ArcGIS و Google Maps/Google Earth   

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)و پایش مخاطرات زیست‌محیطی تحت تغییرات آب و هوا: بررسی گسترده

ArcGIS و Google Maps/Google Earth   

معرفی

گاهی اوقات در زندگی روزمره ما، داده های GIS که جمع آوری می کنیم ممکن است از برخی برنامه های دیگر مانند Google Maps و Google Earth باشد. این برنامه ها بیشتر توسط کاربران غیر GIS برای جمع آوری و آپلود داده های خود استفاده می شود. این پست به شما نکاتی در مورد استفاده از داده های Google Maps و Google Earth و نحوه وارد کردن آنها به ArcGIS برای تجزیه و تحلیل بیشتر می دهد.

نقشه های گوگل به ArcGIS

اگر بخواهم مکان موزه‌ها را در مرکز شهر کرایست‌چرچ جمع‌آوری کنم، می‌توانیم از Google Maps استفاده کنیم و نتیجه را مستقیماً دریافت کنیم. مراحل زیر شما را راهنمایی می کند که چگونه مکان موزه ها را صادر کنید و آنها را به ArcGIS وارد کنید.
ابتدا باید با حساب کاربری خود وارد Google Maps شوید. روی دکمه منو در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.


سپس، “مکان های شما” را در لیست منو انتخاب کنید. در “مکان های شما”، چهار گزینه وجود دارد – “LABELED”، “SAVED”، “Visited” و “MAPS”. “MAPS” را انتخاب کنید و “Create Map” را در پایین انتخاب کنید.

 

 

 

>>>>——————->>>>

 

 

 

 

 

اکنون یک نقشه جدید می آید و به شما امکان می دهد نقشه خود را ایجاد کنید. می توانید نام نقشه را در گوشه سمت چپ بالا تغییر دهید. در این پروژه، من آن را «موزه‌های مرکز شهر کریست‌چرچ» نامیده‌ام.
نقشه را در مرکز شهر کرایست چرچ بزرگنمایی کنید، یا می توانید «شهر کرایست چرچ» را جستجو کنید. ما فقط می خواهیم اطلاعات مکان موزه را در داخل جمع آوری کنیم (توجه داشته باشید: قاب قرمز توسط خودم با استفاده از یک قلم دیجیتال ترسیم شده است. این فقط نشان می دهد که این یک سناریو است که من فقط می خواهم از موزه های این منطقه استفاده کنم. شما نیازی ندارید. برای ایجاد یک قاب روی نقشه.)

از نوار جستجو استفاده کنید، “museum” را تایپ کنید و روی جستجو کلیک کنید – چندین نقطه ظاهر می شود. هر یک از نقاط نشان دهنده یک موزه است. شما می توانید لیستی از آنها را در سمت چپ مشاهده کنید. در انتهای لیست، روی «لایه بدون عنوان» کلیک کنید و نام آن را به «موزه» تغییر دهید.

دو راه برای درج مکان در لایه “موزه” وجود دارد.

می‌توانید مکان‌نمای خود را روی نام موزه در لیست سمت چپ قرار دهید و روی علامت کوچک «plus» کلیک کنید تا آن موزه به لایه اضافه شود.

راه دیگر این است که روی نماد سبز یک موزه روی نقشه کلیک کنید. پنجره ای با اطلاعات دقیق تر از موزه انتخاب شده ظاهر می شود. برای افزودن مکان به لایه موزه، روی «افزودن به نقشه» کلیک کنید.

پس از افزودن تمام موزه به لایه، لیستی از موزه ها را دریافت خواهید کرد:

مرحله بعدی این است که لایه را از Google Maps صادر کنید.

از سمت چپ، روی دکمه سه نقطه عمودی در کنار نام نقشه کلیک کنید. “صادر کردن به KML/KMZ” را انتخاب کنید.

سپس، یک پنجره محاوره ای ظاهر می شود. برای صادر کردن مکان‌های موزه به جای کل نقشه، باید لایه را از «کل نقشه» به «موزه» تغییر دهید. فراموش نکنید که کادر دوم «صادرات به عنوان KML به جای KMZ» را علامت بزنید. سپس روی «دانلود» کلیک کنید. مکانی را که فایل را در آن ذخیره کرده اید به خاطر بسپارید.

اکنون امتیازات گوگل مپ جمع آوری شده است. مرحله بعدی وارد کردن آنها به ArcGIS است.

یک نقشه جدید در ArcGIS به نام «موزه‌های شهر کریستچرچ» ایجاد کنید. روی “ابزار” از تب Analysis در بالا کلیک کنید.

در سمت راست، ابزار “KML to Layer” را در کادر جستجوی geoprocessing جستجو کرده و کلیک کنید.

روی نماد پوشه کادر “input KML file” کلیک کنید و فایل موزه را انتخاب کنید، سپس پیش فرض ها را همانطور که هستند رها کنید. روی “Run” در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید. شما یک لایه جدید به نام “موزه” روی نقشه خود خواهید داشت.

اکنون داده ها را از Google Maps به ArcGIS با موفقیت وارد کرده ایم. تشخیص لایه جدید روی نقشه ممکن است سخت باشد. می توانیم نماد شناسی لایه را تغییر دهیم تا واضح تر شود.

در قسمت Contents، لایه موزه را گسترش دهید. برای ویرایش نماد موزه، روی دکمه ضربدر کلیک کنید.

در سمت راست، گزینه های نمادهای زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. من یک سبک را به طور تصادفی انتخاب کردم – نقطه روی نقشه تغییر خواهد کرد.


پس از تغییر نماد، مکان موزه بر روی نقشه به وضوح نشان داده می شود. همچنین راهی برای تغییر یا پنهان کردن برچسب سیاه هر موزه در کنار نقطه وجود دارد.

روی “SymbolID” از Contents در سمت چپ کلیک راست کنید و می توانید برای فعال کردن یا پنهان کردن برچسب روی “label” کلیک کنید. یا می‌توانید «ویژگی‌های برچسب‌گذاری» را برای تغییر رنگ، قالب یا اندازه برچسب انتخاب کنید.

 

داده های Google Maps اکنون با موفقیت به ArcGIS صادر شده است. اگر روی نقطه روی نقشه کلیک کنید، می توانید نام دقیق موزه را ببینید.

 

Google Earth به ArcGIS

صادرات Google Earth به ArcGIS مشابه صادرات از Google Maps است. اگر مشتری شما مرز یا مسیر مکانی را از Google Earth برای شما ارسال می کند، می توانید آن را به ArcGIS صادر کنید تا تجزیه و تحلیل بیشتری انجام دهید.

به عنوان مثال، در اینجا یک لایه چند ضلعی از پارک هاگلی وجود دارد.


در قسمت سمت چپ “Places”، روی نام فایل کلیک راست کنید. “ذخیره مکان به عنوان…” را انتخاب کنید، نوع فایل را به عنوان “KML” نگه دارید

مکانی را که ذخیره کرده اید به خاطر بسپارید و روی “ذخیره” کلیک کنید.

در ArcGIS، ابزار “KML to Layer” را از جعبه ابزار geoprocessing با استفاده از فایل KML از جایی که آن را به عنوان ورودی ذخیره کرده اید، انتخاب کنید. روی “Run” کلیک کنید.

اکنون چند ضلعی Hagley Park از Google Earth به ArcGIS وارد شده است!

می‌توانید از همین روش برای وارد کردن مسیرها، نقاط یا لایه‌ها از Google Earth به ArcGIS استفاده کنید. نکته کلیدی این است که فایل را به عنوان KML ذخیره کنید و از ابزار KML to Layer برای وارد کردن آن استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید