مشکل بزرگ GIS

زمان آن فرا رسیده است که متخصصان علوم مکانی زمین خود را تغییر دهند. وقتی کسی در مهمانی از شما می پرسد که برای امرار معاش خود چه کاری انجام می دهید ، نگویید نقشه درست می کنید یا چیزی مانند Google Maps کار می کنید. در عوض ، درمورد مشکلاتی که حل می کنید یا ارزشی که برای یک سازمان قائل هستید ، به آنها بگویید. چیزی مانند: “من به مردم کمک می کنم تصمیمات بهتری با قدرت مکان بگیرند.”

آدام کارنو

این پیامی است که Esri Community Evangelist Adam Carnow در The MapScaping Podcast ، پادکست هفتگی در مورد افراد و شرکت هایی که کارهای شگفت انگیزی در زمینه فضای مکانی انجام می دهند ، می دهد.

کارنو با 25 سال تجربه GIS ، شخصی است که مأموریت دارد نام تجاری صنعت فضایی را تغییر نام دهد. حتی می توانید بگویید او در حال پیشبرد یک نوع انقلاب کوچک است تا مردم را از تماس با نقشه بران حرفه ای های جغرافیایی باز دارد.

کارنو در حالی که با میزبان پادکست Daniel Daniel O’Donohue صحبت می کرد ، به مشکل سیستمی کاربرهای غیر فضایی مبنی بر معادل سازی GIS با نقشه ها و چگونگی استفاده از فناوری GIS در بسیاری از سازمان ها اشاره می کند. سیستم اطلاعات جغرافیایی یک حرفه بسیار دشوار است و ساخت نقشه ارزش زیادی دارد. اما ، اگر به فناوری فضایی سازمانی دسترسی دارید ، باید کارهای دیگری بیش از ساختن نقشه انجام دهید ، “کارنو می گوید.

شرح وظایف مدیر GIS باید تغییر کند

یک کار معمولی GIS Manager به دارنده عنوان نیاز دارد که دارای لیسانس در جغرافیا ، سالهای خاص تجربه و گروهی از توانایی های فنی باشد. اما هیچ کس در مورد داشتن مدیریت کسب و کار یا مدیریت سیستم فناوری اطلاعات – که برای گسترش هر فناوری در یک شرکت کاملاً ضروری است – صحبت نمی کند.

اگر شما می خواهید یک سیستم IT بزرگ سازمانی را در یک سازمان اجرا کنید و حداکثر ROI را بدست آورید ، رزومه شما باید مهارت هایی مانند تحول دیجیتال و نوآوری داشته باشد. در غیر این صورت ، شما فقط برای نقشی که بر عهده دارید آماده نیستید ، “توضیح می دهد کارنو.

حتی مهارت های نرم امروزه بیش از هر زمان دیگری ارزش دارند ، زیرا یافتن آنها دشوار است و حتی آموزش آنها دشوارتر است. ما به افرادی با مهارت نرم ، توانایی ارتباطی ، نوشتن و ارائه مهارت نیاز داریم. این که بتوانم ایده های پیچیده را به عباراتی ساده که هر کسی می تواند درک کند ، تقسیم کند ، همین امر باعث شد من بتوانم به سمت بالا حرکت کنم و به این ارتباط دهنده ، مترجم و بشارت دهنده فضایی که امروز هستم تبدیل شوم. “

چرا یک بخش GIS و یک بخش صفحه گسترده وجود ندارد؟

حال ، اگر به آن فکر کنید ، آیا منطقی است که کل بخش را به نام ابزاری که افراد آن استفاده می کنند ، نامگذاری کنید؟ کارنو تأکید می کند که تغییر نام تجاری برای ایجاد ارزش ضروری است و به مردم کمک می کند تا پیش فرض های خود را در مورد حرفه و جامعه تغییر دهند.

اکثر ادارات در سازمانها براساس عملکردشان عنوان می شوند – آنچه” انجام می دهند “. ما GIS را “انجام” نمی دهیم. کارنو می گوید ، این فقط ابزاری است که ما از آن استفاده می کنیم. تجزیه و تحلیل فضایی ، اطلاعات مکانی ، یا حتی نقشه برداری – همه بازتاب بیشتری از آنچه GIS می تواند برای یک سازمان انجام دهد.”

توصیه کارنو به متخصصان GIS این است که فراتر از نقشه فکر کنند و از فناوری های نوظهوری استفاده کنند که به GIS کمک می کند تا برای طیف وسیعی از صنایع به طور فزاینده ای ارزشمند شود. به دانش داده ، هوش تجاری و تجزیه و تحلیل فکر کنید. درباره اینترنت اشیا ، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی اطلاعات کسب کنید. این امواج را سوار شوید و ببینید آنها کجا می توانند شما را ببرند. “

 

6 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید