املاک و مستغلات و gis

 GIS برای املاک و مستغلات: مکان یابی هتل جدید عنوان پست جذابی است که ما آن را با شما به اشتراک می گذاریم امیدواریم که این پست مورد پست شما قرار بگیرد. 

اینس آکراپ ، دانشجوی ژئوفورماتیک در دانشگاه زاگرب ، این مطالعه موردی را ایجاد کرد و متن همراه آن را با استفاده از برنامه های GIS Cloud و QGIS برای ایجاد یک نقشه بازاریابی جغرافیایی نوشت.

مکان مهمترین نکته در بازاریابی است

هدف این نقشه تعاملی کمک به سرمایه گذاران بالقوه تجزیه و تحلیل و تجسم مکان های احتمالی برای ساخت یک هتل جدید در زاگرب است.

بازاریابی جغرافیایی رشته ای است که از موقعیت جغرافیایی در فرآیند برنامه ریزی و انجام فعالیت های بازاریابی استفاده می کند. وظیفه اصلی بازاریابی جغرافیایی تجزیه و تحلیل مکان ها بر اساس داده های موجود و کشف مکانهای مناسب برای خدمات خاص است.

تحقیقات نشان داده است که داده های مکان ، اثربخشی کمپین های بازاریابی را تا 80 increases افزایش می دهد 

داده های geomarketing برای تعیین رفتار مشتریان و بازدیدکنندگان بر اساس عادات آنها استفاده می شودبه این داده ها مکانهایی را که گردشگران بیشتر از همه بر اساس علایق آنها بازدید می کنند ، توصیف می کند. این داده ها به هتلداران کمک می کند تا بازاریابی خود را بهبود بخشند.

تهیه و جمع آوری داده های بازاریابی

داده های مورد استفاده در این پروژه به صورت آنلاین بارگیری شده و در دسترس عموم است. وب سایت رسمی هیئت گردشگری زاگرب اطلاعات مربوط به همه مکانهای گردشگری توصیه شده برای بازدید از زاگرب را میزبانی می کند.

برای جمع آوری داده های مکان ذکر شده ، کافی است همه آدرس های جدول Excel را کپی کرده و در GIS Cloud Geocoder بارگذاری کنید تا مختصات هر یک از اشیاء مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل بیشتر به دست آید. همچنین ، داده های مکان ها و اشیاء را می توان به راحتی با استفاده از برنامه جمع آوری داده های تلفن همراه جمع آوری کرد.

برای ساخت یک هتل جدید ، لازم است سطح سر و صدا و اطلاعات کاربری زمین در زاگرب را بدست آورید.  این داده ها را می توان از وب سایت سازمان بارگیری کردوزارت اقتصاد و توسعه پایدار . در نهایت ، جمع آوری داده های حمل و نقل عمومی ضروری است ، که می توان آنها را از نقشه خیابان باز بارگیری کرد داده های جمع آوری شده برای تجزیه و تحلیل بیشتر در QGIS بارگذاری شد. تجزیه و تحلیل با استفاده از معیارهای دلخواه انتخاب شده در بخش زیر انجام شده است:

 • حداکثر فاصله هتل جدید از ایستگاه تراموا یا اتوبوس باید کمتر از 700 متر باشد
 • حداکثر فاصله هتل جدید تا بناهای معماری ، سالن های کنسرت ، تئاترها ، موزه ها ، سوغات فروشی ها یا گالری ها باید کمتر از 5 کیلومتر باشد.
 • حداکثر فاصله هتل جدید از پارک کمتر از 7 کیلومتر است
 • حداکثر فاصله هتل جدید از فرودگاه ، ایستگاه اصلی قطار یا ایستگاه اتوبوس کمتر از 10 کیلومتر است
 • حداکثر فاصله هتل جدید از رستوران ها ، سالن بارها یا شیرینی فروشی ها کمتر از 2 کیلومتر است
 • فاصله از هتل دیگر باید بیش از 2 کیلومتر باشد
 • حداکثر فاصله هتل جدید از کلوپ های شبانه ، کلوپ های جاز ، مغازه های شراب فروشی ، میخانه ها یا کوکتل بارها باید کمتر از 3 کیلومتر باشد.
 • هتل جدید نباید در منطقه با سر و صدای زیاد باشد و نباید در منطقه صنعتی و اقتصادی باشد

در QGIS ، از ابزارهایی مانند بافر ، تقاطع ، حل شدن ، تفاوت ، اتحاد ، شبکه ، تصادفی سازی و ماشین حساب رستر در بدست آوردن مکان های احتمالی برای ساخت یک هتل جدید استفاده شد.

پس از انجام تجزیه و تحلیل و افزودن نمادهای سفارشی در QGIS ، نتایج با استفاده از GIS Cloud Publisher برای QGIS در GIS Cloud بارگذاری شد . این افزونه به شما اجازه می دهد تا نقشه ها را از QGIS به GIS Cloud در عرض چند دقیقه منتقل کنید و نماد شناسی خود را حفظ کنید.

این یک راه حل تک کلیک برای به اشتراک گذاشتن نقشه ها و داده ها از محبوب ترین GIS رومیزی منبع باز با سایر نقاط جهان است!

ویرایش داده های بازاریابی

نقشه را می توان ویرایش در برنامه های تحت وب ویرایشگر نقشه . خیابانهای Mapbox برای پس زمینه با استفاده از سرویس نقشه کاشی اضافه شد .

گزینه “پوشه جدید” در لیست لایه ها به سازماندهی و تقسیم لایه ها به دسته ها کمک می کند. به عنوان مثال ، موزه ها ، سالن های کنسرت ، تئاترها و گالری ها به عنوان فرهنگ طبقه بندی شدند در ویرایشگر نقشه ، طبقه بندی را می توان با استفاده از “ابزار جادوگر” و انتخاب مقادیر “متمایز یا پیوسته” انجام داد.

طبقه بندی لایه های زیر: 

 • موقعیت مکانی احتمالی هتل
 • سطح سر و صدای روزانه
 • سطح سر و صدای شب 

بود انجام با انتخاب و دوبار کلیک کردن هر لایه برای باز کردن “تنظیمات لایه،” انتخاب “گزینه جادوگر”، و انتخاب ارزش ها.

در این پروژه خاص ، از گزینه “طبقه بندی ارزش متمایز” استفاده شد. طبقه بندی ویژگی ها بر اساس مقادیر متمایز به این معنی است که همه ویژگی ها با مقادیر یکسان در یک دسته طبقه بندی می شوند 

GIS Cloud همچنین امکان انتخاب ستون یا رنگی را برای طبقه بندی مقادیر ارائه می دهد.

در برگه Attributes ، می توانید تمام ویژگی های لایه های جداگانه را که روی نقشه نمایش داده می شوند تعیین کنید. با علامت زدن گزینه ” از پنجره اطلاعات برای نمایش ویژگی ها ” بلافاصله می توان ویژگی ها را نمایش داد .  نشانگرهای مختلف مانند نام و آدرس با استفاده از ابزار Tooltip و Labels روی نقشه اضافه شده است .

در “Properties Map  ، امکان تعریف محدوده نقشه وجود دارد . نقشه گزینه محدود موجب صرفه جویی در مختصات نمای فعلی خود را و یا مختصات دستی نسبت.  هر بار که نقشه خود را باز می کنید یا بر روی گزینه ” مشاهده کل نقشه” در نوار ابزار کلیک می کنید ، میزان نمای نقشه ای را که محدوده آن را تعیین کرده اید دریافت می کنید.

تجسم و بازاریابی داده ها

آخرین مرحله در ایجاد نقشه ، ارائه آن به عموم ، ذینفعان یا سرمایه گذاران است. ساده ترین راه برای انتشار نقشه خود ، پورتال نقشه است . Map Portal یک برنامه ساده و آسان است که از تجسم نقشه و انتشار داده ها به صورت دوستانه و در دسترس پشتیبانی می کند.

این پورتال نقشه خاص شامل دو نقشه است: 

 • هتل ژئومارکتینگ 
 • نقشه نویز در زاگرب

با GIS Cloud App Builder ، می توانید به راحتی و به سرعت نقشه پورت خود را با توجه به نیاز خود سفارشی کنید. در برنامه ساز ، می توانید طرح نقشه خود را با کمک ابزارهایی مانند: 

همچنین ، می توانید داده های روی نقشه را با ابزارهایی مانند:

 • بافر
 • نزدیکترین تحلیل
 • تجزیه و تحلیل هات اسپات 

اضافه کردن فیلتر های متعدد برای یک به طور کامل سفارشی و بهینه سازی شده مکانمحور نقشه پورتال. اطلاعات مربوط به App Builder را در این ضبط وبینار رایگان پیدا کنید. 

لایه ها روی نقشه با کلیک بر روی علامت تیک کنار نام لایه بصری می شوند .  می توانید با استفاده از فیلتر فیلتر ، اطلاعات مختلف را جستجو کنید همه نقشه ها نیز قابل چاپ هستند.  تجزیه و تحلیل های متعددی را می توان به راحتی انجام داد. به عنوان مثال ، می توانید منطقه ای را که اکثر هتل ها در آن قرار دارند با Hotspot Analysis پیدا کنید.   ج ompletely مارک نقشه پورتال می توان با کاربران و سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته

جستجو ، تجسم و کشف داده ها با اطلاعات کافی برای تصمیم گیری آنها.

شناسایی اطلاعات مهم و نقاط درد به آنها در بهینه سازی هزینه و قابلیت اطمینان مشتری کمک می کند این پورتال شگفت انگیز بازاریابی جغرافیایی را کاوش کنید  همه فیلترها را امتحان کنید و مکان بهینه خود را برای ساختن یک هتل جدید در زاگرب پیدا کنید!

بازاریابی جغرافیایی برای یافتن ، درک و هدف قرار دادن مکان اساسی است

روزانه گردشگران بیشتری به زاگرب می آیند. توسعه بازاریابی هتل به همین دلیل ضروری است. هدف از این مطالعه موردی یافتن مکانهای جدید بالقوه برای هتلها با استفاده از ابزارهای geomarketing است .

بازاریابی مکانمحور را قادر می سازد سریع تر و کارآمد تر کسب و کار تصمیم گیری از طریق محل و تجزیه و تحلیل رفتار انسان است. نقشه ها با کمک ابزارهای تجزیه و تحلیل و تجسم می توانند به برنامه ریزی فضایی و ساخت امکانات جدید مانند مغازه ها ، سینما ، مدارس و غیره 

کمک کنند. ممکن است از برنامه های مختلف برای انجام پروژه خود استفاده کنید. برنامه جمع آوری داده های تلفن همراهبرای جمع آوری داده های میدانی ، Geocoder برای استفاده از آدرس های بارگیری شده ، Map Editor برای ویرایش و تجسم داده ها و Map Portal برای به اشتراک گذاشتن داده ها به عموم ، سرمایه گذاران یا ذینفعان. 

مزیت استفاده از پلت فرم GIS Cloud این است که می توانید بین راه حل های GIS رومیزی مانند QGIS و ArcGIS فاصله ایجاد کنید و نقشه های خود را تنها با چند کلیک بصورت آنلاین قابل مشاهده کنید! 

پس از انجام تجزیه و تحلیل با استفاده از ابزارهای GIS رومیزی ، می توانید تجسم بهتر و دقیق تری از پروژه را در GIS Cloud با کمک Publisher برای ArcMap و قبل از آن مشاهده کنیدGIS Cloud Publisher برای QGIS .

نقشه ارائه شده در این پروژه تنها یک مثال از نحوه استفاده از بستر GIS Cloud برای تجزیه و تحلیل بازاریابی geomarketing است. در این پیوندها ، می توانید پروژه های موفق مشابه متعددی را که از قدرت GIS و موقعیت در تصمیم گیری بازاریابی استفاده می کنند ، بیابید: Discover The World Of Geo-Marketing: FiDA Co. Studios  این نقشه برای موقعیت مکانی جغرافیایی و ردیابی بیلبوردها ، علائم خارجی ، خرده فروشی و سایر انواع دارایی ها در زمان واقعی. نقشه ساختار کسب و کار و فعالیت در مناطق شهر زاگرب با استفاده از این نقشه تعاملی ، هر سرمایه گذار تجاری می تواند ببیند که بهترین مکان ها برای افتتاح واحد تجاری جدید کجا هستند. استفاده از GIS در گردشگری – نقشه گردشگری Šolta

نقشه گردشگری تعاملی جزیره taolta نحوه ترکیب فناوری GIS با کتابهای راهنمای گردشگری برای استفاده روزمره را نشان می دهد.

اگر می خواهید برنامه Map Portal خود را بسازید و درباره برنامه ها و خدمات GIS Cloud اطلاعات بیشتری کسب کنید ، همین الان با ما تماس بگیرید

25 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.