آموزش ArcGIS Pro مقدماتی

آموزش ArcGIS Pro (مقدماتی)

نرم افزار کاربردی ArcGIS Pro آخرین نرم افزار GIS دسکتاپ حرفه ای ارایه شده توسط شرکت قدرتمند Esri است. با ArcGIS Pro می توانید داده ها را کاوش ، تجسم و تجزیه و تحلیل کنید. می توانید با ArcGIS Pro  می توانید نقشه های دو بعدی و سه بعدی ایجاد کرده  و کار خود را با ArcGIS Online  یا ArcGIS Enterprise به اشتراک بگذارید.در ArcGIS Pro ، مجموعه ای از کارهای مرتبط – شامل نقشه ها ، داده های دو بعدی،سه بعدی ، طرح ها ، داده ها ، جداول ، ابزارها و ارتباطات با منابع دیگر – به طور معمول در قالب یک پروژه سازمان می یابد.یک پروژه به طور پیش فرض  در پوشه مرتبط به خود ذخیره می شود.با استفاده از  ArcGIS Pro می توانید از یکی از چهار الگوی سیستم ، پروژه ایجاد کنید. هر الگو یک فایل پروژه ایجاد می کند که برنامه را در حالت دیگری شروع می کند. به عنوان مثال ، یک پروژه ایجاد شده از الگوی (Template) با View نقشه که شامل لایه نقشه اصلی است شروع می شود.البته  بدون الگو نیز می توانید شروع کنید و این به شما امکان می دهد  تا بدون ذخیره فایل پروژه در ArcGIS Pro کار کنید.

مدت زمان دوره
40 ساعت

پشتیبانی و رفع اشکال رایگان
یکسال پس از پایان دوره

با روش های زیر می توانید دوره را درخواست بدهید

یادگیری ArcGIS Pro نحوه استفاده موفقیت آمیز از این برنامه قدرتمند جدید سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) برای ایجاد نقشه، انجام تجزیه و تحلیل فضایی و نگهداری داده‌ها را توضیح می‌دهد. این کتاب مملو از تمرینات کاربردی بر اساس موارد استفاده در دنیای واقعی، به شما نشان می‌دهد که چگونه از ArcGIS Pro برای تجسم، تجزیه و تحلیل و نگهداری داده‌های GIS استفاده کنید.ArcGIS Pro  مجهز به ابزارهای قدرتمند، جدیدترین برنامه GIS رومیزی Esri است که از رابط روبان مدرن و پردازنده 64 بیتی برای سریعتر و کارآمدتر استفاده از GIS استفاده می‌کند. این ویرایش دوم Learning ArcGIS Pro به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید از این برنامه قدرتمند GIS رومیزی برای ایجاد نقشه، انجام تجزیه و تحلیل فضایی و نگهداری داده‌ها استفاده کنید.کتاب با نشان دادن نحوه نصب ArcGIS شروع می‌شود و پیش نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری را لیست می‌کند. سپس با مفهوم مجوز کاربر نامگذاری شده آشنا می‌شوید و نحوه حرکت در رابط نوار نوین را برای استفاده از قدرت ArcGIS Pro برای مدیریت داده‌های جغرافیایی یاد می‌گیرید. هنگامی که با رابط کاربری جدید آشنا شدید، اولین پروژه GIS خود را بسازید و نحوه استفاده از منابع مختلف پروژه را بیاموزید.این کتاب نحوه ایجاد نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی را با افزودن لایه‌ها و تنظیم و مدیریت نماد شناسی و برچسب زدن به شما نشان می‌دهد.همچنین نحوه استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل برای تجسم داده‌های زمین فضایی را خواهید آموخت. در فصل‌های بعدی، شما با Arcade، زبان بیان جدید  و سبک برای ArcGIS، آشنا می‌شوید و سپس به ایجاد برچسب‌های پیچیده با استفاده از عبارات Arcade آشنا می‌شوید.با راهبری در رابط کاربری برای ایجاد نقشه، انجام تجزیه و تحلیل و مدیریت داده‌ها آشنا خواهید شد. با استفاده از Arcade قادر خواهید بود داده‌ها را بر اساس مقادیر مشخصه مجزا یا محدوده مقادیر و ویژگی‌های برچسب بر روی یک نقشه GIS نمایش دهید.

شما همچنین یاد می‌گیرید که چگونه کتاب‌های نقشه را با استفاده از عملکرد سری نقشه ایجاد کنید و بتوانید نقشه‌ها، پروژه‌ها و داده‌های ArcGIS Pro را با سایر اعضای جامعه GIS به اشتراک بگذارید. این کتاب همچنین پرکاربردترین ابزارهای پردازش زمین برای انجام تجزیه و تحلیل فضایی را بررسی می‌کند و نحوه ایجاد وظایف بر اساس گردش کار مشترک برای استانداردسازی فرایندها را توضیح می‌دهد. همچنین با نحوه خودکارسازی فرایندها با استفاده از اسکریپت‌های ModelBuilder و Python آشنا خواهید شد.

 

آشنایی با دوره‌های GIS و Web GIS موسسه چشم انداز

دوره‌های جامع موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شامل مجموعه‌ای گسترده و کامل از دوره‌ها شامل دوره های آموزش GIS، آموزش Web GIS در پایتون و سی شارپ، آموزش RS، آموزش‌های GIS و Web GIS در رشته‌های مختلف مانند شهرسازی و مدیریت شهری، حقوق، گاز، آب، برق، مخابرات و …، دوره‌های سنجش از دور (RS)، دوره ENVI، دوره‌های پژوهشی مانند دوره جامع مقاله نویسی، پایان نامه نویسی، آموزش جامع SPSS، آموزش زبان‌های برنامه نویسی مانند پایتون، سی شارپ، ASP.Net Core، لاراول، طراحی وب، دوره برنامه نویسی قالب وردپرس، پلاگین نویسی وردپرس و … می‌شود. دپارتمان‌های مختلف موسسه چشم انداز به گونه‌ای است که تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. تمامی دوره‌ها کاملاً عملی و کاربردی بوده و با هدف ورود به بازار کار طراحی شده است. تمامی دوره‌ها زیر نظر افراد متخصص و حرفه‌ای آموزش داده خواهد شد. چنانچه در مورد هر یک از دوره‌ها سوالی دارید همواره آماده پاسخگویی به شما هستیم. با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزشی

دوره آموزشی  ArcGIS Pro نحوه استفاده موفقیت آمیز از این برنامه قدرتمند جدید سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) برای ایجاد نقشه ، انجام تجزیه و تحلیل فضایی و نگهداری داده ها را توضیح می دهد. دوره آموزشی  ArcGIS Pro مملو از تمرینات کاربردی بر اساس موارد استفاده در دنیای واقعی ، به شما نشان می دهد که چگونه از ArcGIS Pro برای تجسم ، تجزیه و تحلیل و نگهداری داده های GIS استفاده کنید.

ArcGIS Pro  مجهز به ابزارهای قدرتمند ، جدیدترین برنامه GIS رومیزی Esri است که از رابط روبان مدرن و پردازنده 64 بیتی برای سریعتر و کارآمدتر استفاده از GIS استفاده می کند. این ویرایش دوم Learning ArcGIS Pro به شما نشان می دهد که چگونه می توانید از این برنامه قدرتمند GIS رومیزی برای ایجاد نقشه ، انجام تجزیه و تحلیل فضایی و نگهداری داده ها استفاده کنید.

دوره آموزشی  ArcGIS Pro با نشان دادن نحوه نصب ArcGIS شروع می شود و پیش نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری را لیست می کند. سپس با مفهوم مجوز کاربر نامگذاری شده آشنا می شوید و نحوه حرکت در رابط نوار نوین را برای استفاده از قدرت ArcGIS Pro برای مدیریت داده های جغرافیایی یاد می گیرید. هنگامی که با رابط کاربری جدید آشنا شدید ، اولین پروژه GIS خود را بسازید و نحوه استفاده از منابع مختلف پروژه را بیاموزید.

دوره آموزشی  ArcGIS Pro نحوه ایجاد نقشه های دو بعدی و سه بعدی را با افزودن لایه ها و تنظیم و مدیریت نماد شناسی و برچسب زدن به شما نشان می دهد. همچنین نحوه استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل برای تجسم داده های زمین فضایی را خواهید آموخت.

دوره آموزشی  ArcGIS Pro همچنین پرکاربردترین ابزارهای پردازش زمین برای انجام تجزیه و تحلیل فضایی را بررسی می کند و نحوه ایجاد وظایف بر اساس گردش کار مشترک برای استانداردسازی فرایندها را توضیح می دهد. همچنین با نحوه خودکارسازی فرایندها با استفاده از اسکریپت های ModelBuilder و Python آشنا خواهید شد.

در پایان دوره آموزشی  ArcGIS Pro ، مهارت های اصلی مورد نیاز برای استفاده صحیح از2.x ArcGIS Pro را یاد خواهید گرفت .

ArcGIS Pro چیست

دوره آموزشی ArcGIS Pro شامل چه مواردی است؟

هفته  1 :

معرفی ArcGIS Pro ، معرفی ArcGIS Pro و توضیح برخی از قابلیت های آن در ارتباط با سایر محصولات ArcGIS   و همچنین یک نمای کلی از قابلیت های آن ارائه می دهد و الزامات نصب و صدور مجوز را مورد بحث قرار می دهد.

هفته  2:

راهبری در رابط روبان ، رابط کاربری مبتنی بر روبان ArcGIS Pro و پنجره ها یا پنجره های رابط معمول استفاده شده را معرفی می کند. نحوه استفاده از آن برای دسترسی به داده ها ، نقشه ها و ابزارها در پروژه ArcGIS Pro را توضیح می دهد.

هفته  3:

ایجاد نقشه های دو بعدی ، نحوه ایجاد نقشه های دو بعدی در چارچوب پروژه ArcGIS Pro را به شما نشان می دهد. شما نحوه افزودن و مدیریت لایه ها ، کنترل نماد شناسی ، ویژگی های برچسب و پیکربندی ویژگی های دیگر را خواهید آموخت.

هفته  4:

ایجاد صحنه های سه بعدی ، به شما نشان می دهد که چگونه کاربران می توانند نقشه های سه بعدی را در پروژه های خود ایجاد کنند. شما نحوه افزودن لایه ها ، بیرون آوردن لایه ها برای نشان دادن ارتفاع و اعمال نماد شناسی سه بعدی را خواهید آموخت.

هفته  5:

ایجاد و کار با پروژه ها ، مفهوم استفاده از پروژه ها برای مدیریت محتوای GIS را معرفی می کند. شما نحوه ایجاد و سازماندهی یک پروژه را خواهید آموخت. همچنین نحوه ایجاد یک پروژه قالب را خواهید آموخت.

هفته  6:

ایجاد یک طرح بندی ، به شما نشان می دهد که چگونه با استفاده از ArcGIS Pro طرح بندی موثر ایجاد کنید.

هفته  7:

ایجاد کتابهای نقشه با استفاده از مجموعه نقشه ، فرایند مورد نیاز برای فعالسازی و پیکربندی عملکرد مجموعه نقشه را توضیح می دهد تا بتوانید کتابهای نقشه خود را ایجاد کنید. نقشه های بزرگ سخت نیستند و استفاده از آنها دشوار می شود. نقشه های کوچکتر فقط به شما اجازه نمی دهند سطح جزئیات مورد نیاز را هنگام حضور در میدان نشان دهید. یک روش معمول ایجاد کتاب یا سری نقشه برای منطقه است. ArcGIS Pro دارای قابلیت های داخلی برای ایجاد این کتاب های نقشه است و این هفته  به شما نشان می دهد که چگونه.

هفته  8:

آموزش ویرایش داده های فضایی ، درک اولیه ای از گردش کار ویرایش در ArcGIS Pro را در اختیار شما قرار می دهد و نحوه استفاده از بسیاری از ابزارهای پرکاربرد را برای نگهداری و به روز رسانی داده های GIS خود توضیح می دهد.

هفته  9:

یادگیری در مورد ویرایش داده های جدول ، نحوه ویرایش و نگهداری داده های ویژگی برای ویژگی های GIS شما را توضیح می دهد.

هفته  10:

انجام تجزیه و تحلیل با ابزارهای Geoprocessing ، بسیاری از رایج ترین ابزارهای مورد استفاده را معرفی می کند ، توضیح می دهد که کجا می توان به آنها دسترسی پیدا کرد و آنچه را که ابزارهایی را که در ArcGIS Pro در دسترس شما هستند تعیین می کند.

هفته  11

ایجاد و استفاده از وظایف ، نحوه ایجاد وظایف برای گردشهای کاری معمول در دفتر خود را برای بهبود کارایی و استانداردسازی نشان می دهد.

هفته  12:

، Automating Processes with ModelBuilder و Python ، مفاهیم و مهارتهای اساسی مورد نیاز برای ایجاد مدلهای ساده و اسکریپتهای پایتون برای ArcGIS Pro را معرفی می کند.

هفته  13:

به اشتراک گذاری کار خود با دیگران ، روش های مختلف را در ArcGIS Pro برای به اشتراک گذاشتن نقشه ها ، داده ها و فرایندها با دیگران نشان می دهد.

هفته  14:

با استفاده از عبارات بازی برای برچسب زدن و نماد شناسی ، کاربردها و نحو اصلی بازی را معرفی می کند. Arcade یک زبان بیان سبک جدید برای ArcGIS است. این به شما امکان می دهد عباراتی ایجاد کنید که می توانند برچسب های متن را ایجاد کرده یا نماد شناسی را کنترل کنند.

درباره نرم افزار ArcGIS Pro

ArcGIS نرم افزاری حرفه ای برای تجزیه و تحلیل داده های مکانی و جغرافیایی است. برنامه ESRI ArcGIS دارای ابزارهایی برای تجزیه ، تحلیل ، گردآوری و انتشار اطلاعات است. Geoprocessing مجموعه ای غنی از ابزارها را برای انجام تجزیه و تحلیل مکانی و مدیریت داده های GIS در حالت اتوماتیک فراهم می کند. از ArcGIS Pro برای تجزیه و تحلیل و مدیریت داده های GIS استفاده کنید و ابزاری را برای خودکارسازی جریان کاری خود و حل کارهای پیچیده ایجاد کنید. از ModelBuilder که یک طراح بصری است استفاده کنید تا به شما امکان دهد نمودار یا الگوی تحلیل مکانی یا فرآیندهای مدیریت داده را ایجاد کنید.با استفاده از ArcGIS Pro ، می توانید انواع مختلفی از اشیاء را ایجاد کنید و ویرایش کنید: شهرها ، ساختمان ها ، جاده ها ، جنگل ها ، رودخانه ها ، کوه ها و سایر پدیده های مکانی ، در حالی که می توانید داده های منابع مختلف را در پروژه ادغام کنید. تجسم لایه ها برای ویرایش در حالت دو بعدی و سه بعدی امکان پذیر است ، بنابراین می توانید ویژگی ها را از هر نظر مشاهده کنید. نقشه های وب در ArcGIS Pro و همچنین در کل پلتفرم ArcGIS از جمله مرورگرها و دستگاه های تلفن همراه قابل استفاده است. برای دسترسی عمومی ، یک فایل فشرده شده با داده های GIS ایجاد می شود. اکنون می توانید کل پروژه یا لایه های آن را دسته بندی کنید تا آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

ArcGIS Pro چیست

مزایای  ArcGIS Pro

 • نرم افزار کاربردی و حرفه ای ArcGIS Pro به شما این امکان را می دهد تا منابع مورد نیاز برای تکمیل یک پروژه را همه در یک محیط نرم افزاری سازماندهی کنید. این ساختار جدید شامل نقشه ها ، طرح ها ، وظایف ، اتصالات و ابزارهایی است که به شما کمک می کند تا کار خود را سازماندهی و مدیریت کنید.
 • اگرچه نمودارها یک ویژگی پشتیبانی کننده در ArcMap هستند اما قدرت آنها در ArcGIS Pro بیشتر است. بعضی از این قابلیت ها عبارتند از: پشتیبانی از چند سری، فیلتر کردن بر اساس گستره نقشه و انتخاب و همچنین Range Sliders است.
 • تقریباً تمام ابزارهای پردازش جغرافیایی که در ArcMap موجود است، در ArcGIS Pro نیز موجود است. همچنین برخی از ابزارهای جدید در Pro وجود دارد مانند:
 • ابزارهایی برای ایجاد مجموعه داده شبکه از یک الگو و بالعکس.
 • غنی سازی و بهبود لایه و غنی سازی داده های جغرافیایی
 • ابزارهایی برای طبقه بندی و محاسبه نقاط مجموعه داده LAS بر اساس ارتفاع آنها از زمین.
 • تقسیم بندی تصاویر و ابزارهای طبقه بندی.
 • نرم افزار کاربردی و حرفه ای ArcGIS Pro به شما امکان می دهد داده های دو بعدی و سه بعدی را در کنار یکدیگر مشاهده کنید.
 • نرم افزار کاربردی و حرفه ای ArcGIS Pro دارای رابط کاربری جدیدی برای پیکربندی نمادها و همچنین انواع نماد های بیشتر و گزینه های بهتر است.
 • در نرم افزار کاربردی و حرفه ای ArcGIS Pro می توانید فیلدها را برای یک لایه در View فیلدها مشاهده و مدیریت کنید.
 • نرم افزار کاربردی و حرفه ای ArcGIS Pro به شما امکان تهیه نقشه براساس وب را می دهد.

سوالات متداول درباره ArcGIS Pro

 • آیا می توانم تحلیل شبکه را در ArcGIS Pro ایجاد یا استفاده کنم؟
 • چگونه می توانم رقومی سازی را در ArcGIS Pro شروع کنم؟
 • آیا می توانم از برنامه های الحاقیه مجوز دار ArcGIS دسک تاپ برای ArcGIS Pro استفاده کنم؟
 • چگونه می توانم نقشه ای را که در ArcGIS Pro ایجاد شده است را با شخصی که از ArcMap استفاده می کند به اشتراک بگذارم؟
 • من یک سند نقشه با چندین فریم داده را استخراج کرده ام اما فقط یک نقشه را در ArcGIS Pro می بینم. چه اتفاقی برای سایر فریم های داده افتاد؟
 • آیا می توانم از نقشه های ArcMap در ArcGIS Pro استفاده کنم؟
 • آیا می توانم مدل هایی را که در ArcGIS Pro ایجاد کرده ام را در ArcMap اجرا کنم؟
 • آیا مدل های ساخته شده در ArcMap در ArcGIS Pro کار خواهند کرد؟
 • آیا همه ابزارهای پردازش جغرافیایی ArcMap در ArcGIS Pro هم موجود است ؟
 • آیا اسکریپت ها و جعبه ابزارهای پایتون که برای ArcMap نوشته شده اند ، در ArcGIS Pro نیز کار می کنند؟
 • آیا برنامه ArcObjects که برای ArcMap ساخته شده است در ArcGIS Pro نیز کار می کند؟
 • برای بارگیری ArcGIS Pro به کجا مراجعه کنم؟
 • آیا قبل از نصب ArcGIS Pro لازم است آخرین نسخه ArcMap را داشته باشم؟
 • آیا فیلم هایی وجود دارد که بتوانم برای شروع تماشا کنم؟
 • آیا Esri آموزش ArcGIS Pro را ارائه می دهد؟
 • چگونه می توانم با انجمن ArcGIS Pro ارتباط برقرار کنم؟
 • چگونه ایده های یا اشکالات خود را گزارش دهم؟
محیط نرم افزار arcgis pro

خدمات ویژه

 • اهدا و تقدیم یک جلد کتاب کاربردی نوشته شده توسط دکتر سعید جوی زاده اهدا و تقدیم بیش از 40 ساعت فیلم آموزشی مرتبط با دوره آموزشی
 • ارائه 40 ساعت فایل صوتی آموزشی مرتبط با دوره
 • تبدیل شدن به یک مدرس حرفه‌ای و با تجربه
 • ارتباط مستقیم با دکتر سعید جوی زاده
 • مشاوره مستقیم از طریق شبکه های اجتماعی

دوره آموزشی ArcGIS Pro برای چه کسانی است؟

اگر می خواهید نحوه استفاده از ArcGIS Pro برای ایجاد نقشه و ویرایش و تجزیه و تحلیل داده های جغرافیایی را بیاموزید ، این دوره آموزشی شگفت انگیز  برای شما مناسب است. هیچ گونه آگاهی از اصول GIS یا تجربه با ابزار GIS یا مجموعه نرم افزار ArcGIS مورد نیاز نیست. مهارت های اولیه ویندوز ، مانند ناوبری و مدیریت فایل ، تنها چیزی است که شما نیاز دارید.

مخاطبین اصلی دوره آموزشی ArcGIS Pro:

 • افرادی که قصد دارند هم GIS و هم ArcGIS Pro را یاد بگیرید
 • کسانیکه قصد دارند ArcGIS Pro را فرا گیرند اما نرم افزاری در اختیار ندارند
 • کسانیکه هیچ دانشی در زمینه GIS ندارند.
 • افرادی که می خواهند کارهای GIS خود را براساس وب و با استفاده از Dynamic Tools GIS به راحتی انجام دهند.
 • افرادی که از برنامه نویسی و کد زدن بیم دارند.
 • متقاضیانی که به دنبال دوره آموزشی ارزان قیمت GIS و ArcGIS و، ArcGIS Pro همراه با مطالب بسیار مفید و جزئیات کامل ، سخنرانی ها ، موضوعات و مطالب مرتبط هستند.
 • افرادی که به دنبال یادگیری گام به گام هستند و نحوه انجام و چرایی برنامه برای آنها مهم است.
 • هر کسی که علاقه مند به شناخت تفاوت های بین مجموعه های ArcGIS و ArcGIS Pro است اما نرم افزار ArcGIS Pro را ندارد.
 • به دنبال یادگرفتن صفر تا صد GIS است.
 • کسی که علاقمند کار کردن آسان با GIS بر روی وب است.
 • کسی که به دنبال فراگرفتن GIS سه بعدی و دوبعدی از جمله ArcMap،ArcGlobe، ArcScene و همچنین پروژه های ArcGIS Pro است.
 • کسانیکه در انتخاب شغل خود در زمینه ArcGIS و ArcGIS Pro دچار سردرگی و تردید هستند.یادتان باشد هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد و تنها شیوه ها متفاوت است.فقط باید راه درست را انتخاب کنید
محیط نرم افزار arcgis pro

پیش نیازهای آموزش ArcGIS Pro (مقدماتی)

 • شرکت در دوره آموزش کاربردی ArcGIS Pro سطح مقدماتی نیاز به پیش نیاز خاصی ندارد چرا که در این دوره حرفه ای و کاربردی آنچه را که شما لازم داشته باشید یاد خواهید گرفت کافی است که علاقه مند باشید و تکالیف استاد را دنبال کنید.
 • در دوره حرفه‌ای و کاربردی آموزش ArcGIS Pro مقدماتی نیاز به درک مفاهیم اولیه نیز نیست چون در جلسات اولیه تمامی مفاهیم پایه به شما آموزش داده می شود.
 • خیلی نگران هستند از اینکه با نقشه و نقشه خوانی آشنا نیستند ولی خبر مهم و خوب این است که در دوره حرفه ای و کاربردی آموزش جامع ArcGIS Pro مقدماتی اصول نقشه خوانی نیز به شما آموزش داده می شود.

اطلاعات تکمیلی دوره آموزش ArcGIS Pro (مقدماتی)

 • مدت زمان این دوره 40 ساعت خواهد بود.
 • سطح دوره: مقدماتی تا متوسط
 • بدون پیش نیاز
 • نوع دوره بسته به علاقه‌مندی شما به سه روش حضوری، غیرحضوری و فیلم آموزشی خواهد بود.
 • زبان آموزش، فارسی است.
 • به کاربران شرکت کننده در این دوره آموزشی کتاب و فیلم آموزشی نیز هدیه داده می شود.
 • روش پشتیبانی: تلفنی یا WhatsApp و از طریق تماس تلفنی مستقیم با مدرس دوره
 • گواهینامه معتبر و رسمی موسسه چشم انداز
 • داده های تمرینی و هر آنچه که برای تمرین پروژه های عملی نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار داده خواهد شد.
 • در این دوره هر آنچه که برای حضور و کار در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی داخل کشور و خارج کشور نیاز دارید به شما آموخته خواهد شد.
 • چنانچه دانشجو یا سرباز هستید برای شما تخفیفی را در نظر گرفته‌ایم، پس قبل از ثبت نام با ما در تماس باشید تا تخفیف ویژه‌ای به شما عزیزان تعلق گیرد.
 • شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی داخل یا خارج از کشور، چنانچه نیاز به آموزش به صورت گروهی دارند، با ما در تماس باشند، چرا که برای آن‌ها تخفیف ویژه در نظر داریم.
 • اگر فردی هستید که قصد ثبت نام در دوره را دارید اما توانایی پرداخت هزینه دوره را ندارید، می‌توانید با معرفی ۵ نفر، تنها برای ثبت نام در این دوره، خود در این دوره کاملاً رایگان شرکت کنید!

سرفصل‌های دوره آموزشی ArcGIS Pro مقدماتی

 • تفاوت بین ArcGIS و ArcGIS Pro
 • رابط نرم افزار Pro ArcGIS
 • مطالعه موردی 1: پایش مکانی – فضایی جمعت در کشور ایران
 • مطالعه موردی 2: آنالیز های مکانی – فضایی در استان فارس
 • ArcCatalog
 • ArcScene
 • تفاوت بین نوار منوی ArcMap و ریبون ArcGIS Pro
 • محاسبه گر Field در ArcMap و ArcGIS Pro
 • نکاتی کلیدی برای شروع کردن هر نوع برنامه نویسی آسان
 • Field Alias
 • چگونه یک پروژه ترکیبی شامل نقشه، Global Scene و Local Scene را در ArcGIS Pro را ایجادکنیم؟
 • مشاهده نقشه global Scene پروژه و Local Scene
 • Snapping
 • مختصات X و Y و واحد
 • نکات مربوط به کنترل حرکت موس
 • محتوای ArcGIS Pro
 • انواع داده از جمله عدد short integer ،long integer ،Float،Double و Text
 • ابزار از جمله Fly،Identify،Set Observer،Measure و Explore
 • عملیات جستجوی ابزار
 • ایجاد حساب کاربردی در ArcGIS
 • مرورگر نقشه
 • بخش های رابط ArcGIS Pro
 • رابط نمایش نقشه ArcGIS Pro
 • جستجو کردن لایه در محتوا
 • ذخیره و خروجی نقشه در ArcMap
 • نحوه بازکردن رابط ArcGIS Pro
 • انواع پروژه در ArcGIS Pro
 • پتانسیل های رابط ArcGIS Pro
 • پروژه بدون قالب و ساخت انواع خروجی های نقشه
 • تفاوت بین پروژه دارای فولدر و پروژه بدون فولدر
 • Shapefile چیست؟
 • ایجاد shapefile در ArcGIS و ArcGIS Pro
 • ژئودیتابیس چیست؟
 • ایجاد Geodata base در ArcGIS و ArcGIS Pro
 • اضافه کردن دستگاه مختصات و
 • تنظیمات سیستم مختصات در ArcGIS Pro
 • اضافه کردن لایه در ArcMap وArcGIS Pro
 • لایه گذاری در نقشه پایه ای سه بعدی
 • منوی پاپ آپ لایه ArcMap
 • برچسب زدن عوارض در ArcGIS و ArcGIS Pro
 • منوی پاپ آپ لایه ArcGIS Pro
 • نحوه کپی کردن لایه در محتوا
 • فعال کردن و غیرفعال کردن پنجره
 • اطلاعات پاپ آپ عوارض
 • تفاوت های بین ویژگی های لایه در ArcMap و ArcGIS Pro
 • تنظیمات مرتبط با جدول توصیفی
 • ثابت نگه داشتن فیلد های اطلاعاتی و خارج کردن آن از حالت ثابت
 • تفاوت های بین ArMap وArcGIS Pro از نظر اضافه کردن فیلد و تغییر دادن مقدار فیلد
 • حذف مشخصات توصیفی و عوارض
 • چگونه بیش از یک جدول مشخصات توصیفی را در بخش های مجزای رابط ArcGIS Pro تقسیم و سازماندهی کنیم.
 • شرایط ورود داده ای کاربر
 • روش میانبر برای تغییر همه مشخصات توصیفی یک فیلد
 • کارکردهای GIS
 • فیلد هدف و ویژگی
 • نوع داده و فیلد در محاسبه شکل هندسی
 • رابط کاربر ArcMap
 • مطالعه موردی 3: شناسایی مقادیر طول و عرض جغرافیایی هر کدام از عوارض نقطه ای و ایجاد فیلد جدید برای وارد کردن این مقادیر
 • مطالعه موردی 4: محاسبه تعداد کلی بردارهای هرکدام از ویژگی های سطحی
 • ArcGlobe
 • ArcCatalog
 • تکنیک های کد نویسی و برنامه نویسی در پنجره Calculate Field منطق محاسبه گر فیلد
 • اضافه کردن Google Earth KML در ArcGIS Pro
 • اضافه کردن داده های AutoCAD در ArcGIS Pro
 • محاسبه شکل هندسی در ArcGIS Pro
 • استفاده مبتنی بر وب از ابزار Navigator برای مرورگر نقشه سه بعدی
 • تفاوت ایجاد پروژه
 • شبکه بندی جغرافیایی
 • توصیف انواع عوارض از جملهpoint، polygon و Polyline
 • جدول محتوا در ArcMap
 • باز کردن OpenStreetMap و سایر نقشه های پایه ای
 • استخراج داده های مکانی از OpenStreetMap و انتقال آن به محیط ArcGIS و ArcGIS Pro
 • جزییاتی درباره مقیاس،دقت و طول داده ها
 • دیده شدن و شفافیت لایه
 • جدول مشخصات توصیفی
 • خروجی گرفتن از نقشه ها (Layout) در ArcGIS و ArcGIS Pro
 • ریبون ها و تب های رابط ArcGIS Pro
 • تفاوت بین جدول محتوای ArcMap و محتوای ArcGIS Pro
 • پروژه های ArcMap و ArcGIS Pro
 • ایجاد پروژه جدید در ArcGIS Pro
 • فایل اکتنشن و فولدر پروژه ArcGIS Pro
 • امکانات نقشه پایه ای در ArcGIS Pro
 • پروژه Catalog
 • ایجاد پروژه جدید بدون فولدر ArcGIS Pro
 • نحوه ذخیره همه پروژه های یک پروژه ترکیبی
 • داده های فضایی و غیر فضایی ArcGIS و ArcGIS Pro
 • اتصال فولدر ArcGIS و ArcGIS Pro
 • روش سریع برای ایجاد shapefile
 • اضافه کردن داده ها از جمله shapefile ، داده های رستری و تصویر زمین مرجع
 • KMLView و ویژگی ها در ArcGIS Pro
 • انواع مختلف انتخاب
 • تغییر رنگ نماد ها و سیمبولوژی در ArcGIS و ArcGIS Pro
 • تنظیمات درون منوی پاپ آپ لایه
 • چگونگی فعال کردن ابزار Identify و Selection در ArcGIS Pro
 • خروجی گرفتن از عوارض و داده های مکانی – فضایی در ArcGIS و ArcGIS Pro
 • جدول مشخصات توصیف در ArcMapو ArcGIS Pro
 • مرتب کردن دادها بصورت نزولی و صعودی در جداول توصیفی – تشریحی در ArcGIS و ArcGIS Pro
 • رابطه بین Start Editing و Add Attribute (اضافه کردن مشخصات توصیفی)
 • نحوه کپی کردن ردیف های مشخصات توصیفی در فایل اکسل نامگذار کردن ستون با نام فیلد
 • اضافه کردن فیلد در ArcMap و ArcGIS Pro
 • روش میانبر برای اضافه کردن چندین مشخصه توصیفی در یک فیلد
 • هدف Calculate Geometry
 • مولفه های GIS
 • ویژگی های هندسی برای عوارض سطحی ونقطه ای
 • ویژگی های پنجره Calculate Geometry

دکتر سعید جوی ‌زاده

بنیان گذار تئوری هوش پیروزی در جهان و مدیر و موسس گروه آموزشی موسسه چشم انداز تدریس 100% سرفصل

مهندس عقیل جوکار

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف، مدیرفنی هوش پیروزی و گوگلیت تدریس 10% سرفصل

سوالات متداول

مزایای شرکت در دوره آموزش ArcGIS Pro مقدماتی
شرکت در این دوره و به صورت کلی یادگیری همانند یک سرمایه‌گذاری برای آینده است. این دوره محوریتی پروژه محور دارد که باعث می‌شود دانشجو تمامی مطالب را در بستر یک پروژه کاملاً واقعی یاد گیرد و بتواند ارزیابی صحیحی از میزان رشد خود داشته و با مشکلات و خطاهای موجود در دل پروژه آشنا شده و بتواند نیازهای خود را به خوبی رفع کند. اساتید دوره آموزش GIS همواره همراه دانشجو خواهند بود.
مزایای شرکت در دوره آموزش ArcGIS Pro مقدماتی
شرکت در این دوره و به صورت کلی یادگیری همانند یک سرمایه‌گذاری برای آینده است. این دوره محوریتی پروژه محور دارد که باعث می‌شود دانشجو تمامی مطالب را در بستر یک پروژه کاملاً واقعی یاد گیرد و بتواند ارزیابی صحیحی از میزان رشد خود داشته و با مشکلات و خطاهای موجود در دل پروژه آشنا شده و بتواند نیازهای خود را به خوبی رفع کند. اساتید دوره آموزش GIS همواره همراه دانشجو خواهند بود.
این دوره آموزشی چه کمکی به کسب درآمد من می‌کند؟
حضور در دانشگاه‌ها دیدی تئوری محور به دانشجو می‌دهد که در واقع یک محرک بسیار خوب برای دانشجو خواهد بود. این محرک برای ورود به کار لازم است اما کافی نیست. شما باید از لحاظ فنی برای ورود به بازار کار آماده باشید و فیلدی تخصصی برای خود برگزینید و سعی کنید در آن فیلد خود را تقویت کرده و به یک استاد تمام تبدیل شوید. ما در دوره آموزش ArcGIS Pro مقدماتی شما را از صفر تا صد GIS پیش می‌بریم و بعد فنی برای ورود به بازار کار ایران و جهان را پوشش می‌دهیم.
آیا دوره‌ها پشتیبانی دارند؟
تمامی دوره‌های موسسه چشم انداز، توسط اساتید همان دوره تا یکسال پشتیبانی رایگان دارد. همچنین در صورت استخدام شما، در یک ماه ابتدایی شروع کارتان می‌‌توانید از اساتید دوره پشتیبانی ویژه دریافت کنید.
شرکت در دوره‌ها به افرادی که قصد مهاجرت دارند، چه کمکی می‌کند؟
اگر قصد مهاجرت شغلی دارید حتما می‌دانید که در همکاری با کمپانی‌های خارج از کشور تخصص و مهارت شما حرف اول را می‌زند. چنین دوره‌ جامعی می‌تواند به شما در تقویت و تثبیت مهارت‌های خود کمک زیادی بکند و فرصت‌های زیادی برای شما به ارمغان بیاورد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید داشتن مهارت فنی و برنامه‌نویسی علاوه‌بر کاربرد آن در دروس تحصیلی، برای همکاری بیشتر با دپارتمان و اساتید و حتی کار پاره‌وقت به شما کمک زیادی می‌کند. علاوه‌بر این در محیطی که پر از فرصت و البته رقابت فشرده است نیازی به صرف وقت برای آموزش نیست بلکه می‌توانید بلافاصله از موقعیت‌های پیش‌آمده استقبال کنید. به نظر شما این عالی نیست؟
آیا دوره‌ها شامل تخفیف می‌شوند؟ چه زمانی؟
در مناسبت‌های مختلف تخفیفاتی را برای شما عزیزان در نظر خواهیم گرفت. از طرفی چنانچه دانشجو یا سرباز باشید و قصد دریافت خدمات داشته باشید، تخفیفی ویژه در طول سال از ما خواهید داشت. علاوه بر این اگر علاقه‌مند به حضور در دوره هستید و توانایی پرداخت هزینه را ندارید، می‌توانید با معرفی 5 نفر برای این دوره، خودتان در این دوره کاملاً رایگان! ثبت نام کنید. پس همین الان با معرفی و ثبت نام 5 نفر از دوستان و آشنایانتان در این دوره به صورت رایگان ثبت نام کنید.
ثبت نام برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به چه صورت است؟
سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی داخل و خارج از کشور، برای ثبت نام به صورت تلفنی با ما در تماس باشند. با توجه به تعداد شرکت کنندگان، تخفیفاتی ویژه برای آن‌ها در نظر داریم.

ثبت نام در دوره جامع آموزش ArcGIS Pro مقدماتی

با توجه به تغییر قیمت‌ها، همچنین درخواست‌های متغیر کاربران از دوره‌ها، جهت دریافت مشاوره و ثبت نام در دوره آموزش ArcGIS Pro (مقدماتی) با ما در تماس باشید:

یا با تکمیل فرم ما با شما تماس خواهیم گرفت:

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

14 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.