خانه / خبر های داغ مکانی (برای مطالب بیشتر کلیک نمایید) / شهرداری‌ها با اعتبار عوارض آلایندگی اقدام محیط‌زیستی خاصی انجام نداده‌اند

شهرداری‌ها با اعتبار عوارض آلایندگی اقدام محیط‌زیستی خاصی انجام نداده‌اند

شهرداری‌ها با اعتبار عوارض آلایندگی اقدام محیط‌زیستی خاصی انجام نداده‌اندشهرداری‌ها با اعتبار عوارض آلایندگی اقدام محیط‌زیستی خاصی انجام نداده‌اند

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست گفت: عوارض ناشی از آلایندگی از درآمد صنایع بابت آلودگی برداشت می‌شود و به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شده و متأسفانه شهرداری‌ها هم در این زمینه اقدام خاصی را برای بهبود کیفیت محیط زیست شهری انجام نداده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، هلنا کعبی مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست درباره برنامه‌های محیط زیست برای پایش صنایع آلاینده و چگونگی هزینه‌ عوارض آلایندگی، اظهار کرد: این پول از درآمد صنایع بابت آلودگی برداشت می‌شود و به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شده و متأسفانه شهرداری‌ها هم در این زمینه اقدام خاصی را برای بهبود کیفیت محیط زیست شهری انجام نداده‌اند.

وی افزود: خودِ صنعت نتوانسته به این اقدام بازدارنده کمک کند، به این دلیل که پولی نداشته تا برای رفع آلایندگی از آن استفاده کند.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست ادامه داد: به همین دلیل از ابتدای سال 99 قرار شد که 35 درصد از این پول به صندوق ملی محیط زیست واریز شود تا سازمان حفاظت محیط زیست برای رفع آلودگی به صنعت، وام دهد.

کعبی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است یک سوم از این پول نیز هزینه پایش شود، زیرا اگر پایشی صورت نگیرد مشخص نمی‌شود که رفع آلودگی انجام شده و یا نشده است.

منبع: تسنیم

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

دیدنی های بافق؛ شهر نخلستان های پهناور یزد

دیدنی های بافق؛ شهر نخلستان های پهناور یزد بافق یکی از شهرهای قدیمی استان یزد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟