موزه ماسوله افتتاح شد

موزه ماسوله افتتاح شد
موزه ماسوله افتتاح شد

معاون میراث‌فرهنگی گیلان گفت: موزه ماسوله در ورودی شهرک تاریخی این شهر واقع شده و در سه بخش به‌نمایش آثار و اشیای مربوط به تاریخ و فرهنگ این منطقه می‌پردازد.

به‌ گزارش ایلنا، ولی جهانی (معاون میراث‌فرهنگی گیلان) در مراسم افتتاح موزه‌ ماسوله که با حضور معاون گردشگری استان، رئیس اداره فومن و رئیس پایگاه میراث‌فرهنگی ماسوله برگزار شد، ضمن  تقدیر از تلاش‌های مستمر پرسنل و مدیریت پایگاه میراث‌فرهنگی ماسوله و گرامیداشت یاد و خاطره‌ زنده‌یاد بهروز همرنگ همکار باستان‌شناس فقید  اداره‌کل استان به ارائه جزئیات و اطلاعاتی در خصوص پیشینه باستان‌شناسی فومن و ماسوله پرداخت.

او گفت: موزه مردم‌شناسی شهرک تاریخی ماسوله جاذبه‌ای مهم برای گردشگری استان است که اشیا و آثار مربوط به فرهنگ مردم ماسوله و اطراف آن که قدمت برخی از آن‌ها به چهار قرن پیش می‌رسد در معرض دید دوست‌داران فرهنگ و تاریخ این دیار قرار می‌دهد.»

حمید آذر‌پور (معاون گردشگری گیلان)، شهرک تاریخی ماسوله را قطب گردشگری استان توصیف کرد و بازگشایی موزه ماسوله را گامی مهم و بلند برای رشد و بالندگی گردشگری استان توصیف کرد.

این موزه شامل  سه تالار است که اشیا، ابزارآلات جنگی، دست‌ساخته‌ها، دستاوردهای فنی و شکار و وسایل زندگی و زراعت مردم ماسوله  را به نمایش می‌گذارد.

منبع: ایلنا

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

مناطقی با سرانه‌های صفر در اهواز

مناطقی با سرانه‌های صفر در اهواز در بسیاری از مناطق قدیمی یا جدید اهواز سرانه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟