خانه / وبینارهای مکانی(برای مطالب بیشتر کلیک کنید) / وبینار همه چیز درباره مکان یابی

وبینار همه چیز درباره مکان یابی

مقدمه:

مکان‌یابی یک نوع برنامه‌ریزی فضایی است که طی آن محل استقرار فعالیت معین، مشخص می‌گردد. قابلیت‌ها و توان‌های یک مکان با توجه به این که برای چه کاربردی در نظر گرفته شود متفاوت خواهد بود، بطور کلی مکان‌یابی فعالیتی است که استعدادهای فضایی و غیرفضایی یک سرزمین را شناسایی کرده و امکان انتخاب مکان مناسب برای کاربری خاص را فراهم میکند همچنین به منظور کاهش خطرات ناشی از انواع تهدیدات، استفاده صحیح از پتانسیل‌های طبیعی و منطقه‌ای می‌تواند تاثیر زیادی به همراه داشته باشد.

اصولا مکان یابی تخصص بسیار مهمی در نصب نیروگاه‌های برق ، ایستگاه‌های مخابراتی، ایستگاه‌های خدمات شهری، مراکز توریستی و مکان‌یابی مجتمع خدماتی راه‌ها و …، به شمار می‌رود.

بنابراین در تعریف مکان یابی می‌توان گفت که عمل تصمیم‌گیری و تعیین مختصات استقرار مجموعه وسیله یا تجهیز جدید در میان مجموعه‌ای از موقعیت‌های مفروض، بارعایت محدودیت‌ها و در نظر گرفتن معیارهای مورد نظر است. در این تعریف وسیله یا تجهیز به امکانی اطلاق می‌شود که به واسطه سرویس آن، مجموعه‌ای از نقاط و موقعیت‌های مفروض، بهره‌مند می‌شوند.

 

 

 

 

 

تعداد جلسات: 1 جلسه دو ساعته

زمان برگزاری: جمعه 1399/4/6 از ساعت 15 الی 17

مدت وبینار: 2ساعت

مدرس: دکتر سعید جوی زاده و مهندس الهام عزیزی

مخاطب: مدیران و کارشناسان سازمان ها و دانشجویان

نحوه برگزاری: آنلاین

 

نظريات مكان‌يابي ابتدايي با توجه به غالب بودن اقتصاد بر پايه كشاورزي، بر اساس كسب بهینه سود در فعالیت‌های کشاورزی پایه‌ریزی شده بودند. اما به موازات پررنگ شدن نقش صنعت و گسترش تولید صنعتی، امروزه مطالعات مكان‌يابي یکی از کلیدی‌ترین گام‌ها در احداث طرح‌ها(صنعتی، خدماتی و…) بیان می‌شود زیرا مکان‌یابی اصولی، موفقیت و بقاء طرح را به ارمغان می‌آورد و مکان‌یابی غیر اصولی رکود و شکست طرح را به همراه دارد.

مطالعات مكان‌يابي (Facility Location) در سطح ملي و بين المللي بسيار مورد توجه قرار گرفته است. از این رو شناخت هدف‌ها و روش هاي حل مسائل مكان‌يابي، از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

 

سؤالات متداول درباره دوره وبینار همه چیز درباره مکان یابی

آیا مطالب دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی برای من کاربردی است؟

چیزی که درباره این دوره مهم است دقیقا «کاربردی» بودن آن است. به این معنا که ما قصد داریم ابتدا با مباحث تئوریک و مفاهیم بنیادی و اساسی مکان یابی آشنا شوید و بعد هدف ما این است که مهم ترین و متمایزترین تکنیک ها و مهارت هایی که شما برای پروژه های مکان یابی لازم دارید را با شما به اشتراک بگذاریم . به همین دلیل، دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی ، همگی دارای یک دستورالعمل کاربردی و اجرایی هستند که برای شما طراحی شده تا دقیقا بدانید از چه نقطه ای باید شروع کنید و چطور پیش بروید و در نهایت به کجا برسید.
برای شرکت در دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی باید چه چیز‌هایی بدانیم؟
در دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی نیازی به هیچ پیش زمینه و دانشی خاصی نیست.
دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی در کجا برگزار می‌شود؟
دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی به صورت آنلاین برگزار می‌گردد و تمامی دوستان شهرهای کشور عزیزمان، می‌توانند به صورت آنلاین در دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی شرکت کنند.

آیا این‌ مباحث وبینارهمه چیز درباره مکان یابی همیشه در خاطر ما خواهد ماند؟
شرکت‌کنندگان در وبینارهمه چیز درباره مکان یابی می‌توانند تمامی این اطلاعات را در خاطر بسپارند ولی بهتر است یادداشت برداری و مرور مطالب حداکثر تا چند ماه انجام شود .برای این که دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی بهتر در خاطره شما بماند در صورت صلاحدید فیلم دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی بصورت ویدئویی و فایل صوتی به شما تقدیم می شود.
سطح مطالب دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی چگونه است؟
در دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی مطالب از پایه و مفاهیم بنیادی مکان یابی شروع می‌شود و به مطالب پیشرفته و آخرین دستاوردها در مکان یابی خاتمه می‌یابد.در دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی ما فرض را بر این می گذاریم که کاربران در این باره هیچ چیز نمی دانند.و نگرانی از این بابت وجود ندارد .

من در زمینه مکان یابی هیچ تجربه ای ندارم، آیا این دوره برای من مفید خواهد بود؟
اغلب دانشجویانی که در دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی ما شرکت می کنند، به دنبال آن هستند که مهارت های و تکنیک های لازم را برای انجام پروژه ها و تحلیل های مکانی را فرا بگیرند تا در نهایت بتوانند بدون تکیه بر دیگران و به طور مستقل، پروژه ها،پایان نامه و رساله خود را انجام دهند. به همین دلیل، دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی به شکلی طراحی شده که از صفر تا صد مکان یابی را در اختیار مخاطبین قرار می دهد .ما فرض را بر این می گذاریم که مخاطبین اطلاع چندانی از مکان یابی ندارند، و بر همین اساس آموزش دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی به صورت گام به گام پیش می بریم. بنابراین نگران نباشید؛ اگر هیچ تجربه ای در مکان یابی و انجام پروژه های مکان یابی ندارید ، مطمئن باشید دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی ، اولین تجربه ارزشمند شما در زمینه مکان یابی خواهد بود که مشکل تان در زمینه انجام پروژه های مکان یابی را حل خواهد کرد.
بعد از دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی چه کار کنیم؟
بعد از اتمام دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی ،هر یک از کاربران می توانند مشکلات مکان یابی خودشان را به تیم تحقیقاتی ما منعکس نمایند و به مدرسان دوره ارسال کنند تا مورد ارزیابی و نقاط قوت و ضعف آنها شناسایی و به رفع مشکل آنها پرداخته شود.

وبینار همه چیز درباره مکان یابی

چرا باید در دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی شرکت کنید؟
دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی یکی از معدود وبینارهای مکان یابی در ایران است که بصورت کاملا حرفه ای و مباحث تئوری و عملی مکان یابی را در کنار هم جمع کرده و با مثال های کاربردی و گام به گام شما را به سمت حرفه ای شدن پیش می برد.

دوره وبینارهمه چیز درباره مکان یابی برای چه کسانی مناسب است؟
دوره وبینار همه چیز درباره مکان یابی برای دانشجویان کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری که قصد دارند پایان نامه و رساله خود را بنویسند و برای علاقه مندان به مکان یابی و سیستم اطلاعات جغرافیایی که قصد دارند در شرکت ها و سازمان های دولتی مشغول به کار شوند. همچنین این دوره مناسب همه کاربران و پژوهشگرانی است که به نوعی با مکان یابی سروکار دارند و همه کسانی که قصد دارند با مکان یابی کسب درآمد کنند.

جهت ثبت نام در وبینار، با یکی از روش های زیر اقدام کنید:

درباره‌ی gisland

همچنین ببینید

وبینار نوآوری اجتماعی در مدیریت شهری

وبینار نوآوری اجتماعی در مدیریت شهری

ايده هاي نو از کجا مي آيند؟ خیلي از ما به دنبال اين پرسش هستیم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟