چالش ژئومارکتینگ

هند سومین اقتصاد بزرگ جهان است که بر اساس برابری قدرت خرید ساخته شده است. اما وقتی به شاخص رقابت جهانی مجمع اقتصادی جهانی نگاه می کنید ، این کشور رتبه 58 بسیار ناخوشایند از 140 کشور را دارد. واضح است که انتظار بالاتری برای قفل شدن بیشتر است. و فناوری های فضایی آماده هستند که نقش مهمی در پیشبرد داستان رشد هند بازی کنند.

هر برنامه مهم ملی ، مانند هند دیجیتال ، شهرهای هوشمند ، حمل و نقل و توسعه بزرگراه ها ، اتصال رودخانه ها ، راهروهای صنعتی ، قدرت هوشمند و کشاورزی ، به شدت به نقشه های به روز شده و زیرساخت های مکانی متکی است. اما وقتی صحبت از پذیرش زمینی فناوری های فضایی توسط مشاغل می شود ، برخی از چالش ها وجود دارد که منحصر به بافت هند است.

یک سند چشم انداز به نام “استراتژی فضایی برای هند جدید” که در حاشیه کنفرانس GeoSmart India 2019 در حیدرآباد هند منتشر شد ، این موانع را برجسته می کند:

فقدان داده های پایگاه معتبر: برای اطمینان از در دسترس بودن داده های پایه به روز ، زمینه ای و تقویت کننده نوآوری در بخش خصوصی ، این یک نیاز مبرم وجود دارد که تمام داده های تولید شده توسط آژانس های مختلف قفل شده و قابل دسترسی باشند.

عدم وجود یک سیاست جامع: در سند چشم انداز اشاره شده است که در مجموع 17 سیاست و قانون در سطح ملی وجود دارد که چهار قانون در مرحله پیش نویس است و مربوط به داده های مکانی است ، تحت حداکثر شش وزارتخانه / بخش. لازم است مجدداً در این سیاست ها تجدید نظر کنید و یک سیاست یکپارچه داده های جغرافیایی تکامل یابد .

هیچ دستورالعمل مشخصی در مورد به اشتراک گذاری داده ها وجود ندارد : علی رغم وجود سیاست ملی اشتراک داده و دسترسی به اطلاعات 2012 ، بیشتر داده های فضایی ایجاد شده در هند در سیلوها نهفته است زیرا هیچ پلت فرم واحدی وجود ندارد که بتواند توسط همه بخش ها برای جمع آوری ارزش افزوده استفاده شود. داده ها.

عدم وجود مجوز تک پنجره: با داشتن چندین بخش کنترل مجوزها و حساسیت های مرتبط با داده های مکانی ، روند تصمیم گیری بسیار کند است. با صدور مجوزها ، تغییرات در چشم انداز مشاهده می شود و داده های تصاویر اهمیت خود را از دست می دهند و بر اجرای پروژه تأثیر منفی می گذارد.

فقدان شبکه CORS: فناوری CORS ، که به سرعت در حال تبدیل شدن به روش ترجیحی برای موقعیت یابی دقیق 3D در سراسر جهان است و پایه و اساس هر دستور کار شهر هوشمند است ، هنوز در هند ادامه پیدا نمی کند . اگرچه بررسی هند نیاز به ایجاد یک شبکه CORS در سراسر کشور را به صورت فوری تشخیص داده است ، اما در صورت عدم تأمین بودجه ، این پروژه زمان زیادی را صرف می کند.

آیا شما بخشی از صنعت خصوصی فضایی در هند هستید؟ سازمان های شما با چه چالش هایی روبرو هستند؟ به ما در کامنت ها اطلاع دهید!

 

 

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید