آموزش ArcGIS Pro (سطح پیشرفته)

آموزش arcgis pro پیشرفته

آموزش  ArcGIS Pro (پیشرفته)

آیا دوست دارید فعالیت های GIS خود را هوشمندانه و به راحتی با استفاده از ابزار دینامیک ArcGIS pro انجام دهید؟ در این دوره یاد خواهید گرفت که چگونه از داده های رستری در نقشه های پایه ای دو بعدی و سه بعدی استفاده کنید. در آموزش کاربردی ArcGIS Pro شما می توانید داده های رستری را در یک پروژه محلی و جهانی و منطقه ای استفاده و مشاهده کنید. چگونه می توان داده های رستری را به نقشه سه بعدی اضافه کرد؟ چگونه می توان شیپ فایل را در نقشه پایه ای دوبعدی و سه بعدی اصلاح کرد؟ و یا تغییر داد. چگونه می توان نقشه های دو بعدی و سه بعدی را یا چند پروژه بیشتر را بصورت هوشمندانه و به آسانی در یک interface (رابط) سازماندهی و ترکیب کرد. در واقع ArcGIS Pro برای ما یک رابط (interface) عالی ارایه می دهد که در آن می توانیم کارهای مربوط به نقشه های دو بعدی و سه بعدی را انجام دهیم. در ArcGIS Pro ما نمادشناسی پویا را یاد خواهیم گرفت. همچنین لیبل های visibility پویا را از طریق روش میانبر (shortcut) در Arcgis pro یاد خواهیم گرفت. لیبل ها بعد از رسیدن به مقیاس مشخصی نامریی می شوند و بعد از بزرگ نمایی کردن تا مقیاس مشخصی نشان داده خواهند شد. علاوه بر آن ما نمادهای پویای زیادی را هم در پروژه های map global scene وهم در Arc scene یاد خواهیم رفت. همچنین ما Arcglobe که در ArcGIS Pro به globe scene مشهور است را توضیح خواهیم داد.
در مرحله پایانی این دوره شما یاد خواهید گرفت چگونه می توانید به سادگی از ArcGIS Pro برای ایجاد پروژه WebGIS (وب جی آی اس) استفاده کنید. اگر واقعا قصد دارید یک متخصص کاملا حرفه ای و پیشرفته در زمینه GIS باشید حتما در این دوره شرکت کنید و از GIS لذت ببرید.

مدت زمان دوره
50 ساعت

پشتیبانی و رفع اشکال رایگان
یکسال پس از پایان دوره

با روش های زیر می توانید دوره را درخواست بدهید

آشنایی با دوره‌های GIS و Web GIS موسسه چشم انداز

دوره‌های جامع موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شامل مجموعه‌ای گسترده و کامل از دوره‌ها شامل دوره های آموزش GIS، آموزش Web GIS در پایتون و سی شارپ، آموزش RS، آموزش‌های GIS و Web GIS در رشته‌های مختلف مانند شهرسازی و مدیریت شهری، حقوق، گاز، آب، برق، مخابرات و …، دوره‌های سنجش از دور (RS)، دوره ENVI، دوره‌های پژوهشی مانند دوره جامع مقاله نویسی، پایان نامه نویسی، آموزش جامع SPSS، آموزش زبان‌های برنامه نویسی مانند پایتون، سی شارپ، ASP.Net Core، لاراول، طراحی وب، دوره برنامه نویسی قالب وردپرس، پلاگین نویسی وردپرس و … می‌شود. دپارتمان‌های مختلف موسسه چشم انداز به گونه‌ای است که تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. تمامی دوره‌ها کاملاً عملی و کاربردی بوده و با هدف ورود به بازار کار طراحی شده است. تمامی دوره‌ها زیر نظر افراد متخصص و حرفه‌ای آموزش داده خواهد شد. چنانچه در مورد هر یک از دوره‌ها سوالی دارید همواره آماده پاسخگویی به شما هستیم. با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

کتاب آموزش ArcGIS Pro

ArcGIS Pro، یک کتاب کار علمی همراه با تمرینات گام‌به‌گام است که کاربران را با استفاده از اصول ابتدایی این نرم افزار، با انجام بسیاری از انواع تحلیل‌های فضایی مواجه می‌سازد. مدرسان علوم مرتبط با تحلیل‌های فضایی می‌توانند از این کتاب برای آموزش کاربران و دانشجویان خود استفاده کنند. در این کتاب کاربردی حتی می‌توانید در مورد مفاهیم و اصول GIS مطالب بسیاری بیاموزید. کتاب به نحوی به رشته‌ی تحریر درآمده که هر شخص با هر تجربه‌ای می‌تواند از ArcGIS Pro چیزهای مشخصی را یاد بگیرد. این کتاب دارای ۱۴ فصل می‌باشد. بخش‌های کتاب تا حد بسیاری مستقل از یکدیگرند. در نتیجه می‌توانید از آن‌ها به گونه‌ای استفاده کنید که به بهترین نحو با نیازهای شخصی شما یا کلاستان تطابق داشته باشد. برای تقویت مهارت‌هایی که به شما در این کتاب آموزش می‌دهیم در تمرین‌های گام‌به‌گام و برانگیختن مهارت‌های مهم حل مسئله، تکالیف کوتاه در هر فصل، با تکالیف چالش‌برانگیز در پایان بیشتر فصل‌ها را ترکیب کردیم. سریع‌ترین راه برای افزایش مهارت‌های GIS، پیگیری دستورالعمل‌های گام‌به‌گام با کار و تلاش مستقل است و تکالیف و تمرین‌ها، مولفه‌های مهم یادگیری را فراهم می‌کنند. برای دانلود فایل همراه کتاب به وب‌سایت نشر دانشگاهی کیان به نشانی kianpub.com مراجعه کنید

کتاب آموزش ArcGIS Pro

یادگیری ArcGIS Pro نحوه استفاده موفقیت آمیز از این برنامه قدرتمند جدید سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) برای ایجاد نقشه، انجام تجزیه و تحلیل فضایی و نگهداری داده‌ها را توضیح می‌دهد. این کتاب مملو از تمرینات کاربردی بر اساس موارد استفاده در دنیای واقعی، به شما نشان می‌دهد که چگونه از ArcGIS Pro برای تجسم، تجزیه و تحلیل و نگهداری داده‌های GIS استفاده کنید.ArcGIS Pro  مجهز به ابزارهای قدرتمند، جدیدترین برنامه GIS رومیزی Esri است که از رابط روبان مدرن و پردازنده 64 بیتی برای سریعتر و کارآمدتر استفاده از GIS استفاده می‌کند. این ویرایش دوم Learning ArcGIS Pro به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید از این برنامه قدرتمند GIS رومیزی برای ایجاد نقشه، انجام تجزیه و تحلیل فضایی و نگهداری داده‌ها استفاده کنید.کتاب با نشان دادن نحوه نصب ArcGIS شروع می‌شود و پیش نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری را لیست می‌کند. سپس با مفهوم مجوز کاربر نامگذاری شده آشنا می‌شوید و نحوه حرکت در رابط نوار نوین را برای استفاده از قدرت ArcGIS Pro برای مدیریت داده‌های جغرافیایی یاد می‌گیرید. هنگامی که با رابط کاربری جدید آشنا شدید، اولین پروژه GIS خود را بسازید و نحوه استفاده از منابع مختلف پروژه را بیاموزید.این کتاب نحوه ایجاد نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی را با افزودن لایه‌ها و تنظیم و مدیریت نماد شناسی و برچسب زدن به شما نشان می‌دهد.همچنین نحوه استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل برای تجسم داده‌های زمین فضایی را خواهید آموخت. در فصل‌های بعدی، شما با Arcade، زبان بیان جدید  و سبک برای ArcGIS، آشنا می‌شوید و سپس به ایجاد برچسب‌های پیچیده با استفاده از عبارات Arcade آشنا می‌شوید.با راهبری در رابط کاربری برای ایجاد نقشه، انجام تجزیه و تحلیل و مدیریت داده‌ها آشنا خواهید شد. با استفاده از Arcade قادر خواهید بود داده‌ها را بر اساس مقادیر مشخصه مجزا یا محدوده مقادیر و ویژگی‌های برچسب بر روی یک نقشه GIS نمایش دهید.

شما همچنین یاد می‌گیرید که چگونه کتاب‌های نقشه را با استفاده از عملکرد سری نقشه ایجاد کنید و بتوانید نقشه‌ها، پروژه‌ها و داده‌های ArcGIS Pro را با سایر اعضای جامعه GIS به اشتراک بگذارید. این کتاب همچنین پرکاربردترین ابزارهای پردازش زمین برای انجام تجزیه و تحلیل فضایی را بررسی می‌کند و نحوه ایجاد وظایف بر اساس گردش کار مشترک برای استانداردسازی فرایندها را توضیح می‌دهد. همچنین با نحوه خودکارسازی فرایندها با استفاده از اسکریپت‌های ModelBuilder و Python آشنا خواهید شد.

 

درباره نرم افزار ArcGIS Pro

ArcGIS نرم افزاری حرفه ای برای تجزیه و تحلیل داده های مکانی و جغرافیایی است. برنامه ESRI ArcGIS دارای ابزارهایی برای تجزیه ، تحلیل ، گردآوری و انتشار اطلاعات است. Geoprocessing مجموعه ای غنی از ابزارها را برای انجام تجزیه و تحلیل مکانی و مدیریت داده های GIS در حالت اتوماتیک فراهم می کند. از ArcGIS Pro برای تجزیه و تحلیل و مدیریت داده های GIS استفاده کنید و ابزاری را برای خودکارسازی جریان کاری خود و حل کارهای پیچیده ایجاد کنید. از ModelBuilder که یک طراح بصری است استفاده کنید تا به شما امکان دهد نمودار یا الگوی تحلیل مکانی یا فرآیندهای مدیریت داده را ایجاد کنید.با استفاده از ArcGIS Pro ، می توانید انواع مختلفی از اشیاء را ایجاد کنید و ویرایش کنید: شهرها ، ساختمان ها ، جاده ها ، جنگل ها ، رودخانه ها ، کوه ها و سایر پدیده های مکانی ، در حالی که می توانید داده های منابع مختلف را در پروژه ادغام کنید. تجسم لایه ها برای ویرایش در حالت دو بعدی و سه بعدی امکان پذیر است ، بنابراین می توانید ویژگی ها را از هر نظر مشاهده کنید. نقشه های وب در ArcGIS Pro و همچنین در کل پلتفرم ArcGIS از جمله مرورگرها و دستگاه های تلفن همراه قابل استفاده است. برای دسترسی عمومی ، یک فایل فشرده شده با داده های GIS ایجاد می شود. اکنون می توانید کل پروژه یا لایه های آن را دسته بندی کنید تا آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

آموزش arcgis pro پیشرفته

مزایای استفاده از ArcGIS Pro

 • محیط جذاب و کاربر پسند
 • سهولت در کار و اشتراک گذاری داده های مکانی
 • اتصال و نمایش بهتر داده های مکانی فضایی در شبکه جهانی وب
 • پشتیبانی از انواع لایه های جدید وب
 • به اشتراک گذاشتن لایه های انتحاب شده
 • بصورت لایه های وب
 • به اشتراک گذاشتن
 • نقشه های سه بعدی
 • انتقال و انتشار خدمات در یک سرور مستقل و جداگانه
 • استفاده از کارکردهایی که از workflows پیشرفته پشتیبانی می کند.
 • مدیریت اتصالات مختلف پرتال
 • استفاده از فراداده های کامل بر روی لایه ها
 • ذخیره کل پروژه به صورت یک فایل فشرده
 • به اشتراک گذاشتن فعالیت های درحال انجام در background

فیلم آموزشی ArcGIS Pro

آشنایی با محیط نرم افزار ArcGIS Pro

آشنایی اولیه با محیط هر نرم افزاری شما را در بهتر یادگیری آن نرم‌افزار کمک می کند.آشنایی با محیط نرم‌افزار ArcGIS Pro نیز می تواند جهان بینی شما را گسترده کند.در این دوره آموزشی دکتر سعید جوی زاده گام به گام شما را با نرم‌افزار کاربردی ArcGIS Pro آشنا می کند و تجارب بیست ساله را با شما به اشتراک می گذارد /شماره تماس با دکتر سعید جوی زاده :09382252774www.gisland.org

آموزش ArcGIS Pro :ورود داده به محیط نرم افزار

آموزش ArcGIS Pro امروز برای هر سازمانی حیاتی و ضروری است و یادگیری این نرم افزار باعث می شود که شما تبدیل به یک متخصص در زمینه تحلیل های فضایی شوید.در این فیلم آموزشی نحوه ورود داده ها به نرم افزار ArcGIS Pro آموزش داده می شود.دکتر سعیدجوی زاده تجارب بیست ساله خودش را با شما به اشتراک می گذارد.

آموزش ArcGIS Pro :ورود داده رستری به محیط نرم افزار

تحلیل داده های رستری در ArcGIS Pro بسیار راحت و در عین حال کاربردی و عملی است .داده های رستری یکی از هیجان انگیز ترین داده های در تحلیل های فضایی به شمار می روند و با توجه و تمرکز بر آنها می توانید به حل مسائل زیست محیطی بپردازید.در این فیلم اموزشی نحوه ورود داده های رستری به نرم افزار ArcGIS Pro آموزش داده شده است .می توانید با دکتر سعید جوی زاده تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید

آموزش ArcGIS Pro :نحوه برخورد با داده ها در نرم افزار

در نرم افزار ArcGIS Pro این که بدانید با داده ها چگونه برخورد اشته باشید و آن ها را درک کنید بسیار مهم ،حیاتی و ضروری است.داشتن فهم عمیق و شناخت داده ها می تواند شما را در تحلیل های بهتر کمک کند.در این فیلم آموزشی در ArcGIS Pro نحوه برخورد با داده ها در نرم افزار ArcGIS Pro آموزش داده می شود.دکتر سعیدجوی زاده تجارب بیست ساله خودش را با شما به اشتراک می گذارد.

آموزش ArcGIS Pro :آشنایی با ابزارهای اساسی

آشنایی با ابزار های اساسی در هر نرم افزاری می تواند به یادگیری بهتر شما کمک کند .در نرم افزار ArcGIS Pro نیز یکسری ابزارهای اساسی و مهم وجود دارد که می تواند در بهتر انجام دادن پروژه ها به شما کمک کند..در این فیلم آموزشی نجوه کار با ابزارهای اساسی در نرم افزار ArcGIS Pro آموزش داده می شود.دکتر سعیدجوی زاده تجارب بیست ساله خودش را با شما به اشتراک می گذارد.

آموزش ArcGIS Pro :کار با لایه های اطلاعاتی

کار با لایه های اطلاعاتی در نرم افزار کاربردیArcGIS Pro می تواند سرعت یادگیری شما را بیشتر کند. .در این فیلم آموزشی کار با لایه های اطلاعاتی در نرم افزار ArcGIS Pro آموزش داده شده است.دکتر سعیدجوی زاده تجارب بیست ساله خودش را با شما به اشتراک می گذارد.

آموزش ArcGIS Pro :تنظیمات عمومی نرم‌افزار (General setting)

یکی از کارهای مهم در هر نرم افزاری تنظیمات عمومی نرم افزار (General setting) است.در نرم افزار ArcGIS Pro نیز تنظیمات عمومی نرم افزار (General setting) مهم و حیاتی است .در این فیلم آموزشی نحوه تنظیمات عمومی نرم افزار (General setting) در نرم افزار ArcGIS Pro آموزش داده می شود.دکتر سعیدجوی زاده تجارب بیست ساله خودش را با شما به اشتراک می گذارد.

آموزش ArcGIS Pro :مدیریت select

یکی از ابزارهای جالب در نرم افزارهای سیستم های اطلاعات جغرافیایی همانند ArcGIS Pro مدیریت selectهامی باشد.با جست و جو های مکانی و انتخاب هوشمندانه عوارض و پدیده ها می توانید به مدیریت بهتر سرزمینی بپردازید..در این فیلم آموزشی مدیریت select ها و نحوه جست و جوی مکانی در نرم افزار ArcGIS Pro آموزش داده می شود.دکتر سعیدجوی زاده تجارب بیست ساله خودش را با شما به اشتراک می گذارد.

آموزش ArcGIS Pro :دستور select by location

دستور select by location یکی از دستورات پرکاربرد در نرم افزار ArcGIS Pro است.select by location یکی از هیجان انگیز ترین بخش در نرم افزار ArcGIS Pro است.در این فیلم آموزشی نحوه کار باselect by location در نرم افزار ArcGIS Pro آموزش داده می شود.دکتر سعیدجوی زاده تجارب بیست ساله خودش را با شما به اشتراک می گذارد.

آموزش ArcGIS Pro :تغییر سیستم مختصات لایه ها

سیستم های مختصات جغرافیایی (coordinate system) یا همان طول و عرض جغرافیایی(XY) یکی از ارکان اصلی در نرم افزار های سیستم اطلاعات جغرافیایی هستند.اینکه بتوانید سیستم مختصات لایه های اطلاعاتی را تغییر بدهید در این ویدئو آموزشی توضیح داده شده است .برای ارتباط با دکتر سعید جوی زاده می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزشی

دوره آموزشی  ArcGIS Pro نحوه استفاده موفقیت آمیز از این برنامه قدرتمند جدید سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) برای ایجاد نقشه ، انجام تجزیه و تحلیل فضایی و نگهداری داده ها را توضیح می دهد. دوره آموزشی  ArcGIS Pro مملو از تمرینات کاربردی بر اساس موارد استفاده در دنیای واقعی ، به شما نشان می دهد که چگونه از ArcGIS Pro برای تجسم ، تجزیه و تحلیل و نگهداری داده های GIS استفاده کنید.

ArcGIS Pro  مجهز به ابزارهای قدرتمند ، جدیدترین برنامه GIS رومیزی Esri است که از رابط روبان مدرن و پردازنده 64 بیتی برای سریعتر و کارآمدتر استفاده از GIS استفاده می کند. این ویرایش دوم Learning ArcGIS Pro به شما نشان می دهد که چگونه می توانید از این برنامه قدرتمند GIS رومیزی برای ایجاد نقشه ، انجام تجزیه و تحلیل فضایی و نگهداری داده ها استفاده کنید.

دوره آموزشی  ArcGIS Pro با نشان دادن نحوه نصب ArcGIS شروع می شود و پیش نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری را لیست می کند. سپس با مفهوم مجوز کاربر نامگذاری شده آشنا می شوید و نحوه حرکت در رابط نوار نوین را برای استفاده از قدرت ArcGIS Pro برای مدیریت داده های جغرافیایی یاد می گیرید. هنگامی که با رابط کاربری جدید آشنا شدید ، اولین پروژه GIS خود را بسازید و نحوه استفاده از منابع مختلف پروژه را بیاموزید.

دوره آموزشی  ArcGIS Pro نحوه ایجاد نقشه های دو بعدی و سه بعدی را با افزودن لایه ها و تنظیم و مدیریت نماد شناسی و برچسب زدن به شما نشان می دهد. همچنین نحوه استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل برای تجسم داده های زمین فضایی را خواهید آموخت.

دوره آموزشی  ArcGIS Pro همچنین پرکاربردترین ابزارهای پردازش زمین برای انجام تجزیه و تحلیل فضایی را بررسی می کند و نحوه ایجاد وظایف بر اساس گردش کار مشترک برای استانداردسازی فرایندها را توضیح می دهد. همچنین با نحوه خودکارسازی فرایندها با استفاده از اسکریپت های ModelBuilder و Python آشنا خواهید شد.

در پایان دوره آموزشی  ArcGIS Pro ، مهارت های اصلی مورد نیاز برای استفاده صحیح از2.x ArcGIS Pro را یاد خواهید گرفت .

ArcGIS Pro چیست

سوالات متداول درباره ArcGIS Pro

 • سیستم مورد نیاز ArcGIS Pro چیست؟
 • چگونه ArcGIS Pro را دریافت کنم؟
 • آیا لازم است ArcGIS Pro را در رایانه ای که بر روی آن ArcGIS Desktop نصب شده نصب کنید؟
 • آیا می توانم چندین نسخه از ArcGIS Pro را روی یک رایانه نصب کنم؟
 • آیا می توان ArcGIS Pro را بر روی رایانه ای با سیستم عامل محلی نصب کرد؟
 • چگونه ArcGIS Pro را به روز کنم؟
 • آیا لازم است نسخه فعلی ArcGIS Pro را قبل از بروزرسانی به نسخه جدید ، حذف کنم؟
 • آیا به عنوان یک مدیر نرم افزار ، آیا می توان اعلان های بروزرسانی را مسدود کنم تا از بروزرسانی ArcGIS Pro توسط کاربران خود جلوگیری کنم؟
 • آیا ArcGIS Pro در محیط های مجازی پشتیبانی می شود؟
 • پروژه ArcGIS Pro چیست؟
 • آیا هر بار که ArcGIS Pro را شروع می کنم، لازم است پروژه ای جدید ایجاد کنم؟
 • آیا می توانم تنظیمات پیش فرض ArcGIS Pro را تغییر دهم؟
 • آیا می توانم پروژه ArcGIS Pro خود را در ArcGIS Online ذخیره کنم؟
 • چگونه می توانم اتصالات پورتال را در ArcGIS Pro اضافه و حذف کنم؟
 • چگونه مکان ایجاد و ذخیره پروژه ها را در ArcGIS Pro تغییر دهم؟
 • چگونه می توانم برای ArcGIS Pro کمک بگیرم؟
 • در صورت آفلاین کار کردن ، آیا می توانم از سیستم راهنما استفاده کنم؟
 • آیا می توانم رابط کاربری ArcGIS Pro را شخصی سازی کنم؟
 • چگونه می توانم پروژه های اخیر را از صفحه شروع حذف کنم؟
 • آیا می توانم اتصالات پوشه و پایگاه داده را به طور دائمی در دسترس قرار دهم بگونه ای که نیازی به ایجاد مجدد آنها در پروژه های جدید ندارم؟
 • من یک نقشه به پروژه ام اضافه کرده ام و اکنون نمی توانم آن را پیدا کنم. چه اتفاقی برای آن افتاده است؟
 • چرا دکمه “افزودن داده” در پروژه من در دسترس نیست؟
محیط نرم افزار arcgis pro

خدمات ویژه

 • اهدا و تقدیم یک جلد کتاب کاربردی نوشته شده توسط دکتر سعید جوی زاده اهدا و تقدیم بیش از 50 ساعت فیلم آموزشی مرتبط با دوره آموزشی
 • ارائه 10 ساعت فایل صوتی آموزشی مرتبط با دوره
 • تبدیل شدن به یک مدرس حرفه‌ای و با تجربه
 • ارتباط مستقیم با دکتر سعید جوی زاده
 • مشاوره مستقیم از طریق شبکه های اجتماعی

دوره آموزشی ArcGIS Pro شامل چه مواردی است؟

هفته  1 :

معرفی ArcGIS Pro ، معرفی ArcGIS Pro و توضیح برخی از قابلیت های آن در ارتباط با سایر محصولات ArcGIS   و همچنین یک نمای کلی از قابلیت های آن ارائه می دهد و الزامات نصب و صدور مجوز را مورد بحث قرار می دهد.

هفته  2:

راهبری در رابط روبان ، رابط کاربری مبتنی بر روبان ArcGIS Pro و پنجره ها یا پنجره های رابط معمول استفاده شده را معرفی می کند. نحوه استفاده از آن برای دسترسی به داده ها ، نقشه ها و ابزارها در پروژه ArcGIS Pro را توضیح می دهد.

هفته  3:

ایجاد نقشه های دو بعدی ، نحوه ایجاد نقشه های دو بعدی در چارچوب پروژه ArcGIS Pro را به شما نشان می دهد. شما نحوه افزودن و مدیریت لایه ها ، کنترل نماد شناسی ، ویژگی های برچسب و پیکربندی ویژگی های دیگر را خواهید آموخت.

هفته  4:

ایجاد صحنه های سه بعدی ، به شما نشان می دهد که چگونه کاربران می توانند نقشه های سه بعدی را در پروژه های خود ایجاد کنند. شما نحوه افزودن لایه ها ، بیرون آوردن لایه ها برای نشان دادن ارتفاع و اعمال نماد شناسی سه بعدی را خواهید آموخت.

هفته  5:

ایجاد و کار با پروژه ها ، مفهوم استفاده از پروژه ها برای مدیریت محتوای GIS را معرفی می کند. شما نحوه ایجاد و سازماندهی یک پروژه را خواهید آموخت. همچنین نحوه ایجاد یک پروژه قالب را خواهید آموخت.

هفته  6:

ایجاد یک طرح بندی ، به شما نشان می دهد که چگونه با استفاده از ArcGIS Pro طرح بندی موثر ایجاد کنید.

هفته  7:

ایجاد کتابهای نقشه با استفاده از مجموعه نقشه ، فرایند مورد نیاز برای فعالسازی و پیکربندی عملکرد مجموعه نقشه را توضیح می دهد تا بتوانید کتابهای نقشه خود را ایجاد کنید. نقشه های بزرگ سخت نیستند و استفاده از آنها دشوار می شود. نقشه های کوچکتر فقط به شما اجازه نمی دهند سطح جزئیات مورد نیاز را هنگام حضور در میدان نشان دهید. یک روش معمول ایجاد کتاب یا سری نقشه برای منطقه است. ArcGIS Pro دارای قابلیت های داخلی برای ایجاد این کتاب های نقشه است و این هفته  به شما نشان می دهد که چگونه.

هفته  8:

آموزش ویرایش داده های فضایی ، درک اولیه ای از گردش کار ویرایش در ArcGIS Pro را در اختیار شما قرار می دهد و نحوه استفاده از بسیاری از ابزارهای پرکاربرد را برای نگهداری و به روز رسانی داده های GIS خود توضیح می دهد.

هفته  9:

یادگیری در مورد ویرایش داده های جدول ، نحوه ویرایش و نگهداری داده های ویژگی برای ویژگی های GIS شما را توضیح می دهد.

هفته  10:

انجام تجزیه و تحلیل با ابزارهای Geoprocessing ، بسیاری از رایج ترین ابزارهای مورد استفاده را معرفی می کند ، توضیح می دهد که کجا می توان به آنها دسترسی پیدا کرد و آنچه را که ابزارهایی را که در ArcGIS Pro در دسترس شما هستند تعیین می کند.

هفته  11

ایجاد و استفاده از وظایف ، نحوه ایجاد وظایف برای گردشهای کاری معمول در دفتر خود را برای بهبود کارایی و استانداردسازی نشان می دهد.

هفته  12:

، Automating Processes with ModelBuilder و Python ، مفاهیم و مهارتهای اساسی مورد نیاز برای ایجاد مدلهای ساده و اسکریپتهای پایتون برای ArcGIS Pro را معرفی می کند.

هفته  13:

به اشتراک گذاری کار خود با دیگران ، روش های مختلف را در ArcGIS Pro برای به اشتراک گذاشتن نقشه ها ، داده ها و فرایندها با دیگران نشان می دهد.

هفته  14:

با استفاده از عبارات بازی برای برچسب زدن و نماد شناسی ، کاربردها و نحو اصلی بازی را معرفی می کند. Arcade یک زبان بیان سبک جدید برای ArcGIS است. این به شما امکان می دهد عباراتی ایجاد کنید که می توانند برچسب های متن را ایجاد کرده یا نماد شناسی را کنترل کنند.

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟

 • برای افرادی که قصد دارند ArcGIS Pro را یاد بگیرید اما نرم افزاری در اختیار ندارند
 • برای کسانیکه می خواهند پروژه های تعاملی ArcGIS Pro خود را شروع کنند اما اطمینان و تسلط کافی در زمینه ArcGIS Pro ندارند
 • برای افرادی که می خواهند کارهای  GIS خود را بصورت هوشمندانه و با استفاده از Dynamic Tools ابزارهای پویا GIS به راحتی انجام دهند
 • برای کسانیکه علاقند هستند یادگیری GIS در وب را شروع کنند
 • کسانیکه قصد دارند GIS دو بعدی و سه بعدی را یاد بگیرند
 • برای افرادی که از برنامه نویسی و کد نویسی بیم دارند
 • برای متقاضیانی که به دنبال جستجو کردن دوره ارزان قیمت ArcGIS Pro  همراه با مطالب بسیار مفی و جزئیات کامل ، سخنرانی ها ، موضوعات و مطالب  مرتبط هستند
 • برای افرادی که به دنبال سخنرانی های جالب و لذت بخش درباره ArcGIS Pro همراه با توضیحات جالب و جذاب در این حوزه هستند
 • برای افرادی که به دنبال یادگیری گام به گام  هستند و نحوه انجام و چرایی برنامه  برای آنها مهم است
اگر شما هم یکی از افراد بالا هستید این دوره می تواند در موارد زیر به شما کمک کند

در دوره آموزش کاربردی ArcGIS Pro به شما آموزش می دهیم  می دهیم  که گام به گام نرم افزار ArcGIS Pro را یاد بگیرید و  از صفر تا صد ArcGIS Pro آشنا خواهید شد. در دوره آموزش کاربردی ArcGIS Pro شما درباره رابط هوشمند (Smart Interface) برنامه ArcGIS Pro و ابزار پویا و عملکردهای آن با جزئیات کامل آموزش خواهید دید به شما  آموزش می دهد که چگونه با استفاده از ArcGIS Pro و ArcGIS آنلاین به راحتی پروژه GIS در وب ایجاد کنید. در دوره آموزش کاربردی ArcGIS Pro به شما یک فرمول جادویی و پایه ای آموزش می دهد که از طریق آن می توانید به راحتی نوشتن هر زبان برنامه نویسی را شروع کنید. تکالیف این دوره آموزشی به نحوی است که شما تبدیل به یک پژوهشگر حرفه ای در علوم مکانی و فضایی تبدیل شوید .

علاوه بر موارد گفته شده در دوره آموزش کاربردی ArcGIS Pro  نکات طلایی و کاربردی در قالب یک فایل PDF به شما داده خواهد شد.

در در دوره آموزش کاربردی ArcGIS Pro تمام درس ها و آموزش ها بر اساس فرایند گام به گام ارایه می شود و توضیحاتی در مورد چگونگی و چرایی آن بصورت عملی همراه با نمایش فیلم ارایه میشود. در واقع ما به یادگیری عملی از طریق انجام دادن و سرگرمی اعتقاد داریم.و تیم تحقیقاتی موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز معتقد است که نباید بین آموزش و سرگرمی تفاوت قایل شوید و کسانی که بین این دو تفاوت قایل شوند از آموزش چیزی نمی‌دانند.

پیش نیازهای آموزش ArcGIS Pro (پیشرفته)

 • در دوره حرفه‌ای و کاربردی آموزش جامع ArcGIS Pro پیشرفته نیاز به گذراندن دوره ArcGIS Pro مقدماتی است.

اطلاعات تکمیلی دوره آموزش ArcGIS Pro (پیشرفته)

 • مدت زمان این دوره 50 ساعت خواهد بود.
 • سطح دوره: پیشرفته
 • بدون پیش نیاز
 • نوع دوره بسته به علاقه‌مندی شما به سه روش حضوری، غیرحضوری و فیلم آموزشی خواهد بود.
 • زبان آموزش، فارسی است.
 • به کاربران شرکت کننده در این دوره آموزشی کتاب و فیلم آموزشی نیز هدیه داده می شود.
 • روش پشتیبانی: تلفنی یا WhatsApp و از طریق تماس تلفنی مستقیم با مدرس دوره
 • گواهینامه معتبر و رسمی موسسه چشم انداز
 • داده های تمرینی و هر آنچه که برای تمرین پروژه های عملی نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار داده خواهد شد.
 • در این دوره هر آنچه که برای حضور و کار در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی داخل کشور و خارج کشور نیاز دارید به شما آموخته خواهد شد.
 • چنانچه دانشجو یا سرباز هستید برای شما تخفیفی را در نظر گرفته‌ایم، پس قبل از ثبت نام با ما در تماس باشید تا تخفیف ویژه‌ای به شما عزیزان تعلق گیرد.
 • شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی داخل یا خارج از کشور، چنانچه نیاز به آموزش به صورت گروهی دارند، با ما در تماس باشند، چرا که برای آن‌ها تخفیف ویژه در نظر داریم.
 • اگر فردی هستید که قصد ثبت نام در دوره را دارید اما توانایی پرداخت هزینه دوره را ندارید، می‌توانید با معرفی ۵ نفر، تنها برای ثبت نام در این دوره، خود در این دوره کاملاً رایگان شرکت کنید!

سرفصل‌های دوره آموزشی ArcGIS Pro پیشرفته

 • آشنایی با محیط نرم افزار کاربردی ArcGIS Pro
 • روش ذخیره داده های وکتوری و رستری
 • ایجاد و شیپ فایل و ژئودیتابیس
  تغییر و اصلاح shapefile در نقشه های دوبعدی و سه بعدی
 • انتشار و چاپ نقشه در ArcGIS Pro آنلاین
 • مطالعه موردی 1: انجام مطالعات مکانی – فضایی در استان فارس شامل مطالعات طبیعی، جمعیتی، اقلیمی و …
 • مطالعه موردی 2: محاسبه آنالیز های مکانی در کشور ایران
  WEBGIS (وب جی آی اس) چیست؟
 • اضافه کردن داده های رستر، شیپ فایل، KML و تصاویر زمین مرجع
 • رابط (interface) کاربر Arcmap در مقایسه با ArcgisPro
 • نمایش و ایجاد نقشه های تراکم نقطه ای
 • ایجاد پروژه جدید در ArcGIS Pro
 • آشنایی با ابزارها و ویژگی های کاربردی
 • ابزار ادیت کردن
 • آنالیز های آماری و تحلیل هیستوگرام ها
 • Right Angle Line Tool (ابزار خظی زاویه قائمه)
 • رسم مستطیل
 • چرخش عوارض
 • ادغام کردن Dissolve
 • برش زدن عوارض Clip
 • Snapping Tool
 • نماد سازی و سیمبولوژی در ArcGIS Pro
 • نماد منفرد، نماد منحصر به فرد، تغییرات رنگ، نماد تغییرات، رنگ طبقه بندی نشده و نمادسازی برای نمایش تغییرات نسبی
 • شفافیت لایه براساس ویژگی های موجود در جداول توصیفی 
 • تهیه نقشه های موضوعی (Thematic Map) و عمومی (General Map)
 • نمادسازی دوبعدی و سه بعدی ArcGIS Pro
 • استفاده از نمادها در پروژه Scene ArcGIS Pro
 • درون یابی های فضایی
 • انواع روش های فاصله یابی
 • برچسب زدن و لیبلینگ (Lable) در ArcGIS Pro
 • تفاوت بین Arcgis Pro و Arcmap از نظر استفاده از برچسب گذاری
 • Position Offset
 • لیبل منحنی
 • تکنیک های کد نویسی در پنجره Calculate Field
 • تعریف انواع سیستم مختصات در ArcGIS Pro
 • Callout Label
 • طراحی جدول اطلاعات توصیفی و مدیریت و ویرایش جایگاه داده 
 • Calculate Field
 • منوی پاپ آپ جدول اطلاعات توصیفی
 • Field Alias
 • Layer Properties (بررسی ویژگی ها و خصویات اصلی داده ها)
 • آشنایی با اکستنشن های کاربردی (Applied Extension) در ArcGIS Pro
 • ذخیره انواع پروزه ها در فرمت های مختلف
 • پتانسل های رابط (interface) ArcGIS Pro
 • تب insert
 • ابزار ArcGIS Pro
 • وارد کردن نقاط GPS
 • وارد کردن فایل های EXCEL
 • وارد کردن داده های نقشه برداری
 • لایه گذاری در نقشه پایه ای سه بعدی
 • چگونگی فعال کرده ابزار ها در ArcGIS Pro
 • بررسی خصوصیت لایه های اطلاعاتی در ArcGIS Pro
 • ایجاد اکانت آنلاین در ArcGIS Pro
 • مراحل نصب ArcGIS Pro
 • پروژه Web GIS (وب جی آی اس) با استفاده از ArcGIS Pro
 • نکات کلیدی برای شروع آسان هر نوع برنامه نویسی و زبان نویسی
 • مطالعه موردی 3: شناسایی مقادیر طول و عرض جغرافیایی هر کدام از عوارض نقطه ای و ایجاد فیلد جدید برای وارد کردن این مقادیر
 • مطالعه موردی 4: محاسبه تعداد کلی بردارهای هر کدام از عوارض سطحی
 • ایجاد پروژه در کاتالوگ
 • ایجاد پروژه در محیط سه بعدی
 • ایجاد پروژه در Global

دکتر سعید جوی ‌زاده

بنیان گذار تئوری هوش پیروزی در جهان و مدیر و موسس گروه آموزشی موسسه چشم انداز

تدریس 100% سرفصل

مهندس عقیل جوکار


کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف، مدیرفنی هوش پیروزی و گوگلیت

تدریس 10% سرفصل

سوالات متداول

ثبت نام در دوره جامع آموزش ArcGIS Pro پیشرفته

با توجه به تغییر قیمت‌ها، همچنین درخواست‌های متغیر کاربران از دوره‌ها، جهت دریافت مشاوره و ثبت نام در دوره آموزش ArcGIS Pro (پیشرفته) با ما در تماس باشید:

یا با تکمیل فرم ما با شما تماس خواهیم گرفت:

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

40 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید