دوره آموزش مهارت های نقشه برداری با پهپاد درشیراز : 40 ساعت با همراه مدرک معتبر

آموزش نقشه برداری با پهپاد در مشهد

دوره آموزش مهارت های نقشه برداری با پهپاد درشیراز : 40 ساعت با همراه مدرک معتبر

در دوره آموزش مهارت های نقشه برداری با پهباد در شیراز، شرکت کنندگان با یادگیری تئوری و عملیات پایه نقشه برداری، توانایی تهیه، پردازش و تفسیر نقشه های هوایی را با استفاده از پهپاد ها یاد می گیرند. همچنین در این دوره، مهارت های موردنیاز برای اجرای برنامه های پرواز، تبدیل داده ها به نقشه های دقیق و استفاده از نرم افزار های مهندسی معکوس و جایگزینی به دانشجویان آموزش داده خواهد شد. این دوره به دانشجویان این فرصت را می دهد تا با تکنولوژی پیشرفته پهباد آشنا شده و در آینده حرفه ی خود را بهبود ببخشند.

 

 

دوره آموزش مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز :

در دوره آموزش مهارت های نقشه برداری با پهباد در شیراز، دانشجویان با استفاده از تکنولوژی پیشرفته پهباد، مهارت های لازم برای تهیه، پردازش و تفسیر نقشه های هوایی را فرا خواهند گرفت. این دوره شامل یادگیری تئوری و عملیات پایه نقشه برداری، تجهیزات و ابزارهای پهباد و همچنین نرم افزار های مورد نیاز برای تحلیل داده ها و تهیه نقشه های دقیق در زمینه نقشه برداری است. علاوه بر این، در این دوره مهارت های مورد نیاز برای اجرای برنامه های پرواز و استفاده از نرم افزار های مهندسی معکوس و جایگزینی به دانشجویان آموزش داده می شود. هدف این دوره آموزشی، ارتقای سطح دانش و توانایی دانشجویان در زمینه نقشه برداری با استفاده از پهباد است تا در آینده حرفه ی بهتری داشته باشند.

 

جزئیات دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز :

در دوره آموزش مهارت های نقشه برداری با پهباد در شیراز، افراد با تکنولوژی پهباد آشنا می شوند و با استفاده از آن مهارت های لازم برای تهیه، پردازش و تفسیر نقشه های هوایی را فرا می گیرند. جزئیات این دوره به شرح زیر است:

۱- یادگیری تئوری و عملیات پایه نقشه برداری
در این قسمت از دوره، دانشجویان با اصول نقشه برداری و مفاهیم پایه آن آشنا می شوند. همچنین به تفصیل بررسی تجهیزات و ابزارهای پهباد و نرم افزار های موردنیاز برای تهیه نقشه های دقیق پرداخته می شود.

۲- تهیه نقشه های هوایی با استفاده از پهباد
در این قسمت، دانشجویان با تکنولوژی های پهباد و اجزای آن آشنا می شوند. همچنین مهارت های مورد نیاز برای اجرای برنامه های پرواز و تهیه نقشه های دقیق توسط پهباد به دانشجویان آموزش داده می شود.

۳- پردازش داده های نقشه برداری و تفسیر آن
در این قسمت، دانشجویان با نرم افزار های مهندسی معکوس و جایگزینی در زمینه نقشه برداری آشنا می شوند و با استفاده از آن‌ها، داده های حاصل از پرواز را پردازش و تفسیر می کنند.

در اختتامیه دوره، دانشجویان در برنامه های آموزشی متنوعی در زمینه نقشه برداری با استفاده از پهباد مشارکت خواهند داشت. هدف این دوره، ارتقای سطح دانش و توانایی دانشجویان در زمینه نقشه برداری با استفاده از پهباد است تا در آینده حرفه ی بهتری داشته باشند.

 

دکترسعید جوی زاده

 

تعداد ساعات تماس دانشجویان و پژوهشگران و مهندسان:

این برنامه طولانی مدت برای 30 ساعت طراحی شده است و به صورت حضوری و آنلاین می باشد.دوره مهارت‌های نقشه برداری در اهواز، اهداف بسیاری برای دانشجویان و علاقه‌مندان در این حوزه دارد.

 

اهداف آموزشی دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز :

اهداف آموزشی دوره مهارت های نقشه برداری با پهباد در شیراز عبارتند از:

1- آشنایی با پهباد و کاربردهای آن در نقشه برداری.
2- یادگیری تئوری و عملیات پایه نقشه برداری.
3- آموزش مهارت های لازم برای تهیه، پردازش و تفسیر نقشه های هوایی با استفاده از پهباد.
4- آموزش تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز برای تهیه نقشه های دقیق.
5- آموزش نرم افزار های مورد نیاز برای پشتیبانی از تحلیل داده ها و تهیه نقشه های دقیق.
6- آموزش مهارت های مورد استفاده در اجرای برنامه های پرواز و استفاده از نرم افزار های مهندسی معکوس و جایگزینی.
7- آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به استفاده از پهباد.
8- توانایی پردازش داده های حاصل از پرواز و تهیه نقشه های دقیق با استفاده از پهباد.
9- ارتقای سطح دانش و توانایی دانشجویان در زمینه نقشه برداری با استفاده از پهباد تا در آینده حرفه ی بهتری داشته باشند.

در کل، هدف این دوره آموزشی، ارائه آموزش های عملی و تجربی در زمینه نقشه برداری با استفاده از تکنولوژی پهباد به دانشجویان است تا آنها بتوانند با پایداری و دقت بیشتر، نقشه های دقیقی را تهیه کنند.

 

دکتر سعید جوی زاده 1

فلسفه دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز :

فلسفه دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز در برگیرنده ارائه تجربیات علمی و عملی در زمینه نقشه برداری با استفاده از تکنولوژی پهپاد به دانشجویان است. این دوره، با تاکید بر کارآمدی و کاربردی بودن تکنولوژی پهپاد، بر اهمیت این تکنولوژی در زمینه نقشه برداری تاکید دارد.

در این دوره، دانشجویان با تحلیل و پردازش داده های حاصل از پهپاد، توانایی تهیه و تفسیر نقشه با دقت بالا را بدست می آورند. همچنین، با آموزش تفصیلی اصول عملیاتی و نحوه استفاده از تجهیزات پهپاد و نرم افزارهای مورد استفاده، با مباحث مربوط به نقشه برداری و اندازه گیری دقیق آشنا می شوند.

با توجه به روند تحولات صنعتی و فناوری، تسلط بر تکنولوژی پهپاد و مهارت در تهیه نقشه های دقیق با استفاده از آن، از جمله مهارت های اساسی در حوزه نقشه برداری است. این دوره با ارائه مدرک معتبر، دانشجویان را برای شروع فعالیت در این صنعت آماده می کند.

به طور کلی، فلسفه دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز، ارائه آموزش های عملی و تجربی در زمینه استفاده از تکنولوژی پهپاد به منظور ارتقای سطح دانش و کسب مهارت های لازم در زمینه نقشه برداری با استفاده از این تکنولوژی، به دانشجویان است.

 

زبان برنامه دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز :

فارسی

 

شرکت کنندگان دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز :

شرکت کنندگان دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز می‌توانند افرادی با پیشینه تحصیلی و شغلی مختلف باشند. این دوره، برای افرادی که در صنایع مختلفی از جمله نقشه برداری، ساخت و ساز، محیط زیست، بهداشت و ایمنی و … فعالیت می کنند و یا مایل به ورود به صنعت نقشه برداری با استفاده از تکنولوژی پهپاد هستند، مناسب است. همچنین، دانشجویان مرتبط با رشته های مهندسی نقشه برداری، عمران، محیط زیست، کامپیوتر و علوم داده نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

در کل، شرکت کنندگان این دوره باید علاقه‌مند به کسب مهارت‌های جدید در زمینه نقشه برداری، تمایل به استفاده از تکنولوژی جدید پهپاد، علاقه‌مند به کار در زمینه‌ی نقشه برداری صنعتی باشند. همچنین، مهمترین شرط برای شرکت در این دوره، داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط با زمینه‌ی نقشه برداری و مهندسی است.

 

پیش نیاز دوره مهارت های نقشه برداری پهپاد در شیراز :

در اکثر دوره‌های مهارتی نقشه برداری با پهپاد در شیراز، درک اولیه از مفاهیم پهپاد و دانش کافی در زمینه نقشه برداری، از پیش نیازهای مورد نیاز است. برای شرکت در دوره مهارت های نقشه برداری با پهپاد در شیراز باید پیش نیازهای زیر را داشته باشید:

– داشتن تحصیلات دانشگاهی مرتبط با زمینه نقشه برداری یا مهندسی
– داشتن مهارت های کامپیوتری و تجربه استفاده از نرم افزارهای مربوط به نقشه برداری
– آشنایی با قوانین و مقررات جوی و فضایی مربوط به پهپاد
– آشنایی با نرم افزارهای GIS و نحوه استفاده از آن‌ها برای تجزیه و تحلیل داده‌های پهپادی
– داشتن مهارت های ارتباطی و تفکر تحلیلی برای بررسی، تحلیل و گزارش دادن اطلاعات نقشه برداری حاصل از پهپاد

لازم به ذکر است که می توانید با توجه به نوع دوره و مرکز آموزشی، پیش نیازهای خاصی را هم دارا شوید. بهتر است قبل از ثبت‌نام در دوره، با مرکز آموزشی تماس بگیرید و پیش نیازهای کامل دوره را بپرسید.

 

سیاست های پرداخت شهریه، برداشت و بازپرداخت:

قیمت این برنامه بستگی به تعداد شرکت کنندگان و مکانی دارد که سازمانی که مایل است مربیان ما برای ارائه این دوره سفر کنند. هزینه ها / پرداخت ها غیر قابل استرداد است.

……………………………………………………………………………….

 

آموزش نقشه برداری با پهباد در شیراز

 

فناوری هواپیماهای بدون سرنشین روش بررسی صنایع سنگین عمرانی و خاکی از محل کار خود را تغییر داده است. وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد) نقشه برداری سریعتر و کم هزینه را بدون کاهش دقت امکان پذیر می کنند. آنها برای کار کردن به حداقل آموزش و آموزش ویژه نیاز دارند، بنابراین می توانید داده ها را هر چند وقت یکبار که می خواهید جمع آوری کنید – و این کار را بدون آسیب رساندن به کارگران خود انجام دهید و خطرات ایمنی را کاهش دهید. با مقرون به صرفه شدن پهپادها و ابزارهای رایج در محل کار، به دست آوردن اطلاعات مکرر و دقیق تر از سایت آسان تر از همیشه است.

داشتن داده‌های سایت به‌روز نیز به معنای شناسایی مشکلات قبل از گران شدن یا ایجاد دوباره کاری است. این به معنای برنامه ریزی و بودجه دقیق تر و مدیریت بهتر پیمانکاران است. داده‌های نظرسنجی گرفته‌شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین، که به‌درستی پردازش شوند، می‌توانند مسئولیت‌پذیری، ارتباطات و همکاری تیم را افزایش دهند.

در اینجا، شما را با نحوه عملکرد نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین آشنا می کنیم و مفاهیمی مانند فتوگرامتری، ابرهای نقطه ای، عکس های ارتوفتو و کنترل زمین را توضیح می دهیم. نحوه پردازش داده‌های هواپیماهای بدون سرنشین را توضیح می‌دهیم و نمونه‌هایی از نحوه استفاده شرکت‌های واقعی در صنایع ساخت‌وساز عمرانی ، مصالح، معدن، و مدیریت زباله از هواپیماهای بدون سرنشین برای افزایش کارایی، کاهش هزینه‌های بررسی و کاهش خطرات ایمنی به اشتراک می‌گذاریم.

 

ردیابی پیشرفت کارهای زمینی سنتی

هنگامی که از متخصصان زمین‌شناسی پرسیده شد که کدام معیار برای آنها مهم‌تر است، به طور قاطع به “مواد جابجا شده” پاسخ داده‌اند – به معنای واقعی کلمه چقدر زمین بریده شده، پر شده، خراشیده شده، کشیده شده، ریخته شده، منفجر شده یا سنگ فرش شده است. برای ردیابی پیشرفت سایت و دریافت تصویری دقیق از تغییرات سطوح در سایت، مقادیر بررسی و با طرح های اصلی و هر بررسی بعدی مقایسه می شود. دقت این اندازه‌گیری‌ها تفاوت بین شغل سودآور و زیان‌ده است.

یکی از راه‌های رایج برای گرفتن اندازه‌گیری‌های دقیق، استفاده از دو گیرنده سامانه ماهواره‌ای ناوبری جهانی ( GNSS ) است که از سیگنال‌های ماهواره‌ها برای تعیین موقعیت دقیق روی زمین استفاده می‌کنند. یک گیرنده به عنوان “پایه” (یا ایستگاه پایه GPS) شناخته می شود و روی یک نقطه با مختصات شناخته شده قرار می گیرد. این پایگاه حرکت نمی کند و به طور مداوم داده های موقعیت یابی را از ماهواره ها دریافت می کند و آن سیگنال ها را از طریق یک شبکه (رادیویی، سلولی یا ماهواره ای) به گیرنده دوم GNSS به نام “مریخ نورد” ارسال می کند که به صورت دستی در اطراف سایت حرکت می کند و داده های مکان را می گیرد. . چرا به گیرنده GNSS دوم نیاز دارید؟ یک گیرنده GPS معمولی، مانند آنچه در ماشین شما وجود دارد، موقعیت مکانی را در حدود 10 متر از دقت به شما می دهد، که دقت نظرسنجی در نظر گرفته نمی شود و نمی توان از آن برای ساخت و سازهای عمرانی یا کارهای خاکی استفاده کرد.

مریخ‌نورد سیگنال‌های ماهواره‌ای خود را می‌گیرد و با پایگاه ارتباط برقرار می‌کند تا اشتباهات موقعیت‌یابی ناشی از جو، مدار ماهواره یا خطاهای زمان‌بندی را تصحیح کند. ترکیب داده‌های پایگاه و مریخ نورد، دقت موقعیت‌یابی را در چند سانتی‌متر فراهم می‌کند، که دقت درجه بررسی در نظر گرفته می‌شود. هواپیماهای بدون سرنشین با گیرنده‌های GNSS که جایگزین مریخ‌نوردهای دستی می‌شوند، در حال تبدیل شدن به روشی قابل اعتماد برای مقیاس‌سازی سرعت و فرکانس بررسی‌ها هستند. خدمه می توانند یک سایت را در چند دقیقه به جای ساعت ها یا روزها بررسی کنند، بدون اینکه دقت را از بین ببرند.

نه تنها نیاز به دقت داده ها افزایش یافته است، بلکه نیاز به اشتراک گذاری آن داده ها در یک سازمان، از میدانی گرفته تا دفتری نیز افزایش یافته است. فرآیندهای دستی، اندازه‌گیری‌های نادرست، ارتباطات نادرست و سیلوهای اطلاعاتی می‌توانند منجر به پیشنهادات نادرست، دوباره کاری پرهزینه و حتی اختلافات پیمانکاران شوند. پلتفرم‌های نرم‌افزار نقشه‌برداری هواپیماهای بدون سرنشین مانند Propeller به سایت‌ها این امکان را می‌دهند که نه تنها با هزینه کمتر به بررسی‌های مکرر بپردازند، بلکه آن داده‌ها را در بین سهامداران پروژه به اشتراک بگذارند.

 

چرا دقت و همکاری مهم است؟

هنگامی که شما یک جریان باز از ارتباط بین تیم ها در محل و در دفتر مرکزی دارید، همه از آنچه در یک پروژه خاص می گذرد آگاهی بیشتری دارند.

بررسی‌ها و تعادل‌های ساده که از طریق گزارش‌های نظرسنجی مکرر و دقیق فعال می‌شوند، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه هر پروژه می‌شوند. هرچه افراد بیشتری توجه کنند، مسائل سریع‌تر شناسایی شده و سریع‌تر می‌توان آنها را حل کرد. این طرز فکر پیشگیرانه تنها زمانی اتفاق می‌افتد که خدمه به گزارش‌هایی دسترسی داشته باشند که دقیق، قابل درک آسان و بینش‌هایی برای کمک به تصمیم‌گیری خوب باشد. داده‌های بررسی دقیق هواپیماهای بدون سرنشین سه‌بعدی، همراه با پلت‌فرم‌هایی که این داده‌ها را در سراسر سازمان قابل اشتراک‌گذاری می‌کند، تجسم سایت‌ها را بسیار ساده و تا حد امکان به دنیای واقعی نزدیک می‌کند.

بر اساس  گزارش 2021 استخدام ساخت و ساز و چشم انداز کسب و کار AGC ، تقریباً 70 درصد از سازندگان از نرم افزار موبایل مبتنی بر ابر برای گزارش گیری روزانه به راحتی قابل اشتراک گذاری استفاده می کنند – افزایش قابل توجهی نسبت به چند سال پیش. گزارش JLL  State of Construction Tech  افزایش گسترده همکاری دیجیتالی پس از همه گیری را نشان می دهد که عمدتاً به دلیل نرم افزار مبتنی بر ابر است.

در اینجا برخی از بسیاری از اندازه‌گیری‌هایی که اکنون با استفاده از پهپادها و نرم‌افزارهای نظرسنجی ردیابی و به اشتراک گذاشته می‌شوند، آمده است:

 1. بررسی زمینی موجود/اصلی (topo اولیه در مقابل مهندسی یا بررسی)
 2. مقادیر پیشرفت (بررسی بر روی برش/پر کردن نظرسنجی)
 3. اندازه گیری تناژ و محاسبات ارزش موجودی
 4. شرایط فعلی در مقابل نمره نهایی/تمام
 5. مقادیر ذخیره
 6. مقادیر ترانشه برداری
 7. درخواست های شیب شیب
 8. فاصله ها (برای پروژه هایی مانند لوله گذاری)
 9. متراژ مربع برای بتن ریزی
 10. بررسی تعداد کامیون ها

شرایط به سرعت در سایت‌های ساخت‌وساز تغییر می‌کند و تصمیم‌گیری در مورد داده‌هایی که هفته‌ها یا ماه‌ها از آن گذشته است می‌تواند منجر به خطا شود. از آنجایی که نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین به طور قابل توجهی زمان کمتری را صرف می کند – هم در جمع آوری داده ها و هم در پردازش آنها – می توانید اطلاعات سایت خود را به دفعات بیشتر به روز کنید. این کار گزارش‌دهی و همکاری را بهبود می‌بخشد زیرا شما چیزها را بسیار نزدیک‌تر به زمان واقعی می‌بینید.

 

با استفاده از داده‌های سه‌بعدی گرفته‌شده توسط پهپاد، می‌توانید مدلی تولید کنید که از نظر بصری قابل تشخیص باشد و سپس برای برقراری ارتباط آسان توسط هر کسی در داخل یا خارج از سایت استفاده شود. می‌توانید با تیم خود با داده‌ها و گزارش‌های مرتبط گفتگوی تصویری داشته باشید. از آنجایی که مدل سه بعدی است و از عکس‌های به‌روز استفاده می‌کند، تشخیص ارتباط طراحی با وضعیت فعلی سایت شما آسان است.

برای کاربران خارج از سایت، مانند پیمانکاران، طراحان، یا پرسنل دفتر مرکزی، استفاده از یک مدل سایت سه بعدی یک جایگزین واقعی برای بازدیدهای حضوری پرهزینه ارائه می دهد. یک مدل دقیق و به‌روز، غنی از زمینه ارائه‌شده توسط یادداشت‌ها و فایل‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده، کاربران خارج از سایت را قادر می‌سازد تا آزادانه در اطراف حرکت کنند و دیدگاه کاملی از سایت در مورد نحوه کارکرد کارها دریافت کنند.

 

نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین چگونه کار می کند؟

پهپادهای مورد استفاده برای نقشه برداری مجهز به دوربین های داخلی هستند که از نقاط مختلف هوا از زمین عکس می گیرند. تصاویر با مختصات جغرافیایی برچسب گذاری می شوند که توسط یک حسگر GNSS روی پهپاد گرفته می شود که دقیقاً محل قرارگیری آن تصویر در فضا را نشان می دهد. تصویر در برابر نقاط شناخته شده روی زمین با استفاده از پردازش RTK یا PPK “بررسی واقعیت” می شود (ما در ادامه به تفاوت بین پردازش RTK و PPK خواهیم پرداخت).

یک پرواز هواپیمای بدون سرنشین صدها یا حتی هزاران تصویر را جمع‌آوری می‌کند که سپس با نرم‌افزار فتوگرامتری پردازش می‌شوند تا تصاویر را به هم بچسبانند تا ارتوموزائیک‌های ارجاعی جغرافیایی یا مدل‌های سه‌بعدی یک محل کار ایجاد کنند. سپس می توان آن نقشه های سه بعدی را برای به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد مقادیر پروژه، فواصل، ارتفاعات و موجودی تجزیه و تحلیل کرد. با جمع آوری این داده ها در فواصل زمانی منظم و مقایسه آن نقشه ها با فایل های طراحی و نظرسنجی های قبلی، شرکت ها می توانند با اطمینان و دقت تغییرات و پیشرفت را دنبال کنند. از آنجایی که پهپادها می توانند در ارتفاع بسیار پایین تری نسبت به هواپیماهای سرنشین دار یا ماهواره ها پرواز کنند، می توانند اطلاعات بسیار دقیق را بسیار سریعتر و ارزانتر از یک پایگاه و مریخ نورد ثبت کنند. پهپادها همچنین می‌توانند تصاویر هوایی را از زمین‌هایی جمع‌آوری کنند که می‌تواند برای انسان به صورت دستی و با پای پیاده خطرناک و خطرناک باشد.

آموزش نقشه برداری با پهپاد در شیراز

نقش کنترل زمینی در نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین

در نقشه برداری با هواپیماهای بدون سرنشین سنتی، شما به تعداد کافی از نقاط شناخته شده نیاز دارید تا تصاویر هواپیمای بدون سرنشین خود را بر روی زمین تأیید و ثابت کنید. این به این دلیل است که یک پهپاد بدون قابلیت پردازش سینماتیک فقط تصاویر دو بعدی سایت را می گیرد.

هنگامی که موقعیت یک تصویر در آسمان به طور دقیق برچسب جغرافیایی ندارد، شما داده های موقعیتی قابل اعتمادی را از سخت افزار مورد استفاده برای جمع آوری تصاویر به تنهایی دریافت نمی کنید. که دقت از کنترل زمین ناشی می شود. نقاطی که برای ارجاع به موقعیت‌های روی زمین استفاده می‌شوند، نقاط کنترل زمینی (GCPs) نامیده می‌شوند که می‌توانند نقاط مشخصی هستند که با پایه و مریخ نورد یا یک نقطه کنترل زمین هوشمند متحرک مانند AeroPoints پروانه مشخص شده و اندازه‌گیری می‌شوند  .  اگر با نقاط شناخته شده کار می کنید، نقشه بردار معمولاً باید به صورت فیزیکی در یک سایت قدم بزند، نقاط را با یک مریخ نورد شلیک کند و آنها را برای دید مشخص کند.

نه تنها مکانیزم این فرآیند زمان بر است، بلکه سرمایه گذاری کلی در زمان به طور چشمگیری با اندازه فیزیکی سایت افزایش می یابد. ناگفته نماند که خطرات ایمنی را برای پرسنلی که باید در یک مکان فعال پیاده روی کنند، از زمین های خطرناک عبور کنند یا به مناطق تقریباً غیرقابل دسترس یک سایت دسترسی داشته باشند، اضافه می کند. (به نقاط خطرناک فکر کنید، مانند یک صخره 400 فوتی که ممکن است در معدن ناپایدار باشد.)

 

کنترل زمین هوشمند چیست؟

اگر با GCP های هوشمند مانند AeroPoints کار می کنید، به سادگی  سخت افزار را در یک توزیع بهینه  در کل منطقه بررسی شده قرار می دهید. این بسیار مهمتر از تعداد GCPها در یک مکان خاص است. اساساً، شما باید شکلی ایجاد کنید که سایت خود را محدود کند و GCP ها را با استفاده از بهترین شیوه های نظرسنجی توزیع کنید – با رسیدن به پایین ترین و بالاترین ارتفاع.

 

هنگامی که AeroPoints در محل قرار می گیرند، این فرآیند بی نهایت ساده تر می شود. AeroPoint مجهز به یک گیرنده GPS است که داده های مکانی را در طول پرواز جمع آوری می کند. فعال سازی فقط یک عملیات تک دکمه ای برای شروع ثبت اطلاعات است. وقتی بررسی هواپیمای بدون سرنشین شما کامل شد، با فشار دادن مجدد دکمه واحد، داده‌ها را از طریق سیگنال WiFi به پروانه ارسال می‌کند، که معمولاً یک نقطه اتصال در تلفن همراه است.

 

فتوگرامتری: چگونه تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین به یک بررسی سه بعدی تبدیل می شوند؟

در ابتدایی ترین حالت، « فتوگرامتری » علم جمع آوری اطلاعات در مورد یک شی یا محیط با استفاده از عکس است. فتوگرامتری در نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین برای اندازه گیری جغرافیا و مناظر با تجزیه و تحلیل و پردازش صدها یا هزاران عکس هوایی که توسط پهپاد گرفته شده اند، استفاده می شود. هنگامی که به اندازه کافی تصاویر همپوشانی از ویژگی‌های یکسان را ترکیب می‌کنید، نرم‌افزار فتوگرامتری می‌تواند برای تولید نمایش‌های سه‌بعدی فوتورالیستی از سطوح و ویژگی‌های توپوگرافی استفاده شود.

به عنوان مثال، چشم انسان از تکنیک های استریوسکوپی برای دیدن سه بعدی و درک عمق استفاده می کند. چشمان خود را مانند دو دوربین در نظر بگیرید که هر کدام از زوایای کمی متفاوت از محیط اطراف شما را می بینند. اگر بخواهید بر روی یک شی در جلوی صورت خود تمرکز کنید و از هر چشم به طور جداگانه مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که شی در بینایی خود مکان “جابجایی” می کند. هنگامی که جسم را با هر دو چشم به طور همزمان مشاهده می کنید، مغز شما هر دو نما را در یک چشم انداز سه بعدی ادغام می کند و تصوری از عمق ایجاد می کند. این شبیه به نحوه عملکرد فتوگرامتری مبتنی بر پهپاد است – با این حال به جای اینکه دو دوربین به طور مداوم روشن باشد، یک دوربین (روی پهپاد) تصاویر را در حین پرواز در سایت می گیرد و نرم افزار فتوگرامتری آن تصاویر را برای ایجاد اطلاعات عمق/سه بعدی ترکیب می کند.

اگر یک تصویر متوسط ​​از یک نظرسنجی گرفته باشید، به راحتی قادر خواهید بود «ویژگی‌های» زیادی را بین عکس‌های مختلف انتخاب کنید. هرچه ویژگی‌های بیشتری مطابقت داشته باشید، بهتر می‌توانید تصاویر را به یکدیگر مرتبط کنید و اشیاء تصویر شده در آنها را بازسازی کنید.

با بسیاری از این ویژگی ها – به میلیون ها نفر فکر کنید – می توانید یک “ابر” از نقاط ایجاد کنید. هر نقطه دارای یک ویژگی منطبق است که منطقه مورد بررسی شما را در آن مکان توصیف می کند. سپس می‌توانید ابر نقطه خود را به خروجی‌های معمولی مورد استفاده در نرم‌افزارهای مکانی، مانند مش سه‌بعدی یا مدل ارتفاعی دیجیتال (DEM) تبدیل کنید.

 

RTK و PPK: آنها چه هستند و چگونه متفاوت هستند؟

تمام تصاویر پهپاد گرفته شده در یک نظرسنجی نیاز به بررسی و تصحیح از نظر عدم دقت موقعیت دارند. پردازش بی‌درنگ سینماتیک (RTK) روی پهپاد و کینماتیک پس پردازش (PPK) هر دو جریان کاری هستند که برای اطمینان از دقت نظرسنجی استفاده می‌شوند، اما به روش‌های  متفاوتی کار می‌کنند .

اول، کمی زمینه. RTK سخت‌افزار پهپاد را توصیف می‌کند که به پهپاد اجازه می‌دهد با یک ایستگاه پایه در زمان واقعی ارتباط برقرار کند تا موقعیت آن را در فضا تأیید کند. پردازش RTK   به معنای فرآیند تصحیح اطلاعات موقعیت در زمان واقعی در طول پرواز پهپاد است.

بزرگترین چالش با پردازش RTK این است که نیاز دارد پهپاد (یا مریخ نورد) در ارتباط دائمی با ایستگاه پایه باشد. هر گونه قطع سیگنال، حتی لحظه ای، می تواند از دست دادن داده های قابل توجهی را ایجاد کند که منجر به نقشه های بررسی نادرست می شود. متأسفانه، پهپادها اغلب به دلایل مختلف ممکن است اتصال سیگنال را از دست بدهند که در نتیجه داده ها را غیر قابل اعتماد می کند. زمین، ساختمان ها یا سایر موانع، کاهش قدرت سیگنال، یا افزایش فاصله از ایستگاه RTK همگی می توانند قابلیت اطمینان اتصال بین یک پهپاد و ایستگاه های پایه RTK آن را مختل یا کاهش دهند. متأسفانه، احتمالاً تا زمانی که پردازش داده‌ها را شروع نکنید، از اختلال رخ داده است.

به همین دلیل، بررسی‌های هواپیماهای بدون سرنشین به طور فزاینده‌ای با استفاده از کینماتیک پس پردازش (PPK) پردازش می‌شوند که از یک نقطه کنترل زمینی و یک پهپاد مجهز به RTK برای تصحیح داده‌های موقعیت‌یابی پس از پرواز استفاده  می‌کند  . پس از اتمام پرواز، این دو مجموعه از داده‌های GPS با استفاده از یک مهر زمانی مطابقت داده می‌شوند که زمانی که پهپاد عکس می‌گیرد، ثبت می‌شود. اکنون که پس از این واقعیت، آفست را می‌دانیم، داده‌های GPS داخلی اولیه و کمتر از دقت روی برد بازنویسی می‌شوند و برچسب‌های جغرافیایی دقیقی برای تصاویر ارائه می‌دهند. با PPK، نیازی به حفظ ارتباط بین ایستگاه پایه RTK و پهپاد در طول پرواز نیست. به این دلایل، پروپلر PPK را بیش از RTK برای بررسی هواپیماهای بدون سرنشین در هر سایتی، از جمله سایت‌های ساخت‌وساز، معادن، سنگ‌دانه‌ها و محل‌های دفن زباله توصیه می‌کند.

در اینجا نحوه چیدمان آنها در کنار هم آمده است:

RTK

 • به پیوند رادیویی پایدار برای دریافت داده های ایستگاه پایه نیاز دارد که در طول پرواز پردازش می شود.
 • داده های تصحیح و از دست دادن مقداردهی اولیه منجر به کاهش درصد موقعیت های دقیق دوربین می شود که برای ارائه نظرسنجی سایت ضروری است.

PPK

 • بدون از دست دادن داده یا مقداردهی اولیه توسط محدودیت های پیوند سیگنال، مانند فناوری RTK.
 • تمام داده‌های گرفته شده با الگوریتم‌های مشابه RTK پردازش می‌شوند، از طریق داده‌ها به جلو و عقب اجرا می‌شوند.
 • به طور کلی، مطمئن ترین نتایج ممکن در نظرسنجی را تضمین می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پردازش داده های پهپاد خود با استفاده از گردش کار PPK، کتاب الکترونیکی ما  The Ultimate Guide To PPK Drone Surveying را دانلود کنید .

مزایای نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین برای شرکت های عمرانی چیست؟

نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین چندین مزیت را برای صنعت ساخت و ساز ارائه می دهد، از جمله، بهبود بهره وری، مدیریت بهتر پروژه و بهبود استانداردهای ایمنی.

بهره وری بهبود یافته است

نقشه برداری با هواپیماهای بدون سرنشین امکان نقشه برداری و اندازه گیری بسیار دقیق سایت های ساخت و ساز عمرانی را فراهم می کند و نیاز به نقشه برداری دستی را کاهش می دهد که هزینه بیشتری دارد و زمان بر است. با پهپادها، پیمانکاران می توانند به سرعت و کارآمد داده ها را در زمان واقعی جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنند و آنها را قادر می سازد تا تصمیمات آگاهانه پروژه را بگیرند.

در یک سایت ساخت و ساز، کار معمولاً در چندین مکان انجام می شود و پیگیری تغییرات تغییر یافته می تواند دشوار باشد. سایت های ساختمانی بزرگتر برای بررسی دستی به چندین روز کاری نیاز دارند و در آن زمان سایت می تواند به طور قابل توجهی تغییر کند و داده ها را نادرست کند. داده‌های به‌روزی که نقشه‌برداری هواپیماهای بدون سرنشین به سرعت ارائه می‌دهد به اطمینان از اینکه شرکت‌های ساختمانی می‌توانند پروژه‌های خود را به موقع و در حد بودجه تحویل دهند، کمک می‌کند.

مدیریت پروژه بهتر با بررسی های دقیق سایت

در یک پرواز نقشه برداری با پهپاد، داده های جمع آوری شده و سپس پردازش شده با یک راه حل نقشه برداری مانند پروپلر می تواند یک نقشه سایت سه بعدی با اندازه گیری های دقیق برای فواصل، سطوح، ارتفاعات و حجم تولید کند.

نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین نیز می تواند هر چند وقت یکبار که لازم باشد انجام شود. تمام ذینفعان پروژه، از پیمانکاران فرعی گرفته تا تیم‌های اداری، سپس به جدیدترین داده‌ها در قالبی قابل درک دسترسی دارند تا اطمینان حاصل کنند که کل پروژه مطابق طراحی پیش می‌رود.

استانداردهای ایمنی بهبود یافته است

کار ساخت و ساز می تواند خطرناک باشد. نقشه برداری سنتی اغلب به کارگران نیاز دارد که با ماشین آلات سنگین زیادی وارد موقعیت های صعب العبور در کارگاه ها شوند. با این حال، انجام یک پرواز بررسی پهپاد را می توان از یک موقعیت امن در سایت بدون قرار گرفتن کارگران در مناطق خطرناک انجام داد. بررسی پهپادها نه تنها برای ایمن نگه‌داشتن کارگران مفید است، بلکه داده‌های دقیق جمع‌آوری‌شده می‌تواند برای شناسایی خطرات احتمالی در سایت قبل از ایجاد مشکل استفاده شود.

مزایای نقشه برداری پهپاد برای صنعت معدن چیست؟

نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین طیف وسیعی از مزایا را برای صنایع معدنی و سنگدانه ها از جمله بهره وری بهبود یافته، استفاده از اکتشاف و بازرسی معدن و بهبود استانداردهای ایمنی ارائه می دهد.

بهره وری بهبود یافته است

نقشه برداری با هواپیماهای بدون سرنشین نقشه ها و اندازه گیری های بسیار دقیقی از سایت های معدنی را به اپراتورهای معدن می دهد. این امر نیاز به نقشه برداری دستی را کاهش می دهد که زمان و هزینه بیشتری را می طلبد و به کارگرانی با مجموعه مهارت خاصی نیاز دارد. در استخراج معادن، نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین بیشتر برای اندازه گیری و ثبت حجم ذخایر، که دارایی های مهم هستند، استفاده می شود. این ذخایر اغلب روزانه تغییر می‌کنند، به این معنی که برای اطمینان از جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل به‌روزترین داده‌ها، نیاز به بررسی‌های مکرر است. مدیران پروژه با پرواز یک پهپاد برای اندازه‌گیری حجم ذخایر به جای فرستادن نقشه برداران برای عبور از یک مکان خطرناک، می‌توانند موجودی‌ها و پیشرفت سایت خود را به شیوه‌ای سریع‌تر و کارآمدتر پیگیری کنند.

استفاده از اکتشاف و بازرسی معدن

قبل از شروع عملیات معدن، یک هواپیمای بدون سرنشین می تواند سایت را بررسی کند تا میزان پتانسیل معدنی موجود را کشف کند. این فرآیند بسیار پیچیده است، اما داده هایی که یک پهپاد می تواند به سرعت و به راحتی جمع آوری کند، می تواند برای شرکت معدنی بسیار ارزشمند باشد.

هنگامی که یک معدن سنگ معدن را به طور کامل استخراج کرد، فضای بزرگ زیرزمینی باقی مانده به نام استاپ می تواند به طور باورنکردنی ناپایدار باشد و سنگ از سقف سقوط کند یا از دیوارها جدا شود. استاپ ها بسیار خطرناک هستند و اکثر نهادهای حاکمیتی کارگران را از ورود به آنها منع می کنند.

اما اطلاعات stope برای عملیات ماینینگ مهم است. هر سنگ معدن باقی مانده را می توان برای درآمد اضافی بازیابی کرد. استفاده از یک پهپاد برای بازرسی و جمع‌آوری داده‌ها در یک ایستگاه که در غیر این صورت جمع‌آوری آن غیرممکن بود، بدون اینکه کارگران را در معرض خطرات زیرزمینی قرار دهد، مزایای زیادی برای معدن فراهم می‌کند.

استانداردهای ایمنی معدن بهبود یافته است

بررسی یک معدن اغلب مستلزم دسترسی به مکان های صعب العبور است که می تواند به راحتی کارگران را در شرایط ناامن قرار دهد. با تمام ماشین آلات متحرک و فعالیت انفجار در یک سایت معدن، برای نقشه بردار آسان است که در یک موقعیت بالقوه خطرناک قرار بگیرد. با این حال، با بررسی هواپیماهای بدون سرنشین، داده ها را می توان بدون نیاز به بالا رفتن فیزیکی از انبارها یا عبور از جاده های شلوغ حمل و نقل، به طور ایمن جمع آوری کرد.

بررسی‌های منظم هواپیماهای بدون سرنشین همچنین به تیم‌ها کمک می‌کند تا خطرات محل کار را بهتر پیش‌بینی و شناسایی کنند و ایمنی کلی سایت را بهبود بخشند. اپراتورها می توانند ارتفاع بادگیرها، سدها و سدهای باطله، شیب های گودال را بررسی کنند و زوایای شیب را برای مطابقت با الزامات ایمنی ارزیابی کنند.

مزایای استفاده از پهپادها: شرکت ها چگونه از داده ها استفاده می کنند؟

توانایی گرفتن تصاویر بصری دقیق و دقیق از یک محل کار به سرعت و کارآمد یکی از مزایای اصلی استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای نقشه برداری است. اما مزایای دیگری نیز وجود دارد.

حدس و گمان را از پیش آگهی ها و ردیابی پیشرفت حذف کنید

صورتحساب مقادیر در ساخت و ساز امکان مقایسه سریع و آسان پیشنهادات پیمانکار را فراهم می کند. از آنجایی که همه پیشنهاد دهندگان مقدار کار یکسانی را نقل می کنند، تشخیص تفاوت در قیمت آسان است. صورتحساب مقادیر نیز برای تعریف واضح محدوده کار در یک پروژه استفاده می شود. از آنجایی که مقادیر و مقادیر ارائه شده است، جایی برای تفسیر نادرست و احتمال کمتری برای خطاهای ریاضی وجود ندارد. استفاده از پهپاد برای بررسی مواد در یک سایت شغلی احتمالی به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که قیمت‌گذاری پیمانکاری که ارسال می‌کنید دقیق است و برای کاری که انجام می‌دهید غرامت دریافت خواهید کرد. مقایسه نظرسنجی اولیه سایت خود با فایل اصلی ارائه شده به شما این امکان را می دهد که در صورت مشاهده اختلاف نامطلوب بین این دو، درخواست تغییر سفارش از قبل برای تضمین پول بیشتری برای پروژه داشته باشید.

مطالعه موردی: واقع در بلومزدیل، میسوری، R&K Excavation یک پیمانکار عمرانی سنگین است که حفاری و درجه بندی، تاسیسات و محل کار، حفاری و انفجار، و خدمات عمرانی را ارائه می دهد. برای اطمینان از سودآوری پروژه ها، R&K از نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین برای ردیابی دقیق پیشرفت و هزینه ها در مقایسه با پیشنهاد اولیه استفاده می کند. یکی از پروژه‌های فعلی یک جاده چهار مایلی است که 550 هکتار را پوشش می‌دهد و آنها چندین بار در هفته با پهپاد DJI Phantom 4 RTK با آن پرواز می‌کنند. آنها هر هفته بخش هایی از سایت را در روزهای پنجشنبه و جمعه پرواز می کنند و تا دوشنبه داده ها را پردازش کرده اند.

برای اینکه بتوانید محصولی را که به نظر می رسد یک نقشه بردار حرفه ای هستید به دست آورید، نیازی به داشتن مدرک در کنترل درجه یا 15 سال تجربه نقشه برداری ندارید. نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین به ما امکان می دهد تا داده ها را جمع آوری کنیم و محاسبات خود را انجام دهیم و زمان اجرای خود را بدست آوریم، بدون اینکه نیازی به گره زدن افراد کنترل درجه ما باشد.

 

از کار مجدد خودداری کنید

طبق گزارش موسسه صنعت ساخت و ساز، کار مجدد تخمین زده می شود که  2 تا 20 درصد  از کل هزینه ها را نشان دهد. این بر زمان‌بندی پروژه، هزینه‌ها، زمان‌بندی‌ها، منابع ماشین و ساعات کار افراد تأثیر می‌گذارد. همه اینها سودآوری را از بین می برد. یکی از دلایل اصلی برای دوباره کاری، کمبود اطلاعات یا استفاده از اطلاعات قدیمی در تصمیم گیری است. فناوری، مانند  پلتفرم پروانه ، حل این مشکل را با داده های دقیق و به موقع آسان تر می کند. نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین به سرپرستان و سرپرستان سایت این امکان را می دهد که تقریباً یک روز پس از درخواست نقشه های به روز با مشخصات دقیق را دریافت کنند که به تصمیم گیری بهتر و در نهایت کار مجدد کمتر کمک می کند.

مطالعه موردی: هاسکل راه حل های مهندسی، طراحی و ساختمانی را برای بخش های زیرساخت صنعتی، تجاری، دولتی و عمرانی ارائه می دهد. آنها از پیمانکاران فرعی مختلفی برای کمک به پروژه های خود استفاده می کنند. مدیریت کیفیت و پیشرفت کار پیمانکاران فرعی و تأیید مطابقت آن با مشخصات طراحی، برای ماندن در برنامه و جلوگیری از تضاد بسیار مهم است. نقشه برداری از پایگاه و مریخ نورد به دلیل سرعت ساخت و ساز در اینجا امکان پذیر نبود و کل سایت یک یا دو بار در هفته نیاز به بررسی داشت. هاسکل با استفاده از داده‌های ضبط‌شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین و پروانه، می‌تواند نظرسنجی‌های دو بار در هفته را تجسم کند و پیشرفت پیمانکاران را به سرعت و به آسانی دنبال کند.

پروانه این کار را برای ما آسان می کند تا کارهایی را که در محل کار اتفاق می افتد نظارت کنیم و مطمئن شویم که همه چیز طبق طراحی و مدل سازی انجام می شود. سطح دیدی که بررسی‌های هواپیماهای بدون سرنشین ارائه می‌کنند به ما امکان می‌دهد تا مسائل را به سرعت و قبل از تبدیل شدن به مشکلات گران قیمت شناسایی کنیم.

 

ارتباطات سایت به دفتر را بهبود بخشید

داده‌های نظرسنجی که توسط هواپیماهای بدون سرنشین گرفته شده و توسط پلت‌فرم‌های نرم‌افزاری مانند پروپلر پردازش می‌شوند، به متمرکز کردن اسناد پروژه و افزایش همکاری با نقشه برداران، مهندسان، سرکارگرها و مدیران سایت کمک می‌کنند. چالش‌های همکاری کل طول عمر هر پروژه را در بر می‌گیرد و مهم است که همه ذینفعان در هر مرحله داده‌هایی را داشته باشند که بدانند آیا پروژه در مسیر، بودجه و برنامه‌ریزی قرار دارد یا خیر. پلتفرم هایی مانند Propeller تمام اطلاعات شما را در یک مکان متمرکز می کنند، از جمله نظرسنجی های حال و گذشته، طرح ها و تکرارها، و تمام یادداشت ها، گزارش ها و فایل های شما.

مطالعه موردی: RIPA & Associates یک شرکت خدمات ساختمانی و عمرانی است که در فلوریدا مرکزی واقع شده است و به طور مداوم در 100 شرکت خصوصی برتر در منطقه خلیج تامپا قرار دارد. آنها بر پروژه های ساختمانی تجاری، مسکونی، صنعتی و عمومی در هر اندازه تمرکز می کنند. دان کمپبل بخش های خرید، فناوری اطلاعات و فناوری میدانی RIPA را مدیریت می کند و در عین حال پروژه ها را نیز مدیریت می کند. چند سال پیش، دان متوجه شد که فناوری پهپاد به عنوان جایگزینی برای عکاسی هوایی در خط مقدم قرار گرفته است. در حالی که در پهپادها تازه کار بود، درباره نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین اطلاعات بیشتری کسب کرد و اکنون جزئیات پروژه را با برآوردگران، سرپرستان میدانی و بازرسان به اشتراک می گذارد و به طور کامل پهپادها را به عنوان راهی برای دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد پروژه هایشان به سهامداران کلیدی در زمان واقعی تر پذیرفته است.

ما اکنون طیف کاملی از کاربران داریم، از سرپرستان برای هدایت سرکارگران تا کاربرانی که با فناوری کمتر آشنا هستند. مدیران پروژه ما به کاربران قدرتمند تبدیل شده اند و به طور منظم از آن برای ردیابی مقایسه پرواز به پرواز برای نظارت بر تولید استفاده می کنند. زمان ما بهتر می‌تواند صرف تماشای فیلم‌های پهپاد و سپس هماهنگی با اعضای تیممان شود که باید بر اساس آن عمل کنند.”

 

سفارشات تغییر را به حداقل برسانید 

بر اساس گزارش گروه تحلیل پروژه مستقل، به  طور متوسط ​​35 درصد  از کل پروژه های ساختمانی دچار تغییر اساسی خواهند شد. یک مطالعه نشان داد که سفارش‌های تغییر منجر به افزایش هزینه‌های پروژه بین 11 تا 15 درصد به طور متوسط ​​و تاخیر در پروژه‌ها تا 20 درصد فراتر از تاریخ‌های تکمیل برنامه‌ریزی‌شده شده است.

داده‌های فتوگرامتری که از بررسی سایت خود با پهپاد به دست می‌آورید به شما امکان می‌دهد کار را با دقت بیشتری انجام دهید و احتمال تغییر سفارشات را کاهش دهید. اما زمانی که نیاز به سفارش‌های تغییر ایجاد می‌شود، داده‌های دقیق هواپیماهای بدون سرنشین درباره سایت شما، مذاکره مجدد درباره تغییرات بالقوه مشکل‌ساز را آسان‌تر می‌کند. زمانی که هیچ گاه بیش از یک یا دو روز با آخرین داده های نظرسنجی خود فاصله ندارید، می توانید به طور موثرتری اجرا کنید و تصمیمات بهتری در هر مرحله از پروژه بگیرید تا مطمئن شوید که پرداخت دقیقی به شما داده می شود. داده‌های بصری، مانند عکس‌های اورتوفتو (عکس‌های بالای سایت شما) می‌توانند سفارش‌های تغییر را آسان‌تر کنند، زیرا بحث کردن با یک عکس دشوار است! برای کسب اطلاعات بیشتر، 3 نکته یا مدیریت تغییر سفارشات را بررسی کنید.

مطالعه موردی: DH Griffin Infrastructure درجه بندی و توسعه سایت، بتن تخصصی و خدمات زیرزمینی را در کارولینای شمالی، ایالات متحده و اطراف آن ارائه می دهد. کیت تیلور تجهیزات کنترلی دستگاه جی پی اس، موقعیت یابی سایت، ابزار دقیق بررسی دستی و نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین را مدیریت می کند که با استفاده از گردش کار پروانه PPK انجام می دهد. کیت به اشتراک گذاشت که چگونه داشتن داده های دقیق تر به شرکتش مزیت رقابتی در زمانی که نیاز به دستور تغییر ایجاد می شود، می بخشد. مصاحبه ویدئویی Case Study را تماشا کنید و خلاصه را بخوانید.

ما پروژه‌ای داشتیم که در آن بین آنچه پهپاد ما در توپو موجود می‌دید با آنچه در نظرسنجی که برای طراحی انجام شده بود، اختلاف وجود داشت. ما توانستیم از این اطلاعات برای مذاکره در مورد کارهای اضافی استفاده کنیم.»

 

از اختلافات دوری کنید

مطالعه‌ای در سال 2022 نشان داد که 87 درصد از بیش از 500 پاسخ‌دهنده از شرکت‌های معماری، مهندسی و ساخت‌وساز در 12 ماه گذشته با اختلافات برخورد کرده‌اند که نسبت به 63 درصد در سال 2021 افزایش قابل‌توجهی داشته است. آرکادیس دریافت که علت اصلی اختلافات در آمریکای شمالی، نگهداری سوابق و مستندات ضعیف است.

حل و فصل اختلافات مستلزم یک برنامه ارتباطی و مستندسازی واضح است. بررسی‌های هواپیماهای بدون سرنشین که در شروع یک پروژه و در فواصل زمانی منظم در طول کار انجام می‌شوند، یک سابقه تاریخی و یک رکورد ثابت (و قابل اعتماد) از پیشرفت در طول زمان ارائه می‌دهند. در صورت بروز اختلاف، پیمانکاران می‌توانند مجدداً به بررسی سایت مربوطه مراجعه کنند تا هرگونه نگرانی را برطرف کنند.

سوابق دقیق ایجاد شده با داده های هواپیماهای بدون سرنشین همچنین به پیمانکاران این امکان را می دهد که به سرعت خطاها یا نگرانی های پروژه را شناسایی و برطرف کنند و مستندات واضح، دقیق، بی طرفانه و قابل درک را از هر مرحله از پروژه ارائه دهند.

مطالعه موردی: NCC مستقر در اولسو، نروژ، پیشرو در ساخت و ساز اروپای شمالی است. NCC روی همه چیز از توسعه املاک گرفته تا زیرساخت ها کار می کند، از جمله یک شرکت فرعی که به پروژه های چارچوب مدنی مانند ساخت بزرگراه ها و راه آهن جدید اختصاص دارد. هنگامی که NCC پروژه راه آهن 9 کیلومتری را آغاز کرد که شامل چهار پل بزرگ و جابجایی یک میلیون متر مکعب زمین بود، آنها به دنبال راهی کارآمد برای اشتراک گذاری داده های سایت بین نقشه برداران، مدیران نظرسنجی، سرکارگرها، مدیران سایت و مشتری بودند. داشتن جدول زمانی اثبات شده از داده ها، بروز اختلافات را اگر نگوییم غیرممکن، دشوار کرده است. NCC شاهد کاهش زیادی در اختلافات در سراسر شرکت بوده است. مطالعه موردی کامل را بخوانید .

“دلیل عدم وجود اختلاف این است که ما این عکس های سایت را داریم. بحثی در کار نبود چون چیزی برای بحث نبود. وقتی ما هر 14 روز عکس داریم و می‌توانیم ببینیم در این بین چه اتفاقی افتاده است، نمی‌توان گفت این اتفاق نیفتاده است.» 

 

در زمان و هزینه صرفه جویی کنید

اندازه گیری مقادیر و پیشرفت به صورت دستی به زمان، منابع و اغلب یک فرد اختصاصی تمام وقت نیاز دارد. و در مناطق دور افتاده، بخش زیادی از زمان صرف دسترسی به یک سایت می شود. زمانی که داده‌های نظرسنجی را می‌توان در ساعت‌ها، نه روزها یا هفته‌ها، جمع‌آوری و پردازش کرد، پروژه‌ها با کار مجدد کمتر، هزینه‌های اضافی و هزینه‌های سربار کمتر پیش می‌روند. استفاده از پردازش مبتنی بر ابر نیز نیاز به هزینه های سرور و رایانه را از بین می برد و بسیار مقیاس پذیرتر است.

مطالعه موردی: Rickabaugh Construction بر پروژه‌های مقیاس بزرگ در سرتاسر اورگان با منشأ ساده 20 سال پیش در انبار مالک تمرکز می‌کند. تراوس گراهام کار خود را به عنوان سرکارگر میدانی آغاز کرد و به سرعت به سمت جی پی اس کسب و کار جذب شد و از تأثیری که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای نقشه برداری می تواند بر تجارت او داشته باشد هیجان زده بود. برای Travess غیرعادی نبود که صدها مایل هر روز بین کارگاه ها رانندگی کند تا به محاسبه حجم انبارها و تأیید ارتفاعات کمک کند. یک بار، تراورس با یک پیمانکار فرعی کار می کرد که به چالش کشیدند که آیا آزمایش تراکم انجام شده است یا خیر و از تراووس خواست تا آسفالتی را که چند هفته به ارزش آن ریخته شده بود، کند. Rickabaugh توانست داده‌ها و عکس‌های پرواز پیمانکار را نشان دهد که آزمایش تراکم انجام شده را تأیید می‌کند و باعث صرفه‌جویی 100000 دلاری شرکت در یک روز شده است. مطالعه موردی کامل را بخوانید .

“این برش لبه است. این به شما برتری نسبت به دیگران می دهد و شما را متمایز می کند. حتی از مهندسان شهری خواسته ام که به من بگویند “کاش یک پهپاد داشتم.”

 

متعادل سازی سایت

یکی از هزینه های عمده در عملیات خاکی واردات یا صادرات خاک از محل است. یک راه برای صرفه جویی در هزینه برای این عملیات تعیین این است که آیا پروژه می تواند تنها با استفاده از خاکی که در حال حاضر در سایت وجود دارد انجام شود، که به عنوان متعادل سازی سایت شناخته می شود. هنگام توسعه یک طرح درجه برای یک پروژه ساختمانی یا خاکی، یک هدف کلیدی این است که اطمینان حاصل شود که آلودگی در محل کار تا حد امکان متعادل می شود. این به این معنی است که بریدگی ها و پرکردن ها نسبتاً برابر است، به طوری که پیمانکاران مجبور به واردات یا صادرات خاک در کامیون ها برای اتمام کار نیستند که می تواند هزینه بر باشد. جابجایی زمین موجود در محل با ماشین آلات حفاری مقرون به صرفه تر است. وقتی محل کار خود را با پهپاد بررسی می کنید، داده هایی که به دست می آورید به شما این امکان را می دهد که میزان آلودگی خود را با دقت بیشتری ردیابی کنید و سایت خود را متعادل کنید.

مطالعه موردی: واقع در شرق اوهایو، حفاری شکلر متعلق به خانواده طیف گسترده ای از خدمات از جمله جابجایی زمین، کارهای تاسیساتی، احیا، تثبیت سیمان، و کار در محل را به مشتریان در اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیای غربی و نیوجرسی ارائه می دهد. Sheckler هر کاری که ممکن است انجام می دهد تا سایت های خود را با مواد موجود در محل متعادل کند تا میزان واردات یا صادرات مواد مورد نیاز را به حداقل برساند. استفاده از پروانه به آنها این امکان را می دهد که هر ماه بفهمند چه مقدار خاک بیشتری برای حرکت در سلول دفن زباله نیاز دارند. مطالعه موردی کامل را بخوانید .

ما اکنون در حال ساخت چهارمین سلول دفن زباله خود هستیم. ما هر ماه آن را پرواز می کنیم، نظرسنجی ها را مقایسه می کنیم و داده ها را به مشتریان خود گزارش می دهیم. زمانی که در حال برنامه‌ریزی سلول‌های جدید هستند، می‌خواهند توپوس ما را ببینند، و پروپلر واقعاً به یاردهای ما کمک کرده است. ما می‌توانیم ذخایر را به دقت اندازه‌گیری کنیم و به مشتریان خود اطلاع دهیم که چه مقدار کثیفی در هر کدام وجود دارد.»

 

خطرات ایمنی را کاهش دهید

پرواز پهپاد به نقشه برداران این امکان را می دهد که در زمین های پایدار بمانند و با خیال راحت در زمین ها و دامنه های خطرناک حرکت کنند یا از تماس نزدیک با بزرگراه های شلوغ اجتناب کنند. نقشه برداری با هواپیماهای بدون سرنشین خدمه را برای مدت زمان کمتری نسبت به روش های بررسی سنتی در محل نگه می دارد و خطر بروز آسیب را کاهش می دهد. نقشه برداری یک سایت به سادگی برنامه ریزی مسیر پرواز و خلبانی پهپاد است و به همان اندازه نتایج دقیقی به همراه دارد.

مطالعه موردی: Zak Dirt در سال 1976 تأسیس شد و بر پروژه‌های بزرگراهی و ساختمانی سنگین تمرکز دارد. آنها اخیراً ساخت و ساز پروژه Boulder Canyon را آغاز کرده اند، جاده ای به طول 14 مایل که از میان زمین های کوهستانی و خطرناک کلرادو می گذرد. گرفتن توپ های سریع و دقیق چالش برانگیز و گاهی غیرممکن بود. آنها اکنون از پهپادها برای گرفتن مکرر و ایمن داده‌های نظرسنجی استفاده می‌کنند و گزارش‌های آنها را ظرف 24 ساعت به دست می‌آورند. مطالعه موردی کامل را بخوانید .

«زمین بولدر کنیون برای بررسی دستی بسیار دشوار است. گرفتن عکس از یک شیب به بالا و پایین بسیار خطرناک خواهد بود. مطلقاً هیچ راهی وجود ندارد که انجام شود. تا زمانی که دره را توپو انجام دادیم و آن را پس گرفتیم، دو ماه از زمانی که به آن نیاز داشتیم گذشته بودیم.

 

چگونه برنامه بررسی پهپاد خود را شروع کنیم؟

نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین تیم شما را برای تصمیم گیری بهتر و مبتنی بر داده تنظیم می کند. کارایی پهپادها به شما این امکان را می‌دهد که روزها یا هفته‌ها از گردش‌های معمول نقشه‌برداری بگذرید. استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین نسبت به تجهیزات نقشه برداری سنتی ارزان تر و ساده تر است، بنابراین نیازی نیست ده ها هزار دلار برای سخت افزار هزینه کنید و برای گرفتن داده های سایت نیازی به آموزش یا آموزش خاصی ندارید. شما می توانید آن را خودتان انجام دهید. دیگر لازم نیست منتظر نظرسنجی های نادر یا شخص ثالث باشید. می توانید داده های خود را هر چند وقت یکبار که می خواهید پرواز کنید به روز کنید.

و از آنجایی که پهپاد بیشتر کار را انجام می دهد، نیازی نیست پرسنل را برای پیاده روی در یک سایت یا دسترسی به مناطق خطرناک به بیرون بفرستید. این به تنهایی خطرات ایمنی را کاهش می دهد و سرعت جمع آوری داده ها را افزایش می دهد.

وقتی صحبت از پیاده روی در محل برای پرتاب هواپیمای بدون سرنشین و گرفتن داده می شود، خود پرواز عمدتاً خودکار است. برنامه‌های رایگان مانند  GS Pro  یا DJI Pilot 2 پیچیدگی پرواز را از بین می‌برند: مسیر پرواز را روی صفحه لمسی تنظیم کنید، سپس Go را بزنید. کنترل دستی در کار نیست. پرواز خودکار توصیه می شود زیرا پرواز ثابت و ثابت برای کیفیت تصویر بسیار مهم است. اگر تصاویری با کیفیت پایین دارید، نظرسنجی هایی با کیفیت پایین دریافت خواهید کرد.

کاربردهای نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین برای صنایع مختلف

نقشه برداری با پهپاد بسیار متنوع است. در اینجا تنها چند مورد از روش‌هایی که شرکت‌ها در صنایع مختلف خاک‌ریزی از داده‌های پهپاد خود برای مدیریت بهتر سایت‌های خود استفاده می‌کنند، آورده شده است:

 • مصالح:  از نقشه های سه بعدی مبتنی بر مرورگر برای بازرسی و اندازه گیری زوایای گودال معدن، محاسبه حجم انفجار و مدیریت حرکت مواد و مدیریت موجودی استفاده کنید.
 • ساخت و ساز عمرانی : برای مناقصه پروژه موثرتر، موقعیت های پیش از پیشنهاد را به طور موثرتری دریافت کنید، حجم انبارها را اندازه گیری کنید و برش/پر کردن را ایجاد کنید.
 • استخراج : اطمینان حاصل کنید که رکورد مواد حفاری، پردازش و جابجایی هر ماه با حسابداری مطابقت دارد.
 • مدیریت زباله : محاسبات دقیق تراکم تراکم محل دفن زباله و فضای باقیمانده را انجام دهید و از بررسی‌های هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر انطباق استفاده کنید.
گردش کار نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین

هنگامی که زمان آن فرا می رسد که برای گرفتن داده های خود به سایت بروید، گردش کار دقیق همه افراد کمی متفاوت به نظر می رسد، زیرا هیچ دو سایتی یکسان نیستند. اما در اینجا اصول اولیه آنچه می توانید انتظار داشته باشید هنگام قرار دادن چکمه ها روی زمین برای انجام نقشه برداری با AeroPoints به عنوان کنترل زمینی وجود دارد.

 

 • از پیش برنامه ریزی
  • مسیر رانندگی و محل کنترل زمینی خود را ترسیم کنید
  • ارزیابی ایمنی و مدیریت ترافیک
 • محل قرارگیری کنترل زمین
  • سایت خود را هدایت کنید و AeroPoints را تنظیم کنید. در حین رفتن هر کدام را روشن کنید
 • راه اندازی پهپاد شما
  • مسیر خود را با یک برنامه برنامه ریزی ماموریت تنظیم کنید و ماموریت را ذخیره کنید
  • پهپاد خود را از قاب آن خارج کنید، پهپاد را مطابق با دستورالعمل های ساخت و مدل راه اندازی کنید، یک باتری پر را وارد کنید، برای پرتاب در فضای باز قرار دهید.
  • پرتاب پهپاد و نظارت بر پرواز از طریق کنترلر دستی
 • فرود و بسته شدن
  • پس از بازگشت خودکار پهپاد به خانه، آن را در جعبه خود قرار دهید
  • AeroPoints خود را به ترتیب معکوس برانید و بردارید تا مطمئن شوید که زمان کافی برای گرفتن داده را داشته اند. قبل از برداشتن آنها از روی زمین، دکمه را فشار دهید.
  • پس از فشار دادن مجدد دکمه، به دنبال سیگنال WiFi برای آپلود خودکار داده ها می گردند
  • به دفتر بازگردید، تصاویر خود را در یک پلت فرم پردازش مبتنی بر ابر مانند پروانه آپلود کنید.

 

گواهینامه فضای هوایی و خلبانی

پهپاد نوعی هواپیما است، هرچند کوچک. تمامی وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد) توسط مقامات هواپیمایی کشوری تنظیم می شوند. قوانین بسته به جایی که هستید متفاوت است، اما شما می توانید انتظار داشته باشید که محدودیت وزن برای کاردستی خود و نوعی گواهی یا مجوز برای خلبانان در مورد پرواز تجاری، به جای تفریحی، داشته باشید.

محل قرارگیری سایت شما نیز بسته به فضایی که در آن زندگی می‌کند، می‌تواند بر نحوه، زمان و آیا پرواز شما تأثیر بگذارد. ما در اینجا به حریم هوایی و محدودیت‌های ایالات متحده می‌پردازیم، اما اگر اطلاعات بیشتری در مورد منطقه دیگری می‌خواهید، به وب‌سایت بخش هوانوردی کشورتان مراجعه کنید.

برخی از وب‌سایت‌ها مقررات فهرست‌بندی براساس کشور، مانند  پایگاه داده مقررات جهانی هواپیماهای بدون سرنشین ، یا برنامه‌هایی مانند برنامه B4YouFly  یا  DJI FlySafe برای ایالات متحده وجود دارند  که بر اساس موقعیت مکانی شما به شما اطلاعات می‌دهند.

 

حریم هوایی محدود

فضای هوایی بخشی از آسمان است که توسط یک کشور در بالای قلمرو خود کنترل می شود. فضای هوایی به شش کلاس تقسیم می شود. این کلاس ها کاربرد و محدودیت های آن را نشان می دهند. به عنوان مثال، فضای هوایی در ارتفاع 2500 فوتی کلاس D است و کنترل می شود. شما نمی‌توانید بدون مجوز چیزی را در این منطقه پرواز کنید.

در حالی که تفاوت های ظریف و مزایای زیادی در فضای کنترل شده وجود دارد، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • اگر سایت شما نزدیک فرودگاه یا فرودگاه باشد
 • اگر سایت شما نزدیک یک پایگاه نظامی است
 • اگر سایت شما در محیط شهری است

اگر فضایی که در آن هستید کنترل شود، برای پرواز با آن باید مجوز بیشتری دریافت کنید. این مجوز معمولاً از فرودگاه یا ارتش می آید. اگر در نزدیکی یکی از 500 فرودگاه شرکت کننده هستید، می توانید از طریق برنامه LAANC (مجوز و قابلیت اطلاع رسانی در ارتفاع پایین) مجوز دریافت کنید. می‌توانید مجوز LAANC را از طریق تعدادی از شرکت‌ها و برنامه‌های شریک FAA، مانند  AirMap  یا  Aloft دریافت کنید .

 

گواهینامه خلبانی ایالات متحده

هواپیماهای بدون سرنشین توسط اداره هوانوردی فدرال (FAA) کنترل می شوند و برای پرواز باید مجوز دریافت کنید. پرواز پهپادهای 55 پوندی و کمتر برای مقاصد تجاری (یعنی در ساعات روشنایی روز، در محدوده دید، کمتر از 400 فوت و کمتر از 100 مایل در ساعت) پس از گذراندن آزمون هوانوردی خاص UAS (FAA 107) مجاز است.

امتحان قسمت 107 می تواند یک عامل بازدارنده بزرگ برای کسانی باشد که علاقه مند به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در محل هستند، اما در واقع انجام آن بسیار ساده تر از آن چیزی است که انتظار دارید. این آزمون شصت سوال چند گزینه ای است که کلمات کلیدی، اصطلاحات هوانوردی، آب و هوا و مقررات را پوشش می دهد. بسیاری از این موارد بسیار شهودی هستند. برای اطلاعات بیشتر،  دریافت مجوز قسمت 107 آسانتر از آنچه فکر می کنید را بخوانید .

 

انتخاب پهپاد

هنگامی که تشخیص دادید که کسب و کار شما می تواند از نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین بهره مند شود، یکی از اولین تصمیماتی که باید بگیرید این است که کدام پهپاد برای شما مناسب است. خواه به دنبال نقشه برداری از زمین های پیچیده یا مکان های بررسی سریع تر و ارزان تر باشید، گزینه های مختلف و ملاحظات خاصی برای ارزیابی وجود دارد.

هنگام انتخاب پهپاد سه نکته اصلی وجود دارد:

 1. اندازه منطقه نظرسنجی شما
 2. انتخاب دوربین
 3. بودجه

پهپادهای کوادکوپتر مانند Phantom 4RTK DJI، Mavic 3 Enterprise و Matrice 300 مانند یک هلیکوپتر کوچک، با بدنه مرکزی و چندین موتور که پروانه ها را تغذیه می کنند، کار می کنند. پهپادهای مولتی روتور رایج‌ترین پهپادهایی هستند که برای اکثر شرکت‌های ساختمانی، معدنی، سنگدانه‌ها و مدیریت زباله استفاده می‌شوند.

پهپادهای بال ثابت بدون برخاست و فرود عمودی (VTOL) ، مانند Sensefly eBee X، دارای ساختار بال ثابت و قابلیت‌های RTK هستند و پرتابی به سبک منجنیق را در خود جای داده‌اند، اما توانایی برخاستن و فرود عمودی را ندارند. .

پهپادهای بال ثابت با VTOL ، مانند WingtraOne GEN II و Trinity F90+ Quantum Systems، ویژگی‌های طراحی کوادکوپتر و بال ثابت را با هم ترکیب می‌کنند. آنها می توانند مانند یک کوادکوپتر به صورت عمودی بلند شوند و فرود بیایند (بنابراین نام) ، اما طراحی بال ثابت به آنها امکان می دهد سریعتر و دورتر از کوادکوپتر پرواز کنند و آنها را برای مکان های کاری در مقیاس بزرگ ، به ویژه پروژه های راهروی طولانی ایده آل می کند.

 

نوع پهپاد طرفداران منفی
کوادکوپتر ارزان تر
کنترل عالی بر روی موقعیت و قاب بندی
ایده آل برای مکان های کوچکتر یا مناطق شهری
یادگیری آسان تر پرواز
استقامت و سرعت محدود
بیشتر قطعاتی که مستعد شکستن هستند
بال ثابت طراحی فایبرگلاس بادوام
سریعتر و کارآمدتر
زمان پرواز طولانی تر
ایده آل برای نقشه برداری سریع و کارآمد برای فضاهای کاری بزرگ و باز
گرانتر از کوادکوپترها
بزرگتر و حمل و نقل دشوارتر از کوادکوپترها
پیچیده تر برای پرواز
نیاز به فضای بیشتری برای کار کردن

پردازش داده های پهپاد شما

با نرم افزار نقشه برداری و تجزیه و تحلیل مناسب، می توانید حجم انبارها را با چند کلیک محاسبه کنید. نمرات جاده را در چند ثانیه چک کنید. نظارت بر مناطق زیست محیطی در طول زمان و پس از رویدادهای بزرگ؛ نرخ تراکم و حریم هوایی باقیمانده را به دقت پیگیری کنید. و خیلی بیشتر.

صرف زمان برای یافتن نرم افزار مناسب برای نیازهای شما نتیجه می دهد. پلت فرم های بررسی پهپادها به طور مداوم در حال پیشرفت هستند و در حالی که برخی از آنها برای کشاورزی، تاسیسات، بازرسی، املاک و مستغلات، یا نفت و گاز بهینه شده اند، برخی دیگر به طور هدفمند برای برآوردن نیازهای پیمانکاران عمرانی و صنعت منابع ساخته شده اند.

پلتفرم پروانه برای خدمت به صنایع ساخت و ساز و منابع ساخته شده است و از پردازش PPK برای اطمینان از دقیق ترین داده های نظرسنجی ممکن استفاده می کند. پیشرفت و بهره‌وری را در سایت پیگیری کنید، کیفیت را اندازه‌گیری کنید و هزینه را با ابزارهای ساده‌ای که همه می‌توانند از آن استفاده کنند کاهش دهید – همه اینها بدون دانلود یک برنامه نرم‌افزاری واحد. پروانه مبتنی بر ابر است و تمام کارهای سنگین را در مورد داده انجام می دهد. دیگر خبری از ماشین های رومیزی گران قیمت نیست که روزها طول می کشد تا داده ها را پردازش کنند.

محاسبه میزان کار تکمیل شده و میزان کار باقی مانده برای انجام را می توان به روش های مختلفی در پلتفرم پروانه با استفاده از   ابزار مقایسه حجم انجام داد. در اینجا برخی از گردش‌های کاری متداول وجود دارد که کسب‌وکارهای خاکی می‌توانند با استفاده از داده‌های بررسی هواپیماهای بدون سرنشین خود که توسط پروپلر پردازش می‌شوند، گزارش دهند.

 • مقایسه سطح فعلی با سطح اصلی – از این روش گزارش برای تعیین مقدار موادی که از ابتدای کار جابجا شده‌اید و اینکه آیا به درستی در نقاط عطف پروژه خود ردیابی می‌کنید، استفاده کنید.
 • مقایسه سطح فعلی با آخرین سطح بررسی شده – از این اطلاعات برای درک چگونگی پیشرفت سایت خود استفاده کنید و تعیین کنید که آیا نیاز به استقرار مجدد کارگران یا ماشین آلات است یا خیر.
 • مقایسه سطح فعلی با طراحی نهایی – از این مقایسه برای ردیابی میزان نزدیکی شما به اتمام عملیات خاکی برای پروژه استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل داده‌ها، برنامه‌ریزی، تضمین کیفیت و ردیابی پیشرفت – اینها مکان‌هایی هستند که می‌توانید زمان خود را متمرکز کنید، اینها راه‌هایی هستند که می‌توانید بیشترین تفاوت را در کارایی و کاهش هزینه در سایت خود ایجاد کنید. بنابراین اگر در یک معدن، معدن، محل دفن زباله، یا یک سایت ساخت و ساز عمرانی هستید، چگونه نرم افزار مناسب را انتخاب می کنید؟

سوالات رایج

در اینجا متداول ترین سؤالات در مورد نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین (و برخی از آنها در مورد پروانه) از سوی کسانی است که به دنبال شروع یک برنامه بررسی هواپیماهای بدون سرنشین یا تقویت برنامه موجود هستند.

 

ما یک تجارت خاکی کوچکتر هستیم. آیا ما می توانیم یک برنامه بررسی پهپادها را بپردازیم؟

ممکن است فکر کنید برای پردازش داده ها به یک پهپاد گران قیمت، یک خلبان آموزش دیده، تجهیزات نظرسنجی خاص یا یک قرارداد خدمات وب پرهزینه نیاز دارید. با این حال، اضافه کردن یک پهپاد مقرون به صرفه برای کمک به جمع آوری داده های توپوگرافی ساده است. و با پلتفرم پردازش مناسب مانند پروپلر، می‌توانید داده‌های مورد نیاز خود را از هر پرواز پهپاد به دست آورید و اطمینان حاصل کنید که برای کاری که انجام می‌دهید، غرامت دریافت می‌کنید، در نتیجه بازده قابل توجهی در سرمایه‌گذاری خود در برنامه پهپاد دریافت می‌کنید.

 

چگونه از صحت نقشه ها و مدل ها اطمینان حاصل می شود؟

دقت اولویت شماره یک در عملیات نقشه برداری هواپیماهای بدون سرنشین است، بنابراین مطمئن شوید که فروشنده شما درک می کند که چرا کنترل زمینی بسیار مهم است. نقشه‌برداران اکثراً موافق هستند که، حتی در هنگام استفاده از جی‌پی‌اس RTK/PPK روی برد بالا، همچنان به روشی برای کنترل زمینی یا احراز هویت برای داده‌های پهپادهایی که جمع‌آوری می‌کنید، نیاز دارید. دقت نیز تحت تأثیر نحوه پردازش داده‌های نظرسنجی هواپیماهای بدون سرنشین قرار می‌گیرد، و می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد در زیر زیر سؤال با عنوان «کیفیت پردازش داده‌ها چگونه تضمین می‌شود» بیابید ؟ “.

 

آیا یک راه حل نقشه برداری پهپاد «سیلوی داده» دیگری در کسب و کار من ایجاد می کند؟

احتمالاً فرآیندهایی را ایجاد کرده اید که نمی خواهید آنها را مختل کنید. بنابراین، باید مطمئن شوید که نرم‌افزار نقشه‌برداری هواپیمای بدون سرنشینی که انتخاب می‌کنید با جریان‌های کاری موجود ادغام می‌شود و گردش کار روزانه شما را  آسان‌تر می‌کند . داده‌های شما باید قابلیت واردات، صادرات، تغییر شکل و دستکاری را داشته باشند تا از تصمیم‌گیری صحیح برای عملیات تجاری شما پشتیبانی کند.

با Propeller، تمام داده‌هایی که تولید می‌کنید، و هر محاسبه‌ای که انجام می‌دهید، می‌تواند صادر و به اشتراک گذاشته شود، چه به‌عنوان گزارش PDF یا یک صفحه گسترده. می‌توانید داده‌های خود را در طیف وسیعی از فرمت‌های فایل سفارشی دانلود کنید تا در برنامه‌هایی مانند Trimble Business Center، AutoCAD، Carlson و AgTek استفاده کنید. همچنین می توانید  داده های پروانه خود را با برنامه های نرم افزاری Procore، BIM 360 و Aconex ادغام کنید  .

 

آیا کالیبراسیون سایت محلی پشتیبانی می شود؟

اگر روی یک شبکه محلی کار می کنید، مطمئن شوید که نرم افزار شما از کالیبراسیون سایت محلی پشتیبانی می کند. بدون این قابلیت، به شخصی در خانه نیاز دارید که زمان و مهارت لازم را برای تبدیل هر قطعه از داده های پهپاد به مختصات شبکه محلی داشته باشد. پلتفرم‌های پردازشی مانند Propeller از سیستم‌های مختصات محلی از طریق «کشیدن و رها کردن» فایل کالیبراسیون سایت شما پشتیبانی می‌کنند تا تمام داده‌های شما به «زبان» خود سایت شما تحویل داده شود.

 

کیفیت پردازش داده ها چگونه تضمین می شود؟ 

انتظار می‌رود پلتفرم‌های پردازش امروزی پردازش یک روزه و پردازش کار همزمان را ارائه دهند. اما شما سرعت را به قیمت کیفیت نمی خواهید.

در مورد نحوه عملکرد پردازش «خودکار» بپرسید. اگر مشکلی در مجموعه داده شما وجود داشته باشد، چگونه این مورد شناسایی و اطلاع رسانی می شود؟ در این سناریو با چه کسی صحبت خواهید کرد و شرایط آنها چیست؟ چه زمانی برای کمک در دسترس خواهند بود؟

به عنوان بخشی از تضمین کیفیت ما، متخصصان زمین فضایی Propeller ممکن است برای علامت گذاری یا تأیید دستی مکان های نقطه کنترل زمینی (GCP) وارد عمل شوند. هنگامی که پردازش داده شما کامل شد، یک بار دیگر قبل از انتشار بررسی می شود تا از بالاترین سطح دقت اطمینان حاصل شود. اینجاست که داده های پردازش شده با نظرسنجی های قبلی منتشر شده از همان سایت مقایسه می شود تا بررسی شود که آیا تغییرات بین مجموعه داده ها واقعی به نظر می رسد. پروانه همچنین بررسی می کند تا از صحت داخلی داده ها بر اساس GCP نهایی و ارتفاعات پست بازرسی اطمینان حاصل کند.

پروپلر دارای یک تیم موفقیت داده داخلی است که در نقشه برداری و فتوگرامتری متخصص هستند. با پشتیبانی 24 ساعته در کلاس جهانی، آنها  شخصاً  تک تک کارها را از نظر کیفیت بررسی می کنند.

 

چگونه می توانم از اندازه گیری هایی که با نرم افزار انجام می دهم اطمینان داشته باشم؟

یکی از نگرانی‌های رایج در مورد پذیرش داده‌های پهپاد در صنایع ساخت‌وساز، معدن، مصالح و مدیریت زباله، پیش‌بینی و تکرارپذیری اندازه‌گیری‌ها است. اطمینان داده ها از اعتبارسنجی دقت، هم از نظرسنجی و هم اندازه گیری های فردی شما ناشی می شود.

اگر فروشندگان در ارائه معیارهای دقت کند هستند، یا ابزارهای پلت فرم به راحتی به شما اجازه نمی دهند اندازه گیری های خود را تأیید کنید، باید فرض کنید که نظرسنجی ها دقیق نیستند و اندازه گیری ها قابل اعتماد نیستند

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید