شما همیشه عاشق جغرافیا بوده اید.و شما همیشه عاشق تکنولوژی بوده اید.به همین دلیل است که شما مسیر شغلی GIS را دنبال کرده اید .

اما اگر برای انجام یک کار GIS با مشکل مواجه هستید، ما لیستی از 10 نکته شغلی GIS داریم که هر کسی می تواند انجام دهد.

بیا انجامش بدیم:

شما چیزی بیش از یک “تکنسین GIS” هستید

پرونده تجاری GISامروزه تقریباً هر صنعتی در حال یافتن راه های جدیدی برای استفاده از GIS است. به معنای واقعی کلمه، امروزه هزاران برنامه GIS در حال استفاده هستند.

GIS در بخش‌های مختلف نیروی کار پراکنده است. به عنوان مثال، صنایع دولتی، محیطی و منابع طبیعی برای تصمیم گیری به GIS متکی هستند. زمانی که بتوانید GIS را یاد بگیرید ، می توانید حرفه خود را در این بخش فناوری رو به رشد پیش ببرید.

اما صنایع کمتر آشکاری مانند مراقبت های بهداشتی، باستان شناسی و GIS نیز در مزرعه وجود دارد. این صنایع برای GIS فریاد می زنند. یک مورد تجاری برای GIS در سازمان خود ایجاد کنید. زیرا شما واقعا فراتر از یک تکنسین GIS هستید . شما با داشتن تخصص در زمینه های مکمل مانند علم داده، شانس را به نفع خود تغییر می دهید. اگر با گذراندن دوره های گواهینامه علم داده با GIS به آن مسلط شوید، در کنار غیرقابل توقف خواهید بود .

شما می توانید GIS را بیشتر به عنوان ابزاری برای تمجید از جنگلداری، توسعه وب، زمین شناسی و غیره در نظر بگیرید. مجموعه مهارت های متنوع به خوبی به شما کمک می کند. با تکنولوژی و تغییرات نرم افزاری سازگار شوید. هرگز تمرین را متوقف نکنید و هرگز به دنبال چالش نباشید. برخی از مشاغل پرطرفدار GIS چیست؟

علم داده: علم داده از سال 2012 تا کنون 650 درصد رشد شغلی داشته است (منبع: لینکدین) و تخمین زده می شود تا سال 2026 11.5 میلیون شغل جدید مرتبط با علم داده افزایش یابد (منبع: اداره آمار کار ایالات متحده). این دوره های گواهی در علم داده می تواند به شما کمک کند تا در این زمینه نوظهور شروع کنید.

برنامه نویسی : اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) رشد 21 درصدی اشتغال را برای توسعه دهندگان نرم افزار از سال 2018 تا 2028 پیش بینی می کند. یادگیری توسعه نرم افزار را با این آموزش های برنامه نویسی GIS آغاز کنید. اما اگر نمی خواهید شغل برنامه نویسی داشته باشید، مراقب باشید که تجربه پایتون را در رزومه خود ذکر کنید.

توسعه نقشه وب : توسعه نقشه وب مهارتی است که تقاضای بالایی دارد و جاوا اسکریپت به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی در توسعه وب پیشرو است. با این دوره آموزشی رایگان در جاوا اسکریپت شروع کنید تا برنامه های وب مدرن قدرتمند را توسعه دهید.

رزومه/رزومه خود را بازنویسی کنید

gis کار

اکثر متقاضیان GIS هنگام درخواست شغل GIS 3 مرحله را دنبال می کنند :

 • ابتدا تجربیات و مهارت های خود را در رزومه خود می نویسند.
 • دوم، آنها یک آگهی شغلی GIS پیدا می کنند.
 • در نهایت همان رزومه را برای کارفرما می فرستند و برای تماس مجدد دعا می کنند.

اما این استراتژی فقط شما را غربال می کند زیرا شرایط اصلی را از دست داده اید.

برای گرفتن مصاحبه، باید رزومه (CV) خود را با آگهی های شغلی تنظیم کنید. برای تحلیلگران GIS ، برنامه نویسان ، مشاغل نقشه کش و هر شغلی، این نحوه متمایز شدن از دیگران است.

در اینجا کاری است که می توانید انجام دهید:

 • پس از مطالعه کامل آگهی استخدام GIS، مدارک مورد نیاز و مورد نظر را برجسته کنید.
 • در مرحله بعد، تحصیلات مرتبط، تجربیات داوطلبانه و کاری و مهارت هایی را که به شرکت آورده اید فهرست کنید.
 • در نهایت، رزومه خود را با استفاده از شرح شغل به عنوان یک الگو و مطابق با مهارت های خود بازنویسی کنید.

اگر چیزی به اندازه کافی مهم است که به عنوان مدرک مورد نظر درج شود، به اندازه کافی مهم است که آن را در رزومه خود بگنجانید. اگر رزومه خود را با استفاده از آگهی شغلی به عنوان یک الگو بازنویسی کنید، به طور قابل توجهی عرشه را به نفع خود قرار می دهید.

به طور متوسط ​​20 درصد از متقاضیان کار مصاحبه می کنند. اما این همچنین به این معنی است که 80٪ برای مصاحبه شغلی GIS دست خالی می مانند . با تطبیق کامل مهارت های خود با شرایط شغلی مورد بررسی قرار نگیرید.

هر فرصتی را کاوش کنید

شما به احتمال زیاد حرفه GIS خود را در یک موقعیت ابتدایی شروع خواهید کرد. برای روشن بودن، مشاغل سطح ورودی GIS اغلب به صورت پاره وقت برای فارغ التحصیلان اخیر هدف قرار می گیرند و مزایای کارکنان را شامل نمی شوند.

از سوی دیگر، کارآموزی GIS فرصت هایی است که به کارکنان بالقوه برای کار برای مدت زمان ثابت یا محدود ارائه می شود. این مشاغل GIS کارهای خسته کننده ای را به شما ارائه می دهند. همچنین، آنها در پرداخت صورت حساب ها خوب نیستند.

اما وقتی همه چیز گفته شد و انجام شد، شما واقعاً فقط به فرصت نیاز دارید تا پای خود را در درب وارد کنید. صرف نظر از تجربه خود، می توانید فرصت های مختلف را بدون تعهد آزمایش کنید.

هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید، برای همه چیز درخواست دهید زیرا گرفتن شغل GIS آسان نیست. اما اگر هیچ شغل پایه GIS یا کارآموزی GIS در دسترس نباشد، چه کاری باید انجام دهید؟

تعداد زیادی از فرصت های داوطلبانه GIS در دسترس است. اگرچه داوطلبان GIS خدمات خود را آزادانه ارائه می دهند، اما در ازای آن چیزی ارزشمند دریافت می کنند. البته این یک تجربه کاری در حین کار است.

به عنوان مثال، در اینجا دو سازمان داوطلبانه محبوب GIS وجود دارد:

 • GIS Corps : GIS Corps یکی از راه‌هایی است که می‌توان از GIS داوطلبانه استفاده کرد. این فرصت های داوطلبانه می تواند هر چیزی باشد، از توسعه جامعه گرفته تا بهبود بهداشت و آموزش برای جوامع محروم در سراسر جهان.
 • URISA : انجمن سیستم های اطلاعات شهری و منطقه ای (URISA) خدمات کوتاه مدت و داوطلبانه GIS را برای کمک های بشردوستانه هماهنگ می کند. شما نه تنها کار خوبی برای جامعه انجام می دهید، بلکه رزومه GIS خود را نیز تقویت می کنید. با در نظر گرفتن همه چیز، این یک موقعیت برد-برد برای شما است.

از نظر گرایش های شغلی GIS، توسعه دهندگان و مدیران GIS بیشترین درصد آگهی های شغلی را به خود اختصاص داده اند (در واقع، 2018). اما از نظر وظایف شغلی، تکنسین‌ها، متخصصان و تحلیلگران GIS مشابه هستند. اگر تعداد آگهی های شغلی آنها را خلاصه کنید، به سطح مدیران و توسعه دهندگان نزدیک می شود.

روند مشاغل فناوری gis

زمانی که در مدرسه هستید، شغل خود را در GIS برنامه ریزی کنید

برای برنامه ریزی برای آینده شغلی GIS هرگز زود نیست. اگر به GIS فکر می کنید، زندگی می کنید و تنفس می کنید، GIS را در پروژه های کلاسی ادغام کنید. این نحوه ایجاد تجربه برای آینده خود در GIS است. هیچ چیز بیشتر از داشتن یک مجموعه کاری باعث برجسته شدن یک نامزد نمی شود.

مسابقه پوستر gis

رزومه خود را با این مهارت ها تکمیل کنید. البته این به این معنی نیست که شما باید دروغ بگویید. اما نشان می دهد که شما مشتاق هستید که GIS را به تنهایی یاد بگیرید زیرا کارفرمایان می خواهند آن را ببینند.

در حالی که در آن هستید، یک نمونه کار از نقشه ها ایجاد کنید. بهترین نقشه ها و پروژه ها را برای مصاحبه برجسته کنید. برای صحبت در مورد آنها آماده باشید. این نه تنها توانایی نقشه برداری شما را نشان می دهد، بلکه نشان می دهد که سازماندهی شده اید و می توانید مستقل کار کنید.

آیا یک وب سایت کارآمد برای نمونه کار نقشه برداری خود دارید؟ حتی بهتر. طبق گزارش Workfolio ، 56 درصد از مدیران استخدامی بیشتر از هر ابزار برندسازی شخصی دیگر تحت تأثیر وب سایت شخصی یک نامزد قرار می گیرند. اما تنها 7 درصد از جویندگان کار در واقع یک وب سایت شخصی دارند. به همین دلیل است که جویندگان کار GIS باید سبد شخصی خود را داشته باشند تا متمایز و در نهایت برجسته باشند.

تمرین قبل از مصاحبه کامل می شود

اگر در GIS زنگ زده هستید، قبل از مصاحبه مطالعه کنید. حتی اگر زنگ زده نیستید، برای سوالات فنی منتظر موارد غیرمنتظره باشید.

مصاحبه‌کنندگان سوالات فنی در مورد پیش‌بینی‌ها، ابزارها و پایگاه‌های اطلاعاتی را به شما پاسخ خواهند داد. غافلگیر نشوید بهتر است خود را برای هجوم سؤالات GIS آماده کنید و از قبل مقدمات مصاحبه را انجام دهید.

وقتی شغل رویایی GIS خود را به دست می آورید، همه چیز آسان تر نمی شود. شما باید GIS را از درون به بیرون درک کنید زیرا در مورد تفکر انتقادی و حل مشکلات است.

در شغل GIS خود، دائماً مشکلات را تجزیه و حل می کنید. بیش از یک راه برای حل یک مشکل وجود دارد. و به احتمال زیاد دیگران قبلاً مشکل را حل کرده اند.

در حرفه GIS شما، گوگل دوست شماست. اگر به یک مانع برخورد کردید، ببینید دیگران چگونه به همان مشکل برخورد می کنند. نشان دادن اینکه ابتکار شخصی دارید و میل به حل مشکل دارید، مایل ها صحبت می کند.

نکته حرفه ای: با برنامه نویسی و اسکریپت نویسی GIS، به ویژه پایتون همراه باشید. این یک مهارت تقاضای بالایی دارد و می تواند به شما کمک کند تا کار GIS را بسیار سریعتر بدست آورید.

در مورد حقوق مورد انتظار خود صادق باشید

هرم حقوق و دستمزد GIS - اینفوگرافیک

در اینجا سناریویی وجود دارد که ممکن است با آن آشنا باشید: شما برای یک شغل GIS که می خواهید درخواست دهید. سپس، شما یک مصاحبه انجام می دهید. اما آنها با چیز غیر منتظره ای به شما ضربه زدند:

“انتظارات حقوق شما برای این شغل GIS چیست؟”

کارفرمایان این سوال را می پرسند زیرا می توانند نامزدها را با انتظارات بسیار بالا فیلتر کنند . هنگامی که شما انتظار حقوق و دستمزد شغلی GIS خود را می دهید، دو اتفاق ناخواسته ممکن است رخ دهد:

1. اگر خیلی بالا جواب دهید، می توانید خود را از رقابت حذف کنید.
2. اگر خیلی کم پاسخ دهید و پتانسیل کاری خود را کم ارزش بدانید، ممکن است برای شغل GIS پول روی میز بگذارید.

اما بهترین چیز این است که در مورد حقوق مورد انتظار خود صادق باشید. بنابراین، چگونه به سؤال حقوق و دستمزد GIS در طول مصاحبه پاسخ می دهید؟ در اینجا چند گزینه وجود دارد که باعث می شود زبان بند نشوید:

 • غافلگیر نشوید از قبل انتظارات دستمزد خود را آماده کنید
 • اگر از پایین‌ترین سطح دستمزد ناراضی هستید، محدوده دستمزد را فهرست نکنید.
 • تحقیق در مورد حقوق GIS قابل مقایسه بازار کار قیمت را تعیین می کند.

ما همچنین محدوده حقوق شغلی GIS را برای تحلیلگران، توسعه دهندگان و تکنسین ها مشخص کرده ایم. به طور کلی، مشاغل GIS از 40000 دلار (تکنسین های GIS) تا بیش از 100000 دلار (مهندسین نرم افزار) پرداخت می کنند. از نردبان شغلی GIS بالا بروید و در مقیاس دستمزد بالا بروید.

طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده (BLS)، جغرافیدانان به طور متوسط ​​سالانه 85430 دلار با چشم انداز رشد شغلی 1 درصد درآمد دارند.

اما نقشه‌نگاران و فتوگرامترها به طور متوسط ​​68380 دلار در سال درآمد دارند با چشم انداز شغلی که از سال 2020 تا 2030 رشد 5 درصدی داشته باشد. این بسیار سریعتر از میانگین نرخ رشد است.

به گروه کاربری GIS محلی خود بپیوندید

گروه‌های کاربری شریان حیات هر جامعه GIS هستند. به هر دلیلی، گروه های کاربری GIS معمولا بسیار فعال هستند. آنها جامعه شما و شانس شما برای ایجاد روابط واقعی با همسالان خود هستند.

طبق گفته بانک فدرال رزرو نیویورک، ارجاع شخصی دوستانی که برای کارفرمایان با فرصت های شغلی کار می کنند، راه شماره 1 برای استخدام امروز است.

این به این معنی است که هر چقدر هم که بد به نظر می رسد: این چیزی نیست که شما می دانید، آن چیزی است که می شناسید. بنابراین، سوال این است که چگونه می توانید با اینفلوئنسرهای GIS در نزدیکی خود دست و پنجه نرم کنید؟

یک نکته این است که به گروه کاربری GIS ایالتی، استانی یا محلی خود بپیوندید. حتی با وجود اینکه برخی جوامع به هم نزدیک هستند، گاهی اوقات فرصت‌هایی را برای دانشجویان در کنفرانس‌هایی مانند بورسیه تحصیلی یا ارائه‌های داوطلبانه ارائه می‌کنند. مشارکت در یک جامعه GIS مانند روز GIS راه درازی دارد.

برای مدتی در شعبه محلی URISA خود شبکه یا داوطلب شوید . کاوش کنید که مردم بر روی چه پروژه هایی در جامعه GIS کار می کنند. این یک نقطه شروع خوب برای آشنایی با تأثیرگذاران GIS در نزدیکی شما است.

پوستر gis

به جایی که مشاغل GIS هستند، نقل مکان کنید

حقیقت این است: گاهی اوقات کارها به راحتی سر راه شما قرار نمی گیرند. این بدان معناست که برای برخی از ما، هرگز زمان بهتری برای دنبال کردن فرصت شغلی GIS بعدی شما وجود نداشته است. زیرا همه ما می دانیم که مشاغل GIS زیادی وجود ندارد که بتوانید در خانه کار کنید. هر چند امروزه کمتر. و تعداد کمی از مردم مایل به نقل مکان هستند.

بازار کار GIS با شکاف هایی که نیاز به پر کردن دارند نامتعادل است. برخی از ایالت ها و استان ها مازاد دارند در حالی که برخی دیگر در زیان هستند. بنابراین سوال این است: اگر در شهر دیگری پیشنهاد شغلی داشتید، آن را قبول می‌کردید؟

اگرچه جابجایی شانس شما را برای یافتن شغل افزایش می دهد، اما برای همه مناسب نیست. ممکن است برای کسی که در اوایل کار GIS خود است، تصمیم خوبی باشد. از طرف دیگر، شخصی با 10-20 سال تجربه GIS ممکن است روابط بیشتری با شهر خود داشته باشد.

از نظر تعداد، کالیفرنیا و تگزاس گسترده ترین فرصت های شغلی GIS هستند. به طور کلی، اداره آمار کار ایالات متحده انتظار دارد که موقعیت های جغرافیایی تا سال 2030 یک درصد رشد کند . بنابراین، تنها کاری که ممکن است انجام دهید این است که برای استخدام در یک شغل GIS محکم بمانید.

گواهینامه GIS را در نظر بگیرید

کدام مخفف چهار حرفی تحصیلات، تجربه حرفه ای و مشارکت شما در حرفه GIS را نشان می دهد؟ ____

مخفف بزرگ چهار حرفی GISP (Geographic Information Systems Professional) است. و شرکت هایی وجود دارند که به دنبال آن چهار حرف بعد از نام شما هستند.

بهتره باورش کنی گواهینامه GIS ممکن است به شما نسبت به سایر نامزدها برتری دهد. پس از اینکه آنها صدها نامزد را فیلتر کردند، این گواهینامه GIS ممکن است مشکلی باشد که شما نیاز دارید.

اما به یاد داشته باشید که GISP تنها بازی گواهینامه GIS در شهر نیست. در واقع، گواهینامه Esri زمینه های زیادی را شکسته است. به هر حال، این نرم افزار Esri است که بیشترین استفاده را در محیط های کاری، دانشگاه ها و کالج ها دارد.

به کارفرمایان نشان دهید که با گواهی Esri در ArcGIS مهارت دارید، تضمین می کند که آنها فردی را با مجموعه مهارت های پیشرفته استخدام می کنند. و بیایید تمام آموزش های رایگان Esri را فراموش نکنیم که به شما کمک می کند در رشته تحصیلی خود مهارت پیدا کنید.

گزینه های تخصصی GIS آنلاین نیز از دانشگاه های شناخته شده وجود دارد. زیرا اگر می‌خواهید از نظر شخصی و حرفه‌ای رشد کنید، نمی‌توانید فقط با این جریان پیش بروید. در عوض، شما نیاز به یک جهت دارید. بنابراین، گواهینامه GIS ممکن است همان مسیری باشد که باید به آن بروید.

بیشتر بخوانید: گواهینامه GIS: آیا ارزشش را دارد؟

اگر به دنبال تکمیل مهارت های GIS خود هستید، رشته نوظهور علم داده مزایای عمده ای دارد. برخی از برترین برنامه های نانودرجه موجود مرتبط با GIS در زیر آمده است:

 • دانشمند داده
 • مدیر پایگاه داده SQL
 • مهندس داده
 • برنامه نویس پایتون
 • مهندس یادگیری ماشین
 • تجسم داده ها

10 تابلوهای شغلی GIS را بشناسید و شغل GIS خود را پیدا کنید

تابلوهای شغلی را اسکن کنید و سعی کنید با باز شدن مشاغل جدید GIS در اسرع وقت درخواست دهید. تابلوهای دارای لیست مشاغل GIS چیست؟

 • مشاغل GIS در جغرافیای GIS
 • مشاغل Esri GIS
 • مشاغل GIS Clearinghouse
 • مشاغل GIS در ایالات متحده

از آنجایی که GIS بسیار متنوع است، مسیرهای شغلی زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. به عنوان مثال، شما می توانید در نقشه کشی، برنامه نویسی، سنجش از دور و حتی علم داده کار کنید.

کلمات کلیدی جستجوی شغل خود را فقط به “GIS” محدود نکنید. در عوض، سعی کنید خارج از چارچوب فکر کنید. در اینجا لیستی از عبارات جستجوی شغل GIS که معمولاً دست به دست هم می دهند آورده شده است.

ارائه gis

امتیاز: سعی کنید خارج از چارچوب فکر کنید

از آنجایی که GIS یک زمینه در حال ظهور است، برخی از شرکت ها نمی دانند کجا و چگونه از آن استفاده کنند. در اینجا برخی از مشاغل غیر GIS وجود دارد که هنوز هم فضایی برای رشد دارد:

کار میدانی : ساخت و سازهای سنگین، جنگلداری، محیط زیست، باستان شناسی و معدن، صنایعی هستند که برای GIS التماس می کنند. به عنوان مثال، می توانید برنامه های موبایل GPS را در QGIS Field یا ArcGIS Collector برای هر نوع کاری راه اندازی کنید. به عنوان مثال، آنها اطلاعات مربوط به گونه های مهاجم، حیوانات در حال انقراض و حفاری های سایت را جمع آوری می کنند. بهترین از همه، شما ترکیبی از کار روی میز و بازدید از سایت را دریافت می کنید.

نقشه برداری: نقشه برداران برای به روز رسانی خطوط مرزی قانونی به ساخت و ساز می روند. هیچ دو روزی برای نقشه برداران یکسان نیست. مکان‌های دقیقی برای اکتشاف سایت، تقسیم‌بندی زمین و پروژه‌های مهندسی عمران در نظر گرفته شده است.

تحقیقات سطح بالا : به عنوان بخشی از کارشناسی ارشد یا دکتری. برنامه، می توانید برای تحقیقات سطح بالا بودجه دریافت کنید. به عنوان مثال، می توانید برای یک فرضیه مرتبط با GIS یک کمک هزینه تحقیق بنویسید. دانشگاه شما می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند، فرضیه شما را آزمایش کند و مقاله ای منتشر کند.

خلبان پهپاد : زمانی که آمازون پهپاد ارسال نامه خود را مفهومی کرد، چشمان صنعت GIS روشن شد. پهپادها داده ها را از آسمان در زمینه هایی مانند کشاورزی، جستجو و نجات، و محیط زیست جمع آوری می کنند. حتی مشاوران املاک از هواپیماهای بدون سرنشین برای تبلیغ خانه های باز استفاده می کنند.

عملیات نظامی : ارتش یکی از بزرگترین کاربران سنجش از راه دور و اطلاعات مکان است. از زمان ماهواره جاسوسی کرونا، تقاضای فزاینده ای برای شناسایی وجود داشته است. اما استقرار خارج از کشور ممکن است در فصل زندگی شما نباشد.

بیایید آن را برای شما تجزیه کنیم

سیستم های اطلاعات جغرافیایی ممکن است از نظر مدارک جغرافیایی “پررونق ترین” شغل باشد.

اگر در حال تحصیل در رشته جغرافیا هستید، به اطلاعات شغلی GIS مناسب نیاز دارید.

امیدواریم این ایده های صرفه جویی در زمان به شما کمک کند تا راه را برای آینده ای درخشان در GIS هموار کنید.

این 10 مرحله را در این راهنمای شغلی GIS دنبال کنید و فوراً شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

حالا نوبت شماست چند راه برای کمک به شانس شما برای گرفتن شغل GIS چیست؟