آشنایی با گوگل ارث انجین (Google Earth Engine) :


Google Earth شما را قادر می سازد که بصورت مجازی در اقصی نقاط کره زمین سفر کنید، مناطقی را کشف کنید و به جهان پیرامون خود نگاهی بیاندازید. همچنین شما می توانید تصاویر ماهواره ای، نقشه ها، زمین، ساختمان های سه بعدی و غیره را مشاهده کنید.ولی در گوگل ارث شما نمی توانید تجزیه و تحلیل و پردازش انجام دهید.
ولی گوگل ارث انجین Google earth engine یک ابزار برای برای تجزیه و تحلیل اطلاعات جغرافیایی و مکانی است است. شما می توانید پوشش جنگل و آب، تغییر کاربری زمین، یا ارزیابی سلامت حوزه های کشاورزی را در بین بسیاری از تحلیل های ممکن بررسی کنید.در حالی که این دو ابزار به برخی از داده های مشابه متکی هستند، تنها برخی از تصاویر و داده های Google Earth برای تجزیه و تحلیل در موتور زمین در دسترس هستند.
هدف ار گوگل ارث انجین چیست؟
ماموریت شرکت گوگل سازماندهی اطلاعات مکانی و غیر مکانی (توصیفی)جهان است و آن را به طور رایگان در دسترس جهانیان قرار می دهد . در راستای این ماموریت، Google earth engine اطلاعات جغرافیایی یا مکانی را سازماندهی می کند و برای تجزیه و تحلیل آن را در دسترس می گذارد. به طور کلی، گوگل تلاش می کند که جهان را از طریق استفاده از تکنولوژی جای بهتری برای زندگی کند. زیرساخت های فنی گوگل ارث انجین ، اقدامات انسان دوستانه، علمی و زیست محیطی را که گوگل از آن حمایت می کند، حمایت می کند.
گوگل ارث انجین Google earth engine برای من یا سازمان من چه کاری انجام می دهد؟
گوگل ارث انجین Google earth engine دسترسی آسان به وب را به یک کاتالوگ گسترده تصاویر ماهواره ای و سایر اطلاعات مکانی در فرمت آماده تجزیه و تحلیل فراهم می کند. کاتالوگ داده با توان محاسباتی مقیاس پذیر پشتیبانی شده و توسط مراکز داده گوگل و API های انعطاف پذیر است که شما را قادر می سازد جریان کار جغرافیایی موجود خود را یکپارچه اجرا کنید. این امکان تحلیل و تجسم مقیاس جهانی را فراهم می کند.و به شما دیدی وسیع و جست و جو گر می دهد.
یک ویژگی عالی ؟
داده ها ، تصاویر و تحلیل های خروجی گوگل ارث انجین Google earth engine می تواند از شخصی به شخصی دیگر قابل درک باشد چرا که وقتی شما نتایج خروجی خود را به شخص دیگری می دهید او میتواند داده های شما را چک و آنلاین کنترل کند. در مقابل، هر تحلیل انجام شده در گوگل ارث انجین Google earth engine برای استفاده توسط ابزار شخص ثالث قابل دانلود است.و دیگری اینکه کاربران همچنین می توانند داده های خود را برای تجزیه و تحلیل در Earth Engine آپلود کنند، با کنترل کامل دسترسی.

چگونه می توانیم از دقت گوگل ارث انجین اعتماد کنیم؟
آیا گوگل ارث انجین از دقت بالایی برخوردار است؟آیا از تحلیل های این موتور می توانیم در مکان های خود بصورت عملیاتی استفاده کنیم؟آیا یا تحلیل در گوگل ارث انجین می توانیم مقاله یا پایان نامه های خود را بنویسیم؟آیا با پردازش های گوگل ارث انجین می توانیم در کنفرانس های بین المللی و ملی مقاله بدهیم و سخنرانی کنیم؟
جواب سوال ما این است که اگر به تصاویر ماهواره ایی اعتماد دارید به گوگل ارث انجین هم می توانید اعتماد کنید. در حقیقت دقت پردازش ها تابعی از داده های ماهواره ای است. در این سامانه شما می توانید انوع پردازش ها را بر روی تصاویر ماهواره ای رایگان اعم از لندست، سنتینل، هایپریون، استر، مادیس، نوا و غیره را با دقتی مانند پردازش های تحت دسکتاپ به انجام برساتید.
مزیت رقابتی گوگل ارث انجین چیست؟و چرا ما باید از اون استفاده کنیم؟
گوگل ارث انجین از انواع داده¬ های ماهواره ¬ای پرکاربردی که امروزه¬ بصورت رایگان عرضه میشود پشتیبانی میکند. به عنوان مثال تمامی تصاویر ماهواره¬ای لندست، سنتینل، استر، مادیس و غیره در این سامانه قابل استفاده و پردازش است.علاوه بر آن شما می توانید به راحتی به داده های بارش، داده های دمای سطح دریا، داده های اقلیمی تغییرات اقلیمی ،گرمایش جهانی و داده های پایه ای همچون داده های ارتفاع ،توپوگرافی،شیب و جهت شیب و…دسترسی داشته باشید . از سوی دیگر هر کاربر میتواند داده¬ های رستری (فرمت TIFF) و وکتوری (فرمت shp) مورد نظر خود را در هر نرم افزاری که کار کرده باشد در آن آپلود نموده و پردازش کند.و تازه می تواند بصورت آنلاین در همه جا و در همه مکان ها بدون داشتن کامپیوتر و لب تاپ مشاهده کند.کافی است که فقط به اینترنت وصل باشید که این هم امروزه همه جا در دسترس است .یکی دیگر از مهم¬ترین مزیت¬ های این سیستم به عنوان یک سامانه پردازشی متن باز قدرتمند در سنجش ازدور، امکان نوشتن پایان نامه،مقالات معتبر جهانی،تهیه گزارش های دولتی و سازمانی،تهیه متن سخنرانی و.. است. به عنوان مثال شما با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره ¬ای در نرم¬افزار ENVI نمیتوانید مقاله¬ ای در مجلات معتبر جهانی مانند Remote Sensing of Environment، IEEE و ISPRS به چاپ برسانید چراکه در ایران از نسخه قفل شکسته آنها استفاده می¬ شود، مگر آنکه نسخه اصلی نرم ¬افزار را خریده باشید. اما این در حالی است که سامانه گوگل ارث انجین چنین محدودیتی ندارد و بدلیل متن¬ باز بودن در تمامی مجلات معتبر جهانی نتایج آن قابل چاپ و قابل ارجاع دادن است.
دلایل استفاده از گوگل ارث انجین Google earth engine ؟
• بدون داشتن سخت افزار و نرم افزار می توانید پردازش انجام بدهید
• برای همه رایگان است
• همه جا در دسترس است
• داده ها و پردازش ها به راحتی قابل انتقال است
• سرعت پردازش بسیار بالا
• رایگان بودن و در دسترس بودن مجانی
• استفاده از مراکز داده گوگل
• پشتیبانی توسط تصاویر ماهواره ایی به روز و تاریخی
• پشتیبانی از پردازش های سری زمانی
• عدم وابستگی به نرم افزارهای تحت ویندوز
• شما دیگر به سخت افزار نیاز ندارید
• کاربردی برای پژوهش های مکانی
• استفاده راحت در قطب های تحقیقاتی،مراکز دولتی،دانشگاه ها و..
• تجاری سازی نتایج پژوهش های خود و فروش آن به سازمان ها و…

دوره‌های جامع آموزش GIS

همراه با فیلم و کتاب، با متد آسان و کاربردی توسط دکتر سعید جَوی زاده نویسنده بیش از ۱۰ کتاب در زمینه GIS
با عضویت در مؤسسه‌ی ما و گذراندن دوره‌ی آموزشی فوق از شرکت در کارگاه رایگان دو روزه مقاله نویسی بهره مند گردید.
دوره‌ی آموزشی شامل:

آشنایی با مفاهیم سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)
آشنایی با روش انجام یک پروژه GIS
آشنایی با منابع و جمع آوری داده های مکانی و توصیفی
روش های ذخیره یک پروژه در نرم افزار GIS
ژئورف یا زمین مرجع کردن
طریقه رقومی کردن
کار با لایه های CAD
ایجاد DEM
ایجاد نقشه شیب
ایجاد نقشه جهت شیب
مدلسازی
مکان یابی
پهنه بندی
انواع روش های درون یابی (Interpolate )
آشنایی با روش های طبقه بندی (Recelassify)
ایجاد نقشه هم دما ، هم باران ، هم ارتفاع
ایجاد توپولوژی

موسسه‌ی علمی تحقیقاتی چشم‌انداز هزاره سوم ملل شیراز
دکتر سعید جَوی‌زاده
استان: تهران _ فارس
شهر : تهران _ شیراز
آدرس : تهران،میدان ولی‌عصر، ولی‌عصر شمالی، کوچه شهامتی، پلاک ۲۹ –
شیراز، خیابان برق، کوچه برق یک، پلاک ۴۱۳، موسسه چشم‌انداز
تلفن ثابت : 07132341477
فکس: 07132341477
همراه : 09382252774
ایمیل: sjavizadeh@yahoo.com
سایت : www.gisland.org
کانال تلگرام: saeedjavizadeh@
کانال اینستا گرام:saeedjavizadeh@

گوگل ارث انجین, سعید جوی زاده , شیراز, موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز, لندست , استر , سنتیل , نوآ , سنجش از دور, تصاویر ماهواره ایی, معرفی گوگل ارث انجین , معرفی گوگل ارث , آموزش گوگل ارث انجین , آموزش GIS , آموزش ,RS آموزش ArcGIS ,آموزش ENVI , آموزش GPS , آموزش مقاله نویسی ISI,

گوگل ارث انجین


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

ENVI BookENVI LiDARexelis enviIDL_ENVINDVI.Resize کردن در enviRS آموزش ArcGISآموزشآموزش ENVIآموزش GISآموزش GIS در شیرازآموزش GPSآموزش آنلاین نرم افزار enviآموزش پردازش تصاویر ماهواره ای با نرم افزار enviآموزش تصحیح رادیومتریک در ENVIآموزش جامع و کاربردیآموزش دوره جامع ENVI موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل همراه با فیلم و کتابآموزش کاربردی GIS در شیرازآموزش کاربردی RS در شیرازآموزش کاربردی انوی ENVIآموزش گوگل ارث انجینآموزش مقاله نویسی ISIآموزش موزاییک کردن تصویر در نرم افزار ENVI5آموزش نرم افزار ENVI در دورسنجی اکتشافیآموزش و معرفی نرم افزار پردازش تصویر ENVI (انوی)آموزش وبیناری انویآموزش ویدئویی گام به گام نرم افزار انویاز ENVI چطور استفاده کنم؟استاد بزرگ سنجش از دوراستراشنایی با مفاهیم نرم افزاراصول سنجش از دوراکستنشن SARscape در نرم افزار انویاموزش تصحیح هندسی در ENVIانجام پروژه انویانواع روش های تبدیلات در نرم افزار ENVIایجاد ترکیب رنگی در ENVIبارزسازی دگرسانی‌ها با استفاده از تصاویر ماهواره ASTERبارگذاری تصاویر ماهواره ای در نرم افزار ENVIبرنامه آموزش تخصصی Enviبهترین آموزش انویبهترین استاد ENVIبهترین استاد انویبهترین کلاس GIS در تهرانبهترین کلاس GIS در شیرازپردازش داده های لایدار (LiDAR) با استفاده از نرم افزار ENVIپردازش لایدار و DEM در ENVIپرفروش ترین کتاب انویپوشش اراضی با پردازش شئ‌گرای تصاویر ماهواره‌ایتاریخچه سنجش از دورتصاویر ماهواره اییتهرانتهیه نقشه درختان و پدیده های شهری و طبیعی از داده های لایدار در ENVIحذف ابر با استفاده از الگوریتم FMASK در نرم افزار ENVIخودآموز نرم افزار ENVIدانلود نرم افزار ENVIدکتر سعید جوی زادهسعید جوی زادهسنتیلسنجش از دورشاخص پوشش گیاهیشیرازطبقه بندی در enviطبقه بندی و آشکارسازی تغییراتعملیات محاسبات باندی در نرم افزار سنجش از دور ENVIفیلم آموزشی GISفیلم انویکاربرد لایدار در سنجش از راه دورکتاب آموزش تصویری نرم‌افزار انویکتاب آموزش گام به گام نرم افزار ENVI 5.3کتاب آموزشی gisکتاب پردازش تصاویر ماهواره ای در ArcMAPکتاب سنجش از دور کاربردی در Arcmapگوگل ارث انجینلندستماهواره سنجش از دور انوی ست (Envisat)ماهواره های سنجش از دورمحاسبات فرمولی و نسبت باندیمعرفی گامهای اصلی در انویمعرفی گوگل ارثمعرفی گوگل ارث انجینمعرفی نرم افزار سنجش از دورموسسه چشم اندازموسسه علمی تحقیقاتیموسسه علمی تحقیقاتی چشم اندازمیانگین ارتفاعی در انوینرم افزار Envi 5.3 – انوینرم افزار ENVI 5.3.1 (همراه با آموزش نصب)نرم افزار پردازش و تحلیل اطلاعات سنجش از دورینصب و کار با اکستنشن Modis Conversion Toolkits در نرم افزار انوینوآورژن های نرم افزار ENVI

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید