GIS برای کوکان

GIS برای کوکان عنوان پستی است که بسیار مهم است .آموزش GIS از آن جهت که آینده سازان فردای جامعه ما هستند بسیار مهم است.اگر کودکان ما با GIS آشنا شوند آینده بهتر می توانند از کره زمین محافظت کنن.

بله، GIS دارای ارزش بسیار زیادی برای کودکان و همچنین بزرگسالان است! جوانان امروز تصمیم گیرندگان فردا و کاربران GIS را دارند – توانایی استفاده از درک جغرافیایی و استدلال جغرافیایی برای تصمیم‌گیری – یک مهارت حیاتی برای پرداختن به مسائل دشوار موثر بر سلامت جهانی و زندگی اجتماعی است. همچنین برای موفقیت شخصی دانش آموزان حیاتی است.

امروزه جوانان از سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS در داخل و خارج از کلاس برای بررسی مسائل محلی تا جهانی، یادگیری محتوای کلاس مهم و کسب مهارت برای کالج و شغل استفاده می‌کنند.

GIS برای کودکان
GIS برای کودکان

در سال 2020 شعار موسسه چشم انداز برای دانش آموزان و نوجوانان واژه “STEMGT” است که مخفف

“علم Science )) ، فناوری technology)) ، مهندسی(( engineering ، ریاضیات ( mathematics) و فناوری های جغرافیایی(geographic technologies) است” رهبران سیاست گذار و تصمیم گیرندگان به طور یکسان می خواهند جوانان دانش و مهارت های STEM خود را گسترش دهند تا آینده های طولانی مدت را بهبود بخشند. با GIS ، دانش آموزان و معلمان همان مسائل فنی را که کاربران حرفه ای GIS هر روز با آن روبرو هستند ، برخورد می کنند و با نرم افزار ، داده ، تجزیه و تحلیل و مدیریت پروژه سروکار دارند. برخی از آنها در حال ایجاد داده برای کلاسهای درس در جای دیگر ، حل مشکلات در دنیای واقعی برای اجتماعات خود و یا کمک به متخصصان در زمینه های متنوع هستند. جوانان با مهارت های GIS مشغول انجام پروژه های خدمات اجتماعی ، کارآموزی یا حتی شغلهایی هستند که به سازمانهای محلی کمک می کند تا مسائل جهانی را حل کنند.

gis وکودکان
gis وکودکان

در همین حال ، در این اوقات دشوار اقتصادی ، بیشتر مدیران مدرسه از GIS برای تصمیم گیری در مورد ایمنی ، حمل و نقل یا مدیریت امکانات استفاده می کنند. هر دلار که در عملیات صرفه جویی می شود ، دلار است که نباید از دستورالعمل کاسته شود. نقشه های مبتنی بر وب به مردم این امکان را می دهد تا اطلاعات به روز را در مورد محل زندگی خودشان  را به راحتی و با رعایت اطلاعات دقیق ، دقیق و به موقع دریافت کنند.

ArcGIS  آنلاین در حال حاضر این کار را برای دانش آموزان و مربیان “یک کلیک آسان” می کند تا شروع به ساخت نقشه ها و یادگیری با استفاده از محتوای نامحدودی از جهانی تا محلی کنند. دانش آموزان می توانند محتوای غنی ، پویا ، تعاملی را مورد بررسی قرار دهند و ارائه های سفارشی خود را بسازند ، در حالی که مهارت های داربست را برای آینده خود دارند. مربیان می توانند انبارهایی از مطالب حرفه ای را در خود گنجانده و یا خود را برای به اشتراک گذاشتن با دانشجویان ، جامعه یا جهان تولید کنند. سرپرستان می توانند داده ها را برای ارائه اطلاعات بهتر به مردم و تصمیم گیری تسهیل كنند. یک دوره رایگان ، سریع ، قدرتمند و آنلاین به صدها نفر از مربیان کمک کرده است که بدانند چرا و چگونه می توانند از ArcGIS آنلاین استفاده کنند. مربیان و سرپرستان می توانند پشتیبانی گسترده ای را در وب سایت انجمن آموزش GIS Esri GIS پیدا کنند.

متخصصان GIS می‌توانند با استفاده از یک کلاس درس یا گروه به مدارس و باشگاه‌های محلی کمک کنند و از آنجا که دانش جغرافیا را ایجاد کرده و GIS را یاد بگیرند از آن‌ها حمایت کنند. شرکت esri و نشنال جئوگرافیک   برنامه مشاور GIS را در سال ۲۰۰۹ برای ترویج این روابط معرفی کردند. هر کسی می‌تواند یک مشاور GIS باشد و از جوانان، آموزگاران و جامعه آن‌ها حمایت کند.

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

فناوری های جغرافیایی یکی از فناوری های پیش رو در جهان!!-قسمت اول

فناوری های جغرافیایی یکی از فناوری های پیش رو در جهان!!-قسمت اول-موسسه چشم انداز نویسنده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟