دانلود لایه های شیپ فایل

وب سایت  جدید داده های امنیت غذایی سازمان ملل دارای 1 میلیون لایه فضایی است

دکتر سعید جوی زاده

 

سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (FAO) پورتال جدید فضایی را ایجاد کرده است که به ساخت سیستم های غذایی مقاوم تر پس از COVID-19 کمک می کند. این پلتفرم فضایی که دست به دست هم خوانده می شود ، شامل بیش از 1 میلیون لایه فضایی و هزاران آمار با 4000 پرونده فراداده برای بیش از 10 حوزه مرتبط با غذا و کشاورزی است.

متخصصان فائو از چندین حوزه ، از بهداشت حیوانات گرفته تا تجارت و بازارها ، با هم همکاری کرده اند تا داده های مربوط به خاک ، زمین ، آب ، آب و هوا ، شیلات ، دام ، محصولات زراعی ، جنگلداری ، تجارت ، اجتماعی ، اقتصادی و غیره را بر روی سیستم عامل ادغام کنند. .

این داده ها نه تنها از FAO ، بلکه از شرکای آژانس و سایر ارائه دهندگان داده های عمومی در سراسر سازمان ملل ، سازمان های غیردولتی ، بخش خصوصی و آژانس های فضایی نیز تهیه شده است. این پورتال همچنین شامل داده های FAOSTAT در مورد غذا و کشاورزی برای بیش از 245 کشور و سرزمین از سال 1961 تا سالهای اخیر است.

هر کسی می تواند برای تجزیه و تحلیل روند و ایجاد نقشه های تعاملی که می تواند تصمیم گیری مبتنی بر داده و مبتنی بر شواهد در مواد غذایی و کشاورزی را تقویت کند ، به این سیستم عامل دسترسی پیدا کند. موارد استفاده می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تجزیه و تحلیل روند بارش
  • نگه داشتن زبانه هایی برای بهره وری آب کشاورزی و نظارت بر سیستم های کشاورزی در معرض خطر ناشی از فشار انسان بر زمین و آب
  • مقایسه تراکم جمعیت انسانی با توزیع گونه های دامی
  • تعیین توزیع گونه های آبزی
  • تجزیه و تحلیل اطلاعات از سیستم های نظارت بر جنگل های ملی که توزیع منابع جنگل را با سایر داده های جغرافیایی مانند شبکه راه درک می کنند

مدیر کل فائو ، QU Dongyu ، با تأکید بر اینکه این پورتال به شناسایی شکافها و فرصتهای واقعی در کشاورزی کمک خواهد کرد ، گفت: راه حل های داده محور. “

FAO در نظر دارد مجموعه داده های جدید و مطالعات موردی خاص دامنه و کشور را نیز در آینده نزدیک به سیستم عامل اضافه کند. FAO امیدوار است ، این امر به تشویق نوآوری ، امور مالی و سرمایه گذاری و اصلاحات نهادی در مواد غذایی و کشاورزی از طریق مداخلات سیاست گذاری شده کمک کند.

همانطور که اقتصاددان ارشد فائو ، ماکسیمو تورورو ، خلاصه می کند ، “بستر جغرافیایی به ما امکان می دهد تا از طریق یک رویکرد ارضی – مداخلات کشاورزی و برنامه های سرمایه گذاری هدفمندتر را طراحی کنیم – رویکردی که برابری ، شمول و امنیت پایدار غذا و تغذیه را تقویت می کند.”

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید