اما اخیراً به طور فزاینده ای بیشتر در داخل خانه استفاده می شود.نقشه برداری داخلی در نقشه برداری پلان طبقه ساختمان تخصص دارد.این می تواند Revit، BIM، و CAD را ترکیب کند و یک دوبعدی یا سه بعدی بدون درز برای سطوح مختلف طبقه ذاتی ساختمان ها بسازد.

مزایا و مزایا

معماران ساختمان ها را طوری طراحی می کنند که مردم به طور موثر در آنها حرکت کنند. اما گاهی اوقات نقاشی CAD ممکن است در زندگی واقعی به خوبی ترجمه نشود.

وقتی نقشه‌های دیجیتالی از پلان‌های داخلی خود را ترسیم می‌کنید، می‌توانید فضای کاری خود را به روش‌های جدید و منحصربه‌فرد درک کنید. برخی از مزایا عبارتند از:

بهبود تحرک – می توانید حرکت را با سیستم های موقعیت یابی داخلی (IPS) ردیابی کنید. به این ترتیب، می تواند تحرک را برای مکان هایی مانند فرودگاه ها و پردیس های دانشگاهی بهبود بخشد و برای آینده برنامه ریزی بهتری داشته باشد. از طرف دیگر، می‌توانید میزان ترافیک پیاده در مکان‌هایی مانند مراکز خرید را بر اساس موقعیت مکانی محاسبه کنید.

پاسخ اضطراری – اگر پلان دیجیتالی طبقه دارید، پیدا کردن اطلاعات محل کار و نظارت ایمن بر ساختمان آسان تر است. اولین پاسخ دهندگان و امنیت می توانند با نقشه های داخلی دقیق حرکت کنند.

همکاری – وقتی یک نقشه وب داخلی را به اشتراک می گذارید، پیدا کردن اتاق ها و امکانات راحت تر می شود. موقعیت یابی دقیق در فضای داخلی به فاصله گذاری میز و همکاری برای گردش کار روزمره کمک می کند. به عنوان مثال، می‌توانید یک مکان را به اشتراک بگذارید و مسیر مکان‌های ملاقات را مشاهده کنید، مشابه تجزیه و تحلیل شبکه.

طراحی معماری

داده های داخلی برای نقشه برداری

نقشه برداری داخلی فرمت های مختلفی را شامل می شود از جمله:

  • Revit BIM – مدل‌های مدل‌سازی اطلاعات ساختمان توسط Autodesk
  • IMDF – فرمت داده های نقشه برداری داخلی توسط اپل
  • CAD – CAD Drawings توسط Autodesk

اگر نقشه فیزیکی دارید، می‌توانید آن‌ها را اسکن کرده و آن را بردارید. اینجاست که برنامه ای مانند ArcScan می تواند مفید واقع شود.

پس از اینکه طرح خود را در یک فرم دیجیتال قرار دادید، سپس می توانید ردپای ساختمان را ارجاع دهید. این مرحله مختصات ساختمان شما را نشان می دهد و زمینه جغرافیایی بهتری به دست می آورد.