نرم افزار QGIS :قدرت های پنهان در پشت این نرم افزار

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)و پایش مخاطرات زیست‌محیطی تحت تغییرات آب و هوا: بررسی گسترده

1 شبیه سازی مناظر به صورت سه بعدی

ayers rock uluru qgis 3 3d window

شایعات درست است. QGIS 3 اکنون یک رابط تعاملی و کاملا یکپارچه را برای شما به ارمغان می آورد تا به صورت سه بعدی کار کنید.

یک سال پیش، QGIS به افزونه هایی مانند qgis2threejs متکی بود. در حالی که اکنون، QGIS 3 به صورت بومی سه بعدی را پذیرفته است.

ما واقعاً در مورد این یکی هیجان زده هستیم. نرم است و این قدرت را دارد که داده ها و تجسم های شما را تغییر دهد.

تبلیغات تبلیغاتی را باور کنید. به سلامتی QGIS 3 برای قرار دادن سه بعدی در کف دست ما.

2 زندگی دوباره به نقشه برداری

نوار لغزنده qgis 3 alpha

از قضا، یکی از بزرگترین مشکلات در اکثر نرم افزارهای GIS، کمبود ابزار برای ساخت تصاویر فراموش نشدنی است.

به نظر می رسد، QGIS خود را به عنوان یک رهبر در نقشه کشی متمایز می کند. این به این دلیل است که عملی بودن و قابلیت استفاده را بالاتر از هر چیز دیگری قرار می دهد.

برخی از موارد مورد علاقه من:

ALPHA SLIDER: برای تنظیم شفافیت، پارامتر آلفا مقداری بین 0 تا 1 است. در حالی که 0.0 کاملاً شفاف است، 1.0 کاملاً مات است.

ویجت رنگی RAMP: اکنون، QGIS 3 رمپ های رنگی را در هر پروژه و به عنوان موارد دلخواه به خاطر می آورد. مهمتر از همه، بارهایی برای انتخاب وجود دارد مانند ColorBrewer و cpt-city.

3 نیاز به سرعت

QGIS بی سر و صدا در تلاش خود بدون شک واجد شرایط سرعت است.

زیرا زمانی که می توانید در یک چشم به هم زدن ویژگی ها را حرکت دهید، بزرگنمایی کنید و بارگیری کنید.

qgis 3 سرعت

سریعترین نرم افزار GIS در غرب.

همه چیز در QGIS 3 نرم است. بسیار قدرتمند. فوق العاده، بسیار سریع.

پانینگ، بزرگنمایی با داده های بزرگ از Geopackage و پایگاه داده های جغرافیایی فایل مانند GIS روی استروئیدها است. و برچسب گذاری کش شده زمان های رندر و ترسیم مجدد را سریعتر می دهد.

4 قرار دادن برچسب ها به صورت دستی

وقتی برچسب‌های همپوشانی دارید، روش سنتی یا ایجاد حاشیه‌نویسی یا تغییر تنظیمات قرارگیری لایه است. با این حال، این اغلب منجر به چیزی کثیف یا کاملاً بی اثر می شود.

در حالی که بیشتر نرم‌افزارهای GIS از قرار دادن برچسب هوشمند استفاده می‌کنند، هرگز چنین نیستند. بهترین ایده ای که تا به حال دیده ام این است که چگونه می توانید برچسب ها را در QGIS 3 بردارید و جابه جا کنید. همچنین، می توانید برچسب های تکی را مخفی کنید، تغییر دهید و به آنها استایل دهید.

QGIS 3 به جای تولید حاشیه نویسی، رویکردی حداقلی دارد که کاربر را در صندلی راننده قرار می دهد. بزرگ تا QGIS 3 برای کنترل کامل برچسب های نقشه به کاربران. سال هاست که سر به سر می کند.

5 پیش نمایش کران های سیستم مرجع مختصات

موضوع پیرامون QGIS 3 ایده های ابداعی و جدید آن برای بهبود تجربه کاربر است. با افزودن به لیست، کاربران می توانند با پیش نمایش کران های معتبر از داشتن سیستم مختصات معتبر اطمینان حاصل کنند.

وقتی به برگه خصوصیات پروژه CRS می روید، سیستم های مختصات گرافیکی مرتبط را نشان می دهد. به عنوان مثال، در اینجا یک حد معتبر برای استرالیا وجود دارد.

ساختن نرم‌افزار با ایده‌ها و ویژگی‌های تازه که کاربران را در اولویت قرار می‌دهد، یک حس جذابیت QGIS است. در محیط مدرن GIS امروزی، این نوع تفکر کاربر اول بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

qgis 3 مختصات مرجع-سیستم پیش نمایش گستره

6 ویرایش با سهولت

صرف نظر از تجربه شما در زمینه ویرایش داده ها، QGIS 3 چند ابزار جدید دارد تا بتوانید راحت تر کار کنید.

  • ردیابی در افست
  • ردیابی ویرایش های چندین کاربر
  • ویرایش ویژگی هایی که به توپولوژی می چسبند.
  • پرس و جو بین مقادیر عددی
  • اشکال ساده تر با ابزارهای جدید CAD.

دوباره، QGIS 3 مملو از ابزارهای ویرایش با کیفیت بالا است که تجربه را مدرن می کند.

7 بسته بندی هر چیزی در یک بسته بندی جغرافیایی

نمونه های بسته بندی جغرافیایی qgis

در QGIS 2.8، shapefile فرمت فایل پیش فرض برای خروجی بود. اکنون در QGIS 3، فرمت استاندارد خروجی یک Geopackage است.

شما واقعاً باید بدانید که Geopackage (.GPKG) چه ویژگی خاصی دارد تا بدانید چرا QGIS 3 این تغییر را ایجاد کرده است. این پایگاه داده بدون سرور SpatiaLite می تواند شامل هر چیزی از بردارها، کاشی ها، رسترها، ویژگی های لایه و حتی پسوند باشد.

بر خلاف shapefile که دارای 3 فایل اجباری بود، این کانتینر مکانی استانداردهای باز به راحتی قابل اشتراک گذاری است زیرا همه آن ها در یک فایل واحد قرار دارند.

8 فعال کردن پردازش پس زمینه

QGIS 3 به جای انتظار در طول یک فرآیند، وظایف پس زمینه را اضافه کرده است. این به این معنی است که می‌توانید گردش کار خود را همانطور که به طور طبیعی هنگام اجرای یک کار انجام می‌دهید ادامه دهید.

اگر می‌خواهید پردازش پس‌زمینه را روشن کنید، این گزینه هنگام اجرای ابزار در دسترس است.

این نوع محیط بدون درز چیز خاصی را به کاربر اضافه می کند. این به شما امکان می دهد هنگام پردازش خراش ها در پس زمینه به انجام کار خود ادامه دهید.

پردازش پس زمینه qgis 3

9 بازپخش در حین پردازش جغرافیایی

یک ویژگی خوب این است که چگونه می توانید لایه خود را به طور خودکار با تنظیم آن در الگوریتم دوباره طرح ریزی کنید.

به عنوان مثال، اگر خدمه میدانی داده ها را با GPS دستی جمع آوری کنند، نقاط در WGS84 خواهند بود . اگر می‌خواهید این نقاط را بافر کنید و آنها را طرح ریزی کنید، می‌توانید این کار را همزمان انجام دهید.

به جای گذراندن مرحله میانی نمایش داده ها و ایجاد یک فایل جدید، می توانید هر دو را انجام دهید. حداقل، این یک صرفه جویی در زمان برای متخصصان GIS است.

 

10 راحتی به وزن طلا می ارزد

چه کاربر کهنه کار، چه کاربر معمولی، یا حتی شخصی که قبلاً هرگز GIS انجام نداده است… QGIS 3 راحتی را به ارزش طلا اضافه کرده است.

اگر با QGIS 2.18 کار کرده اید، می توانید این پروژه ها را در QGIS 3 باز کنید. اما نمی توانید آنها را برعکس باز کنید.

هنگامی که چندین پنجره دارید، می توانید آنها را در برگه ها قرار دهید. برخلاف ArcGIS Pro ، QGIS 3 نوارهای متنی ندارد (که من در حال حفاری هستم). اما برای کاربر سنتی QGIS، من فکر می‌کنم این رویکرد منطقی‌تر است.

11 نوار جستجوی مکان یاب

نوار جستجوی مکان یاب qgis 3

در مبحث تجزیه و تحلیل، راه دیگری برای یافتن الگوریتم ها استفاده از نوار جستجوی مکان یاب است. نه تنها دارای الگوریتم های پردازش جغرافیایی است، بلکه می توانید لایه ها، ویژگی ها و الگوریتم های فعال را پیدا کنید.

درست است. اگر فهرست طولانی‌ای از لایه‌ها در نقشه خود دارید، کافی است آن را تایپ کنید. سپس، تا زمانی که آن را انتخاب نکنید، به طور خودکار تکمیل می‌شود. در نهایت روی نقشه شما برجسته می شود.

اگر می خواهید از نوار مکان یاب استفاده کنید، در پایین سمت چپ QGIS قرار دارد. این بدان معناست که دیگر برای یافتن ابزار یا ویژگی مناسب در منوی خود جستجو نکنید.

12 نمایش با وضوح بالا

QGIS همیشه برای نمایش در لبه برتر بوده است. برای نقشه کشی با پتانسیل تقریباً نامحدود، سال نوری جلوتر است.

نقشه ها در QGIS 3 بسیار واضح هستند. دیدن آنها زیبا هستند. و همیشه برشی بالاتر از بقیه در بوم های چاپی آهنگساز و نقشه بوده اند.

اکنون، این امکان را دارید که مستقیماً صادرات بوم نقشه را با تنظیمات سفارشی تغییر دهید. برای صادرات سریع، خوشبختانه QGIS 3 این را به طرز ماهرانه ای اجرا می کند. حتی مادربزرگت نقشه هایت را روی یخچالش آویزان می کرد.

13 کامل کردن طرح‌بندی نقشه

رابط نقشه برداری QGIS “Print Composer” نامیده می شود. تقریباً مانند یک برنامه جداگانه عمل می کند. QGIS 3 آهنگساز چاپ خود را با موتور طرح بندی کاملاً جدید بازسازی کرده است.

اکنون، می‌توانید طرح‌بندی‌های خود را با مدیر راهنما برای موقعیت‌یابی دقیق ببندید و ظاهری تمیز و صیقلی به آن ببخشید. نکته کلیدی در اینجا این است که از طریق دستورالعمل های چیدمان به کجا بروید.

همچنین، تغییرات تازه ای در نحوه تغییر اندازه و توزیع عناصر وجود دارد.

آهنگساز چاپ qgis 3

14 یکپارچه سازی نوار ابزار لایه افزودن

افزودن داده در QGIS 3 می‌توانست مجموعه دیگری از دکمه‌های تصادفی باشد. اما QGIS 3 با مدیر منبع داده یک جهش بزرگ به جلو انجام می دهد

مدیر منبع داده یکپارچه فراتر از یک قالب واحد است. بدون محدودیت، می توانید به منابع داده GIS از جمله بردار ویژگی های آنلاین ArcGIS، شطرنجی و غیره متصل شوید.

همچنین، پنل مرورگر QGIS عملکرد آسان‌تری را برای یافتن داده‌ها و سپس کشیدن و رها کردن در بوم نقشه خود اضافه می‌کند.

15 دوباره پردازش جغرافیایی را عالی کنید

جعبه ابزار پردازش qgis 3

مثل همیشه، QGIS با مجموعه ای فوق العاده صیقلی از ابزارهای ژئوپردازش ارائه می شود . اما آنچه مهم است توجه به این است که آنها چقدر تصفیه شده و تمیز هستند. به عنوان مثال، QGIS 3 ابزارها را به روشی بسیار شهودی سازماندهی می کند تا پیدا کردن آنها آسان تر باشد.

بسیاری از این ویژگی ها از ابتدا در C++ بازنویسی شده اند. خوشبختانه، این بدان معنی است که عملکرد پایدارتر و بهتری دارد که آن را از سایر نرم افزارهای GIS جدا می کند .

در نهایت، QGIS 3 با مجموعه ای از ابزارهای اصلاح شده و توسعه یافته ارائه می شود. به عنوان مثال، تحلیل شطرنجی اکنون به طور پیش فرض شامل ناهمواری، شیب و سایه تپه می شود.

16 نمایش چندین بوم

یکی از عناصری که اغلب هر نقشه فراموش می کند که در آن گنجانده شود، سه بعدی است. اما اکنون که 3D در QGIS 3 تعبیه شده است، در دو بعدی و سه بعدی به طور همزمان چطور؟

رویکردی که باید در پیش بگیرید استفاده از چندین بوم است. در حال حاضر، هر بوم نمی تواند با هم همگام شود. حداقل من می توانستم ببینم.

برای هرکسی که می‌خواهد چندین لایه را همزمان به نمایش بگذارد، اکنون می‌توانید این کار را انجام دهید. و این دقیقاً همان کاری است که من با کوه کلیمانجارو به صورت دو بعدی و سه بعدی از فهرست منابع رایگان تصاویر ماهواره ای خود انجام دادم .

بوم چندگانه کیلیمانجارو qgis 3

17 با پایتون 3 فراتر و بالاتر بروید

مقدار باورنکردنی کار روی QGIS 3 از جمله انتقال پایتون 2 به 3 انجام شد. QGIS 3 این گزینه را می دهد تا اسکریپت های پایتون را مستقیماً در مرورگر اجرا کنید.

پایتون در QGIS می تواند عملکرد فراتر از دستورات سنتی را افزایش دهد و مشکلات پیچیده تر و اختصاصی را حل کند. به عنوان مثال، کتابخانه های قدرتمندی مانند Pandas، Numpy و Scikit GIS را به علم داده گسترش می دهند.

پایتون 3 نقطه عطف مهمی برای QGIS 3 است. اگر واقعاً می‌خواهید خودکار و گسترش دهید، باید پایتون را یاد بگیرید.

18 جداول و نمودار

جمع کننده تقویم جدولی qgis 3

یکی از نکات برجسته این است که چگونه جداول کاربر پسندتر شده اند. درست مانند تغییر اندازه جداول به صورت عمودی برای تناسب با متن.

وقتی شروع به ویرایش جدول می کنید، متوجه مجموعه گسترده ابزارهای ویرایش جدول می شوید. به عنوان مثال، فیلدهای تاریخ دارای تقویم برای انتخاب تاریخ هستند. و Booleans دارای چک باکس هستند.

همچنین، کپی و چسباندن ویژگی ها در یک واژه پرداز یک CTRL-C و CTRL-V ساده است. به جای صادرات جدول، چسباندن جداول در برنامه های خارجی آسان است.

19 اغوا کردن همکاران خود با اثرات

QGIS 3 فراتر از انتظارات برای نقشه کشی است. اگر آن را امتحان کنید، می توانید کاملاً همکاران خود را اغوا کنید و حس غرور و مهارت را به آنها بدهید.

به عنوان مثال، رنگ آمیزی توپولوژیکی شما را قادر می سازد تا رنگ ها را از چند ضلعی های مجاور جدا کنید. به این ترتیب، می توانید آن تفکیک رنگ را در نقشه های خود دریافت کنید

انتخاب کدورت می تواند به نقشه های شما نزدیک به کمال کمک کند. علاوه بر این، اضافه کردن گرادیان پر برای حاشیه نویسی، نقشه های شما را کاملاً از بقیه متمایز می کند.

20 نقطه خوشه بندی در مقیاس های مختلف

ارائه دهنده خوشه 3 نقطه ای qgis

وقتی روی نقشه بزرگنمایی می کنید، دیدن تعداد نقاط ممکن است دشوار باشد، زیرا آنها روی یکدیگر همپوشانی دارند.

به همین دلیل است که رندر خوشه جدید نقاط نزدیک را در یک نماد نشانگر رندر شده گروه بندی می کند. سپس، تعداد نقاطی را که نقطه جدید نشان می دهد، فهرست می کند. دفعه بعد که می خواهید ویژگی ها را در یک نقشه در مقیاس کوچک بشمارید، این یک انتخاب منطقی است.

درست زمانی که فکر می کنید ایده های QGIS تمام شده است، خلاقانه تر و خلاقانه تر از قبلی است. و رندر نماد شناسی دیگر مانند نقشه های حرارتی یا جابجایی برای نقاط و رندر 2.5 بعدی برای چند ضلعی ها چشمگیر است.

21 گسترش لیست افزونه ها

اگر قبلاً از QGIS استفاده کرده‌اید، می‌دانید که فهرست عظیم افزونه‌های آن‌ها مانند جام مقدس شماست. این رویکرد باز بسیار خوب عمل کرده است و تا حد زیادی فعال ترین پروژه GIS منبع باز است.

هر روز، توسعه‌دهندگان پلاگین‌های خود را به QGIS 3 منتقل می‌کنند. متأسفانه، برخی از موارد دلخواه شما ممکن است در حال حاضر منتقل نشده باشند.

اما محکم بمان بدون شک، پلاگین ها در QGIS 3 محور باقی خواهند ماند.

لیست پلاگین های qgis 3

22 همه چیز را به صورت خودکار تکمیل کنید

QGIS 3 ویژگی جدیدی را ارائه می کند که بی سر و صدا تجربه کاربر GIS را برای همیشه تغییر می دهد. هنگامی که کاربران شروع به تایپ یک کلمه می کنند، ورودی های موجود را بر اساس فشار کلید شما پیشنهاد می کند.

و این نه تنها زمانی که ویژگی‌ها را جستجو می‌کنید، اعمال می‌شود، بلکه در نوار جستجوی مکان یاب نیز اعمال می‌شود. بنابراین این بدان معناست که اگر روی نوک زبان شما است، فقط شروع به تایپ کردن آن کنید… و تکمیل خودکار احتمالاً آن را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

اگر می خواهید مقداری را با تکمیل خودکار پیدا کنید، F3 را با یک لایه فشار دهید. اساساً تکمیل خودکار کتاب قوانین را بازنویسی می کند.

23 شطرنجی یک ظاهر طراحی شده

qgis 3 dem hillshade 3d

در QGIS 3.0، مدیریت رمپ های رنگی از طریق ویجت دکمه رمپ رنگی تازه معرفی شده بسیار بهتر شده است.

دوباره، QGIS نقشه های شما را با رمپ های رنگی از پیش تعیین شده زیبا می سازد. این بدان معنی است که شما می توانید با فشار دادن یک دکمه یک رمپ رنگ کاملاً ترکیب شده ایجاد کنید.

همچنین برای رندرهای شبه رنگ تک باندی و رندرهای پالت شده، اکنون می توانید شفافیت چند مقدار را به طور همزمان تغییر دهید.

24 نقشه پایه و نمادهای فراوان

QGIS 3 هیچ کاری برای تغییر فرمول برنده نمادشناسی انجام نمی دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، آنها واضح هستند، سریع بارگیری می شوند و همان چیزی هستند که همه ما می شناسیم و دوست داریم.

و هنوز هم برخی از بهترین گزینه ها را برای چیدن نمادهای مورد علاقه شما مانند نشانگرهای SVG داخلی خود دارد. برای بسیاری از ما، این یک عنصر اصلی برای کار روزانه ما است.

مشکل این است که این نمادها را به طور پیش فرض ارائه نمی کند. قبل از شروع، می‌خواهیم با طاق بی‌پایانی از نمادها که به‌خوبی سازمان‌دهی شده‌اند، چرخیدن را شروع کنیم. و متأسفانه باید از قبل در QGIS 3 کمی جستجو و سازماندهی انجام دهید.

25 خودکار کردن چیزهای کسل کننده با Graphical Modeler

فقط برای یادآوری آنچه برای ساخت یک مدل عالی به تمام معنا لازم است: ورودی، الگوریتم ها و خروجی. و وقتی می‌توانید این فرآیندها را در Graphical Modeler به هم متصل کنید، ناگهان زندگی آسان‌تر می‌شود، زیرا می‌توانید در آینده از آنها دوباره استفاده کنید.

اصلاحات QGIS 3 برای Graphical Modeler آن را به عنوان یک انتخاب کلیدی برای خودکارسازی تقویت می کند. به عنوان مثال، این مدل ساده یک پارامتر ورودی را تنظیم می کند، مجموعه ای از نقاط را بافر می کند و یک خروجی تولید می کند.

از ابتدا تا انتها، به سرعت و بدون هیچ گونه مشکلی در طول مسیر اجرا می شود. و به جای شکل فایل برای خروجی، خروجی geopackage پیش فرض جدید را تولید می کند.

مدل‌ساز پردازش qgis 3

26 طراحی گزارش

اطلس QGIS

این یک افسانه رایج است که نمی‌توانید گزارش‌هایی با طراحی خوب در QGIS تولید کنید.

همانطور که احتمالاً قبلاً می‌دانید، نقشه‌های اطلس نحوه جمع‌آوری نقشه‌های چند صفحه‌ای بر اساس هر نما بر اساس یک ویژگی است. برای برخی، این یک ابزار کلیدی اتوماسیون است و روزانه استفاده می شود.

اگر می‌خواهید گزارش‌دهی را یک قدم بیشتر بردارید و کارایی بیشتری را اضافه کنید، موتور گزارش لحظه را غنیمت می‌کند. این به شما کمک می کند تا سرصفحه ها، پاورقی ها و همه چیز را در این بین تنظیم کنید.

27 نوشتن ابرداده

من قبول می کنم. متادیتا جذاب ترین موضوع نیست. و ابرداده در QGIS 3 توجه زیادی را به خود جلب نکرده است.

اما بارها و بارها، ابرداده ثابت کرده است که سرمایه گذاری زمانی عاقلانه ای است. زیرا چه اتفاقی می افتد که مبدع داده ها MIA می شود؟ این ابرداده‌ای است که همیشه برای رجوع به آن برمی‌گردید.

QGIS در مرحله اول توسعه خود، نحوه مدیریت ابرداده را بازبینی کرده است. QGIS 3 بر اساس ابزار ویرایش ابرداده جدید خود، طرحواره فراداده داخلی و رسمی خود را معرفی می کند.

28 موارد دلخواه خود را تنظیم کنید

با جمع آوری یک بازیگر از نمادهای مورد علاقه خود، می توانید واقعاً نقشه های خود را سفارشی کنید و آنها را مال خود بنامید.

نه تنها می توانید نمادهای مورد علاقه خود را ذخیره کنید، بلکه می توانید فونت ها را نیز ذخیره کنید. و فقط در صورتی که موارد دلخواه خود را ذخیره نکنید، QGIS آخرین موارد شما را برای شما پیگیری می کند.

و هر نمایه کاربری مجموعه ای از نمادهای منحصر به فرد خود را دارد که واقعاً تجربه را شخصی می کند.

مدیر سبک qgis 3 مورد علاقه

29 بهبود زبانه ها و دید

QGIS 3 امکان سفارشی سازی جدی را فراهم می کند تا بتوانید واقعاً آن را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال، می توانید چندین پانل را به هم متصل کنید. این اسکله های شناور زبانه دار برای ایجاد تعادل عالی برای املاک و مستغلات صفحه نمایش هستند.

اگر می‌خواهید طرح اصلی خود را کاملاً متمرکز کنید، باید Ctrl+Tab را به عنوان کلید میانبر صفحه کلید فشار دهید. این دستور برای مشاهده کامل نقشه تغییر می کند.

30 انتخاب بر اساس فرم

گاهی اوقات چیزهای کوچک مهم هستند. هنگامی که می خواهید ویژگی ها را بر اساس مقدار انتخاب کنید، QGIS 3 راهی برای بزرگنمایی یا فلش ویژگی هایی که انتخاب می کنید اضافه کرده است. همچنین، می‌توانید با انتخاب بین مجموعه‌ای از مقادیر، ویژگی‌ها را انتخاب، حذف و اضافه کنید.

از طرف دیگر، می‌توانید با عبارتی انتخاب کنید که برای عبارات نیاز به نحو اولیه دارد. به عنوان مثال، شما می توانید هر چیزی را از هندسه، زمینه ها، رنگ ها و حتی تطبیق فازی انتخاب کنید.

qgis 3 مقدار ویژگی را انتخاب کنید

31 پارامترهای تعریف شده داده

در QGIS 3، کاربران می توانند پارامترهای تعریف شده داده را از فیلدهایی که ابزارهای پردازش جغرافیایی را هدایت می کنند، تنظیم کنند. به عنوان مثال، می توانید ویژگی ها را بر اساس یک فیلد فاصله بافر بافر کنید.

به جای یک مقدار استاتیک، QGIS به نحوی بزرگ موفق می شود که چگونه می توانید به صورت پویا از چندین مقدار در یک فیلد استفاده کنید. همچنین، می توانید از عبارت In Case و Else بر اساس متغیرهای طبقه بندی استفاده کنید.

از سوی دیگر، مولدهای هندسه، هندسه اصلاح شده یا جدید را بر اساس مقادیر وارد شده توسط ویرایشگر عبارت ارائه می کنند. در استایل لایه، این روش برای خودتان ژنراتورهای هندسه ایجاد می کند.

32 ابزار CAD برای شکل های ساده تر

QGIS 3 برای ادامه موضوع خود یعنی ساخت ابزارهای دیجیتالی آسان تر، ابزارهایی را برای ردیابی از راه دور، ردیابی ویرایش ها و استفاده از انتخابگرهای تقویم ساده برای فیلدهای تاریخ در نظر گرفته است.

البته، جدای از همه آن QGIS 3 که مجموعه ای از ابزارهای CAD را برای شکل های بهتر ارائه می دهد، به سمت صفحه پیش می رود. به عنوان مثال، هنگامی که یک مستطیل ایجاد می کنید، می توانید از مرکز، از سه نقطه یا گوشه شروع کنید. این آن را به یک بازی توپ کاملاً جدید برای ویرایش سبک CAD در QGIS تبدیل می کند.

qgis 3 دیجیتالی افست

33 همان مجوز قدیمی

در اینجا حقیقت زشت در مورد نرم افزار تجاری وجود دارد: این نرم افزار پرهزینه است و شما می توانید 99٪ از کارهای مشابه را با نرم افزار منبع باز انجام دهید.

برخلاف نرم افزارهای اختصاصی، شما مجوزی به جز مجوز عمومی عمومی گنو ندارید. کاربران از سراسر جهان QGIS 2 را به عنوان گزینه شماره 2 برای GIS (پشت Esri) پذیرفتند. و اکنون، QGIS 3 از قفسه ها خارج می شود.

اگر از هزینه بالای هزینه های مجوز وحشت دارید، QGIS 3 بسیار فراتر از انتظارات است. QGIS به جای هزینه کردن برای مجوز تجاری، همچنان در آزمون زمان به عنوان نرم افزار منبع باز شماره 1 GIS مقاومت می کند.

8 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید