درباره موسسه چشم انداز

گروه چشم انداز در یک نگاه

به همه کسانی که به موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل پیوسته اند خوش آمد می گوییم. اینجا خانه ای امن برای آینده مکانی شماست.در اینجا پژوهشگران مسن و کهنه کار خاطرات و تجربیات دلپذیر و شیرین گذشته را زنده می‌کنند و پژوهشگران جوان از پیشرفت و سرگرمی لذت می برند و طمع آینده ی دور را حس می‌کند. قرار است موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل مکانی ایده‌ال ،رویایی و حقیقتی انکارناپذیر باشد ،این دقیقا همان چیزی است که شما به دنبالش بوده اید . با امید اینکه اینجا مرکز شادی ،پیشرفت ،ثروت و الهام برای شما و جهانیان باشد.و در نهایت یک نکته مهم را از یاد نبرید و ان اینکه بدون تحلیل داده های مکانی تصمیم گیری نکنید که فوق العاده خطرناک است .

گروه علمی تحقیقاتی چشم انداز در سال ۱۳۹۰ کار خود را آغاز نموده است . هرچند که یک واحد نوپا و جدید می باشد ولی باخود تجربه ۳۰ الی ۴۰ ساله دارد چرا که تمامی اعضای این واحد مدرس دانشگاه بوده و با خود تجربه چندین ساله را به یدک می کشند.اکثر اعضای این واحد دارای تالیفات بسیاری در زمینه های مختلف علمی بوده و بارها در سمینارهای داخلی و خارجی سخنرانی نموده و مقالات اعضاء زینت بخش مجلات علمی – پژوهشی داخل و خارج کشور می باشد.

گروه تحقیقاتی چشم انداز ملل اولین مرکز تخصصی فناوری آموزشی مجموعه علوم زمین (شامل بخش های زمین شناسی ،جغرافیا، کشاورزی، عمران، محیط زیست، ژئوماتیک)در شهر شیراز می باشد که تمامی مدرسین آن مدرس دانشگاه و در زمینه تخصصی کاری خود در کشور کارهای بزرگی را انجام داده اند. این واحد در عمر کوتاه خود کارگاههای تخصصی فراوانی را در شهر های مختلف کشور برگزار نموده است.

گروه تحقیقاتی چشم انداز از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های   زمین شناسی ،جغرافیا،کشاورزی،عمران،محیط زیست،ژئوماتیک حمایت می کند. تمامی مدرسین این واحد پژوهشی موظفند که از طرح های کاربردی در این زمینه حمایت کرده و به دانشجویان خدمات مشاوره ای رایگان ارائه دهند.

گروه تحقیقاتی چشم انداز در عمر کوتاه خود موفق به تولید نرم افزار “DIC”  شده که برای اولین بار در جهان به محاسبه اتوماتیک شاخص های رایج خشکسالی می پردازد.

لازم به ذکر است، گروه تحقیقاتی چشم انداز همواره برای ارائه خدمات زمین شناسی، جغرافیا، کشاورزی، عمران، محیط زیست، ژئوماتیک در ادارات دولتی و شرکت های خصوصی حضوری دائم، پر رنگ  و فعال داشته و توانایی ارائه سرویس های متعددی در زمینه های فوق را دارا می باشد .

نام گروه

گروه علمی تحقیقاتی چشم انداز

نوع موسسه

خصوصی

شماره ثبت

1611

تاریخ تأسیس

1389

گروه علمی تحقیقاتی چشم انداز شامل بخش های زیر می باشد:

دپارتمان پهپاد

دپارتمان زمین آمار

دپارتمان RS

دپارتمان GIS

دپارتمان آمار فضایی

دپارتمان WebGIS

دپارتمان IT و برنامه نویسی

دپارتمان مدیریت مکانی

وظايف واحد پژوهشی گروه علمی تحقیقاتی چشم انداز :

advanced divider

این واحداز ابتدای تاسیس برآن بوده تا با چاپ کتاب تخصصی بتواند گامی هر چند کوچک در این زمینه بردارد . که این در دستور کاراین واحد قرار دارد و در آینده کتاب های تخصصی بسیاری را در این زمینه از این گروه علمی خواهید دید.

گروه علمی تحقیقاتی چشم انداز با برگزای نمایشگاههای تخصصی در زمینه سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در مناطق مختلف ایران سعی دارد مردم را با این علم آشنا کند و دستاوردهای جدید را معرفی نماید .و سعی دارد از طریق پست الکترونیک اخبار و جزوات آموزشی رایگان را در اختیار محققین قرار دهد.

گروه تحقیقاتی چشم انداز همواره سعی دارد در جامعه فرهنگ سازی را در زمینه سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) و کاربرد آن را در علوم مختلف مخصوصاً در زندگی مردم انجام دهد.بدین منظور برنامه هایی را در دست بررسی دارد که امید است در آینده به آن دست یابد.
علاوه بر سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) این گروه علمی اقدام به برگزاری کارگاههای رایگان مقاله نویسی کرده که مورد استقبال دانشجویان و محققین قرار گرفته و هر ماه تعدادی از دانشجویان و محققین و دانش آموزان از این کلاس ها بهره مند می شوند.

گروه تحقیقاتی چشم انداز با استفاده از امكانات موجود در دانشگاه های داخل و خارج از كشور ،ادارات دولتی ،شرکت های خصوصی و در کنار کنگره های داخلی و خارجی اقدام به برگزاری كارگاه هاي آموزشی در زمینه های مختلف علوم زمین و کاربرد آن در علوم مختلف می نماید.
این گروه علمی آمادگی خود را برای برگزاری کارگاههای آموزشی در تمام نقاط کشور در زمینه سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) اعلام می دارد.