دکتر رایت یک دانشمند ارشد موسسه پژوهش های سیستم‌های محیطی (esri) در آمریکا است.او یکی از دانشمندان برجسته در حوزه سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)است.دکتر رایت نماینده شرکت ESRI در برنامه های ملی و بین المللی است.دکتر رایت عضو هیات علمی گروه جغرافیای دانشگاه ایالتی اورگان است.

علایق تحقیقاتی دکتر رایت را می توان سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS)،پردازش تصاویر ماهواره ایی،عکاسی زیر آب و تهیه ویدئو از حیات وحش دانست.

دکت رایت بیش از 150 مقاله علمی و شش کتاب در زمینه های سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS)،مدلسازی داده های مکانی فضایی،تکتونیک و فعالیت های مربوط به قطب جنوب را در کارنامه علمی خود دارد.دکتر رایت در بیش از ۲۰ سفر تحقیقاتی اقیانوس‌شناسی در سراسر دنیا شرکت کرده‌است که شامل ۱۰ بار برنامه حفاری اقیانوس و سه بار در زیر آب دریا به پژوهش پرداخته  است. کار پژوهشی ایشان از خطرناک ترین کارهای پژوهشی در جهان است.در مناطق خطرناک اقیانوس آرام و هند و قطب شمال به پژوهش های زیست محیطی و سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)پرداخته است.

دکتر رایت در بسیاری از مجلات بین المللی به عنوان هیات تحریریه مشغول به فعالیت است. او عضو انجمن آمریکایی پیشرفت علوم، جامعه زمین‌شناسی آمریکا، و برنامه رهبری لیوپولد در دانشگاه استنفورد است. در سال ۲۰۰۷ نام او توسط بنیاد کارنگی برای پیشبرد آموزش و حمایت از تحصیل به عنوان استاد سال انتخاب شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید