نکات مهمی که در مقاله انگلیسی نباید نادیده بگیرید!

نکات مهم مقاله نویسی

نویسنده دکتر سعید جوی زاده/شماره تماس09382252774

آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی شاید کار دشواری باشد. بسیاری از پژوهشگران نوشتن مقاله انگلیسی را جزو مهمترین بخش های آموزش زبان انگلیسی می دانند. همچنین مقاله نویسی به زبان انگلیسی این فرصت را برای شما فراهم می کند که سطح زبان خود را در بخش هایی از جمله گرامر و واژگان بسنجید.

قبل از ذکر نکات باید بدانید که مقاله نویسی انگلیسی به پیشرفت شما کمک شایانی می کند. زیرا اگر شما قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا حتی دکتری دارید یا حتی رشته دانشگاهی شما در حوزه پزشکی و مهندسی است حتما به مقاله علمی انگلیسی نیاز خواهید داشت.

برای اینکه یک مقاله با کیفیت بنویسید، باید با نکاتی آشنا شوید که ارزش مقاله شما را به حداکثر برساند. زیرا مقاله با ارزش در مجله ای معتبر ثبت می شود. نوشتن مقاله از زبان فارسی به زبان انگلیسی امکان دارد برای هر شخصی معضلی باشد، اما با آگاهی از چند نکات به راحتی اقدام به نوشتن مقاله کنید.

اگر در نگارش مقاله دچار تردید شده اید، به منظور دریافت پاسخ های خود در ادامه مقاله همراه ما باشید.

آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی

آیا شما در حال نوشتن مقاله علمی خود به زبان انگلیسی هستید؟ آیا نکاتی که باید در نگارش مقاله بدان توجه کرد را رعایت می کنید؟ چگونه می شود یک مقاله حرفه ای در مجله معتبر ثبت کرد؟ اگر چنین سوالاتی در ذهن شما است نگران نباشید. قصد ما در این مقاله پرداختن به چنین مسائلی است.

نکات زیر قطعا در نگارش مقاله شما کمک می کنند.

مجله ای را انتخاب کنید که مناسب چاپ باشد؛

گاهی اوقات مقاله ای با وجود کیفیت بالا توسط سردبیر قبول نمی شود. بنابراین سعی کنید در انتخاب مجله کمی محتاط تر عمل کنید. شما مقاله ای می نویسید که باعث جذب مخاطبان شود، با این وجود ثبت مقاله در مجله ای که مخاطبان کمتری دارد کاری بیهوده است.

اگر زمان برای شما خیلی مهم است، با انتخاب مجله ای نادرست وقت خود را هدر می دهید و در انتها با رد مقاله خود مواجه می شوید. به منظورگزینش ژورنال مناسب برای چاپ مجله خود روش های متعددی وجود دارد که با آگاهی از آنها امکان افزایش کیفیت مقاله خود را دارید.

با رعایت نکات این امکان را دارید که مجله ای طبق موضوع مقاله خود پیدا کنید. اگر در انتخاب مجله معتبر دچار شک وتردید شده اید، می توانید این وظیفه را به افرادی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید.

فرم صحیح مقاله خود را داشته باشید؛

مقالات انواع متنوعی دارند، یک مقاله ممکن است گزارشی از یک فعالیت بوده یا یک مقاله پژوهشی باشد. هر نوع مقاله ای فرمت و ساختار مخصوص خود را دارد که باید این ساختار را رعایت کرد. همچنین ساختار مقاله های علمی با یکدیگر تفاوت دارد.

اگر با ساختارهای درست مقاله آشنایی کاملی داشته باشید، این امکان را دارید که از همان قدم اول نتیجه خوبی را به دست بیاورید. آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی شاید مشکل به نظر برسد، اما با وجود افراد متخصصی که در این زمینه فعالیت دارند بسیار آسان شده است.

چک لیستی از مراحل نوشتن مقاله تهیه کنید؛

آیا ساختار درست را در مقاله خود رعایت کرده اید؟ آیا مقاله شما تمام عناوین لازم را دارد؟ آیا مطالبی که تهیه کرده اید مرتبط با موضوع مقاله است؟ آیا قسمت نتیجه را کامل کرده اید؟ برای پاسخ دادن به این سوالات کافی است چک لیستی را تهیه کنید که در پایان مقاله به مشکلی بر نخورید.

همچنین با برنامه ریزی درست باعث جذب مخاطب می شوید.

فعالیت های خود را مشخص کنید؛

آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. برای برخورداری از مقاله ای ایده آل انتخاب طرحی کلی بسیار کار راه انداز است. قبل از شروع مقاله خود سعی کنید یک طرح کلی از آن داشته باشید که به بهبود کیفیت مقاله شما کمک زیادی می کند. با برنامه ریزی درست و استفاده از دانش خود این امکان را دارید که بهترین مقاله را چاپ کنید.

یک سوال اساسی طرح کنید؛

اگر می خواهید مقاله علمی شما مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد و افراد را مشتاق به خواندن آن کند، بهتر است مقاله خود را با یک سوال آغاز کنید. برخی مقالات با وجود کیفیت مطلوب اما باعث جذب مخاطب به خود نمی شوند.

پرسش یک سوال این امکان را به شما می دهد که مخاطب با مقاله شما ارتباط بگیرد و سعی می کند حتی الامکان به دنبال پاسخ آن سوال باشد.

خلاصه نویسی؛ تاثیرگذار ترین روش در مقاله

اولین بخش آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی خلاصه نویسی است. بسیاری از مقاله نویسان خلاصه نویسی را امری بیهوده می دانند و می خواهند با اطلاعات زیاد مخاطب را به خود جذب کند، اما توجه داشته باشید که متن طولانی برای خواننده کسل کننده است. سعی کنید در نگارش مقاله به جای وسعت بخشیدن به هر مطلب، از حداقل کلمات، جدول و شکل در مقاله خود استفاده کنید.

کاربرد فراوان تصاویر؛ افزایش سردرگمی خواننده

به خاطر داشته باشید استفاده بیش از حد مجاز تصاویر باعث سردرگمی مخاطب می شود. همانطور که تصاویر ممکن است روشی آسان برای انتقال مفهوم مطلب به مخاطب می شود، از همان سو باعث کلافگی وی نیز خواهد شد.

انتشار بیش از حد تصاویر باعث می شود که خواننده هدف کلی مقاله را گم کند و حتی ممکن است علاقه ای به خواندن مقاله نداشته باشد.

ویرایش مجدد؛ بهبود کیفیت مقاله

اکنون که با آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی آشنا شدید، نوبت به ویرایش و مرور مجدد مقاله است. این کار باعث می شود مقاله مورد نظر خود را با دقت به مطالب مقاله خیلی سریع تر به مجله انتخابی ارسال کنید.

سعی کنید همان زمان که مقاله خود را نوشتید سراغ آن نروید. کمی از آن دور بمانید که مغز شما آزادتر شود سپس به نگارش آن بپردازید. ما به شما توصیه می کنیم اینکار را به افراد متخصص و ویراستار واگذار کنید. ویرایش مقاله به دست ویراستار بسیار دقیق و سریع تر انجام می شود.

سخن آخر

آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی با رعایت نکات فوق کمی آسان تر می شود، اما مشکلات خودش را دارد که هر محققی باید این مراحل را طی کند و نتیجه مطلوب خود را به دست آورد.

با رعایت نکاتی که در بالا به آن ها پرداختیم این امکان را دارید که از رد شدن مقاله خود جلوگیری کنید، اما به یاد داشته باشید برخی اوقات دلایلی وجود دارد که مقاله شما رد می شود. با کمک گرفتن از افراد حرفه ای ممکن است این بازخورد را به حداقل برسانید.

به منظور کسب اطلاعات در مورد آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی با مراجعه به افرادی که اطلاعاتی در این زمینه دارند جواب بسیاری از سوالات خود را دریافت کنید.

کلمه کلیدی: آموزش مقاله نویسی به زبان انگلیسی

 

 

 

 

 

 

 

 

8 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید