گوگل ارث چیست؟

گوگل ارث چیست؟Google Earth بدون شک شناخته شده ترین و پرکاربردترین نرم افزار موجود در سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) است . این افراد را قادر به ایجاد ، ذخیره ، مشاهده و تعامل با داده ها در ارتباط با مکان می کند. این نرم افزار با طراحی چند منظوره و مجموعه ابزارهای گسترده خود ، یک آموزش گسترده کاربر ، دولت ، املاک و مستغلات ، رسانه ها ، بیمه و ساخت و سازها و همچنین مجموعه ای وفادار از مصرف کنندگان خصوصی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

عکس صفحه نسخه دسک تاپ google earthاین محصول که در ابتدا با نام Keyhole شناخته می شد ، پس از خرید شرکت اولیه توسط گوگل به Google Earth تغییر نام داد. قبل از دستیابی ، Keyhole بودجه قابل توجهی از شعبه سرمایه گذاری CIA ، In-Q-Tel دریافت کرده بود.

از آن زمان ، چندین بار با مجموعه ویژگی های مختلف تکرار شده است.

در حال حاضر ، چهار نسخه فعال از Google Earth وجود دارد: برنامه دسک تاپ Google Earth Pro ، منبع باز Google Earth Enterprise ، مبتنی بر مرورگر Google Earth 9 و Google Earth VR .

از منظر پایگاه کاربر وفادار آن ، تاریخچه Google Earth پر سر و صدا و در نهایت ناامید کننده بوده است. بسیاری از کاربران طولانی مدت احساس می کنند گوگل ویژگی هایی را که باعث شده آن را برای تحقیق و یادگیری بسیار قدرتمند کند کنار گذاشته است: تمرکز بر مخاطبان عادی تر.

بنابراین ، چه اتفاقی برای اولین محصولی افتاد که قدرت نقشه برداری GIS را در اختیار مصرف کنندگان قرار داد؟

با تشکر از وبلاگ Google Earth ، سایتی که تقریباً هر روز پیام درمورد این محصول ارسال می کند ، می توانیم تاریخچه این نرم افزار ، آنچه در نهایت منجر به نابودی آن شده است ، و آینده افرادی که احساس می کنند رها شده اند را دنبال کنیم.

آرم سوراخ کلید

ژانویه 2001: سوراخ کلید ایجاد شد

جان هانکه ، برایان مک کلندون و تیم کوچکی از مهندسان Keyhole را در ژانویه 2001 با هدف ادغام “بردارها ، تصاویر و POI ها در یک مجموعه داده یکپارچه و یکپارچه برای ایجاد بستر نهایی مرجع جغرافیایی” تاسیس کردند. آنها موفق شدند. این تیم با استفاده از زمینه های خود در اینترنت و گرافیک سه بعدی ، یک چارچوب انقلابی برای تحویل ترابایت داده در یک مدل سه بعدی از کره زمین ایجاد کردند.

در-q-tel

ژوئن 2003: In-Q-Tel Invests

محصول Keyhole ، EarthViewer ، به سرعت موفق شد. در سال 2003 ، شعبه سرمایه گذاری استراتژیک CIA In-Q-Tel اعلام کرد که سرمایه گذاری در این شرکت بر اساس توانایی نرم افزار “تصمیم گیری حیاتی را به طور بنیادی تقویت می کند”. آنها پس از عمليات آزادي عراق بسيار سريع آن را به استفاده از نظارت بر عمليات نظامي در عراق سوق دادند.

نماد گوگل

اکتبر 2004: Google Buyhole Keyhole

اندکی پس از سرمایه گذاری In-Q-Tel ، Google اعلام کرد که Keyhole را با مبلغی نامشخص خریداری کرده است. این غول جستجو اظهار داشت که بانک اطلاعاتی غنی این محصول از جاده ها ، تجارت و نقاط مورد علاقه و همچنین رابط سه بعدی منحصر به فرد آنها انگیزه خرید است.

چه محصولات Google Earth در هنگام راه اندازی در دسترس بودند؟

پس از آنکه گوگل Keyhole را خریداری کرد ، آنها با چهار محصول روانه بازار شدند.

Google Earth (رایگان) یک محصول رایگان با هدف کاربرانی که فقط می خواستند تصاویر ذخیره شده در پایگاه داده GE را کشف کنند.
Google Earth Plus (20 دلار) برای کاربر پیشرفته تر ، نسخه plus به کاربران اجازه می دهد داده های خود را اضافه کنند. در سال 2008 ، زمانی که بیشتر ویژگی های آن به نسخه رایگان عرضه شد ، این کار متوقف شد .
Google Earth Pro (400 دلار) این نسخه حرفه ای برای مشاغل مورد نیاز برای تحقیق ، همکاری و ارائه داده های مکانی – مکانی ، قابلیت های پیشرفته ای مانند اندازه گیری ، ادغام داده ها و تصاویر با وضوح بالا را به کاربران ارائه می دهد.
Google Earth Enterprise – متفاوت است یک راه حل کاملاً سفارشی برای مشاغل بزرگ که در عملیات روزمره خود به داده های مکانی – مکانی احتیاج دارند.

نماد گوگل

ژانویه 2007: Google Earth 4 منتشر شد

اولین به روزرسانی بزرگ Google Earth از زمان خریداری Keyhole توسط شرکت ، V4 یک رابط کاربری تمیزتر ، قابلیت های به روز شده برای مدل سازی 3D و یک ویژگی انیمیشن جدید برای نمایش داده های تاریخی و همچنین تعداد زیادی از ویژگی های کوچکتر را ارائه داده است.

نماد گوگل

فوریه 2009: Google Earth 5 منتشر شد

نسخه پنجم Google Earth سه اعلامیه مهم را در اختیار شما قرار داد: تجسم تصاویر تاریخی گسترش یافته ، توانایی کاوش در اقیانوس ، و یک ویژگی ضبط جدید که به شما امکان می دهد “گشت و گذار” در مکان ها را در نرم افزار ضبط و به اشتراک بگذارید.

نماد google earth 6

نوامبر 2010: Google Earth 6 منتشر شد

با انتشار Google Earth 6 ، این شرکت چندین ویژگی جدید و بهبود یافته را اعلام کرد. بیشترین تبلیغات یکپارچه سازی StreetView نرم افزاری ، افزودن مدل سازی سه بعدی برای درختان و به روزرسانی نرمتر تصویربرداری تاریخی آنها بود .

نماد google earth 7

Google Earth 7 منتشر شد

نسخه هفتم Google Earth و آخرین به روزرسانی عمده قبل از اینکه این شرکت کلیه نسخه ها را رایگان کند ، شاهد انتشار تصاویر سه بعدی جدید و یک ویژگی راهنمای تور بودیم که کاربران را به دیدن مکان های مشهور می برد.

پشتیبانی Google google

نگرانی در مورد پشتیبانی Google Earth رشد می کند

پست در وبلاگ Google زمین منعکس کننده نگرانی رو به رشد جامعه: هیچ به روز رسانی عمده ویژگی از V5 وجود داشته است، پشتیبانی از توسعه دهنده کاهش یافته است، فعالیت های بازاریابی را کند کرده اند، و پشتیبانی برای کاربران کاهش یافته است. به نظر می رسد این اجماع این است که این شرکت در حال تمرکز بر روی Google Maps به جای Earth است.

google earth free

Google Earth بصورت رایگان ساخته شده است

با توجه به نگرانی های روزافزون پایگاه کاربران Google Earth ، Google اعلام کرد Google Earth Pro اکنون رایگان است . در حالی که افزایش دسترسی به نرم افزار مثبت تلقی می شد ، بیشتر مردم این را تفسیر می کردند به این معنی که Google دیگر پشتیبانی چندانی نمی کند.

Google Earth Enterprise منسوخ شد

Google کمی پس از فاش شدن رایگان بودن Google Earth ، از استرداد Google Earth Enterprise خبر داد. در آن زمان تعجب آور بود. در مصاحبه ای سال 2017 ، مهندس GEE ، آونیش باتناگار ، اظهار داشت ، “GEE همیشه محصولی بسیار زیبا بوده و روی یک پایگاه کاربری بسیار مهم متمرکز بوده است ، اما از نظر درصد ، بسیار کوچک … میزان فرزندخواندگی بسیار بسیار کمتر از آنچه گوگل دوست دارد برای محصولات خود ببیند. “

متن باز

Google Earth Enterprise ساخته شده منبع باز

پس از استرداد Google Earth Enterprise ، این شرکت اعلام کرد که به مدت دو سال از این محصول پشتیبانی می کنند. با نزدیک شدن به پایان این دوره ، علاقه کافی به نرم افزار ادامه داشت که گوگل تصمیم گرفت آن را به صورت متن باز تبدیل کند . همزمان آنها فشار زیادی را جلب کردند تا مشتریان GEE خود را به عنوان نمونه GEE خود در بستر Google Cloud میزبانی کنند.

google earth 9

Google Earth 9 اعلام شد

گوگل تبلیغات زیادی را در اعلام Google Earth 9 انجام داد (9 نه 8 نامگذاری شده است زیرا نسبت آن به Google Earth 7 برای دسکتاپ نسبت به Google Earth 8 نزدیکتر است.) بزرگترین تغییر انتقال به یک برنامه مبتنی بر مرورگر به جای دسک تاپ بود نرم افزار. اکثر کاربران قدیمی Google Earth ابراز ناامیدی کردند که این نسخه بسیاری از ویژگی هایی را که احساس می کردند این نرم افزار مفید است حذف کرد.

Google Earth اکنون کجاست؟

از منظر محصول ، در حال حاضر اساساً سه محصول Google Earth موجود است که Google دو مورد از آنها را به طور فعال پشتیبانی می کند.

از دیدگاه کاربر ، فکر می کنم این نقل قول از بنیانگذار وبلاگ Google Earth ، Frank Taylor ، به بهترین وجهی وضعیت فعلی کاربران Google Earth را خلاصه می کند:

تیلور صادق… در سالهای اخیر ، توسعه Google Earth کمرنگ شده است. کارمندان کاهش یافتند و طی سه سال گذشته همه کارمندان عالی که درگیر ایجاد اصلی آن بودند ترک کرده اند … من خیلی خوب درک می کنم که بسیاری از افرادی که 10 سال پیش طرفداران سرسخت Google Earth بودند ، دیگر طرفدار محصولی نیستند که قبلاً بودند …

من بسیار تلاش کرده ام تا گوگل از Google Earth و طرفداران آن پشتیبانی کند. در یک اتفاق نادر در زندگی من: منصرف می شوم. – فرانک تیلور

پس چه اتفاقی افتاده؟

جدول زمانی فوق نمای کاملی از تحولات Google Earth را نشان می دهد ، اما فقط سطح تاریخچه محصول را کم رنگ می کند. آنچه که آن را پوشش نمی دهد ، همپوشانی و گاهی اوقات رقابت محصول Google Maps – و توسعه Geo Division گوگل به عنوان یک کل است.

بخش جغرافیایی Google

گوگل با به دست آوردن سه شرکت در سال 2004 ، درست قبل از عرضه عمومی ، بخش Geo خود را ایجاد کرد : Keyhole ، Where 2 Technologies و ZipDash. اساساً ، Keyhole به Google Earth تبدیل شد. جایی که 2 Google Maps شد. و ZipDash به Google Maps Mobile تبدیل شدند.

آرم از سه شرکتی که به ایجاد Google Earth و نقشه کمک کردند

در حالی که هدف بخش Google Geo تبلیغ نمی شود ، اما با جمع آوری اطلاعات مصاحبه با اعضای تیم ، می توان تصویری از هدف نهایی آن ترسیم کرد.

به نظر می رسد که آنها به جای تولید یک نرم افزار GIS یا برنامه نگاشت مبتنی بر وب ، سعی در دستیابی به چیز بسیار بزرگتری دارند: سازماندهی کلیه اطلاعات فیزیکی جهان .

Google همیشه در تجارت داده بوده است.

تصویر برنامه حقیقت گوگلبا استفاده از Google Maps به عنوان پایگاه ، Google می تواند چارچوبی ایجاد کند تا دنیای فیزیکی را به همان شیوه فهرست بندی شبکه جهانی وب ، فهرست بندی کند. در این زمینه بزرگتر ، واضح است که خرید Keyhole در درجه اول برای فناوری است که تصاویر ماهواره ای را در مقیاس سازماندهی و ارائه می کند.

در حالی که گوگل احتمالاً فکر می کرد در Google Earth به عنوان یک محصول نرم افزاری GIS پولی ، پتانسیل وجود دارد ، اما این تلاش به احتمال زیاد پاداش همراه با به دست آوردن پایگاه کد Keyhole بود. هنگامی که مشخص شد بازدهی در محصول Google Earth به اندازه کافی برای ارزشمند کردن محصول نیست ، آنها با کنار گذاشتن توسعه محصول راحت شدند: محصول را به صورت رایگان هدیه می دهند تا به هدف بزرگتر بپردازند.

اساساً Google Earth یک فرصت طلبانه پروژه بزرگتر بود. هرگز مورد حمایت جامعه قرار نگرفت زیرا به اندازه کافی سودآور نبود.

بهترین گزینه برای Google Earth چیست؟

پاسخ به کاری که می خواهید انجام دهید بستگی دارد. اگر به دنبال کشف عکس های تعاملی از زمین هستید ، Google Earth 9 یک محصول عالی است. اما ، اگر شما علاقه مند به استفاده از Google Earth برای سازماندهی و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی آن هستید ، احتمالاً باید محصول دیگری پیدا کنید.

تعدادی گزینه جایگزین در دسترس است و بهترین گزینه به کاری که دقیقاً می خواهید انجام دهید و صنعتی که در آن هستید بستگی دارد. برای شروع این گزینه های محبوب را بررسی کنید:

  • Unearth OnePlace : ایجاد لایه هایی با تصاویر ماهواره ای یا هواپیماهای بدون سرنشین ، سازماندهی داده ها بر اساس مکان و همکاری از طریق زمینه – با یک دوره آزمایشی رایگان شروع کنید .
  • NASA WorldView : نرم افزار GIS ناسا به نرم افزار سنتی Google Earth نزدیکتر است ، اما قابلیت های محدودی را برای بارگذاری داده های خود دارد
  • ESRI ArcGIS Earth : این نرم افزار دسک تاپ باید بارگیری و روی رایانه شما نصب شود ، اما دارای چندین ویژگی مشابه Google Earth Pro است.
  • سزیم : اگر مهارت نرم افزاری پیشرفته ای دارید ، سزیم کتابخانه جاوا اسکریپت منبع باز برای ایجاد کره های کره ای و نقشه های سه بعدی ارائه می دهد که ممکن است مفید باشد.

10 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید