پیدایش ناگهانی یک گودال عظیم در آفریقا


همانطور بررسی صحنه نشان داده، قطر گودال 21 متر و عمق آن 7.8 متر است. ظاهراً یک انفجار یا سقوط یک جسم آسمانی موجب باز شدن سفره آب زیرزمینی شده است، همانطور که آب در لبه های دهانه شروع به نشت می‌کرد. سنگها و خاک پرتاب شده به هوا در شعاع یک کیلومتری از آن کشف شد. حدود صد خانه متحمل خسارت های گوناگونی شد: در بعضی از ساختمان ها، سقف تخریب شد، در برخی نقاط، پنجره ها از جا کنده شدند و دیوارها تا حدی فرو ریختند، اما بیشتر ساختمان ها “فقط” با ترک های کوچک دچار خسارت شدند. هیچ اثری از انفجار در دهانه و اطراف آن پیدا نشده است، هیچ خبری از آتش سوزی در خانه ها نبوده است.

به نوشته پرتال The News نیجریه، اقدامات برای مقابله با شیوع عفونت کرونا‌ویروس COVID-19 از قربانیان زیاد جلوگیری کرد. واقعیت این است که یک مدرسه شبانه روزی در نزدیکی گودال نامبرده به دلیل گسترش اپیدمی قرنطینه شده بود و همچنین نیایش روز جمعه کلیسای مجاور (که سقف آن کاملاً فرو ریخته) لغو شد. با این وجود، هنوز یک نسخه واحد از دلایل بروز این حادثه در بین دانشمندان، سیاستمداران و سرویس های اضطراری وجود ندارد.

شماری از مقامات گزارش دادند كه این دهانه در اثر انفجار کامیون با مواد منفجره مهندسی، كه به سمت كشور همسایه می رفت، ایجاد شده است. پلیس در ابتدا به حمله تروریستی مشکوک شد. نیجریه، اگرچه یکی از پیشرفته ترین کشورهای آفریقا است، اما اوضاع در آنجا هنوز ناآرام است. از طرف دیگر، زمین شناسان و اخترشناسان گزینه سقوط یک شهاب سنگ را مطرح کردند. این امر از طریق شکل دهانه و نبود اثری از مهمات توضیح داده می شود. از طرف دیگر اشیاء اسرارآمیز فلزی در گودال پیدا شده اند، اما هیچ اثری از جسم آسمانی به خودی خود پیدا نشده است.

منبع: اسپوتنیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید