کتاب: ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS

ارزیابی-انرژی-با-سیستم-اطلاعات-جغرافیاتیی

ارزیابی-انرژی-با-سیستم-اطلاعات-جغرافیاتیی


کتاب: ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS-موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز

کتاب:ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS dیک کتاب بسیار سودمند و کاربردی است که در این پست به معرفی اسن کتاب با ارزش می پردازیم.امیدواریم که مورد پسند شما قرار بگیرد.

 کتاب:ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS

معرفی کننده:

سعید جوی زاده

نویسنده :

لوبوس ماتجیک

ناشر:

اشپرینگر

محصول سال :2017

Title:

Assessment of Energy Sources Using GIS

Author(s): Lubos Matejicek (auth.)

Publisher: Springer International Publishing, Year: 2017

ISBN: 978-3-319-52693-5, 978-3-319-52694-2

درباره نویسنده:

Lubos Matejicek عضو دانشکده علوم دانشگاه چارلز در انستیتوی مطالعات زیست محیطی پراگ است.

برای اطلاعات بیشتر درباره نویسنده بروی لینک زیر کلیک نمایید:

https://is.cuni.cz/webapps/whois2/osoba/1269040174193376/?lang=en

چکیده:

کتاب ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS راهنمای جامع و کاملی برای استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) برای تحلیل مکانی عرضه و تقاضا برای انرژی در مقیاس جهانی و محلی است. کتاب ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS

آخرین دستاوردها،تحقیقات و تکنیک های موجود در سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS را برای تجزیه و تحلیل مکانی و زمانی سیستم های انرژی ، نقشه برداری از انرژی از سوخت های فسیلی ، بهینه سازی منابع انرژی تجدیدپذیر ، استقرار بهینه منابع انرژی موجود و ارزیابی تأثیرات زیست محیطی همه موارد فوق جمع آوری کرده است.

نویسنده کتاب دکتر  Lubos Matejicek برای ارزیابی طیف گسترده ای از منابع انرژی ، از جمله سوخت های فسیلی ، انرژی برق ، انرژی باد ، انرژی خورشیدی ، انرژی زیست توده ، و انرژی هسته ای و همچنین استفاده از باتری ها و باتری ها ، GIS را پوشش می دهد. نویسنده همچنین از مطالعات موردی برای نشان دادن تکنیک های پیشرفته مانند آنالیز چند معیار ، مدل سازی محیط برای پیش بینی مصرف انرژی و استفاده از ابزارهای محاسباتی موبایل و چندرسانه ای استفاده می کند.

ارزیابی-انرژی-با-سیستم-اطلاعات-جغرافیاتیی

ارزیابی-انرژی-با-سیستم-اطلاعات-جغرافیاتیی

برای مشاهده و دانلود به لینک زیر:

http://s6.picofile.com/file/8391789176/%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C_%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C_%D9%88_%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85_%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA_%D8%AC%D8%BA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C.pdf.html

درباره این کتاب بیشتر بدانید:

منابع انرژی یکی از مهمترین عوامل برای استانداردهای زندگی ، تکامل انسان ،توسعه اقتصادی و اقتصادی اما در طی چند دهه گذشته ،نیاز روزافزون به منابع انرژی جدید منجر به افزایش آگاهی در کشور می شود. زمینه حفاظت از محیط زیست ، با تمرکز بر استفاده بیش از حد و محیط زیست آلودگی به منظور فراهم آوردن توسعه پایدار ، دانش دقیق و خصوصیات کمی از منابع انرژی ما ، توزیع انرژی و منابع انرژی برای پیش بینی در مقیاس های محلی و جهانی در زمان و مکان مورد نیاز است.

ارزیابی منابع انرژی و بهینه سازی منابع انرژی می تواند شرایط را بهبود بخشد.استفاده از روشهای جدید مبتنی بر سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) تجزیه و تحلیل های یچیده تری را که با پدیده های مکانی و زمانی انجام می شود ، امکان پذیر می کند.

تجزیه و تحلیل و مدل سازی رایانه ، استقرار بهتری از قدرت موجود را فراهم می کند منابع به منظور کاهش هزینه های عملیاتی و نگهداری تولید انرژی واحدها این کتاب جدید و مهم جدیدترین تحقیق را در زمینه و مرتبط با آن جمع آوری کرده است

موضوعاتی از قبیل چشم انداز منابع انرژی و منابع انرژی ، محیط زیست مسائل کلیدی ، نقشه برداری انرژی از سوخت های فسیلی ، بهینه سازی استفاده از انرژی های تجدید پذیر منابع ، و بهینه سازی استقرار منابع انرژی موجود و انرژی تجدید پذیر.منابع فصل ها با مطالعات موردی تکمیل می شوند که عملی نشان می دهند و برنامه های کاربردی را شرح داده می شود.

فصل اول مقدمه ای برای ارزیابی منابع انرژی در کشور ارائه می دهد مقیاسهای مکانی و زمانی جهان ، منظومه شمسی ما ، زمین ، قاره ها و مناطق آنها ، و بشر همچنین قوانین اساسی ، اصول و جسمی را معرفی می کند. واحدها موضوعات زیست محیطی از دیدگاه مصرف انرژی مورد بحث قرار می گیرد.براساس انواع و مناطق مطالعات موردی با ارائه داده های مکانی سروکار دارد.

با استفاده از برنامه های افزودنی از صفحات گسترده مانند نقشه های 3D ، کیت های توسعه برای تجسم داده ها در وب سایت ها و برنامه های آماری فصل دوم به معرفی تحلیلهای مکانی و زمانی می پردازد با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS). این مدل های داده های مکانی را توضیح می دهد

GIS ، که برای ارزیابی منابع انرژی مفید هستند. توضیحات حاوی تعدادی مثال برای نشان دادن عملکرد GIS. GIS دسک تاپ و سایر سیستمهای اطلاعاتی مرتبط ، مرورگرهایی در مورد ابزارهای نرم افزاری موجود برای موضوعات شرح داده شده در فصل های بعدی ارائه می دهند. مطالعات موردی مبتنی بر وب است.برنامه های کاربردی برای تجزیه و تحلیل مکانی منابع انرژی ، پروژه های GIS ، و ابزار مدل سازی برای پیش بینی آلودگی هوا.

فصل سوم به چشم انداز انرژی با استفاده از داده های ارائه شده توسط تعدادی از تمرکز دارد.آژانس ها و شرکت های ملی و چند ملیتی مانند انرژی ایالات متحده مدیریت اطلاعات (EIA) ، آژانس بین المللی انرژی (IEA) ،آژانس محیط زیست اروپا (EEA) ، بریتیش پترولیوم (BP) ، و تعدادی از آنها. تولید انرژی ، توزیع مجدد و مصرف توسط سانکی نشان داده شده است.نمودارهای زیادی  شده که به فهم موضوع کمک می کند. همچنین سناریوهای مختلفی وجود دارد به منظور کاهش انتشار جهانی و کل انتشار گازهای تجمعی که از آنها بحث شده است مثل دی اکسید کربن. مطالعات موردی مدیریت داده های مکانی و داده های مربوط را نشان می دهد.

فصل چهارم منابع انرژی را بر اساس سوختهای فسیلی توصیف می کند. حاوی یک تعداد جدول ها و نمودارهایی که روند جهانی و منطقه ای مصرف را نشان می دهد. نقشه برداری از منابع فسیلی توسط مجموعه داده های GIS با داده های GPS ارائه شده است . و از سنجش از دور برای  اکتشاف اثرات محیطی  استفاده شده است.خیلی از مطالعات موردی بر روی استفاده از GPS و GIS موبایل متمرکز شده است.

نقشه برداری از سوخت های فسیلی در مقیاس محلی و نقشه برداری از معادن زغال سنگ سطحی در منطقه با مقیاس وسیع به همراه  تصاویر ماهواره ای و سنجش از دور توضیخ داده شده است.فصل پنجم شامل اطلاعاتی در مورد استفاده از نیروگاه برق در سطح جهانی و مقیاس های محلی است. این انواع منابع انرزی  آبی را توضیح می دهد و نمای کلی از آنها را ارائه می دهد.

تاسیسات موجود ، و همچنین به بررسی اثرات زیست محیطی عملیاتی می پردازد نیروگاههای برق این فصل همچنین مدل سازی هیدرولوژیکی را که بر روی آن متمرکز شده است ، معرفی می کند و توضیح می دهد.جریان منابع انرژی  در حوضه های آبریز را با استفاده از GIS توضیح و تشریح می نماید. مطالعات موردی روی نقشه برداری در مقیاس محلی و وسیع  متمرکز شده است. نیروگاههای آبی با داده هایی از سنجش از دور و نقشه برداری از منابع بالقوه برای نیروگاههای آبی کوچک در مقیاس محلی نیز توضیح داده شده است.

فصل ششم به انرژی نیروی باد می پردازد. این فصل  اصول اساسی را توضیح می دهد و انواع مختلف تاسیسات برق آبی را نشان می دهد. منابع انرژی باد هستند با نقشه برداری از سرعت باد در مقیاسهای جهانی و محلی کشف شده است. نقشه برداری موضوعی شامل ظرفیت نصب شده و تولید نیروی باد برای کشورهای پیشرو است.استفاده از GIS برای ارزیابی ریسک توربین های بادی و مزارع بادی ارائه شده است.پروژه ها و  مطالعات موردی ، پردازش داده های مربوط به منابع انرژی باد را نشان توضیح داده ایم.استفاده  از GIS برای تهیه  نقشه برداری از منابع بالقوه برای توربین های بادی در مقیاس محلی بطور کامل توضیح داده شده است.

فصل هفتم تخمین های پتانسیل انرژی خورشیدی را نشان می دهد و در مورد محیط زیست بحث می کند.مسائل این مدل سازی تابش خورشیدی را با داده هایی از زمین توضیح می دهد و از سنسورها و سیستم های ماهواره ای کمک گرفته می شود.استفاده از  GIS برای کشف انرژی  خورشیدی بالقوه استفاده می شود. منابع انرژی با نقشه های منطقه ای و کشور ی، که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ارزیابی تولید برق از سیستم های حرارتی و فتوولتائیک در اروپا ، آفریقا و آسیای جنوب غربی توضیح داده شده است. این مطالعات بر روی برآورد انرژی خورشیدی توسط GIS متمرکز شده است و به سادگی طرز تهیه اسن نقشه ها را به شما نمایش می دهد . از قابلیت های پیشرفته از جمله ArcGIS. روش های تابش خورشیدی منطقه و نقطه پرتوهای خورشیدی در مقیاس محلی محیط های شهری مورد آزمایش قرار می گیرند. فصل هشتم ارزیابی پتانسیل زیست فناوری در متن را شرح می دهد و سیستم های انرژی موجود را توضیح و مسائل مربوط به آن را به مشا معرفی م یکند.

نمودارهای جریان انرژی جهانی را  نشان می دهیم و درباره انرژی زیستی بحث هایی را مطرح می کنیم و یک مرور کلی از منابع انرژی تجدید پذیر مختلف و فن آوری های اصلی برای تبدیل آنها به گرما مستقیم یا گرما و نیرو را بیان می کنیم.

فصل نهم به استفاده از GIS در  انرژی هسته ای می پردازد ، نمای تاریخی آن را ارائه می دهد ، و در مورد مسائل زیست محیطی بحث این انرژی می کند. همچنین شکاف هسته ای و همجوشی را مقایسه می کند و یک چالش بزرگ برای تحقیق و توسعه را به پزوهشگران مطرح می کند. این فصل همچنین استفاده از GIS برای نقشه برداری از تولید جهانی معدن اورانیوم را به نمایش می گذارد. نقشه ها و نمودارهای موضوعی بسیاری را در این رابطه توضیح می دهد و نقاط ضعف و قوت آن ها را بررسی می کند. مروری بر نسل راکتور هسته ای با آنها اثرات زیست محیطی استفاده انرژی هسته ای با نمودارهای جریان تولید انرژی مورد بحث و تکمیل قرار گرفته است.

استفاده  از GIS برای  نقشه برداری از اثرات زیست محیطی جهانی و منطقه ای تاسیسات هسته ای عملیاتی در رابطه با تراکم جمعیت را نشان می دهیم. فصل دهم در اصل به سیستم های ذخیره انرژی اختصاص داده شده است ، که به طور فزاینده ای برای ادغام قدرت متغیر از منابع تجدید پذیر در انواع انرژی ها استفاده می شود.

 

 

 

 

 

معرفی کتاب


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

AM در برق چیست؟FM در برق چیست؟gisgis در صنعت برقGIS و کاربردهای آن در صنعت برق و گازآموزش GIS کاربردی برای مهندسی آبانرژیانرژی بادانرژی بادیانرژی برقانرژی خورشیدیانرژی دریاییانرژی زمین‌گرماییانرژی زیست تودهايستگاه های فشارقوی GISبازیابی اطلاعاتبرقبیوگازپست های فوق توزیع GISپهنه بندی و مکانیابی نیروگاه‌های خورشیدیترکیب GIS با AMترکیب GIS با FMتكنولوژی GIS در صنایع پتروشیمیتكنولوژی GIS در صنایع نفتتهیه نقشه gis در برقتوسعه يك سيستم اطلاعاتي جغرافيايي (GIS) برای شبکه های گاز رسانی شهریخدمات GIS در میادین نفتیزمین گرماییسیستم های توزیع انرژیشبکه توزیع برقشکل گیری GIS در شبکه فاضلاب شهریشناسایی مکانطرح جامع GIS صنعت برقکاربرد GIS در انرژیکاربرد gis در بازیابی اطلاعاتکاربرد GIS در برقکاربرد GIS در مدیریت منابع نیروگاه های برق آبی کوچککاربرد gis در مهندسی آبکاربرد جی آی اس در مدیریت منابع آبکاربرد سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS در استفاده بهینه از انرژیکاربرد سیستم اطلاعات مکانی (GIS) در خدمات آب و فاضلابکنترل و مدیریت کل سیستم هاگازمدل جریان انرژیمدیریت توزیعمکان یابی خطا با gisنقش GIS در بهبود خدمات رسانی به مشترکین برقنقشه خوانی در برقنقشه خودکار اتوماتیک در برقنگهداری و نظارتنیروگاه های آبیو انرژی هسته ای

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید