نقشه های وب:5 افسانه در مورد کدنویسی که کار را سخت می کند

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)و پایش مخاطرات زیست‌محیطی تحت تغییرات آب و هوا: بررسی گسترده

نقشه های وب:5 افسانه در مورد کدنویسی که کار را سخت می کند

وقتی بالاخره تصمیم گرفتید یاد بگیرید که چگونه اولین نقشه وب خود را کدنویسی کنید، احساس خوبی است! شما هیجان زده هستید و آماده شروع کار هستید. سپس، وقتی کمی تحقیق می کنید…

واقعیت نشان می دهد: چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد! درست؟ “این واقعا سخت است!” ممکن است فکر کنید و…خب، فقط کاری نکنید. در اینجا، من برخی از رایج‌ترین افسانه‌های مربوط به کدنویسی نقشه‌های وب را که به شما در حرکت به جلو کمک می‌کنند، از بین می‌برم. در طول راه، ابزارهای مورد علاقه ام را با شما به اشتراک می گذارم تا زندگی شما را با شروع این سفر هیجان انگیز آسان تر کنم! بیا شروع کنیم:)

افسانه شماره 1: کدنویسی نقشه های وب دقیقاً مانند کدنویسی هر برنامه وب دیگری است و سخت است.

کدنویسی نقشه‌های وب می‌تواند آسان‌تر از کدنویسی بیشتر برنامه‌های کاربردی وب باشد، زیرا اغلب اوقات می‌توانید یک برنامه نقشه‌برداری وب کاملاً کاربردی را بدون کمک هیچ کدی که روی سرور وب اجرا می‌شود، دریافت کنید.

اجرای کد روی وب سرور چه اشکالی دارد؟ مطلقا هیچ چیزی. این فقط یک منحنی یادگیری شیب دار برای بیشتر مبتدیان است. و شما همیشه به تمام ویژگی های یک برنامه وب در نقشه وب خود نیاز ندارید. در اینجا چیزی است که شما نیاز ندارید. به خصوص در ابتدا:

نیازی نیست که داده های خود را از یک پایگاه داده دریافت کنید (اطلاعات بیشتر در مورد آن در افسانه شماره 2) یا برای مثال قابلیت ویرایش یا ورود به سیستم داشته باشید. بدون همه اینها می توانید یک نقشه وب بسیار مفید دریافت کنید.

برای شروع با یک نسخه ساده از نقشه وب خود، در زمان (و ناامیدی) شما صرفه جویی می کند. و پس از آن، هنگامی که نقشه وب خود را در حال کار کردن دیدید … و یک ضربه انگیزشی خوب دریافت کردید، آماده خواهید بود که نحوه استفاده از همه آن ویژگی های دیگر را بیاموزید.

به عنوان یک مبتدی، باید تمام تمرکز خود را بر روی یادگیری کارهایی که می توانید با یک صفحه وب ساده و کمی کد جاوا اسکریپت انجام دهید متمرکز کنید (و در اینجا یک سرنخ وجود دارد: شما می توانید کارهای زیادی را فقط با آن انجام دهید :). بدون نیاز به کد وب سرور

اما، مطمئناً شما وسوسه خواهید شد که به “سمت تاریک” بروید زیرا داده های مکانی شما احتمالاً در نوعی پایگاه داده هستند…

و این مرا به افسانه بعدی می رساند:

افسانه شماره 2: من باید داده های نقشه وب خود را از پایگاه داده دریافت کنم.

خوب است که آن را به عنوان یک هدف نهایی داشته باشید، اما زمان بیشتری از شما خواهد گرفت که در ابتدا ارزش آن را داشته باشد. و دلایل آن ساده است: برای انجام آن باید به وب سرور بروید. یا از سرور نقشه استفاده کنید. حقیقت این است که در ابتدا لازم نیست این کار را انجام دهید. در اینجا دلیل آن است:

بسیاری از مبتدیان از دانستن اینکه می توانند کل مجموعه داده های فضایی خود را در یک کد نقشه وب قرار دهند، کاملا متعجب می شوند. بله، در داخل یک صفحه وب واقعی. واقعا؟

بله، به این دلیل است که همه چیز سریعتر می شود. دستگاه‌ها، اتصالات اینترنتی، مرورگرها و حتی کتابخانه‌های نقشه‌برداری وب ما سریع‌تر می‌شوند. بنابراین، ممکن است تعجب کنید اگر متوجه شوید که داده های شما آنطور که فکر می کنید بزرگ نیستند.

شما همچنین گزینه های زیادی برای ذخیره و ارائه داده های مکانی خود به جای استفاده از پایگاه داده دارید. به عنوان مثال، می توانید از یک سرویس ابر یا یک سرور نقشه استفاده کنید. اما، مگر اینکه قبلاً به آنها دسترسی داشته باشید و بدانید که چگونه از آنها استفاده کنید، از آنجا شروع نکنید! سرعت شما را کند می کند. ساده نگه دارید، داده های مکانی خود را در کد نقشه وب خود قرار دهید! خوب، به روند واقعی کدنویسی نقشه های وب برگردیم، افسانه بعدی این است..

افسانه شماره 3: من باید یک متخصص HTML و CSS و جاوا اسکریپت شوم.

در اینجا دوباره، کدنویسی نقشه ها می تواند بسیار ساده تر از کدنویسی یک برنامه وب باشد. اول، شما می توانید با خیال راحت CSS را هنگام شروع کار فراموش کنید. CSS فقط راهی است برای توصیف اینکه یک عنصر صفحه وب چگونه باید باشد. اما، هنگامی که از یک کتابخانه نقشه برداری وب مدرن جاوا اسکریپت استفاده می کنید (هر نقشه وب این کار را می کند) استایل های زیادی برای شما انجام می شود.

البته، اگر به شخصی سازی بیشتری نیاز دارید، در نهایت باید وارد آن شوید. اما، در حال حاضر. نگرانش نباش در مورد HTML چطور؟ شما به یک HTML بسیار کم و یک قالب صفحه وب ساده برای نقشه وب خود نیاز دارید.

اینجا دوباره، جایی است که بیشترین کار توسط کتابخانه های نقشه برداری وب جاوا اسکریپت انجام می شود. و این مرا به آخرین فناوری می رساند: جاوا اسکریپت.

بله، شما باید نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. اما، خبر خوب این است که شما آن را فقط با استفاده از یک کتابخانه نقشه برداری وب خاص یاد خواهید گرفت. انجام این کار به جای تلاش برای یادگیری جاوا اسکریپت بدون هیچ زمینه ای بسیار ساده تر است.

فقط یاد گرفتن با انجام دادن خوب است. و برای اکثر مبتدیان، واقعاً خوب کار می کند. بیایید به افسانه‌های مربوط به ابزارهای تجارت نقشه‌برداری وب برویم، افسانه بعدی این است…

افسانه شماره 4: من باید از یک ویرایشگر کد “حرفه ای” استفاده کنم .

این یکی بزرگ است. بسیاری از مردم واقعاً اینجا گیر می کنند. در اینجا انتخاب های بی پایانی وجود دارد. برخی با ویژگی های بسیار پیشرفته و گاهی اوقات برچسب قیمت نیز دارند. اما، برای اینکه با شما صادق باشم، برای نوشتن کد خود به نرم افزار خاصی نیاز ندارید (می دانم، مدام تکرار می کنم؛).

شما حتی می توانید این کار را در Notepad انجام دهید. خوبه. تنها ویژگی کلیدی که می بینم برای مبتدیان بسیار مفید است، برجسته کردن نحو است. این یک ویژگی است که قسمت های مختلف کد شما را به رنگ های مختلف رنگ می کند.

و یکی از ویرایشگرهای کد که این ویژگی را دارد و استفاده از آن بسیار ساده است یک ویرایشگر کد به نام atom است . و بله، رایگان است. اگر نمی توانید تصمیم بگیرید کدام ویرایشگر را انتخاب کنید، فقط از atom استفاده کنید و کار را با آن تمام کنید. و هنگامی که نقشه وب خود را کدنویسی کردید، وقت آن است که… بله، آن را با جهان به اشتراک بگذارید، که مرا به افسانه بعدی می رساند:

افسانه شماره 5: برای انتشار نقشه وب خود باید یک حساب میزبانی وب بخرم.

هنگامی که یک حساب میزبانی خریداری می کنید، مکانی در برخی از وب سرورها خواهید داشت که می توانید صفحات وب و برنامه های کاربردی وب خود را در آنجا قرار دهید. دلیل اصلی اینکه چرا باید برای اکثر حساب های هاستینگ هزینه کنید این است که به خدمات زیادی که می توانید استفاده کنید دسترسی دارید.

اما، از آنجا که، امیدوارم، من شما را متقاعد کرده ام که برای اولین نقشه وب خود نیازی به پایگاه داده ندارید و همه این کدها در یک وب سرور می توانید از گزینه های کاملاً رایگان استفاده کنید. یکی از آنها حساب میزبانی وب رایگان 000webhost است که استفاده از آن بسیار آسان و کاملا رایگان است.

خودشه!

امیدوارم که به شما کمک کرده باشم تا بر برخی از مشکلاتی که ممکن است در شروع برنامه‌نویسی نقشه‌های وب برایتان پیش آمده غلبه کنید.

بزرگترین مشکل شما برای شروع کدنویسی نقشه های وب چیست؟ در نظرات زیر به من بگویید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.