کتاب آمار فضایی کاربردی
کتاب آمار فضایی کاربردی

عنوان کتاب

آمار فضایی کاربردی

 • نویسنده : سعید جوی زاده | مرضیه رضایی | سارا کاویانی
 • مترجمین :
 • گوینده :
 • موضوع : آمار فضایی کاربردی
 • سال انتشار :
 • قیمت : 70,000 تومان

توضیحات کتاب

کتاب آمار فضایی کاربردی :  کتاب پیش تحت عنوان آمار فضایی کاربردی به منظور استفاده محققین، اندیشمندان و دانشجویان رشته های علوم محیطی می باشد، که مجموعه ای از مفاهیم، مبانی، نحوه استفاده و کاربرد تحلیل های آمار فضایی است. فصل اول کتاب به آمار فضایی توصیفی و استنباطی اشاره دارد. در این فصل مباحث مربوط به پردازش اولیه داده های فضایی مانند محاسبه آماره های اولیه میانگین، میانه، فاصله استاندارد و ... و نیز آمار استنباطی فضایی توجه شده است. در فصل دوم به منظور معرفی میزان انحراف یک الگوی فضایی مشاهده شده از یک فرضیه صفر مشخص با آماره های فضایی عمومی آشنا می شویم. سپس در فصل سوم آشنایی با آماره های محلی فضایی را خواهیم داشت. در فضل چهارم به معرفی خوش بندی فضایی پرداخته می شود. همان طور که می دانید هدف غایی علم کشف حقیقت می باشد و برای نیل به آن نیازمند تفکر، تحلیل داده ها، تفسیر، پیش بینی دقیق و تشخیص متغیرهای موثر می باشد که در فصل پنجم به این موضوع پرداخته شده است. از آن جایی که نتایج تحلیل داده های فضایی در قالب نقشه ارائه می گردد لذا تکنیک ها، روش ها، ابزارهای بصری سازی خیلی حائز اهمیت است که در فصل ششم به این مقوله پرداخته شده است. نهایتا فصل هفتم با گذری بر تحلیل های آماری در نرم افزار ArcGIS بسته شده است.

محققینی می توانند آمار فضایی را درک کنند که ابتدا درک صحیحی از آمار کلاسیک داشته باشند. برای درک بهتر هر فصل سوالات چالش برانگیز و منابعی برای مطالعه بیشتر آورده شده است. این کتاب به جامعه علمی مخصوصا پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و همچنین مدیران و برنامه ریزان کشور تقدیم می شود.

تالیف: سعید جوی زاده، مرضیه رضایی و سارا کاویانی

درخواست مشاوره رایگان و شرکت در دوره

برخی از تالیفات دکتر سعید جوی زاده

دوره های پربازید و کاربردی

دیدگاهها

 1. gralion torile

  What i don’t realize is actually how you’re not really much more well-liked than you might be now. You’re very intelligent. You realize thus considerably relating to this subject, produced me personally consider it from so many varied angles. Its like men and women aren’t fascinated unless it’s one thing to accomplish with Lady gaga! Your own stuffs nice. Always maintain it up!

  http://www.graliontorile.com/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.