100 موضوع جالب برای نوشتن مقاله

دوره های پژوهشی ما به شما کمک می کند تحقیقات خود را با دنیا به اشتراک بگذارید.

+100 موضوع جالب برای نوشتن مقاله

۱۰۰ موضوع جالب برای نوشتن مقاله عنوان صفحه ای هیجان انگیز است که قرار است تمام رشته های دانشگاهی را پوشش دهد.تیم تحقیقاتی موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل پس از برگزاری کارگاه های مقاله نویسی در دانشگاه های سراسر کشور قصد دارد که تجارب ارزشمند خود را با شما به اشتراک بگذارد. در این صفحه برای هر رشته بیش از 100 موضوع جالب برای نوشتن مقالات بین المللی و مقالات علمی – پژوهشی پیشنهاد می کنیم. این موضوعات جالب مقاله به روز بوده و در پایان هر ماه به روز می شود و سعی شده که با فضای پژوهشی حاکم بر ایران بومی سازی شود. دکتر سعید جوی زاده از سوابق گسترده خود به عنوان نویسنده ، پژوهشگر و سخنران و مشاور پژوهشی استفاده می کند تا در زمینه آموزش نوشتن مقاله برای مجلات بین المللی، روند ارزیابی (نظر داور) و آنچه را که باید در فرایند نوشتن مقاله بدانید، را ارائه دهد و مطالب مفیدی را با شما به اشتراک بگذارد.

بیشتر کتاب‌های آموزشی تجویزی هستند، یک فرآیند ایده‌آل را تنظیم می‌کنند و شما را تشویق می‌کنند که به آن تمایل داشته باشید. من به رویکرد برج عاج، اعتقادی ندارم. هدف من این است که به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیئت علمی کمک کنم تا قواعد بازی انتشارات دانشگاهی را درک کنند تا بتوانند شکوفا شوند، نه از بین بروند. بنابراین، این کتاب کار بر اساس اینکه چه کارهایی موثر است، می‌باشد. من به شما نمی‌گویم که روزی هشت ساعت بنویسید که جواب نمی‌دهد. من به شما توصیه نمی‌کنم همه چیز را در رشته خود بخوانید که شما نمی‌توانید. من نحوه نوشتن مقالات بی نقص را توضیح نمی‌دهم، هیچ کس این کار را انجام نمی‌دهد. هدف در اینجا انتشار است، نه بی نقصی و کمال. بنابراین بر اساس آنچه دانش آموزان به من گفته اند، آنها واقعاً انجام داده‌اند و آنچه که مایل به انجام آن بوده اند، انجام شده است. این کتاب کار برای دانش پژوهان دانشگاهی در نظر گرفته نشده است، اما برای کسانی که در رشته‌های دانشگاهی هستند که گاهی اوقات ناامید می‌شوند و می‌ترسند که تنها کسانی هستند که همه چیز را درک نکرده اند، نیز می‌باشد.

در نتیجه، کتاب کار جزئیات میانبرها و حتی چند ترفند را نشان می‌دهد و همیشه حقیقت را می‌گوید، هر چند ناراحت کننده باشد. برخی از سردبیران مجلات اظهاراتی که انتشارات در انواع خاصی از مجلات به کار می‌برند، وقتی صحبت از استخدام، تصدی و ترفیع می‌شود، را دوست ندارند. برخی از اساتید این اظهارات که محققان پیش از تصدی باید انواع خاصی از مقالات و تحقیقات را در اولویت قرار دهند، را دوست ندارند. اما به هر حال من این حقایق را بیان می‌کنم. توصیه‌های این کتاب کار در مورد نامه‌ها و استدلال‌هایی است که به طور منظم باعث ایجاد بحث‌های الهام بخشی می‌شود و با این حال همچنان به دانشجویان کمک می‌کند تا در انتشارات دانشگاهی موفقیت کسب کنند. من ممکن است با حرفه‌ای شدن بی وقفه انتشارات علمی موافق نباشم، اما معتقدم همه باید قوانین را بدانند و شانس موفقیت را داشته باشند

کتاب کوچینگ تحصیلی با توجه به دهه‌ها تجربه کوچینگ  حرفه‌ای آکادمیک ما تهیه شده است. ما در کتاب کوچینگ تحصیلی سعی کرده‌ایم تا یک راهنمای کامل و در عین حال قابل دسترس برای کوچینگ تحصیلی در آموزش عالی بر اساس تمرین مستقیم، چارچوب‌های نظری و تحقیقات تجربی بنویسیم. هدف ما بیشتر از همه، ایجاد منبعی برای کمک به کارکنان و اساتید علاقه‌مند در یادگیری اصول و روش‌های کوچینگ تحصیلی بود تا بتوانند دانشجویان کالج را در راه به‌دست آوردن موفقیت هدایت کنند. به هر حال، ماموریت حرفه‌ای ما کمک به دانشجویان دانشگاهی برای شناسایی، تلاش و سپس دستیابی به اهداف دانشگاهی است.ما کتاب کوچینگ تحصیلی را برای پاسخ به نیازهای مخاطبان نوشته‌ایم. اگرچه کوچینگ تحصیلی برای بیش از بیست سال بخشی از آموزش عالی بوده است، اما منابع کمی در این زمینه منتشر شده است. ما تجربه حرفه‌ای و گسترده‌ای در ارائه کوچینگ تحصیلی به دانشجویان، آموزش کوچینگ تحصیلی و تحقیق در این زمینه داریم. در طول سال‌ها، در موقعیت‌ها و زمینه‌های مختلف، مرتباً شنیده‌ایم که “کدام کتاب را در مورد کوچینگ تحصیلی توصیه می‌کنید؟” در حالی که کتاب‌های بسیار عالی در مورد کوچینگ زندگی و کوچینگ  ADHD وجود دارند و در مورد موضوعاتی مانند یادگیری استراتژی‌های مطالعه حجم زیادی از کتاب‌ها وجود دارد، اما درباره کوچینگ تحصیلی در آموزش عالی، نمی‌توانیم به یک کتاب خاص اشاره کنیم.

 

دوره های کاربردی و حرفه ای پژوهشی

هدف این کتاب این است که شما را از ایده تا یک مقاله منتشر شده در یک مجله، همراه با نمونه طرح انتشار و نمودار مقایسه مجله، هدایت کند. این کتاب با گام به گام آموزش دادن، شما را از مراحل پیشنیاز نوشتن یک مقاله تا ارسال آن به مجله‌های علمی، همراه با مشاوره‌های جامع، پیش می‌رود. برای بهترین نتیجه، کتاب را یکبار بخوانید و سپس برای ثبت آن در ذهن خود، دوباره بخوانید. برنامه‌ریزی دقیق و جدول زمانی را در طول مسیر پیگیری کنید که به شما کمک خواهد کرد تا به موفقیت رسیده و این مراحل ضروری را نادیده نگیرید.

این کتاب به شما در تمامی زمینه‌ها کمک می‌کند، برای مثال، STEM، علوم اجتماعی یا یک حوزه خاص نیست. بسیاری از مفاهیم آن جهانی هستند، ولی در برخی موارد برای تطبیق آن با موضوع خاص شما (مانند قالب‌های مقاله) به تحقیقات بیشتری نیاز است.

این کتاب درباره نوشتن و انتشار مقالات در مجلات علمی یا علمی است. اشکال دیگری از نوشتار (مانند مقالات مجلات، چکیده کنفرانس‌ها، ارائه‌ها، و غیره) وجود دارند که همگی در فضای دانش ارزشمندند، اما در این کتاب به آن‌ها پرداخته نشده است.

کتاب حاضر به دانشجویان دکتری  و اساتید، مهارت‌های ارتباطی و سازمانی مؤثر را خارج از حوزه دانشگاهی آموزش می‌دهد.نکات کلیدی برای پیشرفت در دوران دکتری و کسب مهارت‌های لازم را به شما آموزش می دهد.اغلب راهنمایان پایان‌نامه متمرکز بر محتوای پژوهشی هستند و مسائل دیگر مانند سازماندهی کار، ارائه سخنرانی، همکاری در تیم، مدیریت رابطه با استاد راهنما  و بهره‌گیری موثر از زمان، کمتر توجه می‌شوند. اما برخی دانشجویان سابق دکتری  معتقدند که تجربیاتی که در دوره دکتری  به دست می‌آورند، از جمله یادگیری نحوه حل مسائل پیچیده و همکاری مؤثر با دیگران، برای حرفه‌ی آینده‌شان ارزشمندتر از محتوای پایان‌نامه‌شان هستند. این کتاب به دانشجویان دکتری  کمک می‌کند تا بر مهارت‌های غیرعلمی خود، مانند ارتباط با دیگران و سازماندهی کار، کار کنند.

 

فصل یک به تشریح منطق کتاب ما و راه‌های مهم تفاوت آن با سایر کتاب‌های راهنمای نگارش پایان‌نامه می‌پردازد. اولین نقطه تفاوت در تمرکز دوگانه ما نهفته است. در حالی که بیشتر کتاب‌ها بر آمادگی جسمی و احساسی برای سفر پایان‌نامه یا نوشتن در این ژانر تمرکز دارند، ما هر دو موضوع را به عنوان عمیقاً به هم مرتبط می‌بینیم. تفاوت دوم ما در نوع مشاوره ارائه شده است. از آنجایی که همه افراد متفاوت هستند، ما معتقد نیستیم که تنها یک راه “صحیح” برای نوشتن پایان‌نامه وجود دارد. ما طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها را برای شما پیشنهاد می‌کنیم که در طول سفر پایان‌نامه خود به آنها فکر کنید. ما از طریق مجموعه‌ای از پنجاه نکته به این مهم دست می‌یابیم که هدف هر یک از آنها کمک به شما در فکر کردن درباره خودتان و چگونگی شناسایی شما به عنوان یک محقق و نویسنده پایان‌نامه است.

 

+100 موضوع جالب مقاله برای هر رشته

  • آیا برای انتخاب موضوع مقاله خود به مشکل خورده‌اید؟
  • آیا برای نوشتن مقاله، نیاز به دریافت مشاوره دارید؟
  • نیاز به دوره آموزشی مقاله نویسی، فیلم آموزشی و یا کتاب دارید؟

با ما در تماس باشید

آموزش مقاله نویسی : در هر رشته ای که باشید

آموزش مقاله نویسی : تکنیک ها،ترفندها و روش ها

+100 موضوع جالب پایان نامه برای هر رشته

ارزیابی کلی مقاله

چرا می خواهید کار خود را منتشر کنید!

به این فکر کنید که چرا می خواهید مقاله علمی خود را منتشر کنید – و اینکه آیا مقاله علمی شما قابل نتشار است.نوشتن یک مقاله علمی  خیلی زودتر از نوشتن واقعی شروع می شود. در واقع ، شما باید به این فکر کنید که چرا فرضیه خود را زیر سوال می برید چرا می خواهید کار خود را در ابتدای تحقیق منتشر کنید. سپس باید بررسی کنید که آیا فرضیه و طرح نظرسنجی / آزمایش قابل انتشار هستند. از خودت بپرس: آیا کار جدید و جالبی انجام داده ام؟ آیا کار من چالش برانگیز است؟ آیا کار من مستقیماً به یک موضوع داغ علمی مرتبط است؟ آیا من راه حل هایی برای برخی از مشکلات دشوار ارائه داده ام؟ آیا کار من کاربردی است؟ آیا توانسته ام که شکاف موجود در زمینه خاصی را پر کنم؟ اگر همه پاسخ ها “بله” باشد ، می توانید نوشتن مقاله علمی خودتان را شروع کنید. اگر هر یک از پاسخ ها “منفی” باشد، من توصیه می کنم که یکی از این سه راه را انتخاب کنید: مقاله خود را به جای یک مجله بین المللی به یک مجله علمی پژوهشی ارسال کنید، مقاله خود ار به یک کنفرانس بین المللی یا یک کنفرانس داخلی معتبر ارسال نمایید.یا در یک مجله عمومی منتشر نمایید

سوالات مهمی که داوران و سردبیران مجلات بدنبال آن هستند

آیا مقاله مورد نظر حاوی نکات و راه حل های جدید و کافی است؟ آیا موضوع مقاله با موضوع مجله در یک راستاست؟ آیا در مقاله مورد نظر مطالب و قسمت های مختلف به طور مختصر و منظم ارائه شده است؟ آیا روش تحقیق و آزمایشات و فنون و تکنیک های بکار رفته به شکلی ارائه شده است که بتوان آنها را دوباره تکرار کرد؟ آیا نتایج به اندازه کافی بیان شده است؟ آیا بخش بحث مقاله، مختصر و مستند مطرح شده است؟ آیا نتایج با اهداف و سوالات مقاله در یک راستا هستند؟ آیا گرامر زبان انگلیسی بدون عیب و نقص است؟ آیا نمودار ها و جداول کافی هستند؟ آیا نمودار ها و جداول کافی توانسته اند در فهم بهتر موضوع کمک کنند؟ آیا مقاله فوق دارای نوآوری و خلاقیت است؟ آیا به محدودیت های پژوهش اشاره شده است؟ آیا پیشنهادات بعدی برای محقق بعدی آورده شده است؟ آیا همه منابع ذکر شده در متن مقاله وجود دارد؟

100 موصوع جالب برا ینوشتن مقاله

نمونه مقاله ارزیابی

در اینجا یک ساختار کلی اساسی وجود دارد که معمولاً برای نوشتن ارزیابی در هر دانشگاه ایالات متحده استفاده می شود. سعی کنید به هر نکته، به ترتیب ایده آل به ترتیب ذکر شده، بپردازید. مقدمه: یک پاراگراف با معرفی مختصر موضوع یا موضوع مورد بررسی خود ارائه دهید. توضیح دهید که چرا مهم است یا چه تاثیری بر شما یا جامعه دارد. پاراگراف را با پایان نامه پایان دهید و معیارهایی را که برای ارزیابی موضوع خود استفاده می کنید ذکر کنید. بدنه: از دو تا پنج پاراگراف متن را وارد کنید. هر یک از آنها را به یک معیار خاص اختصاص دهید تا موضوع شما را تجزیه و تحلیل کند. آنها را مخلوط نکنید. برای تأیید ادله خود شواهدی را از منابع خارجی وارد کنید. نتیجه: در پاراگراف آخر ، ایده های اصلی مقاله خود را در مورد موضوع خود خلاصه کنید. پایان نامه خود را دوباره مطرح کنید و ایده های جدیدی را معرفی نکنید.

به عنوان مثال ، شما باید بازی تام هنکس را در “Saving Private Ryan” ارزیابی کنید. آغاز مقاله شما در مورد این موضوع به شرح زیر خواهد بود:

اگر شما نیاز به ارزیابی کافه همبرگر “Robson Ranch Grill” در آریزونا و مقایسه آن با “مک دونالد” دارید ، توصیه می کنیم سه تا پنج معیار را انتخاب کنید. یکی از ایده های مقاله ارزیابی ما را بررسی کنید تا به شما نشان دهد چگونه یک موضوع بررسی رستوران به نظر می رسد:

جو هر دو رابسون رنچ گریل و مک دونالد عالی است: مکان ها تمیز هستند و به طور کلی فضا دنج به نظر می رسد. با این حال ، من موسیقی را که در Robson Ranch Grill پخش می شد دوست نداشتم زیرا خیلی بلند بود و من راک اند رول را دوست ندارم. هنگامی که من از این مکانها بازدید می کردم ، مشتری آنها به نظر یکسان بود. این رستوران ها برای مشتریانی با درآمد متوسط ​​طراحی شده اند. وعده های غذایی در Robson Ranch Grill خوش طعم تر بودند. من معتقدم ، این به این دلیل است که بیشتر یک رستوران خانوادگی است. در مک دونالد ، شما همیشه می دانید که به شما چه پیشنهادی ارائه می شود. خوب است زیرا قابل پیش بینی است. من نمی دانم آیا آشپزهای رقیب می توانند کیفیت یکسانی را برای مدت طولانی حفظ کنند. قیمت همبرگر در مک دونالد مقرون به صرفه تر بود. با این حال ، بخشهای بیشتری در Robson Ranch Grill بود.

چگونه یک موضوع خوب برای مقاله ارزیابی ارزیابی کنیم؟

در این بخش ، ما چندین نکته در مورد چگونگی جستجوی موضوعات برای مقاله های ارزیابی ارائه کرده ایم و به شما کمک می کنیم این کار را به روشی آسان تبدیل کنید. اینترنت منبع اصلی ارزیابی موضوعات مقاله است. می توانید ایده هایی پیدا کنید و سپس موضوع مقاله ارزیابی خود را توسعه دهید.

  • موضوع را در اینترنت جستجو کنید: یک موضوع باید برای شما و خوانندگان جالب باشد. این کار ضمن کار بر روی آن الهام می گیرد و به ایده پردازی کمک می کند. تعداد کمی از افراد نوشتن را دوست دارند. سعی کنید با انتخاب یک موضوع مورد علاقه کار خود را آسان کنید.
  • توجه به تجزیه و تحلیل: مشخص کنید که موضوع شما بیش از حد گسترده یا باریک است. خوانندگان بالقوه شما ممکن است برخی از نکات مقاله را درک نکنند ، اگر در زمینه ای آماده یا آموزش ندهند. بهتر است به یک موضوع ساده تر و رایج بپردازید که طیف وسیعی از مخاطبان را درگیر خواهد کرد یا می داند.
  • منابع معتبر را انتخاب کنید: منابع اطلاعاتی موثقی مانند انتشارات علمی ، مقالات و کتاب ها را بیابید. به منابعی که انتخاب می کنید توجه کنید. بهتر است از مقالات و نشریات علمی که توسط همتایان بررسی می شوند ، استفاده شود زیرا آنها اطلاعات مربوطه را ارائه می دهند. همچنین ، شما باید منابع به روز را انتخاب کنید زیرا آنها جدیدترین اطلاعات مربوط به موضوع شما را ارائه می دهند. همه منابع نباید “قدیمی تر” از ۱۰ سال باشند.

بهتر است هنگام انتخاب مباحث برای مقاله های ارزشیابی ، از معلم خود راهنمایی بخواهید. به احتمال زیاد ، معلم شما نکات مختلفی را ارائه می دهد و به توسعه ایده هایی برای مقاله آینده شما کمک می کند. بنابراین ، اگر در هنگام انتخاب موضوع گیر کردید ، از مشاوره با او دریغ نکنید.

هر آنچه برای مقاله نویسی نیاز دارید ...

جهت شرکت در دوره جامع مقاله نویسی با ما در تماس باشید:

یا با تکمیل فرم زیر ما با شما تماس خواهیم گرفت:
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
آموزش جامع مقاله نویسی
  • آیا برای انتخاب موضوع مقاله خود به مشکل خورده‌اید؟
  • آیا برای نوشتن مقاله، نیاز به دریافت مشاوره دارید؟
  • نیاز به دوره آموزشی مقاله نویسی، فیلم آموزشی و یا کتاب دارید؟

با ما در تماس باشید

مرور بر اساس دسته بندی

مقالات محبوب

کتاب‌های آموزش مقاله نویسی

مکاتبات بین المللی در پژوهشگری
راهنمای نگارش پایان نامه و مقاله

محورهای دوره آموزشی مقاله نویسی

دوره های کاربردی و حرفه ای پژوهشی

خدمات تیم ما برای دانشجویان و پژوهشگرانی چیست؟

مراحل ثبت درخواست دانشجویان و پژوهشگرانی چگونه است؟

سوالات متداول درباره
آموزش مقاله نویسی

مشاوره مقاله نویسی مشاوره مقاله isi مشاوره پروپوزال نویسی مشاوره پایان نامه دکتری مشاوره مقاله شیراز مشاور مقاله نویسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید