مرحله 1. وارد حساب ArcGIS Online خود شوید

اگر می خواهید یک نقشه وب تعاملی با ArcGIS Online ایجاد کنید، باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید . هنگامی که حساب شما تأیید شد، می توانید با ابزارهای ساخت نقشه های وب، صحنه ها و برنامه ها در ArcGIS Online تعامل برقرار کنید.

پس از کمی انتظار، باید به ArcGIS Online خود وارد شوید.

ورود آنلاین arcgis

مرحله 2. یک نقشه وب ایجاد کنید

مرحله بعدی شروع به ایجاد نقشه وب، صحنه وب یا برنامه است. اما چه تفاوتی بین آنها وجود دارد؟

نقشه وب: نقشه وب یک نمایشگر دو بعدی ساده برای داده های جغرافیایی است. این داده های دو بعدی می توانند بردارهایی مانند نقاط، خطوط یا چندضلعی باشند. و حتی می تواند شامل جداول یا رستر باشد.

صحنه های وب: صحنه وب نوعی نمایشگر سه بعدی است. به طور کلی، دو نوع صحنه محلی و جهانی هستند. برای صحنه های محلی، منطقه مطالعه مانند یک محله کوچک است. اما برای صحنه های جهانی، منطقه مطالعه بسیار بزرگتر است مانند یک قاره یا اقیانوس.

برنامه وب: و در نهایت، یک برنامه وب راهی برای سفارشی کردن نقشه های وب یا صحنه های وب شما است. برای مثال، ممکن است بخواهید با استفاده از API جاوا اسکریپت Esri، یک نقشه داستان بسازید، داده ها را جمع آوری/ویرایش کنید یا عملکردهای اساسی مانند این نقشه های وب و نمونه های صحنه اضافه کنید.

بیایید با ایجاد یک نقشه وب ساده شروع کنیم. اما می توانید همان مراحل زیر را برای صحنه های وب اعمال کنید.

نقشه وب آنلاین ArcGIS را انتخاب کنید

مرحله 3. عنوان و برچسب را اضافه کنید

ساده ترین گزینه ایجاد یک نقشه وب اولیه است. اگر این گزینه را انتخاب کنید، باید یک عنوان و برچسب ارائه دهید.

هنگامی که این مورد را ارائه کردید، ناگهان یک نقشه وب خالی در مرورگر شما ظاهر می شود. این رابط برای نحوه ایجاد نقشه وب شما است. در تصویر زیر، برخی از ابزارهای مهم برای شروع را فهرست می کنیم.

رابط نقشه وب آنلاین ArcGIS

مرحله 4. Basemap را تغییر دهید

نقشه پایه پیش فرض “نقشه پایه توپوگرافی” است. اما می توانید با انتخاب منوی بازشو، نقشه پایه را تغییر دهید. برای مثال، نقشه‌های پایه برای «تصاویر جهان»، «زمین»، «خیابان‌ها» و «اقیانوس‌ها» وجود دارد.

نقشه های پایه آنلاین arcgis

در این مثال، نقشه پایه «بوم خاکستری تیره» را انتخاب می کنیم.

مرحله 5. داده ها را به نقشه وب خود اضافه کنید

به جای یک نقشه وب ساده که فقط یک نقشه پایه دارد، باید داده ها را به آن اضافه کنیم. و یکی از دلایلی که ArcGIS Online بسیار خوب است این است که کاربران می توانند به نقشه های وب خود دسترسی داشته باشند و به مقدار باورنکردنی داده اضافه کنند.

هنگامی که روی “افزودن دکمه” کلیک می کنید، چندین گزینه برای افزودن داده وجود دارد.

جستجو برای لایه ها: وقتی لایه ها را جستجو می کنید، این پایگاه داده عظیم ابری به عنوان بخشی از ArcGIS Online است. در اینجا می‌توانید هر چیزی که شامل معتبر و غیرمعتبر باشد را بیابید (پس مراقب باشید). در حال حاضر، بیش از 500000 لایه وجود دارد.

ADD LAYER FROM WEB: این گزینه نحوه ارجاع آنلاین خدمات وب است. این معمولاً به شکل خدمات REST است که باید به آن اشاره کنید.

افزودن لایه از فایل: اگر داده های خود را در رایانه شخصی خود دارید، می توانید داده ها را به صورت فایل شیپ فشرده، CSV، TXT، GPX یا GeoJSON اضافه کنید.

استفاده از نکات نقشه: به این صورت است که نقشه وب را با اشکال اصلی علامت گذاری کنید. به عنوان مثال، AGOL دارای الگوهای یادداشت نقشه برای زیرساخت ها، رویدادهای مدنی و درخواست های شهروندان است.

در نقشه خود، رویدادهای زلزله را با استفاده از “جستجوی لایه ها” اضافه کرده ایم. رویدادهای زلزله به صورت نقاط نارنجی برجسته می شوند.

نقشه های وب آنلاین ArcGIS زمین لرزه ها