خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / مدیریت بحران با استفاده از نقشه های مکانی فضایی(ابزار و زیر ساخت های لازم برای بهبود مدیریت بحران)

مدیریت بحران با استفاده از نقشه های مکانی فضایی(ابزار و زیر ساخت های لازم برای بهبود مدیریت بحران)

نام کتاب:

مدیریت بحران با استفاده از نقشه های مکانی فضایی(ابزار و زیر ساخت های لازم برای بهبود مدیریت بحران)

عنوان لاتین:

Successful Response Starts with a Map: Improving Geospatial Support for Disaster Management

نویسنده:

David

سال:

2011

خلاصه:

کشورهای مختلف در چند سال گذشته مجموعه‌ای از مخاطرات طبیعی و انسانی از جمله طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ را تجربه کرده‌است که به شدت کشور آمریکا را تحت تاثیر قرار داده و در بسیاری از موارد، آژانس‌های دولتی نتوانستند پاسخگوی مردم باشند.

در تمام جنبه‌های مدیریتی ناشی از مخاطرات، داده‌های مکانی فضایی و ابزار تحلیلی مرتبط با مکانی فضایی می توانند به کاهش خسارات،برگرداندن زندگی دوباره،کاهش هزینه ها،و… کمک شایانی کنند.

گام‌های عالی در چهار دهه گذشته در توسعه داده مکانی و فضایی(Geospatial) و ابزارهایی که پدیده ها و عوارض  روی سطح زمین را توصیف می‌کنند از جمله سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(ريالُ)می توانند کمک شایانی به ما کنند.

با این حال، اثربخشی هر فن‌آوری بیشتر در مورد مدیریت منابع انسانی و سیستم های انسانی است که در واقع مسئول وارد کردن اطلاعات مفید و معرفی این اطلاعات به فناوری هستند .

در هنگام مواجه با یک مخاطره طبیعی یا انسانی شاید این نقشه ها باشند که می توانند واکنش ما را بهبود و به موفقیت برسانند.

این کتاب  واکنش موفق با استفاده از یک نقشه و استفاده از داده‌های مکانی-فضایی، ابزارها و زیرساختار در مدیریت بحران را ارزیابی می‌کند و راه‌هایی را برای افزایش و بهبود کاربرد آن‌ها توصیه می‌کند. این کتاب برنامه‌ریزی و واکنش اضطراری را بررسی می‌کند؛ اینکه چگونه داده‌های مکانی و ابزار در حال حاضر در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ سیاست‌های کنونی که کاربرد آن‌ها را کنترل می‌کنند؛ مسایل مختلف مربوط به دسترسی به داده‌ها و امنیت؛ آموزش؛ و سرمایه‌گذاری های لازم در این زمینه.

در این کتاب به شما آموزش داده می شود که چگونه کارکنان یک سازمان باید آموزش های لازم در این زمینه را ببینند.و ابزارها و روش های مفید را به شما آموزش می دهد.

.برای دانلود کتاب بروی لینک زیر کلیک نمایید:

http://s6.picofile.com/file/8379701876/application_geospatial_in_hazards.pdf.html

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

ارزیابی-انرژی-با-سیستم-اطلاعات-جغرافیاتیی

کتاب: ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS

کتاب: ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS-موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز کتاب:ارزیابی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟