خانه / آمار فضایی(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / استفاده از زمين آمار در حل مسائل زمين شناسي آب

استفاده از زمين آمار در حل مسائل زمين شناسي آب

استفاده از زمين آمار در حل مسائل زمين شناسي آب

يک شرکت پيمانکار در نظر دارد قسمتي از آبخوان دشت شيراز را تغيير کاربري داده و يک مجتمع کشت و صنعت در آن احداث کند. اين شرکت تصميم دارد سه حلقه چاه آبرفتي در آبخوان حفر کرده و از آب آن­ها استحصال کند. اين شرکت ضمن در اختيار قرار دادن لايه­ هاي اطلاعاتي زير:

لايه بُرداري موقعيت چاه­هاي پايش کمي (پيزومتر)، همراه با اطلاعات تراز و عمق آب زيرزميني در شهريور 1396)؛

– لايه بُرداري موقعيت چاه­هاي پيشنهادي؛ و

– لايه بُرداري موقعيت آبخوان آبرفتي دشت شيراز

اين موارد را از شما درخواست کرده است:

1) نقشه تغييرات تراز آب زيرزميني آبخوان دشت شيراز (در شهريور 1396)؛

2) نقشه تغييرات عمق آب زيرزميني (در شهريور 1396)؛ و

3) مقادير عمق و تراز آب زيرزميني در چاه­هاي پيشنهادي و……………. برگرفته از کتاب: آموزش کاربردی Arc GIS در زمین‌شناسی و معدن (همراه با پروژه های کاربردی و داده های تمرینی)

تألیف: سعید جوی زاده / منیژه براهیمی /  محمد صادق درانی نژاد

انتشارات آکادمیک، 1397

زمین امار، زمین آمار، آبرفت، آبخوان، آب زیرزمینی، آب، آموزش GIS در زمین‌شناسی و معدن ، آموزش Arc GIS در زمین‌شناسی، آموزش Arc GIS در معدن ،آموزش Arc GIS در زمین‌شناسی و معدن ، GIS ، جی آی اس، آرک مپ ، Arc Map، آرک جی آی اس ، Arc GIS، سیستم اطلاعات جغرافیایی, سیستم اطلاعات مکانی، موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل، آموزش جی ای اس، آموزش GIS،آموزشگاه جی ای اس ، موسسه آموزشی جی ای اس، آموزشگاه GIS، موسسه آموزشی GIS، دوره GIS، کلاس GIS، مدرسGIS، سعید جوی زاده، موسسه آموزشی GIS در شیراز، تدریس خصوصی GIS در شیراز، منیژه براهیمی، آموزش GIS در شیراز، کلاس GIS در شیراز، دوره GIS در شیراز، آموزشگاه GIS در شیراز، آموزش جی ای اس در شیراز، کلاس جی ای اس در شیراز، دوره جی ای اس در شیراز، آموزشگاه جی ای اس در شیراز، زمین شناسی، معدن، زمین شناسی و معدن،

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

آموزش آمار فضایی (زمین آمار)

آموزش آمار فضایی (زمین آمار)- دکتر سعید جوی زاده- قسمت 68

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟