معرفی نرم افزار eCognition

eCognition Developer 9.01 x64 نام نرم افزاری قدرتمند به منظور بهبود، سرعت بخشیدن و خودکارسازی فرآیند تفسیر داده های جغرافیایی است. نرم افزاری که در این مطلب از سایت یاس دانلود برای شما در نظر گرفته ایم، قادر است تحلیل هایی معنادار را از یک تصویر ساده انجام دهد، به واقع این برنامه می تواند اطلاعاتی معنادار و مفید را از یک تصویر جغرافیایی یا ماهواره ای استخراج کند. eCognition را می توان به عنوان بهترین نرم افزار در زمینه طبقه بندی و یا قطعه بندی تصاویر به شمار آورد.

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

پردازش تصاویر در نرم افزار eCognition بر خلاف سایر نرم افزارها که مبتنی بر پیکسل های تشکیل دهنده تصاویر هستند، بر اساس اشیاء صورت می پذیرد. با قطعه بندی تصاویر، قادر هستیم مجموعه ای از پیکسل های همجوار را در قالب یک قطعه در نظر گرفته و پرزداش تصاویر با به شکلی معنا دار انجام دهیم، نرم افزار مذکور با دارا بودن ابزارهایی بسیار پیشرفته، نیاز به برنامه نویسی به منظور قطعه بندی تصاویر را به حداقل خود رسانده و بهترین روش را برای این عمل در اختیار شما قرار می دهد. هم اکنون می توانید آخرین نسخه و جدیدترین ورژن نرم افزار eCognition Developer را از سایت یاس دانلود دریافت نمایید.

ویژگی های کلیدی نرم افزار eCognition Developer :

– دارا بودن ابزارهای پیشرفته به منظور قطعه بندی تصاویر

– پشتیبانی از پارامترهای مربوط مؤثر و روش های مختلف قطعه بندی

– استخراج اطلاعاتی معنادار از تصاویر جغرافیایی

– مناسب برای دانشجویان رشته عمران

– پردازش تصاویر پیشرفته مبتنی بر شیء

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

نرم افزار eCognition یکی از بهترین نرم افزارهای حوزه ی پردازش و طبقه بندی تصاویر است که برخلاف دیگر نرم افزارهای پردازش تصاویر ماهواره ای که پیکسل مبنا هستند، دارای دیدگاه شی مبنا می باشد. با توجه به دقت بالا و همچنین خروجی قابل قبول تر در دیدگاه شی گرا، امروزه در بسیاری از موارد از این نرم افزار استفاده می شود.

این نرم افزار توانست بعد از یک دهه ورود به بازار، نگاه های زیادی را به دلیل تغییر در شیوه پردازش داده ها به خود اختصاص دهد. این نرم افزار به راحتی میتواند داده های ابری، داده های جی آی اس و تصاویر را بصورت مجتمع پردازش و تغییرات در طول زمان را تشخیص دهد.

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

در ویرایش ۹ این نرم افزار:

  • سرعت طبقه بندی اشیا در مجموعه داده های تصاویر با استفاده از تابع جدیدی کاهش یافته است.
  •  الگوی اجسام با سرعت بالاتری تعریف و شناسایی میشود.
  • ابزار جدید Native Vector Handling جهت مدیریت هرچه بهتر داده های GIS عمل میکند.
  • قابلیت جدید اجرای مدل سازی های فضایی GIS بدون نیاز به لینک به GIS که باعث کاهش گپ بین حوزه GIS و Remote sensing خواهد شد.
  • توسعه قابلیت دیدگاه شی گرای نرم افزار.
  • پشتیبانی از فرمت JPEG2000 به همراه اطلاعات مختصاتی و رزولوشنی تصویر که باعث بهبود سرعت و عملکرد در پروژه هایی که از داده های ماهواره هایی نظیر پلیاد استفاده میکنند خواهد شد.

 

8 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید