نصب و پیکربندی وب آداپتور ArcGIS for Server

انطباق ویرایش‌ها و ارسال تغییرات

انطباق ویرایش‌ها و ارسال تغییرات


نصب و پیکربندی وب آداپتور ArcGIS for Server-موسسه چشم انداز-آموزش GIS و RS

1- در پکیج نصب محصول ArcGIS for Server Workgroup گزینه‌ی ArcGIS WebAdapter IIS را کلیک کنید.

2- cross-domain Policy Files را برای توسعه دهندگان Silverlight و  Flex فعال کنید. next را کلیک کنید.

3- پوشه‌ی مجازی خود را که برای محل URL مستعار ArcGIS for Server استفاده می‌شود را ایجاد کنید.  nextرا کلیک کنید.

4- Install را بزنید.

5- پس از اتمام نصب، شما مجدداً به سایتی هدایت می‌شوید که می‌توانید در این سایت وب آداپتور ArcGIS را پیکربندی کنید. در این سایت گزینه‌های زیادی وجود دارد. اما مهمترین موردی که در مورد وب آداپتور وجود دارد، امنیت شما با وب آداپتور است.

نکته: اگر URL سرویس‌های Rest/services را نمی‌بینید و به شما کد شماره 500 را می‌دهد، مخزن پیکربندی‌ها را از مسیر پوشه‌ی arcgisserver پاک کنید و به لینک http://<internalservername>:6080/arcgis/manager بروید و یک سایت جدید ایجاد کنید. با این کار تمام پیکربندی‌های شما با گزینه‌های پیش فرض تنظیم می‌شوند و وب آداپتور به صورت خودکار به آن اضافه می‌شود.

6- اگر نصب وب آداپتور، تنظیمات IIS را به خوبی پیکربندی نکرده باشد، لینک زیر را برای حل مشکل دنبال کنید:

http://support.esri.com/en/knowledgebase/techarticles/detail/40406

7- یکبار دیگر که پیکربندی انجام شد، تغییری در بخش سبزرنگ صفحه‌ی وب آداپتور می‌بینید.

نصب نمونه‌ی SQL

ابتدا Microsoft for SQL Server 2012 Express 64 بیتی را باید نصب کنیم. مراحل نصب زیر را دنبال کنید.

1- روی فایل setup مربوط به SQL Server کلیک کنید.

2- در سمت چپ پنجره روی Installation کلیک کنید

3- در سمت راست پنجره روی گزینه‌ی new sql server stand-alone installation or add features to anexisting installation کلیک کنید.

4- می‌توانید مکان­های مختلفی برای پوشه‌ی ویژگی­های اشتراکی تخصیص دهید. بهتر است تنظیمات پیش فرض را بپذیرید و next را بزنید. اگر نیازی به سرویس‌های گزارش گیری ندارید، تیک گزینه‌ی ‘Reporting Services –Native’ را بردارید. ولی بهتر است این گزینه را فعال کنید.

5- می‌توانید نام‌های مختلفی برای نمونه تخصیص دهید و پوشه‌ی سرویس‌های گزارشگیری ایجاد کنید. اما در این مثال، تنظیمات پیش فرض را می‌پذیریم.

6- در پنجره‌ی زیر sql browser را روی automatic بگذارید.

7- برای پیکربندی سرور، حالت mixed mode را فعال کنید.

8- در سربرگ data directories بهتر است که مکان پشتیبان گیری از جستجوها و اجراها و خطاها را تغییر دهید. جداول سیستم از مکان پیش فرض مایکروسافت که درون پوشه‌ی ریشه‌ی پایگاه ­های داده­ می­باشد، استفاده خواهد کرد. توصیه می‌کنم که نمونه‌های کاربر را در سربرگ user instance و filestreaming فعال نکنید، مگر اینکه بخواهید اسناد حجیمی را خارج از ژئودیتابیس فراخوانی کنید. next را کلیک کنید.

9- در پیکربندی سرویس‌های گزارش گیری، اگر در حال استفاده از سرویس‌های گزارش گیری هستید، این سرویس‌ها را نصب و پیکربندی کنید.در غیر اینصورت نصب را بدون پیکربندی انجام دهید. اگر در طول فرآیند نصب، فرآیند نصب سرویس‌ها را انتخاب نکردید، پنجره زیر را نخواهید دید. next را بزنید.

10- گزینه‌ی ارسال خودکار گزارش‌ خطاها به صورت پیش فرض فعال است. برای محیط‌های توسعه و آزمایشی بهتر است این گزینه فعال باشد. اما در یک محیط تولید بهتر است این گزینه را غیر فعال کنید. next را کلیک کنید.

11- اگر مراحل کامل شدند، یک نمونه SQL با موفقیت ایجاد کرده اید. در غیر اینصورت لیست خطاها را بررسی کنید تا مشکل را پیدا و رفع کنید.

12- حال از برنامه های نصب شده در سیستم، sql server managementstudio را انتخاب کنید. اگر از قبل sql server نسخه‌ی 2008 دارید، می‌توانید تنظیمات آن را وارد کنید.

13- روی connect کلیک کنید.

14- در سمت چپ پنجره روی نمونه‌ای که به آن متصل شده اید، راست کلیک کنید و properties را انتخاب کنید.

15- روی سربرگ memory کلیک کنید و گزینه‌ی maximum server memory را کلیک کنید. از آنجا که با این نمونه به صورت یک سرور تولید کننده رفتار می‌کنیم، منابعی را به SQL Server تخصیص خواهیم داد. برای سیستم عامل، 3 گیگا بایت RAM و برای SQL Server مقدار مناسبی مثلاً 2 گیگابایت RAM تخصیص دهید اما بسته به حافظه‌ی در دسترسی که دارید می‌توانید این مقدار را کم و یا زیاد کنید. مابقی تنظیمات پیش فرض را بپذیرید.

در سمت چپ پنجره در قسمت TOC روی Processors کلیک کنید. به شدت توصیه می‌کنم که گزینه‌ی ‘Boost SQL Server Priority’ را روی سرور فعال کنید. اگر ArcGIS for Server را روی همین سرور بارگذاری می‌کنید، بهتر است این گزینه را فعال نکنید. این بخش منابع را به SQL Server تخصیص می‌دهد و منابع در دسترس را برای SQL Server نگه می‌دارد.

نکته: Use Windows fibers (lightweight pooling) را فعال نکنید. زیرا این گزینه برای تکنولوژی­های قدیمی­تر است و ArcSDE از نسخه‌های 10 به بالاتر از XML برای ارتباط با پایگاه داده‌ی SQL Server استفاده می‌کند.

16- سربرگ advanced موجود در TOC را انتخاب کنید و اندازه‌ی بسته‌ی شبکه را برای اتصالات ژئودیتابیس دوبرابر (از 4096  تا  8192) کنید.

نصب SQL Server Enterprise

این نوع نصب بسیار شبیه نصب SQL Server workgroup است. منتها در این نوع نصب ترجیحاً نمونه و مکان پایگاه‌ داده‌ها را پیش فرض استفاده کنید.

فعال کردن ArcSDE برای پایگاه‌ داده‌‌های از نوع Workgroup

1- در پکیج نصب روی گزینه‌ی ArcSDE for Microsoft SQL Server 2008 R2 کلیک کنید.

2- next را بزنید.

3- تیک گزینه‌ی Microsoft SQL Server Express Edition را بردارید.

4- Next را بزنید.

5- نام نمونه و windows login را وارد کنید.

6- اگر اتصال موفقیت آمیز باشد به مرحله‌ی بعدی بروید در غیر اینصورت مشکل را حل کنید.

7- در قسمت بعدی SQL Server Express را احراز هویت می‌کنیم. next را کلیک کنید.

8- با استفاده از گزینه‌ی authorize فایل احراز هویت Esri یا احراز هویت نصب نرم افزار را می‌توانید معرفی کنید. معرفی فایل احراز هویت را به بعداً موکول می‌کنیم.next را کلیک کنید.

9- در این مرحله می‌توانید ایمیل، سایت و … را انتخاب کنید. ورود این اطلاعات را به بعداً موکول می‌کنیم. next را کلیک کنید.

10- اطلاعات احراز هویت را وارد کنید. next را کلیک کنید. دوباره next را کلیک کنید.

11- در کادر محاوره‌ای authorization number کد احراز هویت ArcGIS for Server Workgroup را وارد کنید. next را کلیک کنید.

12- اگر پیام پیکربندی را دریافت نکرده­اید، ممکن است به دلیل قطع اینترنت باشد. Finish را بزنید.

برگرفته از کتاب تولید و به کارگیری (Enterprise Geodatabase (SDE در اپلیکیشن‌ های Web GIS

نویسنده: دکتر محمد بافقی زاده

نشر: انتشارات اکادمیک

وب جی آی اس (WebGIS)


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

ArcGIS for ServerArcGIS for Server WorkgroupArcGIS WebAdapter IISArcSDEFlexMicrosoft for SQL ServerSilverlightSQLsql browserSQL Server Enterprisesql server managementstudioURLWorkgroupپایگاه ­های دادهپیکربندی سرورژئودیتابیسسرویس‌های گزارش گیریفعال کردن ArcSDE برای پایگاه‌ داده‌‌های از نوع Workgroupنصب نمونه‌ی SQLنصب و پیکربندی وب آداپتور ArcGIS for Server

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید