شهرداری‌ها با اعتبار عوارض آلایندگی اقدام محیط‌زیستی خاصی انجام نداده‌اند


شهرداری‌ها با اعتبار عوارض آلایندگی اقدام محیط‌زیستی خاصی انجام نداده‌اندشهرداری‌ها با اعتبار عوارض آلایندگی اقدام محیط‌زیستی خاصی انجام نداده‌اند

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست گفت: عوارض ناشی از آلایندگی از درآمد صنایع بابت آلودگی برداشت می‌شود و به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شده و متأسفانه شهرداری‌ها هم در این زمینه اقدام خاصی را برای بهبود کیفیت محیط زیست شهری انجام نداده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، هلنا کعبی مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست درباره برنامه‌های محیط زیست برای پایش صنایع آلاینده و چگونگی هزینه‌ عوارض آلایندگی، اظهار کرد: این پول از درآمد صنایع بابت آلودگی برداشت می‌شود و به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شده و متأسفانه شهرداری‌ها هم در این زمینه اقدام خاصی را برای بهبود کیفیت محیط زیست شهری انجام نداده‌اند.

وی افزود: خودِ صنعت نتوانسته به این اقدام بازدارنده کمک کند، به این دلیل که پولی نداشته تا برای رفع آلایندگی از آن استفاده کند.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست ادامه داد: به همین دلیل از ابتدای سال 99 قرار شد که 35 درصد از این پول به صندوق ملی محیط زیست واریز شود تا سازمان حفاظت محیط زیست برای رفع آلودگی به صنعت، وام دهد.

کعبی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است یک سوم از این پول نیز هزینه پایش شود، زیرا اگر پایشی صورت نگیرد مشخص نمی‌شود که رفع آلودگی انجام شده و یا نشده است.

منبع: تسنیم

خبر های داغ مکانیخدمات تیم تخصصی ما


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

آلایندگیآلودگیسازمان محیط زیستشهرداری‌محیط زیستمحیط زیست شهری

10 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید