موزه ماسوله افتتاح شد
موزه ماسوله افتتاح شد

معاون میراث‌فرهنگی گیلان گفت: موزه ماسوله در ورودی شهرک تاریخی این شهر واقع شده و در سه بخش به‌نمایش آثار و اشیای مربوط به تاریخ و فرهنگ این منطقه می‌پردازد.

به‌ گزارش ایلنا، ولی جهانی (معاون میراث‌فرهنگی گیلان) در مراسم افتتاح موزه‌ ماسوله که با حضور معاون گردشگری استان، رئیس اداره فومن و رئیس پایگاه میراث‌فرهنگی ماسوله برگزار شد، ضمن  تقدیر از تلاش‌های مستمر پرسنل و مدیریت پایگاه میراث‌فرهنگی ماسوله و گرامیداشت یاد و خاطره‌ زنده‌یاد بهروز همرنگ همکار باستان‌شناس فقید  اداره‌کل استان به ارائه جزئیات و اطلاعاتی در خصوص پیشینه باستان‌شناسی فومن و ماسوله پرداخت.

او گفت: موزه مردم‌شناسی شهرک تاریخی ماسوله جاذبه‌ای مهم برای گردشگری استان است که اشیا و آثار مربوط به فرهنگ مردم ماسوله و اطراف آن که قدمت برخی از آن‌ها به چهار قرن پیش می‌رسد در معرض دید دوست‌داران فرهنگ و تاریخ این دیار قرار می‌دهد.»

حمید آذر‌پور (معاون گردشگری گیلان)، شهرک تاریخی ماسوله را قطب گردشگری استان توصیف کرد و بازگشایی موزه ماسوله را گامی مهم و بلند برای رشد و بالندگی گردشگری استان توصیف کرد.

این موزه شامل  سه تالار است که اشیا، ابزارآلات جنگی، دست‌ساخته‌ها، دستاوردهای فنی و شکار و وسایل زندگی و زراعت مردم ماسوله  را به نمایش می‌گذارد.

منبع: ایلنا

خبر های داغ مکانی


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

باستانشناسیفرهنگفومنقطب گردشگریگردشگریموزه ماسولهمیراث‌فرهنگی گیلان

20 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید