروژه با موفقیت باز شود، دو نمای نقشه را مشاهده خواهید کرد که در کنار هم معدن گرانیت را نشان می‌دهند، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است. یکی نقشه سنتی دو بعدی و دیگری نقشه سه بعدی است. این دو نمای به هم پیوند خورده‌اند، بنابراین هنگامی که روی یکی بزرگنمایی یا حرکت می‌کنید، سایر به روز رسانی‌ها مطابقت دارند:

arcgis pro

اکنون می‌توانید این پروژه و دو نقشه‌ای را که مشاهده می‌کنید کشف کنید تا بتوانید رابطه بین ابزار را بهتر درک کرده و برخی از ابزارهای اساسی موجود در ArcGIS Pro را بررسی کنید. کار خود را با استفاده از ابزار Explore آغاز می‌کنید. این یک ابزار بسیار متنوع است که به شما امکان می‌دهد در داخل نقشه حرکت کرده و اطلاعات مربوط به ویژگی هایی که مشاهده می‌کنید را بازیابی کنید.

 1. در بالای رابط ArcGIS Pro، مطمئن شوید که برگه Map فعال است. اگر اینطور نیست، روی آن کلیک کنید.
 2. بر روی ابزار Explore در برگه Map کلیک کنید. این ابزار از یک نماد کروی آبی و سفید استفاده می‌کند که با نوارهای پیکان کوچک احاطه شده است، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است:

 1. اشاره گر ماوس خود را به یکی از دو نمای نقشه منتقل کرده و روی دکمه سمت چپ ماوس کلیک کرده و آن را بکشید تا در نمای داخل صفحه حرکت کند. همانطور که در یک نمای حرکت می‌کنید، ببینید در نمای دیگر چه اتفاقی می‌افتد.

  سوال: وقتی از ابزار Explore در دو نمای پروژه برای بزرگنمایی یا بزرگنمایی استفاده می‌کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟

 

 1. با استفاده از ابزار Explore یکبار دیگر، بر روی بسته در هر نمای کلیک کنید.

  سوال: وقتی در هنگام استفاده از ابزار Explore روی ویژگی موجود در نقشه مانند بسته بسته می‌کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟

 1. با خیال راحت به بررسی استفاده از ابزار Explore ادامه دهید. پس از اتمام کار، ArcGIS Pro را بدون ذخیره پروژه ببندید.

 

شما با مجوزهای ArcGIS Pro و سطوح آنها آشنا شده اید و همچنین اولین پروژه ArcGIS Pro خود را باز کرده و حرکت در نقشه را آغاز کرده‌اید. اولین قدم شما را در جهت استفاده از قدرت ArcGIS Pro در تجسم و پرس و جو اطلاعات تبریک می‌گویم!

خلاصه

شما اکنون با موفقیت ArcGIS Pro را نصب کرده و شروع به استفاده از آن کرده‌اید. بنابراین شما اکنون مهارت لازم برای نصب و کار با ArcGIS Pro را دارید. این برنامه جدید 64-bit overhreaded از Esri یک ابزار م toثر برای تجسم طیف وسیعی از داده‌ها، از جمله 2D و 3D را فراهم می‌کند. این افزایش توانایی مستلزم استفاده بیشتر از منابع سیستم در مقایسه با برنامه‌های قبلی ArcGIS است.

در این فصل، متوجه شدید که ArcGIS Pro علاوه بر مجوز سنتی یکبار مصرف یا همزمان از یک مدل مجوز جدید، با نام کاربران استفاده می‌کند. همچنین آموخته اید که مجوزهای ArcGIS Pro Named User از طریق حساب ArcGIS Online یا پورتال ArcGIS سازمان شما مدیریت می‌شود. همچنین اشاره شد که تنها کاربرانی که در سازمان شما ایجاد کننده یا حرفه‌ای هستند می‌توانند مجوز ArcGIS Pro را دریافت کنند.

از آنجا، اولین پروژه ArcGIS Pro خود را باز کردید. این کار مهارت هایی را برای برخورد با پروژه هایی که ممکن است شامل چندین مورد از جمله نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی باشند به شما ارائه می‌دهد، اما این فقط یک آغاز است، همانطور که در فصل‌های بعدی یاد خواهید گرفت. هنگامی که پروژه را باز کردید، از ابزار Explore برای پیمایش در نقشه و بازیابی اطلاعات در مورد ویژگی هایی که مشاهده می‌کنید، استفاده کردید.

در فصل بعدی، شما رابط کاربری ArcGIS Pro را دقیق تر بررسی خواهید کرد. ابزارهای متداول و محل یافتن آنها را بررسی خواهید کرد.

خواندن بیشتر

ممکن است بخواهید این منابع اضافی را برای اطلاعات بیشتر در رابطه با موضوعات مورد بحث در این فصل بررسی کنید.

 • کتاب راهنما ArcGIS Pro 2.x،توسط تریپ کوربین،

https:/ / www. packtpub. com/ application- development/ arcgis- pro- 2x- cookbook

 • مقایسه ArcGIS Desktop و ArcGIS Pro (ویدئو): https:/ / youtu. be/ 4_ OOOQbLZDU
 • Pro 2.x: آیا قدرت رایانه شما به اندازه کافی است (ویدئو):
 • https:/ / youtube/ tH7JemkC7SM
 • اختصاص مجوزهای ArcGIS Pro از طریق ArcGIS Online (ویدئو):
 • https:/ / youtu. be/ Lny22sjzg9o

9 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید