مدیریت بحران با استفاده از نقشه های مکانی فضایی(ابزار و زیر ساخت های لازم برای بهبود مدیریت بحران)


نام کتاب:

مدیریت بحران با استفاده از نقشه های مکانی فضایی(ابزار و زیر ساخت های لازم برای بهبود مدیریت بحران)

عنوان لاتین:

Successful Response Starts with a Map: Improving Geospatial Support for Disaster Management

نویسنده:

David

سال:

2011

خلاصه:

کشورهای مختلف در چند سال گذشته مجموعه‌ای از مخاطرات طبیعی و انسانی از جمله طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ را تجربه کرده‌است که به شدت کشور آمریکا را تحت تاثیر قرار داده و در بسیاری از موارد، آژانس‌های دولتی نتوانستند پاسخگوی مردم باشند.

در تمام جنبه‌های مدیریتی ناشی از مخاطرات، داده‌های مکانی فضایی و ابزار تحلیلی مرتبط با مکانی فضایی می توانند به کاهش خسارات،برگرداندن زندگی دوباره،کاهش هزینه ها،و… کمک شایانی کنند.

گام‌های عالی در چهار دهه گذشته در توسعه داده مکانی و فضایی(Geospatial) و ابزارهایی که پدیده ها و عوارض  روی سطح زمین را توصیف می‌کنند از جمله سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(ريالُ)می توانند کمک شایانی به ما کنند.

با این حال، اثربخشی هر فن‌آوری بیشتر در مورد مدیریت منابع انسانی و سیستم های انسانی است که در واقع مسئول وارد کردن اطلاعات مفید و معرفی این اطلاعات به فناوری هستند .

در هنگام مواجه با یک مخاطره طبیعی یا انسانی شاید این نقشه ها باشند که می توانند واکنش ما را بهبود و به موفقیت برسانند.

این کتاب  واکنش موفق با استفاده از یک نقشه و استفاده از داده‌های مکانی-فضایی، ابزارها و زیرساختار در مدیریت بحران را ارزیابی می‌کند و راه‌هایی را برای افزایش و بهبود کاربرد آن‌ها توصیه می‌کند. این کتاب برنامه‌ریزی و واکنش اضطراری را بررسی می‌کند؛ اینکه چگونه داده‌های مکانی و ابزار در حال حاضر در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ سیاست‌های کنونی که کاربرد آن‌ها را کنترل می‌کنند؛ مسایل مختلف مربوط به دسترسی به داده‌ها و امنیت؛ آموزش؛ و سرمایه‌گذاری های لازم در این زمینه.

در این کتاب به شما آموزش داده می شود که چگونه کارکنان یک سازمان باید آموزش های لازم در این زمینه را ببینند.و ابزارها و روش های مفید را به شما آموزش می دهد.

.برای دانلود کتاب بروی لینک زیر کلیک نمایید:

http://s6.picofile.com/file/8379701876/application_geospatial_in_hazards.pdf.html

 

9 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید