آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری


آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری حضوری و آنلاین  توسط موسسه چشم انداز و با تدریس خوب دکتر سعید جوی زاده انجام می شود.اطلاعات آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری در زیر آمده است.

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری

مقدمه

همانطور که جهان به سمت شهرنشینی حرکت می‌کند، نیاز به برنامه‌ریزی شهری موثر رو به افزایش است. با این حال، مساله برنامه‌ریزی شهری پیچیده‌تر می‌شود. این تا حدودی به خاطر زیرساخت هایی است که در حال حاضر در حال اجرا می باشد. ما امروزه در حال تمرکز بر برنامه‌ریزی شهری هستیم،اما آزادی لازم برای اصلاح زیرساختی را که مدت ها قبل ساخته شده را نداریم. ما سعی می کنیم بر روی آن کار کنیم، اما باید نیازهای برنامه‌ریزی شهری خود را در برخی موارد به خطر بیندازیم، که این بدان معنی است که ما همیشه سعی خواهیم کرد تا در سیستم متناسب با زیرساخت دست‌نخورده باقی بمانیم.

زمین یک منبع ارزشمند است که انسان به طور مداوم ارزش آن را درک می‌ کند. این امکان وجود ندارد که به آنچه که برای رسیدن به آن به پنجاه سال پیش با کمک نقشه‌ برداری به کار بردیم دست یابیم. امروزه دنیا سریع‌تر از همیشه با جهش‌های بزرگ و تند و تیزی که در زمینه فن‌آوری ساخته شده‌است، پیش می‌رود. ما به تجهیزات ویژه GIS ، نرم‌افزارهای پیشرفته و نیروی کار ماهر برای رسیدن به اهداف خود نیاز داریم. برنامه‌ریزی و مدیریت شهری یک کار پیچیده است، که نمی توان آن را بدون استفاده از یک ابزار تحلیلی قدرتمند مانند GIS تکمیل کرد.

 

کاربرد GIS در برنامه‌ ریزی شهری به عنوان ابزار تحلیلی و مدل ‌سازی نمود می ‌یابد. و می‌تواند در طیف وسیعی از مشکلات اعمال شود. این مساله شامل حل مشکلات مربوط به ساختارهای پایه داده‌ها، مدل‌های ساده و پیچیده تحلیلی است. GIS همچنین در نظارت بر یک منطقه، یا انجام مطالعه امکان‌سنجی یک مکان برای یک هدف خاص مفید می باشد، به عنوان مثال تعیین مناسب بودن مکان برای ساخت پل یا سد. حتی امکان‌سنجی ساختارهای کوچک‌تر مانند مدارس و بیمارستان‌ها ضروری است و می‌تواند به راحتی با کمک GIS انجام شود. با این حال، مناطقی که به انواع مختلف طرح یا برنامه‌های جایگزین نیازمند هستند، استفاده از GIS با تجهیزات تخصصی بیشتر احساس می‌شود تا نتایج بهتری بدست آید. استفاده از GIS در برنامه‌ ریزی زیست‌محیطی به طور فزاینده‌ای در پی پرداختن به مشکلات مدل‌سازی فضایی است. ثابت شده‌است که این کار برای انجام چنین کارهایی بسیار ارزشمند و مفید بوده‌است. علاوه بر آن، GIS  به ارائه اطلاعات مربوط به تناسب محیطی یک زمین و سطح آن و ماهیت آلودگی کمک می‌کند. همچنین می‌تواند برای تعیین یک مکان بهینه برای دفع زباله و درمان مورد استفاده قرار گیرد. عواملی از قبیل مواد شیمیایی، بیولوژیکی، توپوگرافی و فیزیکی منطقه باید مورد بررسی قرار گرفته و مورد بررسی قرار گیرند. موضوعات گسترده مانند وضعیت مرطوب می‌توانند به راحتی با کمک فن‌آوری‌های سنجش از راه دور مورد توجه قرار گیرند.

جمع‌آوری داده‌ها و ارایه اطلاعات مکانی متفاوت از اطلاعات مکانی تحت یک سیستم

داده‌های جغرافیایی را می توان به راحتی آنالیز و کار کرد. این به ما این امکان را می‌دهد که انواع مختلف اطلاعات دیجیتال را به روش‌های واقعی به نمایش بگذاریم.

دو نوع داده‌های فضایی دیجیتال، GIS و سنجش از راه دور در کنار هم برای کمک به برنامه‌ریزی شهری به کار می‌روند. کاربردهای GIS در برنامه‌ریزی شهری به خصوص در مناطقی از مدل‌سازی فضایی، طی دو دهه گذشته، چند برابر شده‌است. متخصصان در سراسر دنیا به طور گسترده به استفاده از GIS در تعیین مناسب بودن و انجام مطالعات موردی بر روی زمین تکیه دارند.

فناوری هایGIS  از دیرباز برای پایش ویژگی‌های جغرافیایی مختلف برای تغییر ماهیت استفاده شده‌است. از ویژگی‌های پایش شبکه، برای ردیابی تغییرات الگو یا رفتار یک زمین در طول زمان مشخص بهره ‌برداری می‌کنند. این به متخصصان کمک می‌کند که درباره شرایط توسعه یک منطقه تصمیمات آگاهانه بگیرند و یک برنامه را اجرا کنند.

برای رسیدن به برنامه‌ریزی شهری، نسل اول بر تفکر و نظر جامعه شناسان، طراحان و اقتصاددانان برای رسیدن به اهداف خود تکیه کرد. سپس با ظهور GIS سناریو با کسب بیش‌ترین مزایای برنامه‌ریزی شهری با افراد حرفه‌ای تغییر کرد. امروزه GIS تنها ابزار ضبط و تحلیل ابزار نیست بلکه یک دارایی ارزشمند در مدل‌سازی فضایی، تصمیم‌گیری و بسیاری از رشته‌های دیگر است.

مدرس دکتر سعید جوی زاده

مدت زمان 30 ساعت

تلفن تماس با مدرس 09382252774

شروع کلاس یک هفته بعد از ثبت نام

مبلغ سرمایه گذاری  1200000 هزار تومان

توجه  با شرکت در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری از مشاوره های رایگان تیم تحقیقاتی ما تا آخر عمر بهره مند خواهید شد و وقتی پروژه جدیدی را می نویسید برای تیم تحقیقاتی ما ارسال و شما را راهنمایی می کند.

سؤالات متداول درباره آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری

آموزش GIS در شهرسازی و برنامه ریزی شهزی

آموزش GIS در شهرسازی و برنامه ریزی شهزی

آیا مطالب آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری است؟

چیزی که درباره آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری مهم است دقیقا «کاربردی» بودن آن است. به این معنا که ما نمی خواهیم با بحث های تئوریک و تعریفی و کلی، وقت دوره را بگیریم، برعکس، هدف ما این است که مهم ترین و متمایزترین تکنیک ها و مهارت ها برای آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری در اختیارتان قرار دهیم. به همین دلیل، آموزش های تیم تحقیقاتی، همگی دارای یک دستورالعمل کاربردی و اجرایی هستند که بر اساس سربخش های بین المللی  برای شما طراحی شده تا دقیقا بدانید از چه نقطه ای باید شروع کنید و چطور پیش بروید و در نهایت به کجا برسید.

برای شرکت در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری باید چه چیز‌هایی بدانیم؟

در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری نیازی به هیچ پیش زمینه و دانشی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود و به شما یاد داده خواهد شد

 

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری در کجا برگزار می‌شود؟

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری به صورت حضوری در شیراز برگزار می‌گردد و دوستان و علاقه مندان در دیگر شهرهای کشور  می‌توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند و یا بسته آموزشی  برای آنها تهیه نماییم.باید خاطر نشان کنیم که  این بسته های آموزشی دقیقا با سربخش های کلاس حضوری تهیه شده اند

 

آیا مباحث آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری همیشه در خاطر ما خواهد ماند؟

شرکت‌کنندگان در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری می‌توانند تمامی این اطلاعات را در خاطر بسپارند ولی بهتر است که بعد از اتمام دوره آموزشی با تیم تحقیقاتی ما در ارتباط باشند .برای این که آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری بهتر در خاطره شما بماند فیلم آموزشی کارگاه بصورت  ویدئویی و فایل صوتی به شما تقدیم می شود.

 

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری در چه سطحی است؟

سطح مطالب از پایه شروع می‌شود و به مطالب پیشرفته خاتمه می‌یابد.در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری ما فرض را بر این می گذاریم که کاربران در این باره هیچ چیز نمی دانند.

 

من درباره آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری هیچ تجربه ای ندارم، آیا این دوره برای من مفید خواهد بود؟

اغلب دانشجویانی  که در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری ما شرکت می کنند، به دنبال آن هستند که مهارت های و تکنیک های لازم را برای انجام پروژه های GIS و مدیریت شهری را فرا بگیرند تا در نهایت بتوانند بدون تکیه بر دیگران و به طور مستقل، کارشان را به ثمر برسانند. به همین دلیل، آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری به شکلی طراحی شده که از صفر تا صد آموزش کاربرد GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری  را در اختیار دانشجو قرار دهد. تیم تحقیقاتی ما  فرض را بر این می گذارد که مخاطبینش اطلاع چندانی از آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری ندارند، و بر همین اساس آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری را به صورت گام به گام پیش می برد. بنابراین نگران نباشید؛ اگر هیچ تجربه ای در  آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری ندارید، مطمئن باشید این دوره، اولین تجربه ارزشمند شما در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری خواهد بود که مشکل تان در انجام پروژه های GIS و مدیریت شهری را حل خواهد کرد.

بعد از آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری چه کار کنیم؟

بعد از اتمام آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری ،هر یک از کاربران می توانند پروژه های  خود را انجام دهند و به تیم تحقیقاتی ما ارسال کنند تا مورد ارزیابی و نقاط قوت و ضعف آنها گوشزد کند و به راهنمایی آنها بپردازد.

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری برای چه کسانی مناسب است؟

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که قصد دارند پایان نامه و رساله خود را بنویسند مناسب است.

من در شهرستان زندگی می‌کنم، چطور می‌توانم در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری شرکت کنم؟

همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری هم به صورت حضوری برگزار می شود و هم به صورت غیرحضوری یا آنلاین. بنابراین محدودیت جغرافیایی اصلا مهم نیست. شما می توانید با ثبت نام غیر حضوری یا آنلاین آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری در این دوره، همه اطلاعات و مطالبی که دیگر شرکت کنندگان آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری به دست می آورند را داشته باشید.

 

آیا با ثبت نام در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری ، خدمات دیگری هم دریافت خواهم کرد؟

بله. مجموعه ای از خدمات جانبی هم برای شرکت کنندگان در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری در نظر گرفته شده است، به این شرح

– عضویت رایگان در باشگاه مشتریان موسسه چشم انداز و تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

– ارائه بسته آموزشی مکمل به کسانی که علاقه مندند منابع علمی و آموزشی در بحث GIS و مدیریت شهری داشته باشند. (این بسته شامل هزینه جداگانه است(
– ارایه گواهینامه برای شرکت کنندگان در آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری (در صورت تمایل به داشتن گواهینامه، باید هزینه گواهی را نیز جداگانه پرداخت نمایید)
– دریافت کوپن تخفیف 30 درصدی بقیه دوره های آموزشی موسسه چشم انداز

– دریافت مشاوره رایگان تیم تحقیقاتی ما تا آخر عمر

 

آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری

گواهینامه

شرکت کنندگان در کارگاه حضوری، می توانند در صورت تمایل «گواهینامه شرکت در گواهینامه » (با مهر موسسه آموزشی و تحقیقاتی چشم انداز )را دریافت کنند.

 

مدرس آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری چه کسی است؟

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال  38  از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال  384 و مدرک دکتری خود را در سال  398 در رشته اقلیم شناسی  از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان “تحلیل فضایی خشکسالی در ایران” است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال  38  مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است.علاوه بر این کتاب های ارزشمندی را در زیمنه اصول نگارش مقالات علمی،پروپزال نویسی و…را نیز به رشته تحریر در آورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

سربخش آموزش دوره  GIS در برنامه ریزی شهری،شهرسازی و مدیریت شهری

بخش اول: سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي

تعریف سیستم اطلاعات جغرافیایی

ارکان و مؤلفه هاي اصلی GIS

تاریخچه مختصرGIS

سير تحول   GIS

انواع مدل داده در GIS

داده هاي هندسي

داده های گرافیکی

داده هاي توصيفي

دستگاه مختصات جغرافیایی

عرض جغرافيايي

طول جغرافيايي

عرض و طول جغرافيايي چگونه با هم تعامل دارند؟

تعریف سیستم تصویر

سیستم های تصویر و نقشه ها

سيستم تصوير جهاني مركاتور جانبي (UTM)

سیستم ژئودتیک جهانی (WGS84) WORLD GEODETIC SYSTEM

سیستم مختصات لامبرت

سیستم مختصات لامبرت هم شکل  (LAMBERT CONFORMAL CONIC) LCC

راههای شناسایی سیستم مختصات تصویر

انواع فرمت های GIS

فرمت های برداری

انواع فرمت های رستری

بخش دوم: نقش و کاربرد سامانه ي اطلاعات جغرافيايي در مطالعات شهري

نقش و کاربرد سامانه ي اطلاعات جغرافيايي در مطالعات شهری

نقش GIS در مدیریت شهری

نقش GIS در برنامه ریزی شهری

نقش GIS در برنامه ريزي منطقه اي

نقش GIS در طراحی شهری

نقش GIS در ایجاد سیستم اطلاعات شهری (UIS)

نقش GISدر مدیریت بحران شهری

نقش GIS عدالت فضايي

نقش GIS در مدلسازي شهري

نقش GIS در مدلسازي فضايي

کاربردهاي عمومي GIS در حوزه های مختلف شهری

کاربرد GIS درحوزه مطالعات شهری

کاربرد GIS در حوزه فنی و عمرانی

کاربرد GIS در حوزه معماری و شهرسازی

کاربردهاي GIS در حوزه ي فعاليت هاي شهري (محيط زيست)

کاربردهاي GIS در حوزه ي فعالیت های اجتماعی

کاربردهاي GIS در حوزه ي خدمات شهري

بخش سوم: مراحل انجام یک پروژه شهری در GIS

مراحل انجام یک پروژه شهری در GIS

مشخص کردن موضوع و هدف

بیان مسأله

مشورت با کارشناس مورد نظر

جمع آوری داده

صحت سنجی داده ها و کنترل کیفی دادهها

وارد کردن داده ها به محیط نرم افزار

انتخاب ابزار مناسب

روش کار

پردازش

مشخص شدن جواب

کنترل زمینی

تصمیم سازی

تصمیم گیری

بخش چهار: آشنایی با محیط نرم افزار ARC MAP

معرفی نرم افزار  ARCMAP

طریقه دسترسی به ARCMAP

آشنایی با محیط ARCMAP

طریقه اضافه کردن جدول مندرجات

آشنایی با جدول مندرجات (TABLE OF CONTENTS)

طریقه اضافه کردن نوارها در محیط ARCMAP

آشنایی با نوار ابزار استاندار

آشنایی با نوار ابزار TOOLS

انواع روش های ذخیره نمودن یک پروژه در ARCMAP

ذخیره نمودن یک پروژه

ذخیره نمودن نقشه برای چاپ

استفاده از روش PUBLISHER برای ذخیره پروژه 0

ذخیره پروژه به روش  PDF

بخش پنجم: ژئورفرنس کردن

معنی و مفهوم ژئورفرنس

انواع ژئورفرنس

مختصات دار کردن فایل های وکتوری با ابزار SPATIAL ADJUSTMENT

مختصات دار کردن فایل های رستری با ابزار  GEO REFERENCING

تغییر مختصات فایل های رستری (PROJECT RASTER)

تعریف سیستم تصویر برای لایه اطلاعاتی در نرم افزار ARCGIS

استفاده ازگوکل ارث در زمین مرجع کردن

بخش ششم: جداول توصیفی

ساختار جداول در GIS

نمایش یک   TABLE

ابزارهای موجود در جدول توصیفی(TABLE OPTION)

دیگر تغییرات در جدول اطلاعات توصیفی

چگونه دو جدول توصیفی را با هم مشاهده کنیم؟

ایجاد یک جدول اطلاعاتی جدید

بخش هفتم:SHAPEFILE و GEODATABASE

شیپ فایل چیست؟

ایجاد یک SHAPEFILE

GEODATABASE چیست؟

انواع ژئودیتابیس  GEODATABASE

تفاوت ژئودیتابیس تک کاربره و چندکاربره

ایجاد یک GEODATABASE

بخش هشتم: رقومی کردن نقشه ها (DIGITING) یا ترسیم عوارض

تعریف رقومی کردن

مراحل رقومی سازی نقشه

معرفی نوار ابزار EDITOR

معرفی پنجره EDITOR

معرفی منوی ADVANCED EDITING

الحاقیه ARC SCAN

فعال نمودن الحاقیه ARC SCAN

وکتوری کردن یک نقشه اسکن شده

تنظیمات ARCSCAN

روش های وکتوری نمودن داده های رستری

وکتوری نمودن لایه های رستری به روش نیمه اتوماتیک

وکتوری نمودن لایه های رستری به روش اتوماتیک

بخش نهم: ایجاد و مدیریت گرافیک ها (DRAWING)

دسترسی به نوار ابزار DRAW

آشنایی با نوار ابزار DRAW

بخش دهم: استفاده از لایه های CAD و DGN در GIS

تبدیل فایلهای CAD به GIS

نحوه تبدیل فایل CAD به SHAPEFILE

نحوه تبدیل فایل CAD به  GEODATABASE

داده های سازمان نقشه برداری با فرمت DGN

روش های تبدیل DGN به GIS

بخش یازدهم: توپولوژی

تعریف توپولوژی

مدل توپولوژی

روابط توپولوژیک در GIS

مزایای ایجاد روابط توپولوژیک

قوانین توپولوژی

قوانین عوارض سطحی(POLYGON RULES)

قوانین عوارض خطی (LINE RULES)

قوانین عوارض نقطه ای (POINT RULES)

توپولوژی نقشه و توپولوژی   GEODATABASE

ایجاد توپولوژی

بخش دوازدهم: اتصال (JOIN)

روشهای مختلف دسترسی به JOIN

روش اتصال اطلاعات توصیفی یک جدول به جدول دیگری

مدیریت JOIN

حذف کردن یک جدول متصل شده

اتصال بر مبنای ارتباط فضایی (SPATIAL JOIN یا SPATIAL LOCATION )

بخش سیزدهم:  GEOPROCESSING

اصول اساسی در پردازش های مکانی

BUFFER

CLIP

EXTRACT BY MASK (برش زدن فایل های رستری)  INTERSECT

UNION

MERGE

بخش چهاردهم: استفاده از GPS در GIS

جی.پی.اس (GPS) چیست؟

مزایای سیستم GPS

طریقه وارد کردن اطلاعات GPS به GIS

ابزار ADD XY COORDINATES

بخش پانزدهم: کاربرد تصاویر ماهواره ای نرم افزار گوگل ارث در برنامه ریزی شهری

کاربرد تصاویر ماهواره ای نرم افزار گوگل ارث در برنامه ریزی شهری

مطالعه و بررسی ساختارهای شهری

مکانیابی برای تسهیلات و خدمات شهری

مطالعات بلایای طبیعی و مدیریت بحران

تهیه نقشه از تصاویر ماهواره ای جهت استفاده در طرحهای توسعه شهری

به هنگام سازی نقشه های شهری

برآورد میزان تخریب باغات

روش استفاده از گوگل ارث برای مشاهده تغییرات پدیده های سطح زمین

روش دانلود تصاویر ماهواره ای به صورت زمین مرجع

استفاده از نرم افزار SAS PLANET

تبدیل لایه های GIS به فرمت GOOGLE EARTH

ابزار LAYER TO KML

ابزار MAP TO KML

تبدیل لایه های GOOGLE EARTH به فرمت GIS

بخش شانزدهم: نماد (SYMBOL)

نماد سازی

انواع نقشه های موضوعی بر اساس تکنیک نماد گذاری

تغییر رنگ عوارض

تغییر رنگ و شکل عوارض

طبقه بندی عوارض لایه ها

FEATURES

CATEGORIES

QUANTITIES

CHARTS

MULTIPLE ATTRIBUTE

بخش هفدهم: برچسب گذاری (LABLE)

انواع روش های برچسب گذاری

روش اول با استفاده از سربرگ LABEL

روش دوم با استفاده از نوار ابزار  DRAW

تبدیل برچسبها به ANNOTATION

بخش هجدهم: گراف

انواع نمودار ها

روش ترسیم نمودار در نرم افزار ARCMAP

تنظیمات پنجره GRAGH

بخش نوزدهم:  BOOKMARK& HYPERLINK

اتصال عکس، فیلم و سایر مدارک به عارضه (HYPERLINK)

روش ایجاد HYPERLINK در ARCMAP

مدیریت HYPERLINKS

BOOKMARK

روش ایجاد  BOOKMARK

مدیریت BOOKMARK

بخش بیستم: مدل ارتفاعی در سه فرمت TIN ، RASTER و TERRAIN

مدل ارتفاعی در سه فرمت TIN ، RASTER و TERRAIN

مدل  TIN

شیوه های تشکیلTIN

اصول تشکیل TIN

روش ایجاد TIN

دستورات کاربردی TIN در ARC TOOLBOX

مدل رقومی ارتفاع ( DEM )

کاربرد DEM

طبقه بندی زمین با استفاده از  DEM

روش های تولید DEM

روش ایجاد DEM

دستورات پرکاربرد DEM در ARC TOOLBOX

تفاوت DEM، DTM،DSM

بخش بیست و یکم:SPATIAL ANALYST

شیب(SLOPE)

ﮐﺎرﺑﺮدﻫﺎی ﻧﻘﺸﻪ ﺷﯿﺐ

طرز تهیه نقشه شیب در ARCMAP

جهت شیب (ASPECT)

ﮐﺎرﺑﺮدﻫﺎی نقشه جهت شیب

تهیه نقشه جهت شیب در محیط ARCMAP

خطوط تراز چیست؟

قوانین مربوط به منحنی‌های میزان

طرز تهیه خطوط تراز در ARCMAP

تهیه خطوط هم چند در ARCMAP

نقشه سایه روشن (HILLSHADE)

ﮐﺎرﺑﺮدﻫﺎی نقشه سایه روشن

طرز تهیه نقشه سایه روشن در ARCMAP

نقشه میدان دید(VIEWSHED)

كاربرد نقشه میدان دید

ایجاد نقشه VIEW SHADE

نقشه FILL / CUT

کاربرد های نقشه FILL / CUT

پارامترهاي مورد نياز برای تهیه نقشه FILL / CUT

ایجاد نقشه FILL / CUT

بخش بیست و دوم: درون یابی (INTERPOLATION)

روشهای درون یابی (INTERPOLATION)

روشهای درون یابی جبری یا قطعی  (DETERMINISTIC)

روشهای درون یابی زمین آماری  (GEOSTATISTICAL)

درون یابی همسایگی طبیعی(NATURAL NEIGHBOR INTERPOLATION)

ابزارهای درونیابی در ARCGIS

ابزار IDW

ابزار KRIGING

ابزار NEIGHBOR NATURAL

ابزار   SPLINE

بخش بیست و سوم: تحلیل شبکه (NETWORK ANALYST)

شبکه چیست؟

انواع شبکه ها در GIS

تحلیل شبکه حمل و نقل

مجموعه داده های شبکه ای

عناصر و منابع شبکه ای

مفهوم اتصال در تحلیل شبکه

خصوصیات شبکه

مراحل ایجاد یک مجموعه داده شبکه

مراحل انجام تحلیل شبکه های حمل و نقل

مراحل ساخت یک مجموعه داده شبکه

روش ایجاد تحلیل شبکه در ARCMAP

پیدا کردن کوتاه ترین و بهترین مسیر(NEW ROUTE)

مراحل انجام کار

یافتن نزدیکترین تسهیلات (CLOSET FACILITY)

مراحل انجام کار

محاسبه محدوده خدماتی

مراحل انجام کار

بخش بیست و چهارم: مدل سازی با MODEL BUILDER

چه زمانی مدل ها را می سازید؟

چرا MODEL BUILDER را یاد بگیریم؟

کاربردهای MODEL BUILDER

ساخت مدل در MODEL BUILDER

مراحل ساخت مدل در محیط MODEL BUILDER

بخش بیست و پنجم: روش تهیه گزارش در ARCMAP یا REPORT

روش تهیه گزارش در ARCMAP

بخش بیست و ششم: مدیریت انتخاب ها (SELECT)

انواع روشهای پرس و جو

SELECT BY ATTRIBUTE

SELECT BY LOCATION

SELECT BY GRAPHIC

کاربرد سایر دستورات SELECTION

بخش بیست و هفتم:  فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP)

اصول فرآیند تحلیل سلسله مراتبی

فرآيند انجام یک پروژه مكان يابي دفن پسماند در GIS با روش AHP

بررسي ويژگي هاي محدوده مطالعاتي

تهيه داده ها و معیارهای موثر

استاندارد سازی نقشه ها

وزن دهي به نقشه ها

وزن دهی در محیط نرم افزار EXPERT CHOICE

تلفيق نقشه ها

تهيه نقشه هاي نهايي

بخش بیست و هشتم: نرم افزار ARCSCENE

طریقه دسترسی به نرم افزار ARCSCENE

آشنایی منوی TOOLS در ARCSCENE

نمایش سه بعدی لایه های وکتوری

نمایش سه بعدی لایه های رستری

بخش بیست و نهم:  ساخت نقشه و ارایه آن برای چاپ

چیدمان نقشه

عناصر چیدمان نقشه

مهم ترین اطلاعات مورد استفاده در چیدمان نقشه

معرفی محیطVIEW LAYOUT

خروجی گرفتن نقشه ها در محیط ARCMAP

اضافه کردن GRIDE به نقشه

بخش سی ام: روش ساخت اطلس در GIS

روش ساخت اطلس در GIS

روش ساخت MAP BOOKS

تنظیمات MAP BOOK

دوره های آنلاین


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

ARC GIS 10.3 به زبان شهرسازيgisgis در برنامه ریزی شهریGIS شهری و کاربردهای آن در مدیریتGIS مهندسی شهرسازیGIS و تاثیر آن بر بهبود مدیریت شهریآموزش GIS در شهرسازیآموزش جامع ویدئوی GIS در شهرسازیآنالیز شبکه جهت ترافیک شهری در یک محیط GISارزیابی و تحلیل کاربری اراضی شهر با استفاده از GISاستفاده از GIS در مدیریت تابلوهای شهریاستفاده از GIS در مدیریت شهریبررسی تغییرات کاربری اراضی شهری با استفاده از GISبررسی کاربری اراضی در برنامه ریزی شهری با بهره گیری از سیستم اطلاعات جغرافیایی (gis)بهینه سازی ایستگاه های اتوبوس شهری GISپهنه بندی کیفیت آب آبیاری و شهری با استفاده از GISتحلیل پراکنش فضاهای بی‌دفاع شهری با استفاده از GISتحلیل فضایی اتفاقات شبکه فاضلاب شهری با استفاده از GISتحلیل مکانی- فضایی پارک‌های شهری با استفاده از GISجی آی اس برنامه ریزی شهریدوره آموزشی کاربرد GIS در برنامه ریزی شهری و منطقه ایدوره جامع ArcGIS شهرسازیدوره کاربرد ArcGIS در شهرسازیدوره های تخصصی ARC GIS شهرسازیزمینه های استفاده از GIS در برنامه ریزی و مدیریت شهریساماندهی فضایی کاربری فضای سبز شهری با استفاده از GISساماندهی مشاغل شهری با استفاده از GISسامانه اطلاعات جغرافيايي (GIS) در عرصه برنامه ريزي شهريطبقه ‌بندي و تجزيه و تحليل وضعيت فشار در شبكه‌هاي آبرساني شهري با استفاده از GISقابلیت های GIS در شهرسازیکاربرد GIS در ترافیککاربرد GIS در طرح تفصیلی شهریکاربرد GIS در مدیریت ترافیک کلان شهریکاربرد GIS در مدیریت شهریکاربرد تحلیل شبکه GIS در جغرافیا و برنامه‌ریزی شهریکاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) در مدیریت و برنامه ریزی شهریکاربردهای GIS در بهبود و توسعة کسب‌وکار شهریکاربردهای GIS در حمل و نقل شهریمدیریت خدمات شهری و GISمفهوم و کاربرد GIS در شهرسازیمکان یابی بهینه مراکز درمانی شهری با استفاده از GISمکان‌یابی ایستگاه‌های حمل و نقل ریلی شهری در محیط GISمکانیابی محل دفن پسماندهای جامد شهری با استفاده از GISنقش GIS در مدیریت املاک و زمینها در شهرهانقش سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در مدیریت مربوط به امور شهرینقش سیستم اطلاعات جغرافیایی در برنامه ریزی توسعه پایدار شهری

33 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید