خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / نقشه راه IT(چشم انداز آینده IT)در علوم مکانی فضایی

نقشه راه IT(چشم انداز آینده IT)در علوم مکانی فضایی

نام کتاب:

نقشه راه IT(چشم انداز آینده IT)در علوم مکانی فضایی

عنوان لاتین:

IT Roadmap to a Geospatial Future

نویسنده:

ناشر:

Academic press

سال:

2003

خلاصه:

توجه و اهمیت داده‌های مکانی روز به روزدر حال افزایش است. این باعث شده که دانشمندان و پژوهشگران به آینده این علم توجه چندانی داشته باشند.و نقش IT در سال های آینده در علوم مکانی فضایی رو به افزایش است.و مسائلی از قبیل اینترنت،شبکه های جهانی،خدمات مبتنی بر کامپیوترها،برنامه نویسی،موبایل ها و…به نظر حیاتی و مهم هستند.

به طور کلی پیشرفت مداوم درفناوری اطلاعات و اتصال آن به داده های مکانی فضایی، روز به روز بر نقش داده های مکانی اضافه می شود.

توجه به IT در علوم مکانی فضایی حائز اهمیت بوده8 و باید همواره آن را رصد نماییم و چشم اندازه آینده آن را مطالعه نماییم.در این کتاب به طور بسیار مفصل به افق های جدید و چشم انداز آینده IT در علوم مکانی فضایی پرداخته شده است.

برای دانلود بروی لینک زیر کلیک نمایید.

http://s7.picofile.com/file/8379693826/the_future_of_it_in_gis.pdf.html

 

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای

معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای معرفی کتاب: تکنیک های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟