زبان برنامه نویسی IDL مخفف Interactive Data Language است که بیانگر یک زبان برنامه نویسی ساده در زمینه تعامل با داده­ های رقومی و دیجیتالی از جمله تصاویر است. که همزمان می­تواند یک محیط تعاملی برای کار با داده­ ها و همچنین یک زبان برنامه نویسی را فراهم آورد. از این زبان برنامه نویسی در بسیاری از علوم و پردازش­ های مهندسی و تحلیل های عددی و بر روی تصاویر دیجیتالی استفاده می شود. این زبان برنامه نویسی شکل یافته از چندبن زبان برنامه نویسی قدرتمند مانند C,BASIC,و APL است که به شکلی متفاوت در این زبان گرد هم آمده ­اند. مهم­ترین تفاوتی که بین زبان برنامه نویسی IDL و بسیاری دیگر از زبان­ها وجود دارد در ساختار آن است که به بهترین شکل امکان تعامل و کار با انواع داده­های رقومی را فراهم می­ آورد. این زبان برنامه نویسی مانند بسیاری از زبان­ های دیگر از محیط و فضای command برخوردار است که کاربر می تواند در آن دستورات مختلف را به ساده ترین شکل ممکن با syntax های مختلف وارد سازد و نتایج مربوط به آنها را نیز مشاهده نماید. در حقیقت این زبان برنامه نویسی کاملا با زبان های برنامه نویسی دیگر مانند FORTRAN و C در کار با داده های علمی تفاوت دارد. به منظور ساخت یک برنامه در زبان FORTRAN ، برنامه نویس در درجه اول باید یک یا چند فایل را درست کند که دربردانده برنامه مربوط به زبان FORTRAN باشد، که از آن با عنوان یک Source Code یاد میشود. این امر با استفاده از یک text editor انجام می­ شود که یک برنامه پردازش کلمه برای نوشتن برنامه های کامپیوتری است. برنامه FORTRAN در بردارنده عبارت های زبان برنامه نویسی FORTRAN است. پس از این یک برنامه FORTRAN در کامپیوتر به به شکلی دیگر در کامپیوتر کامپایل می­شود تا از این طریق رایانه بتواند به درستی آن را درک و در نهایت اجرا نماید. برنامه ای که به حالت کامپایل شده تبدیل شده است به یک object code تبدیل می­شود. سپس این object code از طریق یک کتابخوانه به برنامه های دیگری که پیش تر کامپایل شده اند متصل و لینک می شود. هریک از این object code ها می توانند در کامپیوتر کامپایل و سپس اجرا شوند. در صورتی که در هنگام اجرا شدن خطایی در برنامه نوشته شده مشاهده شده باشد قابلیت تصحیح و نوشتن مجدد آن فراهم است به علاوه لینک دوباره و کامپایل دوباره نیز برای ان تعریف شده است. با وجود اینکه بسیاری از این فرایندها بصورت اتوماتیک میتوانند انجام شوند اما با این حال شاهد آن هستیم که فرایند رفع خطا در برنامه نویسی به عنوان یک فرایند بسیار زمان بر محسوب می شود.

زبان های برنامه نویسی کامپایل شده مانند Cو همچنین FORTRAN نسیت به زبان های تعاملی و تفسیر شده از مزیت هایی برخوردار هستند. به عنوان مثال کامپایلرها می توانند object code ها را به گونه ای سازماندهی کنند که در زمان کوتاهی اجرا شوند. که از این فرایند به عنوان بهینه سازی یاد می شود. در نتیجه زبان های کامپایل شده می توانند در مدت زمان کوتاه تری و بصورت سریع تر از برنامه های تعاملی و تفسیر شده برنامه ها را اجرا و پیاده سازی نمایند. مدل ها کامپیوتری عظیم که نیازمند محاسبات بسیار زیاد و سنگینی در این رابطه هستند معمولا در زبان های برنامه نویسی C و FORTRAN نوشته می شوند. بسیاری از سیستم های کاپیوتری نوین امروزه از چندین پردازنده یا CPU برخوردار هستند. برای برخی از عملگرها، IDL میتواند از چند CPU استفاده نمایند.

موسسه علمی – تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل

زیر نظر اساتید مجرب

همراه با کارهای عملی و بصورت پروژه

برگزاری دوره های اموزشی سنجش از دور (RS)

– دوره جامع ENVI مقدماتی و پیشرفته

-دوره آموزشی انجام 10 پروژه در ENVI

-مشاوره مقاله و پایان نامه های مرتبط با سنجش از دور (ENVI)

-دوره آموزشی مقاله نویسی ISI ویژه دانشجویان سنجش از دور(RS)

-برگزاری کلاس های خصوصی ENVI

-برگزاری کارگاه های 2 روزه و هفت روزه ENVI در شهر و دانشگاه شما

آدرس مؤسسه:

شیراز، خیابان برق کوچه1-موسسه علمی تحقیقات چشم انداز

شماره تماس:

07132341477

شماره همراه:

09382252774

پست الکترونیک:

Sjavizadeh@yahoo.com

وب سایت:

Www.gisland.org

برنامه نویسی

آموزش envi در اصفهانآموزش envi در بوشهرآموزش envi در بیرجندآموزش envi در دزفولآموزش envi در ساریآموزش envi در شیرازآموزش envi در گرگانآموزش envi در مشهدآموزش envi در یزدآموزش envi دربندر عباسآموزش envi درتهرانآموزش envi درشهرکردآموزش envi درکرمانتدریس envi در شیرازتدریس خصوصی envi در اصفهانتدریس خصوصی envi در بندرعباستدریس خصوصی envi در بوشهرتدریس خصوصی envi در بیرجندتدریس خصوصی envi در تبریزتدریس خصوصی envi در تهرانتدریس خصوصی envi در خرم آبادتدریس خصوصی envi در رشتتدریس خصوصی envi در زاهدانتدریس خصوصی envi در ساریتدریس خصوصی envi در شهرکردتدریس خصوصی envi در شیرازتدریس خصوصی envi در کرمانتدریس خصوصی envi در مشهدتدریس خصوصی envi در یاسوجتدریس خصوصی envi در یزدجزوه envi در اصفهانجزوه envi در اهوازجزوه envi در بوشهرجزوه envi در تبریزجزوه envi در تربت حیدریهجزوه envi در تهرانجزوه envi در خرم آبادجزوه envi در رشتجزوه envi در زاهدانجزوه envi در ساریجزوه envi در سمنانجزوه envi در شهرکردجزوه envi در شیرازجزوه envi در کرمانجزوه envi در همدانجزوه envi در یزدجزوه envi درگرگاندانلود کتاب envi در اصفهاندانلود کتاب envi در بندرعباسدانلود کتاب envi در تهراندانلود کتاب envi در رشتدانلود کتاب envi در ساریدانلود کتاب envi در سمناندانلود کتاب envi در سنندجدانلود کتاب envi در شهرکرددانلود کتاب envi در شیرازدانلود کتاب envi در مشهددانلود کتاب envi در ملایردانلود کتاب envi در همداندانلود کتاب envi در یزدفیلم envi در شیرازکلاس envi در اهوازکلاس envi در بندرعباسکلاس envi در بوشهرکلاس envi در تهرانکلاس envi در خرم آبادکلاس envi در سنندجکلاس envi در شهرکردکلاس envi در شیرازکلاس envi در کرمانکلاس envi در گرگانکلاس envi در یزدکلاس envi دراصفهانکلاس envi دربوشهرکلاس envi درتبریزکلاس آموزشی envi در بوشهر

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید