آموزش ArcGIS : یک دوره 20 ساعته و حرفه ای 

آموزش GIS دکتر سعید جوی زاده

آموزش ArcGIS: یک دوره 20 ساعته و حرفه ای

ArcGIS یکی از قدرتمندترین و پرکاربردترین نرم‌افزارهای سامانه اطلاعات مکانی (GIS) است که توسط شرکت ESRI توسعه داده شده است. این نرم‌افزار به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از ابزارهای متنوع و پیشرفته‌ای که در آن وجود دارد، اطلاعات مکانی را به صورت دقیق و کارآمدی مدیریت کنند.

شماره تماس با دکتر سعید جوی زاده  :09382252774

آموزش ArcGIS یک دوره 20 ساعته و حرفه ای است که به شما اجازه می‌دهد تا با آشنایی با ابزارها و قابلیت‌های مختلف این نرم‌افزار، توانایی استفاده از آن را به صورت حرفه‌ای کسب کنید. در این دوره، شما با مفاهیم اساسی GIS و ArcGIS آشنا می‌شوید و سپس به صورت کامل با اجزای مختلف نرم‌افزار، از جمله نقشه‌ها، لایه‌ها، جداول، ابزارها و افزونه‌ها آشنا می‌شوید.

با پیشرفت این دوره، شما به دانش و مهارت لازم برای ایجاد و تحلیل داده‌های مکانی با استفاده از ArcGIS دست خواهید یافت. همچنین، با استفاده از تمرینات و پروژه‌های عملی که در این دوره ارائه می‌شوند، می‌توانید مهارت‌های خود را به صورت عملی تقویت کرده و درک بهتری از این نرم‌افزار پیشرفته کسب کنید

شماره تماس با دکتر سعید جوی زاده  :09382252774

اهداف دوره آموزش ArcGIS: یک دوره 20 ساعته و حرفه ای

دوره آموزشی ArcGIS با مدت زمان 20 ساعت، به شما کمک می‌کند تا با این نرم‌افزار معروف و قدرتمند آشنا شوید و بتوانید از آن بهره‌وری بیشتری داشته باشید. برخی از اهداف اصلی این دوره به شرح زیر است:

 1. آشنایی با مفاهیم پایه و اصول مرتبط با سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)
 2. آشنایی با محیط کاری و رابط کاربری نرم‌افزار ArcGIS
 3. آموزش استفاده از ابزارها و قابلیت‌های مختلف نرم‌افزار، از جمله ایجاد نقشه‌های توصیفی و تحلیلی، پردازش داده‌های جغرافیایی، تحلیل پدیده‌های مختلف مانند تغییر کاربری اراضی و غیره
 4. آموزش استفاده از ابزارهای پیشرفته نرم‌افزار، مانند تحلیل شبکه، تحلیل مکانی، تحلیل سلسله مراتبی و غیره
 5. آموزش روش‌های ارائه و نمایش داده‌های جغرافیایی با استفاده از نقشه‌های توصیفی و تحلیلی
 6. آموزش استفاده از داده‌های جغرافیایی مختلف، از جمله داده‌های راسته و داده‌های مکانی
 7. آموزش روش‌های پیشرفته تحلیل داده‌های جغرافیایی با استفاده از ابزارهای ریاضی و آماری
 8. آموزش نحوه انتقال داده‌های جغرافیایی بین نرم‌افزارهای مختلف GIS
 9. آموزش استفاده از نرم‌افزار ArcGIS برای مشکلات و چالش‌های مختلف در حوزه GIS، از جمله مدیریت داده‌های جغرافیایی، تحلیل مسئله‌های مرتبط با GIS و غیره.

این دوره با ترکیب تئوری و تمرینات عملی، به شما امکان می‌دهد تا مهارت‌های لازم برای استفاده بهینه از نرم‌افزار ArcGIS را به دست آورید.

بیشتر یاد بگیرید :آموزش نرم‌افزار QGIS برای پژوهشگران حرفه ای

جزئیات دوره

نام دوره:آموزش ArcGIS: یک دوره 20 ساعته و حرفه ای

تاریخ: همه روز های سال

زمان: از ساعت 8 صبح تا 8 شب

علاوه بر جلسات کلاس آنلاین زنده که در تاریخ ها/زمان های ذکر شده در بالا برگزار می شود، به صورت آنلاین نیز برگزار می شود. تکالیف و فعالیت هایی که دانش آموزان باید در بین جلسات کلاس انجام دهند. در صورت نیاز، ساعات اداری از ساعت 7:00 تا 20:00 در روزهای پنجشنبه در طول ماه نوامبر در دسترس خواهد بود.

آموزش GIS دکتر سعید جوی زاده

مکان: فرمت آنلاین
: جلسات کلاس زنده و تحت رهبری مربی با تکالیف خانگی که به طور مستقل تکمیل می شوند

شماره تماس با دکتر سعید جوی زاده  :09382252774

هزینه ثبت نام: 400 دلار برای هر نفر
هزینه تخفیف زودهنگام: 300 دلار برای هر نفر (انقضا در 30 سپتامبر 2023)

پایان ثبت نام: 30 نوامبر 2023

بیشتر یاد بگیرید :آموزش دوره GIS در زمین‌شناسی و معدن

پرداخت با چک، حواله یا سفارش خرید؟
پرداخت‌ها باید به صورت نقدی و قبل از شروع کلاس باشد
آموزش GIS دکتر سعید جوی زاده


بررسی اجمالی آموزش ArcGIS: یک دوره 20 ساعته و حرفه ای

دانش و مهارت GIS خود را با نرم‌افزار GIS عملی آزمایش کنید! با تمرکز بر چیدمان و عملکرد اصلی، این دوره 12 ساعته عصر آنلاین، مروری بر مفاهیم پایه GIS و تجزیه و تحلیل فضایی، انواع داده های مکانی و جستجوی داده های جغرافیایی، اجزای ArcGIS Pro و نمای کلی از پلت فرم ArcGIS را ارائه می دهد. مهارت ArcGIS Pro و GIS خود را با تمرینات عملی و در کلاس افزایش دهید!

شماره تماس با دکتر سعید جوی زاده  :09382252774

بیشتر یاد بگیرید :آموزش گوگل ارث Google earth :گام به گام از صفر تا 100(کتاب +فیلم+جزوه+PDF)

موضوعات آموزش ArcGIS: یک دوره 20 ساعته و حرفه ای

 • تاریخچه GIS و مفاهیم پایه:
  GIS یا سامانه اطلاعات مکانی، یک رشته تحقیقاتی است که به درک و مدیریت اطلاعات مکانی و مکانیابی می‌پردازد. تاریخچه GIS به دهه ۱۹۶۰ برمی‌گردد، اما توسعه آن در دهه‌های بعدی با پیشرفت فناوری و برقراری ارتباطات بین کاربران آن، به شدت گسترش یافته است. در مفاهیم پایه GIS، مفاهیمی مانند سامانه مختصات، توپوگرافی، تصاویر ماهواره‌ای، داده‌های مکانی و داده‌های جغرافیایی را بررسی می‌کنیم.ArcGIS Pro و پلتفرم ArcGIS:
  ArcGIS Pro، یک نرم‌افزار GIS پیشرفته است که توسط شرکت ESRI توسعه داده شده است. این نرم‌افزار، یکی از قدرتمندترین و پرکاربردترین نرم‌افزارهای GIS است که برای ایجاد، تحلیل و به اشتراک گذاری داده‌های مکانی استفاده می‌شود. پلتفرم ArcGIS نیز شامل مجموعه‌ای از ابزارهای مختلف است که به کاربران امکان می‌دهد تا داده‌های مکانی را مدیریت، تحلیل و به اشتراک بگذارند.انواع داده های مکانی و پیش‌بینی‌ها:
  داده‌های مکانی شامل انواع مختلفی از اطلاعات مکانی است، مانند نقشه‌های طبیعی و جغرافیایی، تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های توپوگرافی. پیش‌بینی‌ها نیز در GIS، به تحلیل داده‌های مکانی و پیش‌بینی رویدادهای آینده مرتبط با مکان می‌پردازند.جدول پیوست و مرتبط:
  جدول پیوست، یکی از اجزای مهم GIS است که به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های مکانی را به صورت جداول و با استفاده از فیلدهای مختلفی مانند نام، شرح و مختصات مکانی، مدیریت کنند. جدول پیوست، به طور مستقیم به داده‌های مکانی و ارتباطات میان آن‌ها مرتبط است.مفاهیم پایگاه داده جغرافیایی:
  پایگاه داده جغرافیایی، مجموعه‌ای از داده‌های مکانی است که در یک فضای سه بعدی مشخص شده است. این داده‌ها ممکن است شامل اطلاعات مکانی و غیرمکانی باشد و به صورتصویری از جغرافیای یک منطقه یا کشور ارائه می‌دهد. پایگاه داده جغرافیایی نیز به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ابزارهای مختلف، داده‌های مکانی را مدیریت، تحلیل و بازیابی کنند.
 • نقشه‌های موضوعی و کارتوگرافی:
  نقشه‌های موضوعی، نقشه‌هایی هستند که داده‌های مکانی را بر اساس یک موضوع خاص مانند آب و هوا، ترافیک یا جمعیت، نمایش می‌دهند. کارتوگرافی نیز فرایند طراحی و ایجاد نقشه‌هایی است که برای نمایش داده‌های مکانی استفاده می‌شوند.پرس و جوهای فضایی و ویژگی:
  پرس و جوهای فضایی، فرایندی است که کاربران با استفاده از آن، می‌توانند به سرعت داده‌های مکانی را فیلتر کرده و آن‌ها را بر اساس ویژگی‌های مختلف مانند فاصله، مساحت یا جمعیت، تحلیل کنند. ویژگی‌ها نیز ویژگی‌هایی هستند که به داده‌های مکانی اضافه می‌شوند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا بر اساس آن‌ها، داده‌های مکانی را مدیریت کنند.تجزیه و تحلیل فضایی پایه و ژئوپردازش:
  تجزیه و تحلیل فضایی، فرایندی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از داده‌های مکانی، الگوهایی را شناسایی کرده و روابط بین داده‌های مختلف را تحلیل کنند. ژئوپردازش نیز، فرایندی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از الگوریتم‌های مختلف، داده‌های مکانی را تحلیل و پردازش کنند.
 • انتشار داده‌ها:
  انتشار داده‌ها یکی از قسمت‌های مهم GIS است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا داده‌های مکانی را به صورت آنلاین یا آفلاین به اشتراک بگذارند. این فرایند به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های مکانی را به سایر کاربران، سازمان‌ها یا جامعه علمی ارائه دهند و به نحو بهتری از این داده‌ها استفاده شود.

آموزش gis دکتر سعید جوی زاده

دسترسی به نرم‌افزار ArcGIS Pro

کلیه شرکت کنندگان در این دوره در طول کلاس و به مدت یک ماه پس از پایان دوره به نرم‌افزار ArcGIS Pro دسترسی خواهند داشت.

بیشتر یاد بگیرید :دوره آموزش گلوبال مپر Global Mapper

پيش نياز

برای استفاده بیشتر از این کلاس، دانش آموزان باید با مفاهیم اولیه سیستم های اطلاعات جغرافیایی آشنا شوند.

چه کسی باید شرکت کند؟

این کلاس منبع اطلاعاتی عالی برای هرکسی است که می خواهد اصول نقشه برداری با ArcGIS Pro را بیاموزد. شرکت کنندگان قبلی شامل موارد زیر بوده اند:

 • پیش نویس اتوکد
 • سازمان دهندگان جامعه
 • بوم شناسان
 • اپیدمیولوژیست ها
 • مهندسان
 • دانشمندان محیط زیست
 • پژوهشگران منطقه سیل
 • زمین شناسان
 • مدیران آزمایشگاه
 • معماران / طراحان منظر
 • متخصصان ایمنی بهداشت گیاهی
 • برنامه ریزان
 • مدیران پروژه
 • متخصصین کارهای عمومی
 • REHSs / بازرسان بهداشت
 • اپراتورهای تاسیسات فاضلاب
 • آماردانان
 • برنامه ریزان حمل و نقل
 • افسران USDA
 • اپراتورهای فاضلاب
 • ناظران آب
 • زیست شناسان حیات وحش / مدیران زمین

آموزش gis دکتر سعید جوی زاده


با مربی خود آشنا شوید:دکتر سعید جوی زاده

Saeed Javizadeh، توسعه دهنده ارشد GIS در DVG

سعید جوی زاده

Saeed Javizadeh یک مهندس نرم‌افزار و حرفه ای GIS با تجربه است که دارای مدرک کارشناسی ارشد در سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. او دانش عمیقی از مجموعه نرم‌افزار Esri و سیستم های GIS سازمانی و همچنین توسعه وب با استفاده از Esri SDK دارد. دکتر سعید جوی ازده  در 20 سال گذشته در نقش های مختلفی در GIS کار کرده است، از جمله به عنوان یک تحلیلگر GIS، مدیر سیستم و توسعه دهنده. کریس در حال حاضر به عنوان یک مهندس ارشد GIS برای گروه Data Vision (DVG) در شهر نیویورک کار می کند، جایی که او عمدتاً روی DevOps، خدمات ابری و توسعه برنامه های کاربردی سفارشی کار می کند.

 

 

 

دسته‌بندی نشده

GIS مقدماتی و پیشرفتهGISپژوهش در GISآشنایی با دوره GISآشنایی با دوره جی آی اسآشنایی و کار با سیستم جی آی اسآموزش GIS در شهرسازیآموزش برنامه نویسی GISآموزش پایه اس GISآموزش پایه اس جی آی اسآموزش پایه ای ArcGIS و GISآموزش تغییر رنگ "نماد و برچسب گذاری لایه ها در GISآموزش ساده و مفهومی GISآموزش ساده و مفهومی جی ای اسآموزش سیستم اطلاعات جغرافیاییآموزش سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)آموزش کاربردی آرک جی ای اسآموزش کامل جی آی اسآموزش گام به گام GISآموزش گام به گام جی آی اس . آموزش گام به گام GISآموزش گزارش گیری از جداول توصیفی در GISآموزش مجازی GISآموزش مقدماتی نرم افزار ArcGISآموزش های نو در GISبانک جامع اطلاعات جی آی اسبایگانی های آموزشGISبررسی کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیاییبرنامه خود آموز GISبهترین جزوه GISبهترین جزوه کاربردی GISبهترین دوره آموزشی GISبهترین کتاب GISپاورپوینت آموزش gisپکیج آموزش gisپکیج آموزش جی آی اسپکیج فارسی آموزش جس ای اسپورتال جی آی استحلیل زمین آماری در سیستم اطلاعات جغرایی یا جی آی استکنولوژی WEBGISتهرانتهران. بهتریت کتاب آموزش GISجی آی چیست؟خواندن جی آی اس به راحتی خوردن یک لیوان آبداده های اکتشافي در محیط GISدانلود آموزش پیشرفته جی آی اسدانلود بهترین کتای GISدوره آموزش پیشرفته نرم افزارArcGISدوره آموزش نرم افزار ArcGISراه های افزایش سرعت عملکردنرم افزار GISروشهای جمع آوری داده های مکانی و توصیفی درسامانه اطلاعات مکانی و GISسایت تخصصی جی ای اس. GIS در یک نگاهسایت تخصصی در زمینه GISسرفصل دوره مقدماتی آموزش GISسعید جوی زادهسعیدجوی زادهسنجش از دور و جی آی اسسیستم اطلاعات مکانی یا GISشیرازفایل GISفروشگاه جی آی اسفیلم GISفیلم جی آی اسقابلیت هایGISکاربرد تصاویر ماهواره ای و GISکاربرد جی آی اس در نقشه برداریکارگاه آموزش GISکامل ترین و بهترین دوره آموزش GISکتاب آموزش کاربردی Arc GISکتاب جی آی اسکلاس آموزش GISمبانی و مفاهیم GISمبانی و مفاهیم جی ای اسمجموعه کامل جی آی اس برای دانشجویانمراحل انجام یک پروژه GISمرجع آموزش جی ای اسمرکز مطالعات سنجش از دور و GISمشاوره و آموزش GISمعرفی بسته Arc GISمقالات کاربردی GISمقدمه و مفاهیم GISموسسه چشم اندازموسسه علمی تحقیقاتینرم افزار مهندسی جی آی اسهمه چیز درباره جی آی اسویژگیهای GIS

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید