پلاگین های QGIS

پلاگین های QGIS: خون حیاتی سیستم اطلاعات جغرافیایی منبع باز

اگر قبلاً از QGIS استفاده کرده اید، می دانید که پلاگین های QGIS محور موفقیت آن هستند.

زیرا وقتی یک پلاگین QGIS را نصب می کنید، می توانید همه چیز را از تجسم، تجزیه و تحلیل و ویرایش تقویت کنید.

این رویکرد باز است که بسیار خوب عمل کرده است و QGIS 3 را به فعال ترین نرم افزار منبع باز GIS امروزی تبدیل کرده است.

برخی از افزونه های برتر امروز کدامند؟ شما به راحتی می توانید بر اساس آنچه که در مخزن پلاگین QGIS بیشتر دانلود شده است مرتب کنید. در غیر این صورت، بیشتر بخوانید تا بدانید کدام افزونه های QGIS را بیشتر دوست داریم.

مخزن پلاگین QGIS

روی بیش از 1500 پلاگین ضربه بزنید تا یک پایه محکم ایجاد کنید. ابزار. در اینجا برخی از پلاگین های QGIS مورد علاقه ما در زیر آورده شده است.

افزونه های qgis 3 که بیشترین دانلود را دارند

 1. QuickMapServices – نقشه های پایه و سرویس های وب موجود را برای هر مکانی که بزرگنمایی و کوچکنمایی می کنید پیدا می کند. حداقل می توانید تصاویر ماهواره ای OpenStreetMap، Esri یا Google را برای هر کجای دنیا که هستید دریافت کنید.
 2. طبقه بندی نیمه خودکار – یک پلاگین طبقه بندی تصویر برای طبقه بندی نظارت شده تصاویر با وضوح درشت. همچنین، ابزارهایی را برای دانلود و پردازش داده های ماهواره ای فراهم می کند.
 3. go2streetview – اگر می‌خواهید نمای یک منطقه را بررسی کنید، Go2StreetView نمای خیابان Google را از هر مکانی که روی نقشه کلیک می‌کنید نمایش می‌دهد.
 4. QuickOSM – همانطور که از نام آن پیداست، می توانید از این افزونه برای مشاهده و دانلود داده های OSM استفاده کنید. همچنین می توانید ناحیه یا وسعت و همچنین لایه ها و ستون ها را از داده های OSM پرس و جو کنید.
 5. QGIS2Web – این افزونه پروژه QGIS فعلی شما را به عنوان یک نقشه سازگار با وب بسته بندی می کند. به عنوان مثال، می توانید یک نقشه وب OpenLayers، Leaflet یا Mapbox GL JS ایجاد کنید.
 6. لایه‌های باز – وقتی شخصی نسخه جدیدی از QGIS را نصب می‌کند، افراد برای نقشه‌های پایه مانند Google Maps، Bing Maps و OpenStreetMap (QGIS 2) به OpenLayers مراجعه می‌کنند .
 7. MMQGIS – مجموعه ای از پلاگین ها برای تجزیه و تحلیل برداری. یکی از قابل توجه ترین قابلیت های geocoding آن است. هنگامی که یک صفحه گسترده (CSV) از آدرس ها را اضافه می کنید، می تواند آنها را به صورت انبوه پردازش کند و همه آنها را به بوم نقشه شما اضافه کند.

حمایت مالی یا کمک مالی به QGIS

به یاد داشته باشید که حتی بدون پلاگین، QGIS 3 در مجموع بیش از 900 ابزار پردازش جغرافیایی دارد که می توان آنها را به جعبه ابزارهای زیر تقسیم کرد.

 • جعبه ابزار QGIS 3 (201 ابزار)
 • جعبه ابزار GDAL (50 ابزار)
 • جعبه ابزار GRASS GIS (298 ابزار)
 • جعبه ابزار SAGA GIS (361 ابزار)

QGIS به عنوان پیشروترین نرم افزار منبع باز GIS که امروزه در دسترس است، توسط تیمی از داوطلبان، شرکت ها و سازمان های اختصاصی توسعه یافته است.

کمک مالی یا حمایت مالی به QGIS همیشه برای ادامه موفقیت این پروژه منبع باز GIS مورد استقبال قرار می گیرد.