زباله های هوشمند ، فرصتی است که شهرها نباید زباله را حذف کنند

شهر های هوشمند جهان

مزایای زباله های هوشمند به معنای آن است که این فناوری برای شهرها بسیار مهم شده است که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

زباله ها باید تقریباً در همه شهرهای جهان هوشمند شوند. طبق گزارش بانک جهانی ، ما سالانه بیش از دو میلیارد تن زباله جامد شهری تولید می کنیم. تا سال 2050 ، تولید زباله سالانه 70 درصد افزایش می یابد و به 3.4 میلیارد تن می رسد. این امر بخصوص برای مدیران شهری نگران کننده است که برای حفظ سلامت عمومی و قابلیت زندگی به طور کلی نیاز به اطمینان از جمع آوری و درمان پسماند موثر دارند.

بیشتر شهرها قبلاً در برخورد با مدیریت پسماند رویکرد واکنشی داشتند ، بنابراین فقط در شرایط اضطراری یا در صورت تحت فشار قرار گرفتن قوانین پیروی از مقررات ، سرمایه گذاری می کردند. کشورهای اتحادیه اروپا باید حداقل 50 درصد از زباله ها را بازیافت کنند یا مجازات هایی برای آنها در نظر گرفته شود و همچنین ایالات متحده در حال بررسی تغییر در شاخص های عملکرد در بازیافت است.

تا سال 2050 ، تولید زباله سالانه به 3.4 میلیارد تن می رسد

اکنون که به طور فزاینده ای خواسته می شود از یک اقتصاد خطی به یک اقتصاد دایره ای تغییر شکل دهد ، اکنون فعال شده اند و به مدیریت پسماند نه به عنوان یک مورد هزینه ، بلکه به عنوان فرصتی برای بهبود کیفیت زندگی شهری نگاه می کنند. بنابراین چگونه می توان فناوری های هوشمند بسیاری از نقاط درد یک شهر را در هنگام جمع آوری و مدیریت موثر سطل زباله برطرف کرد؟

 

مسئله زباله: هزینه زیاد ، عملکرد ضعیف

جمع آوری زباله ، که معمولاً از 10 تا 25 درصد بودجه شهرداری را تشکیل می دهد ، با تعدادی از مسائل کارایی روبرو است. یافته های تحقیقاتی توسط مشاوره جهانی شهر هوشمند Kurrant نشان می دهد که 15 درصد سطل آشغال ها به طور کلی بیش از حد پر شده است ، کیسه های ناخوشایند در آن قرار می گیرد و یک خطر بهداشتی و زیست محیطی ایجاد می کند.

 

برای جلوگیری از چنین وضعیتی ، شهرها معمولاً دفعات جمع آوری را افزایش می دهند ، اما این می تواند به معنای تخلیه سطل های زباله باشد که فقط 40 درصد پر شوند و در نتیجه ، هزینه های جمع آوری زباله افزایش یابد. فراموش نکنید که کانتینرها یک هدف آسان برای خرابکاری هستند ، که اغلب زیر و رو می شوند یا لگد می خورند و حتی آتش می زنند و باعث ایجاد خطر جدی برای ایمنی و هزینه های اضافی می شوند.

پانزده درصد سطل آشغال به طور کلی بیش از حد پر شده است

برخی از شهرها تصمیم می گیرند از خانه به خانه به مدل های داوطلبانه رها شوند ، اما نتایج همیشه درخشان نیستند. با در نظر گرفتن ضایعات شیشه در یک شهر 100 هزار نفری ، مقایسه دقیق بین دو گزینه ثابت کرد که پس از آستانه 40 درصد ، ترک تحصیل داوطلبانه برای مدیران خدمات هزینه کمتری دارد اما عملکرد و کارآیی آن نیز بسیار کمتر است.

 

مزایای اصلی زباله های هوشمند

 

با استفاده از راه حل های هوشمند زباله که از فناوری اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) برای اتصال و نظارت از راه دور سطل های زباله ، جمع آوری داده هایی مانند سطح پر کردن ، تاریخ و زمان آخرین جمع آوری زباله ها و تولید آنها ، می توان به خوبی همه این نقاط درد را برطرف کرد. هشدارها در صورت آتش سوزی ، خرابکاری یا حرکات غیر مجاز سطل آشغال.

 

با تجزیه و تحلیل و همبستگی داده ها ، راه حل می تواند زمان تخلیه سطل آشغال را پیش بینی کند و نرم افزار هوشمند مسیریابی آن اجازه می دهد تا کامیون ها در هنگام پر شدن سطل های زباله یا زمان ترجیح شهر ارسال شوند. این کیفیت خدمات جمع آوری زباله را بهبود می بخشد ، کارایی را افزایش می دهد و باعث صرفه جویی در هزینه های سوخت و هزینه های نگهداری کلی می شود.

 

مدیران شهر همچنین می توانند با ارزیابی ناوگان کامیون و تجهیزات مناسب برای مدیریت حجم زباله مورد انتظار ، برنامه ریزی بهتری داشته باشند و الگوهای پر کردن را تجزیه و تحلیل کنند تا تصمیمات مبتنی بر داده در مورد کمیت ، ظرفیت و مکان ظروف را اتخاذ کنند. هشدارهای ارسالی از سنسورهای سطل زباله امکان واکنش سریعتر هنگام خراب شدن یا دزدیده شدن سطل زباله را فراهم می کنند.

 

داده های مربوط به زباله همچنین می توانند برنامه های سفارشی را تغذیه کنند و بر روی آنها نظارت شود: به عنوان مثال به امکان ردیابی دقیق ورودی زباله و معرفی هزینه های تخفیف یافته برای پاداش بازیافت و اصلاح تفکیک زباله فکر کنید.

 

اهمیت تابعیت مسئول

 

زباله های هوشمند و راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا یک جز card اصلی برای بهبود جمع آوری و مدیریت پسماند شهری است ، اما تنها مورد نیست.

 

یکی از اصول کلیدی اقتصاد دایره ای ، تبدیل پسماند به منبع است. این امر می تواند درصورتی محقق شود که شهروندان متعهد و متعهد به تفکیک زباله باشند ، تا آنجا که می توانند از فرآیند بازیافت طرفداری کنند و سعی کنند زباله های خانگی خود را به حداقل برسانند. یک سبک زندگی پایدار ممکن است نیاز به تغییراتی در عادات شخصی و خانوادگی داشته باشد ، کوششی که همه باید انجام دهند تا در یک محیط پاک تر ، سالم تر و امن تر و در شهرهای جذاب تر زندگی کنند.

 

فناوری های هوشمند می توانند از طریق حمایت از مدیران شهری در بهبود خدمات مرتبط با زباله و تشویق شهروندی مسئول از طریق شواهد مبتنی بر داده ها ، کمک کنند.

8 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید