افزایش دما در استان‌های ساحلی کشور


افزایش دما در استان‌های ساحلی کشور

افزایش دما در استان‌های ساحلی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه پدیده غالب در شرق کشور تا پایان هفته جاری وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود، گفت: افزایش دما در استان‌های ساحلی کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان اینکه طی سه روز آینده در استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ مرداد) در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و شمال شرق وقوع رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید وقت پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: این وضعیت در ساعات بعدازظهر امروز (۱۵ مرداد) در جنوب استان‌های فارس و ارتفاعات هرمزگان نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۸ و ۱۹ مرداد) در جنوب استان سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد:‌ دریای عمان نیز در این مدت مواج خواهد بود.

به گفته ضیاییان، طی دو روز آینده در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی و رضوی، سمنان، قزوین، البرز و تهران در بعضی ساعات وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌َشود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین با بیان اینکه دریای خزر و نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس طی فردا و جمعه (۱۶ و ۱۷ مرداد) مواج خواهد بود، اظهارکرد: پدیده غالب در شرق کشور تا پایان هفته جاری وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از روز جمعه (۱۷ مرداد) تا دوشنبه هفته آینده افزایش دما در استان‌های ساحلی کشور رخ خواهد داد.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران‌ فردا (۱۶ مرداد) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۱۷ مرداد) نیز صاف تا قسمتی ابری و در اوایل شب وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

خبر های داغ مکانی


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

استان‌های ساحلیالبرزتهرانخلیج فارسسازمان هواشناسیوزش باد

18 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید