QGIS که به طور رسمی با نام Quantum GIS شناخته می شد ، یک برنامه منبع باز متقابل و رایگان سیستم اطلاعات جغرافیایی دسک تاپ (GIS) است که به مشاهده ، ویرایش و ارزیابی داده های مکانی کمک می کند. این نرم افزار (QGIS) علاوه بر ایجاد و در دسترس قرار دادن نقشه های گرافیکی ، کاربران را قادر می سازد تا اطلاعات ویژه را ارزیابی و ویرایش کنند. در زیر برخی از مزایای این نرم افزار (QGIS) آورده شده است.

 

1. چندین گزینه موجود: QGIS از همان ابتدا دنیای گزینه های مختلفی را برای پردازش ویژه به کاربران خود می دهد و رایگان است. در رابطه با مجوزی که دریافت کرده اید ابزارهای بی شماری وجود دارد.

 

2.  سرعت و عملکرد بیشتر: QGIS در مقایسه با سایر نرم افزارها مانند ArcGIS بسیار سریع است. این مقدار کمی از زمان را برای انجام کار استفاده می کند ، این به دلیل ساختار کارآموز است.

 

3.  QGIS چندین زبان دارد: QGIS کاربر پسند است آخرین نسخه ها به انگلیسی و زبان های مختلف دیگر مانند ایتالیایی ، اسپانیایی یا فرانسوی ارائه می شوند. همه اینها به دلیل سیستم ترجمه موثر آنها امکان پذیر است. این ویژگی عملکرد کاربر جدید را آسان تر می کند.

 

4.  QGIS مستندات بهتری ارائه می دهد: اسناد رسمی QGIS واقعاً خوب است. خلاصه ای از نحوه استفاده از نرم افزار را با مثالهایی که آموزشهای QGIS را نیز در دسترس قرار می دهد ، بیان می کند.

 

5.  QGIS توسط افراد بسیار خوبی ایجاد می شود: QGIS دارای جامعه ای است كه عمدتاً از افرادی تشكیل می شود كه از آن پشتیبانی می كنند ، كد می نویسند و بسیار مشتاق آن هستند. آنها وبلاگ ها و حساب های اجتماعی دارند ، جایی که می توانید برای اطلاع از ابزارهای جدیدی که ایجاد می کنند ، حتی برای پرسیدن س questionsالات به صورت رایگان ، مراجعه کنید.

 

6.  دسترسی و آزادی: یکی از بزرگترین مزایای QGIS این است که توانایی دسترسی و توانایی آوردن ابزارهای معتبر را برای بسیاری از کاربران در همه رایانه ها دارد.

 

7.  سازگار: QGIS با Windows ، Linux ، android ، mac OS سازگار است. این امر باعث می شود تا کاربران بتوانند بر روی رایانه های شخصی خود نصب و استفاده کنند.

 

8.  مطالعه سریع و به روزرسانی سریعتر با QGIS: کاربران قدیمی QGIS در گذشته با نسخه های مختلف زیادی کار کرده اند و هر یک از آنها ویژگی جدیدی داشتند ، تکامل QGIS بسیار سریع است. هر بار که نسخه جدیدی از نرم افزار در دسترس باشد ، با پنجره بازشو نشان می دهد که گزینه بارگیری را به شما می دهد ، این ویژگی جدید را نشان می دهد و می توانید در عرض یک روز از آنها استفاده کنید.

 

9.  وجدان پاک: کاربران QGIS هنگام استفاده از این نرم افزار وجدان آسوده دارند زیرا هیچ کاری غیرقانونی انجام نمی دهند ، QGIS از نرم افزار مجاز استفاده نمی کند که آنها با دزدی دریایی مخالف هستند.

 

10.  نرم افزار رایگان: QGIS نرم افزاری رایگان برای به دست آوردن است و نگهداری آن در مقایسه با سایر نرم افزارها مانند ArcGIS ارزان تر است.

 

9 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید