خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / پهپادها و تجزیه و تحلیل فضایی شهری

پهپادها و تجزیه و تحلیل فضایی شهری

پهپادها و تجزیه و تحلیل فضایی شهری

 

این کتاب مقدمه ای در مورد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) برای رصد جغرافیایی و تجزیه و تحلیل فضایی مناطق شهری است. سرعت تغییرات شهری نیاز به سیستم عامل های مشاهده ای دارد که نه تنها آگاهی از موقعیت را برای برنامه ریزی و تلاش های تحلیلی متحدانه افزایش می دهد ، بلکه توانایی جمع آوری سریع و ارزان داده ها و نظارت بر تغییرات را نیز فراهم می کند. پهپادها می توانند هر دو این وظایف را انجام دهند ، اما استفاده از آنها در محیط های شهری مملو از چالش های اجتماعی ، عملیاتی ، نظارتی و فنی است که برای استقرار موفق باید مرتفع شوند. 


این کتاب منبعی را برای مربیان و دانش آموزانی فراهم می کند که با اطلاعات جغرافیایی کار می کنند و در تلاشند این داده ها را با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین افزایش دهند. مباحث مورد بحث شامل موارد زیر است: داده های مشتق شده با اطلاعات جغرافیایی سنتی تر ، 4) استفاده از ابزار تحلیلی فضایی برای برنامه ریزی شهری و محیطی ، و 5) کاوش در حریم خصوصی و مسائل ایمنی عمومی مرتبط با عملیات پهپاد.

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

کتاب نوآوری اجتماعی در مدیریت شهری

کتاب نوآوری اجتماعی در مدیریت شهری

کتاب نوآوری اجتماعی در مدیریت شهری-موسسه چشم انداز-آموزش کاربردی GIS و RS نام کتاب: نوآوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟