خانه / هفته پژوهش(بدون تحلیل داده های مکانی تصمیم گیری نکنیم) / هفته پژوهش علوم مکانی در موسسه چشم انداز شیراز

هفته پژوهش علوم مکانی در موسسه چشم انداز شیراز

هفته پژوهش علوم مکانی در موسسه چشم انداز شیراز

موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل  به هریک از روز‌های هفته پژوهش علوم مکانی  در سال 1398 نام هایی را اختصاص داده  است و بر این اساس

دوشنبه 25 آذر لیدار(LIDAR)،

سه شنبه 26 آذر رادار(RADAR)،

چهارشنبه 27 آذر آمار مکانی(Spatial Statistic)،

پنجشنبه 28 آذر ژئومارکتینگ(Geomarketing)،

جمعه 29 آذر، پهباد(Unmanned Arial Vehicle)

شنبه 30 آذر گوگل ارث انجین(Google Earth Engine)

یکشنبه 1 دی، گوگل ارث(Google Earth) نامگذاری شده است.

در هریک از این روز ها مراسم خاصی در موسسه چشم انداز در شیراز برگزار می شود.علاقه مندان به شرکت می توانند به وب سایت زیر مراجعه و در قسمت کارگاه ها ثبت نام کنند.

https://gisland.org/

علوم مکانی فضایی
علوم مکان یفضایی

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟