خانه / گوگل ارث انجین(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / موضوع ویژه : سنجش از دور تغییرات مکانی با استفاده از گوگل ارث انجین( Google Earth EngineGEE)

موضوع ویژه : سنجش از دور تغییرات مکانی با استفاده از گوگل ارث انجین( Google Earth EngineGEE)

 

طیف وسیعی از داده های سنجش از دور(تصاویر ماهواره ایی و عکس های هوایی) از لحاظ سری های زمانی از محدوده محلی، منطقه ای تا پوشش جهانی در برنامه آنلاین و در دسترس گوگل ارث انجین Google Earth Engine (GEE) تقدیم به جامعه علمی در جهان شده است.

با برنامه گوگل ارث انجین Google Earth Engine (GEE) فرصتی بی سابقه ای برای پیشرفت درک علمی ما از فرآیندهای پویای مختلف مرتبط با سیستم زمین ، به خصوص داده های مکانی – فضایی فراهم شده است .

استفاده از مجموعه داده های شرکت گوکل و توسعه الگوریتم های پردازش داده های مکانی نوآورانه ارائه شده توسط برنامه گوگل ارث انجین Google Earth Engine (GEE) به بهبود قابلیت های ما برای پردازش محلی و بزرگ مقیاس کمک شایانی کرده است .

مشاهده زمینی،تصاویر ماهواره ایی موجود و پیاده سازی این داده ها به محققین،اساتید و دلت مردان در انواع تصمیمات مدیریتی کمک شایانی می کند.

برنامه گوگل ارث انجین Google Earth Engine (GEE) با تمرکز بر ارائه آخرین پیشرفت ها در توسعه ترکیب داده های سنجش از دور و داده های وکتوری(برداری) می تواند در نوشتن مقالات کاربردی و پژوهشی به ما کمک شایانی نماید.

موضوعات بالقوه در برنامه آنلاین و در دستری گوگل ارث انجین Google Earth Engine (GEE) ممکن است شامل موارد زیر باشند، اما محدود به موارد زیر نیستند و فراتر از آن می باشند:

تلفیق و ترکیب داده های سنجش از دوری

طبقه بندی تصاویر ماهواره ایی

تشخیص تغییرات پوشش زمین

بررسی تغییرات کاربری اراضی

مدل سازی نظارت و پایش مکانی – فضایی

مدل سازی تغییرات شهری

مدل سازی تغییرات جمعیتی

نظارت و پایش منابع آبی و تغییرات زیست محیطی

مدل سازی تغییرات آب و هوایی و گرمایش جهانی

و…

Dr. Le Wang, Department of Geography at the State University of New York at Buffalo Email: lewang@buffalo.edu

Dr. George Xian, USGS Earth Resources Observation and Science Center, Sioux Falls, South Dakota E-mail: xian@usgs.gov

Dr. Chunyuan Diao, Department of Geography & Geographic Information Science, National Center for Supercomputing Applications, University of Illinois at Urbana-Champaign Email: chunyuan@illinois.edu

برنامه ,گوگل ارث انجین, Google Earth Engine (GEE) , تلفیق و ترکیب داده های سنجش از دوری , طبقه بندی تصاویر ماهواره ایی, تشخیص تغییرات پوشش زمین,بررسی تغییرات کاربری اراضی با برنامه ,گوگل ارث انجین , مدل سازی نظارت و پایش مکانی – فضایی با برنامه ,گوگل ارث انجین,

مدل سازی تغییرات شهری با برنامه ,گوگل ارث انجین,مدل سازی تغییرات جمعیتی با برنامه ,گوگل ارث انجین ,نظارت و پایش منابع آبی و تغییرات زیست محیطی با برنامه ,گوگل ارث انجین ,مدل سازی تغییرات آب و هوایی و گرمایش جهانی ,با برنامه ,گوگل ارث انجین آموزش گوگل ارث انجین,آموزش GIS ,آموزش RS ,تصاویر لندست,تصاویر استر,تصاویر ماهواره ایی,سعید جوی زاده,موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز,کتاب گوگل ارث انجین,وکتور,رستر,آنالیز,تحزیه و تحلیل,پیش بینی محصولات کشاورزی با گوگل ارث انجین,تغییرات کاربری اراضی با گوگل ارث انجین,تغییرات پوشش گیاهی با گوگل ارث انجین,تغییرات محیط زیست با گوگل ارث انجین

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

کاربرد گوگل ارث انجین (Google earth Engine)در سری های زمانی

امروزه با توجه به حجم بالای داده های سنجش از دوری کاربرد سری های زمانی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟