[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دوره آموزش کاربردی ArcGIS به صورت حضوری و آنلاین توسط موسسه چشم انداز و با تدریس خوب دکتر سعید جوی زاده انجام می شود. اطلاعات دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)در زیر آمده است.

دوره آموزش کاربردی ArcGIS

مقدمه

ESRI ArcGIS  نرم افزاری که در زمینه سیستم های اطلاعات مکانی کاربرد دارد .نرم افزار ArcGIS نرم افزاری بسیار آسان برای کاربردهای GIS است که به کاربران این امکان را می دهد که به سادگی اطلاعات مکانی و داده های توصیفی را برای ایجاد نقشه ها ، جداول و نمودارها به کارگیرند و به عبارت دیگر ArcGIS نرم افزاری است که اجازه ساخت یک سیستم کامل اطلاعات مکانی را فراهم می کند.این نرم افزار شامل ابزارهایی برای برنامه سازی ، ایجاد نقشه ها و مدیریت آنها ، سرور برای پشتیبانی در سطح سازمان و پشتیبانی از سیستمهای موبایل و بیسیم است . این نرم افزار ابزارهای لازم برای جستجو ، تحلیل داده ها و نمایش نتایج را با کیفیت مناسب در اختیار کاربران قرار می دهد.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)، با استفاده از نرم افزار  ArcGIS  شرکت ESRI پروژه های عملی و کاربردی تحلیل های مکانی فضایی را یاد خواهیم گرفت.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) ابتدا نگاهی به پلت فرم ArcGIS می‌اندازیم و نقشه‌های پایه ایجاد می‌کنیم، و سپس یاد می‌گیریم که چطور از نقشه های هوشمند برای کشف رفتار پنهان پدیده ها و عوارض دنیای واقعی استفاده کنیم.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) نحوه استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل برای غنی‌سازی داده مکانی را نیز یاد می‌گیریم. ما یاد می‌گیریم که چطور داده های مکانی  و فضایی را تبدیل به اطاعات و در نهایت آن را تبدیل به دانش کنیم و در برنامه ریزی های استفاده کنیم.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین )  وب جی آی اس را یاد می گیرید و از ان بعنوان یک ابزار پیشرقته سود خواهید برد.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) طرز استفاده از برنامه‌های کاربردی در ArcGIS را می آموزید و یاد خواهید گرفت. در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)  همچنین شما به یک توسعه دهنده سیستم های اطلاعات جغرافیایی تبدیل خواهید شد.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) ما یاد می‌گیریم که چگونه با نقشه‌های سه‌بعدی کار کنیم،و از آنالیزهای سه بعدی برای کشف جهان واقعی به کار ببندیم.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) همچنین یاد می‌گیریم که چگونه  پرس و جوهای مکانی و آنالیزهای مکانی و تحلیل شبکه را در پروژه های خود به کار ببندیم.

چه چیزی یاد می گیرید؟

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)قبل از هر چیز  شما یاد می گیرید که چطور بتوانید با اتمام دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) یک شغل در زمینه تحلیل های فضایی پیدا کنید و به درآمد بپردازید و ایده های به شما داده می شود

از آنجایی که جهان امروز مثل گذشته نیست و دوره آزمون و خطا تمام شده است لذا ما در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) تجارب بیست ساله تیم تحقیقاتی را با شما به اشتراک می گذاریم.کافی است که کمی تمرین کنید و این تجارب را بکار ببندید.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) ابتدا به مفاهبم پایه ای و بنیادی در زمینه کار با نرم افزار های سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) و تحلیل های فضایی می پردازیم  و سپس بر اجرای برخی از رایج‌ترین روش‌های GIS تمرکز خواهیم که در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) دانش کامل و جامع از نرم افزار  ArcGIS پیدا خواهید کرد.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) تجزیه و تحلیل داده‌های مکانی فضایی را یاد می گیرید.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) در مورد کاربرد های  مختلف ArcGIS و نقش آن در تحلیل های فضایی  یاد می گیرید.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) تحلیل  داده‌های فضایی – مکانی بصورت عملی و پروژه محور در ArcGIS را یاد خواهید گرفت.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) علاوه بر پروژه های عمومی در مورد موضوعات پیشرفته همچون زمین‌آمار  یاد خواهید گرفت  و آن‌ها را بر روی داده‌های واقعی کشور ایران اجرا خواهید کرد.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) تمامی خروجی های استاندارد نقشه ها جهت ارائه به کارفرمایان را یاد خواهید گرفت.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) تحلیل های آمار مکانی را با انجام پروژه های کشور ایران به صورت حرفه ای یاد خواهید گرفت.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) به شما ایده هایی را یاد خواهیم داد که بعد از اتمام دوره بتوانید با این تکنیک ها خودتان دوره های تکمیلی را فرا بگیرید.

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین در شیراز)پروژه های کاربردی و عملی را یاد خواهید گرفت که دربیشتر سازمان ها درباره آنها صحبت و کار می شود.

بعد از اتمام  دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) چیزهایی مفید بسیاری را یاد خواهید گرفت که بتوانید با تیم های تحقیقاتی در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) در هر شرکت و سازمانی کار کنید.

مخاطبان دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) چه کسانی هستند:

دانشگاهیان و پژوهشگران

متخصصان ،دانشجویان وفارغ التحصیلان رشته های محیط‌زیست،جغرافیا،کشاورزی،زمین شناسی،معدن،عمران ،نقشه برداری، اکولوژیست های زمین و دانشمندان علوم اجتماعی و…

افرادی که به دنبال این هستند که در زمینه تجزیه و تحلیل GIS شروع به کار کنند

افرادی که به دنبال استفاده از ArcGIS در محیط‌های دانشگاهی یا حرفه‌ای هستند

نیازمندی های دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) :

علاقه داشتن به کار با داده‌های مکانی – فضایی.

علاقه داشتن به انجام پروژه های کاربردی تحلیل فضایی.

داشتن روحیه تیمی .

مدرس دکتر سعید جوی زاده

تلفن تماس با مدرس 09382252774

شروع کلاس یک هفته بعد از ثبت نام

توجه: با شرکت در آموزش دوره  آموزش کاربردی ArcGIS از مشاوره های رایگان تیم تحقیقاتی ما تا آخر عمر بهره مند خواهید شد و وقتی پروژه جدیدی را می نویسید برای تیم تحقیقاتی ما ارسال و شما را راهنمایی می کند.

سؤالات متداول درباره آموزش دوره  آموزش کاربردی ArcGIS

آیا مطالب آموزش دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)برای من کاربردی است؟

چیزی که درباره آموزش دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)مهم است دقیقا «کاربردی» بودن آن است. به این معنا که ما نمی خواهیم با بحث های تئوریک و تعریفی و کلی، وقت دوره را بگیریم، برعکس، هدف ما این است که مهم ترین و متمایزترین تکنیک ها و مهارت ها برای آموزش دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)در اختیارتان قرار دهیم. به همین دلیل، آموزش های تیم تحقیقاتی، همگی دارای یک دستورالعمل کاربردی و اجرایی هستند که بر اساس سربخش های بین المللی  برای شما طراحی شده تا دقیقا بدانید از چه نقطه ای باید شروع کنید و چطور پیش بروید و در نهایت به کجا برسید.

برای شرکت در آموزش دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)باید چه چیز‌هایی بدانیم؟

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)نیازی به هیچ پیش زمینه و دانشی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود و به شما یاد داده خواهد شد

دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)در کجا برگزار می‌شود؟

دوره دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)به صورت حضوری در شیراز برگزار می‌گردد و دوستان و علاقه مندان در دیگر شهرهای کشور  می‌توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند و یا بسته آموزشی  برای آنها تهیه نماییم.باید خاطر نشان کنیم که  این بسته های آموزشی دقیقا با سربخش های کلاس حضوری تهیه شده اند

آیا مباحث دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)همیشه در خاطر ما خواهد ماند؟

شرکت‌کنندگان در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)می‌توانند تمامی این اطلاعات را در خاطر بسپارند ولی بهتر است که بعد از اتمام دوره آموزشی با تیم تحقیقاتی ما در ارتباط باشند .برای این که دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)بهتر در خاطره شما بماند فیلم آموزشی کارگاه بصورت ویدئویی و فایل صوتی به شما تقدیم می شود.

دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)در چه سطحی است؟

سطح مطالب از پایه شروع می‌شود و به مطالب پیشرفته خاتمه می‌یابد.در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) ما فرض را بر این می گذاریم که کاربران در این باره هیچ چیز نمی دانند.

من درباره دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) هیچ تجربه ای ندارم، آیا این دوره برای من مفید خواهد بود؟

اغلب دانشجویانی  که در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) ما شرکت می کنند، به دنبال آن هستند که مهارت ها و تکنیک های لازم را برای انجام پروژه های کاربردی ArcGIS را فرا بگیرند تا در نهایت بتوانند بدون تکیه بر دیگران و به طور مستقل، کارشان را به ثمر برسانند. به همین دلیل، دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) به شکلی طراحی شده که از صفر تا صد آموزش کاربردی ArcGIS  را در اختیار دانشجو قرار دهد. تیم تحقیقاتی ما  فرض را بر این می گذارد که مخاطبینش اطلاع چندانی از دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) ندارند، و بر همین اساس دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) را به صورت گام به گام پیش می برد. بنابراین نگران نباشید؛ اگر هیچ تجربه ای در  دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) ندارید، مطمئن باشید این دوره، اولین تجربه ارزشمند شما در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)خواهد بود که مشکل تان در انجام پروژه های کاربردی ArcGIS را حل خواهد کرد.

بعد از دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) چه کار کنیم؟

بعد از اتمام دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)،هر یک از کاربران می توانند پروژه های  خود را انجام دهند و به تیم تحقیقاتی ما ارسال کنند تا مورد ارزیابی و نقاط قوت و ضعف آنها گوشزد کند و به راهنمایی آنها بپردازد.

دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) برای چه کسانی مناسب است؟

دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که قصد دارند پایان نامه و رساله خود را بنویسند مناسب است.

من در شهرستان زندگی می‌کنم، چطور می‌توانم در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) شرکت کنم؟

همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین ) هم به صورت حضوری برگزار می شود و هم به صورت غیرحضوری یا آنلاین. بنابراین محدودیت جغرافیایی اصلا مهم نیست. شما می توانید با ثبت نام غیر حضوری یا آنلاین دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین) در این دوره، همه اطلاعات و مطالبی که دیگر شرکت کنندگان دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)به دست می آورند را داشته باشید.

آیا با ثبت نام در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)، خدمات دیگری هم دریافت خواهم کرد؟

بله. مجموعه ای از خدمات جانبی هم برای شرکت کنندگان در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین )در نظر گرفته شده است، به این شرح

– عضویت رایگان در باشگاه مشتریان موسسه چشم انداز و تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

– ارائه بسته آموزشی مکمل به کسانی که علاقه مندند منابع علمی و آموزشی در بحث آموزش ArcGIS داشته باشند. (این بسته شامل هزینه جداگانه است)

– ارایه گواهینامه برای شرکت کنندگان در دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)(در صورت تمایل به داشتن گواهینامه، باید هزینه گواهی را نیز جداگانه پرداخت نمایید)

– دریافت کوپن تخفیف 30 درصدی بقیه دوره های آموزشی موسسه چشم انداز

– دریافت مشاوره رایگان تیم تحقیقاتی ما تا آخر عمر

دوره آموزش کاربردی ArcGIS

گواهینامه

شرکت کنندگان در کارگاه حضوری، می توانند در صورت تمایل «گواهینامه شرکت در کارگاه » (با مهر موسسه آموزشی و تحقیقاتی چشم انداز ) را دریافت کنند.

مدرس دوره آموزش کاربردی ArcGIS (حضوری و آنلاین)چه کسی است؟

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال  38  از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال  384 و مدرک دکتری خود را در سال  398 در رشته اقلیم شناسی  از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان “تحلیل فضایی خشکسالی در ایران” است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال  38  مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است.علاوه بر این کتاب های ارزشمندی را در زیمنه اصول نگارش مقالات علمی،پروپزال نویسی و…را نیز به رشته تحریر در آورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

نمونه فیلم های تدریس دوره حضوری و انلاین آموزش کاربردی ArcGIS

قسمت اول:

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفتم

سر فصل  دوره آموزش کاربردی ArcGIS:

آشنایی با کلیات و تعاریف

نصب نرم افزار

نصب نرم افزار های جانبی

نصب داده های مورد نیاز برای پروژه ها

آشنایی با محیط نرم‌افزار ARC MAP

معرفی نرم افزار ARCGIS

نرم‌افزار ARC CATALOG

نرم‌افزار ARC GLOBE

نرم‌افزار ARC SCENE

نرم‌افزار ARCMAP

آشنایی با منوهای محیط ARCMAP

منوی FILE

منوي EDIT

منوي VIEW

منوي BOOKMARKS

منوي INSERT

منوي SELECTION

منوی GEOPROCESSING

منوی CUSTOMIZE

منوی WINDOWS

منوی HELP

آشنایی با محیط ARCMAP

طریقه اضافه کردن جدول مندرجات

آشنایی با جدول مندرجات (TABLE OF CONTENTS)

طریقه اضافه کردن نوارها در محیط ARCMAP:

آشنایی با نوار ابزار استاندار

آشنایی با نوار ابزار TOOLS

انواع روش‌های ذخیره نمودن یک پروژه در ARCMAP

ذخیره نمودن یک پروژه

باز کردن پروژه به روش RELATIVE

ذخیره نمودن نقشه برای چاپ

ذخیره پروژه به روش PDF

استفاده از روش PUBLISHER برای ذخیره پروژه

باز کردن پروژه PUBLISHER

ژئورفرنس کردن

معنی و مفهوم ژئورفرنس

انواع ژئورفرنس

مختصات دار کردن فایل‌های وکتوری با ابزار SPATIAL ADJUSTMENT

مختصات دار کردن فایل‌های رستری با ابزار GEO REFERENCING

تغییر مختصات فایل‌های رستری (PROJECT RASTER)

استفاده ازگوگل ارث در زمین مرجع کردن

جداول توصیفی

ساختار جداول در GIS

نمایش یک TABLE

ابزارهای موجود در جدول توصیفی

منوی TABLE OPTION

دیگر تغییرات در جدول اطلاعات توصیفی

مشاهده دو جدول توصیفی

ایجاد یک جدول اطلاعاتی جدید

SHAPEFILE و GEODATABASE

شیپ فایل چیست؟

ایجاد یک SHAPEFILE

GEODATABASE چیست؟

انواع ژئودیتابیس :GEODATABASE

تفاوت ژئودیتابیس تک کاربره و چندکاربره

ایجاد یک GEODATABASE

رقومی کردن نقشه‌ها

تعریف رقومی کردن

مراحل رقومی سازی نقشه

معرفی نوار ابزار EDITOR

معرفی پنجره EDITOR

معرفی منوی ADVANCED EDITING

ایجاد SUBTYPE برای رقومی کردن عارضه‌ها

الحاقیه ARC SCAN

فعال نمودن الحاقیه ARC SCAN

وکتوری کردن یک نقشه اسکن شده

تنظیمات ARCSCAN

روش‌های وکتوری نمودن داده‌های رستری

وکتوری نمودن لایه‌های رستری به روش نیمه اتوماتیک

وکتوری نمودن لایه‌های رستری به روش اتوماتیک

ایجاد و مدیریت گرافیک‌ها

دسترسی به نوار ابزار DRAW

آشنایی با نوار ابزار DRAW

استفاده از لایه‌های CAD و DGN در GIS

تبدیل فایل‌های CAD به GIS

نحوه ی تبدیل فایل CAD به SHAPEFILE

نحوه ی تبدیل فایل CAD به محیط GEODATABASE  تبدیل لایه GIS به CAD

تعریف ANNOTATION برای لایه CAD

داده‌های سازمان نقشه‌برداری با فرمت DGN:

روش‌های تبدیل DGN به GIS

توپولوژی

تعریف توپولوژی

مدل توپولوژی

روابط توپولوژیک در GIS

مزایای ایجاد روابط توپولوژیک

قوانین توپولوژی

قوانین عوارض سطحی(POLYGON RULES)

قوانین عوارض خطی (LINE RULES)

قوانین عوارض نقطه‌ای (POINT RULES)

توپولوژی نقشه و توپولوژی GEODATABASE

ایجاد توپولوژی

اتصال و ارتباط جداول

ارتباط بین جدولها

روشهای مختلف دسترسی به JOIN و RELATE

روش اتصال اطلاعات توصیفی یک جدول به جدول دیگر

معرفی پنجره JOIN

مدیریت JOIN

حذف کردن یک جدول متصل شده

ارتباط دو جدول اطلاعات توصیفی با یکدیگر

معرفی پنجره RELATE

حذف کردن یک جدول ارتباط یافته

اتصال بر مبنای ارتباط فضایی (SPATIAL JOIN یا SPATIAL LOCATION )

آنالیز مکانی

اصول اساسی در پردازش‌های مکانی

BUFFER

CLIP

EXTRACT BY MASK

INTERSECT

UNION

MERGE

استفاده از GPS در GIS

GPS چیست؟

مزایای سیستم GPS

طریقه وارد کردن اطلاعات GPS به GIS

تبدیل فرمت GPX به فرمت SHAPEFILE

ابزار ADD XY COORDINATES

کاربرد تصاویر ماهواره‌ای نرم‌افزار گوگل ارث در GIS  تبدیل لایه‌های GIS به فرمت GOOGLE EARTH

ابزار LAYER TO KML

ابزار MAP TO KML

تبدیل لایه‌های GOOGLE EARTH به فرمت GIS

نماد (SYMBOL)

نماد سازی

انواع نقشه‌های موضوعی بر اساس تکنیک نماد گذاری

تغییر رنگ عوارض

تغییر رنگ و شکل عوارض

طبقه‌بندی عوارض لایه‌ها

FEATURES

CATEGORIES

QUANTITIES

CHARTS

:MULTIPLE ATTRIBUTE

برچسب گذاری (LABLE)

انواع روش‌های برچسب گذاری

روش اول با استفاده از سربرگ LABEL

روش دوم با استفاده از نوار ابزار DRAW

تبدیل برچسبها به ANNOTATION

گراف

انواع نمودارها

روش ترسیم نمودار در نرم‌افزار ARCMAP

تنظیمات پنجره GRAGH

BOOKMARK& HYPERLINK

اتصال عکس، فیلم و سایر مدارک به عارضه (HYPERLINK)

روش ایجاد HYPERLINK در ARCMAP

مدیریت HYPERLINKS

پیوست کردن فایل (عکس، فیلم و…) به لایه‌های GIS

BOOKMARK

روش ایجاد BOOKMARK

مدیریت BOOKMARK

مدل ارتفاعی در سه فرمت TIN ، RASTER و TERRAIN

مدل ارتفاعی در سه فرمت TIN ، RASTER و TERRAIN

مدل TIN

شیوه های تشکیلTIN

اصول تشکیل TIN

روش ایجاد TIN

دستورات کاربردی TIN در ARC TOOLBOX

مدل رقومی ارتفاع ( DEM )

کاربرد DEM

طبقه‌بندی زمین با استفاده از DEM

روش‌های تولید DEM

روش ایجاد DEM

دستورات پرکاربرد DEM در ARC TOOLBOX

تفاوت DEM، DTM، DSM

SPATIAL ANALYST

شیب(SLOPE)

ﮐﺎرﺑﺮدﻫﺎی ﻧﻘﺸﻪ ﺷﯿﺐ

طرز تهیه نقشه شیب در ARCMAP

جهت شیب (ASPECT)

ﮐﺎرﺑﺮدﻫﺎی نقشه جهت شیب

تهیه نقشه جهت شیب در محیط ARCMAP

خطوط تراز چیست؟

قوانین مربوط به منحنی‌های میزان

طرز تهیه خطوط تراز در ARCMAP

تهیه خطوط هم چند در ARCMAP

نقشه سایه روشن (HILLSHADE)

ﮐﺎرﺑﺮدﻫﺎی نقشه سایه روشن

طرز تهیه نقشه سایه روشن در ARCMAP

نقشه میدان دید(VIEWSHED)

كاربرد نقشه میدان دید

ایجاد نقشه VIEW SHADE

نقشه FILL / CUT

کاربرد های نقشه FILL / CUT

پارامترهاي مورد نياز برای تهیه نقشه FILL / CUT

ایجاد نقشه FILL / CUT

درون‌یابی (INTERPOLATION)

روشهای درون‌یابی (INTERPOLATION)

روشهای درون‌یابی جبری یا قطعی (DETERMINISTIC)

روشهای درون‌یابی زمین آماری (GEOSTATISTICAL) درون‌یابی همسایگی طبیعی(NATURAL NEIGHBOR INTERPOLATION)

ابزارهای درونیابی در ARCGIS

ابزار IDW

ابزار KRIGING

ابزار SPLINE

تحلیل شبکه (NETWORK ANALYST)

شبکه چیست؟

انواع شبکه‌ها در GIS

تحلیل شبکه حمل و نقل

مجموعه داده‌های شبکه‌ای

عناصر و منابع شبکه‌ای

مفهوم اتصال در تحلیل شبکه

خصوصیات شبکه

مراحل ایجاد یک مجموعه داده شبکه

مراحل انجام تحلیل شبکه‌های حمل و نقل

مراحل ساخت یک مجموعه داده شبکه

روش ایجاد تحلیل شبکه در ARCMAP

پیدا کردن کوتاه ترین و بهترین مسیرNEW ROUTE))

مراحل انجام کار

یافتن نزدیک‌ترین تسهیلات (CLOSET FACILITY)

مراحل انجام کار

محاسبه محدوده خدماتی

مراحل انجام کار

مدل سازی با MODEL BUILDER

چه زمانی مدل‌ها را می‌سازید؟

چرا MODEL BUILDER را یاد بگیریم؟

کاربردهای MODEL BUILDER

ساخت مدل در MODEL BUILDER

مراحل ساخت مدل در محیط MODEL BUILDER

روش تهیه گزارش در ARCMAP

روش تهیه گزارش در ARCMAP

مدیریت انتخاب‌ها (SELECT)

انواع روشهای پرس و جو

SELECT BY ATTRIBUTE

SELECT BY LOCATION

SELECT BY GRAPHIC

کاربرد سایر دستورات SELECTION

فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP)

اصول فرآیند تحلیل سلسله مراتبی

فرآيند انجام یک پروژه مكان يابي دفن پسماند در GIS با روش AHP

بررسي ويژگي هاي محدوده مطالعاتي

تهيه داده‌ها و معیارهای موثر

استاندارد سازی نقشه‌ها

وزن دهي به نقشه‌ها

وزن دهی در محیط نرم‌افزار EXPERT CHOICE

تلفيق نقشه‌ها

تهيه نقشه‌هاي نهايي

نرم‌افزار ARCSCENE

طریقه دسترسی به نرم‌افزار ARCSCENE

آشنایی منوی TOOLS در ARCSCENE

نمایش سه‌بعدی لایه‌های وکتوری

نمایش سه‌بعدی لایه‌های رستری

ساخت نقشه و ارایه آن برای چاپ

چیدمان نقشه

عناصر چیدمان نقشه

مهم‌ترین اطلاعات مورد استفاده در چیدمان نقشه

معرفی محیطVIEW LAYOUT

خروجی گرفتن نقشه‌ها در محیط ARCMAP

اضافه کردن GRIDE به نقشه

روش ساخت اطلس در GIS

روش ساخت اطلس در GIS

روش ساخت MAP BOOKS

تنظیمات MAP BOOK

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

درخواست مشاوره رایگان و شرکت در دوره

برخی از تالیفات دکتر سعید جوی زاده

دوره های پربازید و کاربردی

دیدگاهها

 1. Tiffiny

  Awesome website you have here but I was curious about if you knew of any
  discussion boards that cover the same topics talked about in this article?

  I’d really like to be a part of group where I can get suggestions from other experienced
  people that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know.
  Bless you!

  Here is my site :: info an (tinyurl.com)

 2. Jann

  Hurrah! After all I got a website from where I be able to genuinely take valuable information regarding my study
  and knowledge.

  Check out my blog: when info (http://tinyurl.com/y6bn87v8)

 3. Doug

  As the admin of this web page is working, no doubt very quickly it will be famous, due to its quality contents.

  My website; or info – tinyurl.com

 4. Consuelo

  Excellent post. I will be facing a few of these issues as well..

  my blog post :: gamefly

 5. Shirley

  Hi there, after reading this amazing article i am also glad to share my know-how here
  with colleagues.

  my web-site – gamefly

 6. Lowell

  Good way of describing, and good piece of writing to get information concerning my
  presentation topic, which i am going to present in college.

  Look into my web site search cheap flights

 7. Marina

  Very descriptive blog, I enjoyed that a lot. Will there
  be a part 2?

  my site :: insanely cheap flights

 8. Jeannie

  Excellent post. I was checking continuously this weblog and I am inspired!
  Extremely useful information particularly the ultimate part 🙂 I take care of such info a
  lot. I was seeking this certain info for a long time.

  Thanks and good luck.

  Also visit my web blog: air tickets

 9. Hildegarde

  Nice blog here! Also your site loads up very fast! What host are
  you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

  Also visit my web page – air tickets booking

 10. Opal

  Simply wish to say your article is as astounding. The clearness
  in your post is just excellent and i could assume
  you’re an expert on this subject. Fine with your
  permission let me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming
  post. Thanks a million and please carry on the
  enjoyable work.

  Stop by my website; cheap flight

 11. Katherin

  I’ve been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts on this kind of house .
  Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Studying this info So i am happy to
  express that I’ve an incredibly excellent uncanny feeling I discovered exactly what I
  needed. I such a lot no doubt will make sure to don?t fail to remember
  this web site and give it a look regularly.

  Have a look at my blog post: cheap tickets

 12. Siobhan

  I am no longer positive where you’re getting your info, however great topic.
  I must spend some time finding out much more or understanding more.

  Thank you for excellent info I used to be looking for this information for my mission.

  Also visit my web-site airtickets

 13. Layne

  I have read so many articles or reviews about the blogger lovers but
  this piece of writing is actually a nice
  paragraph, keep it up.

  my web-site :: air tickets

 14. Petra

  naturally like your website but you have to test the spelling on quite a few of your posts.

  Many of them are rife with spelling problems and I in finding it very troublesome to inform
  the reality on the other hand I’ll surely come again again.

  Also visit my blog; info was; tinyurl.com,

 15. Paulette

  Hiya very nice web site!! Guy .. Beautiful .. Amazing ..
  I will bookmark your web site and take the feeds additionally?
  I’m happy to search out numerous useful why info (tinyurl.com) right here in the submit, we want work out extra
  techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 16. Kerry

  Thanks for finally writing about > آموزش کاربردی ArcGIS – GISLand.org | جی ای
  اس لند tinyurl.com)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.