مراسم روز جهانی GIS برگزار شد

امسال نیز همچون سنوات گذشته مراسم روز جهانی GIS وآگاهی جغرافیایی در موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز برگزار شد.در این مراسم ابتدا دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه چشم انداز به ایراد سخنرانی پرداختند وسپس دکتر مجتبی حاجی زاده و سپس دکتر سعید اسکندری سخنرانی کردند.در این مراسم گروه های مختلفی حضور داشتند.

در ایران مراسم دانشجویانی از رشته های باستان شناسی،جغرافیا،آمار،زمین شناسی،گرافیک،IT ،آبخیزداری،منابع طبیعی ،شهر سازی،مدیریت و…حضور داشتند.

در پایان مراسم یگ گروه استارتآپ مکانی نیز آغاز به کار کرد و دانشجویان مشتاق و علاقه مند عضو آن شدند و شروع به کار کرد.

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

پیام دکتر علی اصغر عبداللهی به مناسبت روز جهانی GIS

دکتر علی اصغر عبداللهی عضو هیات دانشگاه باهنر کرمان و  از اساتید با تجربه سیستم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟